banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jan 2017, 20:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
rekao bih da je do mene da ne vozim rwd zadnjh 10 godina

realno po ovim uskim ulicama tipa na Lausu gdje slabo ocisceno,stanes li vise neces krenuti,dok recimo sepet polo sa gumom 155 ide gdje hoces...


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 20:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Koliko generalizovanja i jednoj temi...
Opterećenje u gepeku RWD - radi na ravnome i dok ne prokližeš. A ondi se ponašaš kao bačen čekić - gepek te vuče, šta god pokušavao da uradiš.
Podupravljivost FWD i lomljenje branika - da, ali ne uvijek. Golf nije jedino auto. Postoje i neutralni, kao i nadupravljivi FWD.
Superiornost AWD - da, ali do određenog momenta. Vožnja na granici trakcije izgleda "drži - drži - drži - ode u 3 p.m.". I ne znaš kad ni kako si izletio. Dopušta mnogo više ali kad pređeš granicu možeš samo da zažmiriš.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Sad gledam, ima 1.5 god. kako sam postavio temu zadnji vs prednji pogon(kao mlad i neiskusan forumaš).
Edit,
Prije 3 dana baja stade na zeleno trepćuće ,a ja sam uspio izmotati i stati paralelno sa njim u lijevu traku(ne odvuče Kia preko nosa).
Sreća pa niko nije naišao iz suprotnog pravca ,a i abs je dobra stvar


Poslednji put menjao hadzidado dana 19 Jan 2017, 20:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 20:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ma to je vječita tema, kao benzin vs dizel, plavuše vs crnke, dupeta vs sise... 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 20:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
@mirdza malo offa

kad sam vidio kako se chris harris odisevio u gti-u a M2 i M4 gts su mu li la,pocinjem da vjerujem da je golf ultimate driving machine


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja podjednako vozim i auta sa prednjim i zadnjim pogonom. Zadnji mi je prijatniji, a ne vozim na granici. A 4x4 ne vjerujem ni kada je rucno upregnut jer sve ima svoje granice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
[quote="mirdza"]Koliko generalizovanja i jednoj temi...
Opterećenje u gepeku RWD - radi na ravnome i dok ne prokližeš. A ondi se ponašaš kao bačen čekić - gepek te vuče, šta god pokušavao da uradiš.
Podupravljivost FWD i lomljenje branika - da, ali ne uvijek. Golf nije jedino auto. Postoje i neutralni, kao i nadupravljivi FWD.
Superiornost AWD - da, ali do određenog momenta. Vožnja na granici trakcije izgleda "drži - drži - drži - ode u 3 p.m.". I ne znaš kad ni kako si izletio. Dopušta mnogo više ali kad pređeš granicu možeš samo da zažmiriš.[/quote]


Za većinu stvari si u pravu, ali kad pišeš o ovome djeluje mi da zamišljaš zasnježenu otvorenu cestu i "jurnjavu" 60 na sat pa daj da vidimo šta bolje drži i ko će prije izletiti. :D

Tada svi više pazimo i sporije vozimo. Ja pričam o situaciji kad si na zatrpanom putu ili uz obalu, i znam iz ličnog iskustva da kad s rwd staneš, donji ai. Fizika je jasna, nema dovoljnog pritiska na dolje-nema trakcije, točak proklizuje. Ko je vozio merca uz obalu po zeškim uslovima zna o čemu pričam. Težina prednjeg dijela auta te opterećuje da guraš a nazad nema "gripa" da hvata, rezultat je da gubiš trakciju i usporavaš. Možeš izaći samo na zalet. A ako staneš, nema teorije da kreneš. Sa fwd je malo lakše, bolje hvata, prianja za podlogu (led, snijeg), lakše se krećeš, teže ćeš stati i zapasti. Nisaž ljubitelj ni jednog pogona ali to su zakoni fizike. Kako se koji pogon ponaša u krivinama pri većim brzinama u zimskim uslovima, u to ne ulazim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Philby je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
E. tebi treba Zetor :D

Pa da se ne razlikuje od ostalih kad prođe gradom? Zajebi stvar, ništa od toga. Za njega mora neki unikat poput ovog. :)

https://youtu.be/Ha8V5cm0Yiw
C, nije duplak.
mirdza je napisao:
Podupravljivost FWD i lomljenje branika - da, ali ne uvijek. Golf nije jedino auto. Postoje i neutralni, kao i nadupravljivi FWD.
Nisam ništa rekao, osim da ja to ne znam voziti.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
mirdza je napisao:
Ma to je vječita tema, kao benzin vs dizel, plavuše vs crnke, dupeta vs sise... 8)

Crnke i dupeta, for me!

Zaboravih napisati: jebo sam mu od korica do korica! Ko još staje na zeleno ,a vozi 40kmh, po onom jebenom razbijenom snijegu!?
Što je najgore, na istoj toj raskrsnici sam već imao udes prije dvije sezone ali iz kontra pravca(izletio deda ko da je sam na svijet).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 23:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
@Danchi
Govorim o virtuelnim mudima dobtog dijela vozača AWD. Misle da su najzaj*baniji na cesti zbog pogona sa dobrom trakcijom, pretjeraju pa se onda čude šta bi.
Jednom sam vozio od Beča do BL po mećavi. Konstantno preko 10cm snijega na cesti. U SLO se autoput nije razlikovao od njiva kraj ceste. Većina razvaljenih auta na bankinam (a bilo ih je...) su bili SUV-ovi i Audi karavani Quattro. Vozio sam tad Bravo i prestizao skoro sve što se kreće ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 23:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ljudi ne poznaju nacin funkcionisanja awd.a na vlastitom autu. Vecina misli: imam gusjenicara, ide taj kud ja i kako ja hocu :D

Mozda moze proci malo lakse i alo brze u odnosu na druge, ali u pravilu mu zbog tezine treba malo vise da se zaustavi ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
U rukama junaka , svaki AWD biće ubojit. Zaključak da ne gnojimo više. Vozio svakakve u zadnjih 15ak god. I mislim da je sve do vozača i onog što ima u glavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 07:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
AWD je sila za čupanje i izlazak na ovakvim mjestima kakva sam spominjao. Ali svega sam se nagledao. Evo neki dan kad je padao onaj snijeg, 6h ujutro, milim u drugoj po cesti, ništa očišćeno nije kad me jedan junak sa Audi Quattro karavanom prestiže. Legenda opalio po gasu i dobro ga je zabacilo ali je uspio ispraviti ga nekako u zadnji čas. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 17:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I tako ja danas nisam mogao izaci sa parkinga :lol:

Al dobro nije toliko problem u zadnjoj vuci koliko u cinjenici da sam auto parkirao u dubok sneg pre dva dana, koji je zaledio pa toskovi bili kao u koritu, a auto selo na sneg i izvubio se ko takt sa podlogom. Lopatom ocistio ispred auta jer je bio taj zaledjenj sneg do pola branika, nabacila grtalica, pa na kraju zvao da me poguraju :)

Al sumnjam da bi izasao i neko sa prednjom vucom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 18:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Da si imao ivičnjak ili par džakova cementa u gepeku išao bi kao raketa.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Основни проблем, ако сам добро схватио, је што си ти лијенштина, којој је било мрско излопатати паркинг мјесто прије него си се увалио.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 18:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Hahhahaha, on kakav je baksuz, dok bi sjeo u auto na to izlopatano bi se vec uvalio neko sa dvicom :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Таман ће се неко зајебавати док имаш лопату при руци. Одрадиш му "Перановића" у секунди.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 19:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Владимир je napisao:
Основни проблем, ако сам добро схватио, је што си ти лијенштина, којој је било мрско излопатати паркинг мјесто прије него си се увалио.

Prvo nemam lopatu, a drugo nije isklucen ovakav scenario koji tns pominje :lol:

Uzmem lopatu iz kafica al plasticna pa nisam mogao nista jer bi se slomila. A koliko god da sam cisto napred bi svakako bio zatrpan od kamiona. Ko jos zivi u zgradi i cisti javni parking, nisam toliko spaljen :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs