banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 249 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jun 2016, 13:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:14
Postovi: 317
što sam više na točkovima, uvidjam narodski rečeno - postali smo šupci, sa tendencijom da postanemo prave šupčine
evo da malo o tome prozborimo, ovo je mojih top 5 stvari koje me nerviraju kod vozača:

1. nedojavljivanje blicanjem o policiji

gotovo sve kazne koje sam do sada platio,sam dobio jer sam naletio na patrolu-radar, a niko iz suprotnog smjera nije blicao da me upozori. S druge strane, blinkam i do 4-5 kilometara kad prodjem patrolu ovima iz suprotnog smjera,ali nažalost sve manje i manje ljudi blicanjem upozorava ostale vozače.Znam da je to kazneno djelo ali nije skoro nikakav rizik - realno koja šansa je da je iza ćoška druga patrola koja lovi ove koji blicaju?

2. dojave o na aplikaciju ili FB stranicu Policija zaustavlja
poslao sam desetine, možda i preko stotinu dojava do sada. Nekad se zapanjim je skužim da patrola koju recimo prije sat vremena nisam stigao prijaviti zbog prezauzetosti ili zaboravnosti, još stoji neprijavljena, dakle za sat prolazaka nikom se nije dalo iscimati za ostale vozače da ih upozori...

3. dojave o neupaljenim svjetlima
takođe nekad zaboravim upaliti svjetla, a znalo se desiti da vozim po penaest minuta i NIKO mi ne signalizira da ih trebam upaliti. Po principu - ko ga jebe nek naleti i plati kaznu! Sad će opet ispasti kako sam ja dobar, ali stvarno svakom blicnem i uputim na svjetla (neki ih iz principa ne pale preko dana ili ako idu u jako kratku vožnju),ako je noć znam i svirnuti ako osoba ispred nakon par blicanja i dalje ne konta da nije upalila svjetla (ima takvih bisera, vjerujte na riječ...),

4. stopanje
razumijem da neko iz bezbjednosnih razloga strijepi od muških stopera, al kad je vas dvoje muskih u kolima, i nećete da stanete nekom žgoljavom srednjoškolcu, to mi je za nobela... Moja praksa ne je samo da stajem stoperima, već često i sam stanem na stajalištu i povezem ko ide u mom pravcu, na relacijama na kojim znam da autobusi idu nečesto.
svako dan ista priča - u kolima jedno, veoma rijetko dvoje, a niko ne bi stopera pokupio... al dobro tu se da istolerisati zbog bezbjednosnih razloga

5. Kolone zbog sporih vozača ili velikih kamiona
ne ide mi u glavu da neko može biti toliki konj, da vukući se presporo napravi kolonu iza sebe na krivudavim nepreglednim cestama, i ne bi stao pola minute na proširenje za autobus i propustio ljude da idu normalnim tempom,a on nek onda gnjavi do mile volje... takodje veliki kamioni, pa ako vidiš da je zbog tebe kolona pola kilometra, pa de se baja skloni minut, pauziraj malo, ne mora planeta zbog tebe stati...

shvatam da je u ljudskoj prirodi da prvo gleda sebe,ali nemora da SAMO SEBE gleda,valjda smo drustvena bica i treba i na to drustvo i ostale ponekad pogledati

sta vas najvise nervira kod nekolegijalnosti vozaca?

_________________
idem putem od kabistra, vazniji sam od ministra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisam siguran da su tacke 1, 2, 3 krivicno/prekrsajno djelo jer se radari i patrole saobracajne policije ne postavljaju samo radi naplate kazni, vec i radi preventivnog djelovanja na ucesnike u saobracaju. A upozoravanje drugih ucesnika na njihove greske spada bas u to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ако знаш да има патрола испред, наравно да ћеш пажљивије возити. А то и јесте циљ превенције!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 14:07 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
na te tacke dodao bi propustanje vozaca...dole u budzaku nek skrenes malo u neki ducan sa strane znas koliko moras se nacekati da te neko pusti na cestu...sjesti u auto i cekati picu da dodje..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
zato što narod je postao bože ti sačuvaj ... jednostavno kao da im je ćaća ostavio cestu .. fuj fuj fuj ...vožnja po BL je stvarno drama postala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Mene pored svega navedenog izbija nedavanje žmigavca pri skretanju il prestrojavanju. Dođe'm da ih polupam ček'ćem kad se na 5.raskrsnici šaban ne oglasi gdje skreće. Skupe sijal'ce. Il kad ga upali a već skrenuo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 16:43 
Generalno smo stoka od ljudi, vecinom bahati, neodgojeni i nekulturni.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Kad spomenu kamione, sjećam se iz onog perioda prije rata, bilo je nepisano pravilo kod vozača kamiona da desnim žmigavcem signaliziraju kad je bezbjedno za onog iza da ga pretekne. Danas toga gotovo nema. Ja se prijatno iznenadim kad naiđem na takvog vozača. Obavezno mu svirnem kratko za pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 17:06 
Ima toga i danas, ali rijetko.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Potpuno se slažem sa svim što ste naveli.
Svakim danom sve više uviđam koliko ljudi mogu biti barabe u saobraćaju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 17:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ne slažem se sa blicanjem, za bezbjednost saobraćaja je bolje da se plaćaju kazne. Narod se disciplinuje kada ga lupiš po džepu jer mi volimo pare i ne volimo da ih trošimo bez veze. Ako nesavjesnom vozaču blicaš on samo lupi po gasu kad prođe patrolu. Plaćanje kazne ima produženo dejstvo.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
despot777 je napisao:
Kad spomenu kamione, sjećam se iz onog perioda prije rata, bilo je nepisano pravilo kod vozača kamiona da desnim žmigavcem signaliziraju kad je bezbjedno za onog iza da ga pretekne. Danas toga gotovo nema. Ja se prijatno iznenadim kad naiđem na takvog vozača. Obavezno mu svirnem kratko za pozdrav.


Često idem u MG i ima još slučajeva da signaliziraju. Isto tako kad je neka kamenčina na putu daju lijevi da ne razbiješ karter.

Nije baš sve sjebano. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Ljudi ginu ko muve u saobracaju to nije normalno.
Svaki dan.
Svaka susa vozi auto.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 19:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Мени очајно смета ово што неко већ помену везано за давање предности. Да те неко пусти не дај Боже да се укључиш, да се искључиш, пријеђеш цесту као пјешак или сл........нема појма.....

И мени се чини да се у задњих пар година бахатост повећала.....или је можда само психолошки ефекат пошто сам већином у некој другој средини, па онда кад дођем све ми смета, шта ја знам....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Mene posebno ispizdjuje jedna stvar...dodje na pumpu i pruza 20km kroz prozor da neizlazi iz auta..a kad ode vani zna sve i sam natocit i otic platiti...uostalom prave se pametni i kod nas se odavno placa na kasi, a ne pumpasu na ruke al stoka je stoka zauvjek...
Ovo za kamione je ziva istina prijatno me prije nekoliko dana iznenadio jedan kad me uputio da je cisto...imam kapiju pred firmom i ladno staju ljudi i vidi da su kola u kapiji ma ni izvini ni moze li ... Ma ova zemlja je stvarno dno dna postala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Zagrađivanje isto problem. Niko da se sjeti ostaviti vizitku na šajbu sa mob.brojem. Komšija Božo nekidan svirao 15 min da se frajko skloni. U po odmora popodne po kućnom redu. Probudi djecu mjesto pauk da zove.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Prica prva ovo sam slusao pricali su drugi
98/99 prema Prijedoru covijek ugledan domacin povezao stoperku i ostavio je pred Prijedorom. Ona ga prijavila da ju je silovao .....da bi se ispostavilo da je cura otisla iz kuce kod svog momka.....ovaj nesretnik umalo fasovao razvod i tesko dokazao na sudu da nije kriv......
Prica druga
Covjek sluzbenim autom poveze stopera i dogodi im se udes ......najebali obojica .....stoper tuzio vozaca za povrede i pretrpljeni strah......
Prica treca
Ovo sam ja dozivio 2011 novembar kasno nocu put Kraljevo-N.Pazar uspio sam stici i prestici 9 kamiona (cetiri osovine sa tzv. kadama 8x8) i svaki mi je dao migavac da ga preteknem.....inace kamioni su bili od Novopazar puteva

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
kod IRBa stanem da obavim nesto, zagradim auto ispred sebe, uzmem cedulju, okacim broj telefona. nakon 15ak minuta, zove neki momak da mu se sklonim. on izadje ja stanem na njegovo mjesto. opet odem da zavrsim posao. nakon pola sata se vracam a lik me zagradio. niko ne zna ko je, dodje tek nakon 20min. ni izvini da kaze...

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Sve su to manji problemi.
Ja sam primijetio da je u saobracaju sve veca nervoza, sve vise krsenja osnovnih pravila i sve manja solidarnost.
Ne daju se zmigavci, prolazi kroz crveno, ne postuje signalizacija itd. Sviraju majmuni na paljenje narandzastog da odmah krenes. Ubacuju se u raskrsnicu preko reda....
Niko nikoga nece da pusti da se ukljuci ili sl. Postaje gore nego poslije rata.
Jako puno putujem po citavoj BiH i mogu reci da je u BL najveci broj stoke za volanom.


Poslednji put menjao ferdinand dana 23 Jun 2016, 21:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
A što su me oduševili specijalci koji na semaforu iz trake za lijevo uleću uslovno desno. Il bagra koja se prestrojava bez žmigavaca, samo smota..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 249 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs