banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 249 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
ferdinand je napisao:
Ja prekljuce setam kroz grad i guram bebu u kolicima. Par puta sam morao na zestu zbog majmuna...

Ја контам свратиш на ракију да смириш живце.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
sudoku je napisao:
ferdinand je napisao:
Ja prekljuce setam kroz grad i guram bebu u kolicima. Par puta sam morao na zestu zbog majmuna...


siguran si da to nije bilo ljuče,već baš preključe?


Slika

Siguran sam da ti napisem nesto sto je walter napisao jednom sarajliji prije par godina pa bio banovan...vanja zna ;)


Poslednji put menjao ferdinand dana 20 Jul 2016, 21:13, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Klajv_Biksbi je napisao:
ferdinand je napisao:
Ja prekljuce setam kroz grad i guram bebu u kolicima. Par puta sam morao na zestu zbog majmuna...

Ја контам свратиш на ракију да смириш живце.


Ala pa sta vam je? Sa tel kuckam...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Klajv_Biksbi je napisao:
ferdinand je napisao:
Ja prekljuce setam kroz grad i guram bebu u kolicima. Par puta sam morao na zestu zbog majmuna...

Ја контам свратиш на ракију да смириш живце.


Čitav dan kontam da je ferdinand išao na po jednu ljutu par puta i kontam koji kurac je čovjeku... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Hahaha...kolica guram jebte. Da otisli ja i beba na po koju :)

Nije zestu nego cestu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Матере ми, из друге сам сконтао да је цеста, а не жеста. Ваљда што и сам волим сркнути.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Sto je babi milo...

:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2016, 08:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
i meni bi čudno, čovjek djete voda i ide po kafanama....al ne bi bio prvi takav.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2016, 08:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Panzer je napisao:
Klajv_Biksbi je napisao:
ferdinand je napisao:
Ja prekljuce setam kroz grad i guram bebu u kolicima. Par puta sam morao na zestu zbog majmuna...

Ја контам свратиш на ракију да смириш живце.


Čitav dan kontam da je ferdinand išao na po jednu ljutu par puta i kontam koji kurac je čovjeku... :lol:


:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2016, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Milan je napisao:
Ja jutros trcim i odvalim nekom majmunu retrovizor, trcim i 50 metara ispred mene zena morala sa kolicima sici zbog majmuna jer je nabio svoj auto na pola trotoara...i debil odradim to trceci podlakticom umjesto nogom i sada podlaktica k'o u popaja...

Ma garant policajac :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Plus u BL saobraćaju: većina vozača usporava i staje na pješačkim prelazima (što nije uvijek slučaj u drugim gradovima). Pješaci najčešće prelaze ulicu na obilježenim mjestima i poštuju semafor.

Minus: ne sjećam se da je ukinuta obaveza da se stane na znak "stop". Primjetio sam da dosta vozača tretira znak stop na način kako treba da se ponaša pred znakom "ukrštanje sa putem koji ima prvenstvo prolaza", dakle samo uspore pa nagaze na gas bez zaustavljanja. Kad sam ja položio vozački, to je bio jedan od tri smrtna grijeha, uz prolaz kroz crveno svjetlo semafora i preticanje na punoj liniji.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Što se tiče pješaka, nemam ja baš takva iskustva kakva ti napisa, al nebitno.
Što se tiče stopa, jel staneš i brojiš do tri, pa onda opet kreneš i zastaneš na liniji preglednosti, pa se tek onda uključiš na glavnu? Iskreno, ovako nešto bi napisao samo neko ko je tek položio vozački...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ovo za stop znak je tacno pogotovo kada ponekad ugase semafor na nekim raskrsnicama. Ljudi izadju do pola ceste i drze auto na kvacilu i cimaju naprijed. Stop znaci stop, ispred znaka.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Jedna je stvar oduzimanje prednosti, druga zaustavljanje na stopu. U situaciji sa semaforom, i da stane na stop, ako sa te pozicije nema pregled cjele raskrsnice, ništa nije postigao.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ne moraš da brojiš do tri, ali moraš da zaustaviš vozilo, subjektivno je mjerilo koliko dugo, ali poenta je da vozilo stane prije linije. Ako je loša vidljivost, možeš nakon toga polako da izađeš dok ne ocijeniš stanje u raskrsnici i onda se uključiš u saobraćaj. Zbog toga i postoji razlika između ta dva znaka.
Da, položio sam nedavno (prije nego što je rođena većina koja piše na ovom forumu). :lol:

Što se pješaka i odnosa vozača prema pješacima, od osamdesetih sam poredio saobraćajnu kulturu Sarajeva i Banjaluke i banjalučka je uvijek bila bar za nijansu-dvije bolja. Većina vozi defanzivno, mnogo smirenije, mada postoje uvijek bolidi koji misle da su besmrtni.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
To što je BL kulturnija od Sarajeva ne znači da su vozači u BL kulturni... daleko smo mi od toga.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Jesi li probao u SA da pređeš ulicu? I uporedio sa možda najgorom raskrsnicom u BL, onom na bulevaru? U BL većina stoji na ostrvima i ne pretrčava dok je u SA građanski rat između pješaka i vozača, vozači jure 70 kroz grad a pješaci pretrčavaju na random mjestima, bilo kad.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 18:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Jesam i prešao više puta uspješno. Ne kažem da je lakše nego u BL, ali kao pješak svakodnevno osjetim potrebu da spomenem familiju vozačima. Kad već spominješ raskrsnicu na Bulevaru, prema meni, pješački na saobraćajnicama koje imaju dve trake u jednom smjeru bez semafora je suluda stvar koja samo dovodi pješake u opasnost. Što se tiče stopa, nije problem stati već je problem što je zaustavna linija u 99% slučajeva previše udaljena od raskrsnice, pa sa nje nema preglednosti... praktično moram stajati 2x da bih se uključio. Znam ja da je to saobraćajni prekršaj i smatram da je u većini slučajeva obrnuti trokut prikladniji znak nego stop. Ali to sad već spada u domen kako funkcioniše saobraćaj u ovoj državi, gdje se svakodnevno srećemo sa totalnim nelogičnostima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 18:07 
Obicna glupost, i ja sam polagao nedavno za motor i moram stati i pored stopa i onda opet otici na liniju preglednosti pa i tu stati.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jul 2016, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
<Enter_name> je napisao:
Znam ja da je to saobraćajni prekršaj i smatram da je u većini slučajeva obrnuti trokut prikladniji znak nego stop. Ali to sad već spada u domen kako funkcioniše saobraćaj u ovoj državi, gdje se svakodnevno srećemo sa totalnim nelogičnostima.

Apsolutno tačno. Stop mora da bude stop, ali ne mora da bude na svakoj raskrsnici, nego samo tamo gdje je izuzetno loša preglednost. U ostalim slučajevima bi bilo dovoljno sa trokutom ili pravilom desne strane (što u BL i nisam vidio tako često).
Pretjerana upotreba neke zabrane ili izričite naredbe dovodi do devalvacije iste. Totalno kontraproduktivan efekt, ukoliko se nema namjera ispoštovati 100% i nemilosrdno i žestoko kažnjavati (a očigledno nema).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 249 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs