banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 210 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 13:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Nije da branim nekoga samo cu napisati svoje iskustvo. Ja sam uzeo auto u kramaru i kilometre prvo provjeravao bili uredni, poslije odvezao kod majstora, spajao na dijagnostiku bez ikakvih problema. Vozim auto vec 3 mjeseca sve u najboljem redu. Kolega isto uzeo BMW peticu kramaru isto i kilometri i ostalo sve bilo uredno. Vjerujem da imaju svakakvih auta i da ljudi nalete pa se zeznu ali eto ja imam pozitivno iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
A ti se registrovao da prosvijetlis puk? :-D

Btw. da li se samo meni cini da su tekstovi na blogu takvi kao da ih je pisala jedna te ista osoba?
Urednik bloga pisao. Ali vjerovatno mu ljudi pišu i ima njihove podatke, pa ga kontaktiraj i pitaj za neki tebi odabran kontakt nasumično da ti da, da se uvjeriš. Garant im čuva privatnost.



Da, da
Prao jeben igrac
Daj molim te pa na FB grupe uređuju na taj način, dođe moderator ili admin i kaže dragi naši imamo jednog člana koji se heftao u bulju i hoće da ostane aMoniman pa ostavite u inbox strane svoj kontakt za njega/nju da se razmjene iskustva.
:-)
Rekoh ti ako sumnjaš provjeri kod blogera, odaberi sam kontakt, da ti da tel i slično pa poslušaj žrtvu. Više me čude ovi novinari što ne istraže to, pa da gledamo na Računici pljuvačinu po Kramaru :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 13:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2018, 10:05
Postovi: 26
@munja.alex slazem se

_________________
http://pravaistinaokramaru.blogger.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 15:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
PFC1970 je napisao:
Ja sam uzeo auto u kramaru i kilometre prvo provjeravao bili uredni, poslije odvezao kod majstora, spajao na dijagnostiku bez ikakvih problema.

Nazalost, sve se moze obrisati, a ako smanjivanje kilometraze radi profesionalac, nema sanse da ista otkrijes.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da, nije samo km stavka koja se da iscitati. Tu je sve, od broja radnih sati pa do kolicine goriva koje je potroseno. Ali malo ko se toliko bakce sa svim tim i povrh svega opet ostaje ovlasteni servis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 15:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2018, 10:05
Postovi: 26
@mirdza slazem se, ali ajde ti to objasni ljudima koji su uvjereni u neke gluposti, pa znaci imam lika iz njemacke koji je dolazio ovdje vracati kilometre izmedju servisa, jer ako predje vise od 8000KM placa tamo neki dodatni porez, i sve zavedeno u servisnu, sve po PS, pa ajde ti provali

_________________
http://pravaistinaokramaru.blogger.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 10 Jan 2018, 17:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Sljedeći koji počne da se prepucava dobija ban. J*bo vas Kramar sve po redu.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 21:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 688
https://autodas.olx.ba/

Auto Das na tranzitu (blizu Emporiuma), zaobići u širokom luku. Ima udaranih auta (što većina ne bi skontala na prvu), na nekima su kilometri sigurno vraćeni, jedna godišta na oglasu, druga u stvarnosti, a gazda je klasičan slatkorječivi levat, muljator i šibicar.

100% povjerljiva i ekskluzivna radnja, aha, al' u k**cu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 22:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mislim da i ja mogu potvrditi ovo što je Džontra napisao.

Usput, gledao sam neka auta kod Kramara u DE. Zašto ima ovoliko puno auta sa 2 sjedišta? U BiH, čini mi se, nisam vidio ni jednog takvog. Ne vjerujem da baš kupuju dijelove pa od tog sa 2 sjedišta prave normalno auto...

Naletio sam i na 2 Clia za koje sam mislio da su isti i da je vraćana kilometraža. Sad mi se čini da ipak nisu isti. Procijenite i sami:
https://home.mobile.de/TRADECARSGMBH#des_254685506
http://www.askramar.com/Vozilo?id=11000

Oba 2013. godište, ovaj u BiH je u dolasku tek. Nema električne podizače pozadi, ista oprema i tako dalje...
Poslije sam skontao razliku u felugama i natpisu pozadi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 22:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Dopuna gore, ipak su i volani drugačiji. Definitivno su različita auta...

Nego, šta mislite o tim autima sa 2 sjedišta? To mi je malo sumnjivo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pa preprave ga u putničko i puknu za Bih ili to kod nas urade. Prvi put vidio na jednom Megan hečbeku 2008. koji je bio star 5-6 godina al jeftin pošto je tako prepravljen i bio satran sa kilometražom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Prepravljanje u putnički je uobičajena praksa. Ne mora da znači da se ikakav teret vozio već sa je samo bilo pregrađeno nazad i bez zadnjih sjedišta. Ali u svakom slučaju, takva auta uvijek imaju finih kilometara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
JohntraVolta je napisao:
https://autodas.olx.ba/

Auto Das na tranzitu (blizu Emporiuma), zaobići u širokom luku. Ima udaranih auta (što većina ne bi skontala na prvu), na nekima su kilometri sigurno vraćeni, jedna godišta na oglasu, druga u stvarnosti, a gazda je klasičan slatkorječivi levat, muljator i šibicar.

100% povjerljiva i ekskluzivna radnja, aha, al' u k**cu. :lol:

Svi ovi naši preprodavci ili vraćaju kilometre ili popravljaju kvarove prije nego ponude na prodaju.Lično sam se uvjerio u ovo što tvrdim.Pogledajte identična auta ovdje i vani, cijena je ista ili čak manja ovdje.Kakva je to ekonomska kalkulacija da ti isti dileri plate vozilo i sve obaveze i prevoz i još da zarade.
Ali ne treba se sa tim opterećavati kad odlučiš sebi auto kod istih kupiti.Fino pregledaš auto ima li kakavih nedostataka, tebi ili tvom majstoru, vidljivih i ako ti se svidi pazariš.
Ili na put vani sebi po auto.Za taj poduhvat treba vremena, da nekog imaš na ruci i već dosta dodatnog troška i opet ne znaš šta ćeš kod polovnjaka dobiti.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Uvijek mačak u vreći. Prosto se pomiriš sa tim da su vraćani kilometri, da je možda udaran i trudiš se da izvučeš maksimalnu vrijednost za svoj novac.
Neko moj je pazario auto koji se prodavao sa nekih 150k na satu. Poslije je našao onu karticu što bude pod haubom, jel se tu upisuju podaci za servis, šta li, zapala negdje i na njoj piše da je auto prešlo 400 000. Auto služi, što je najvažnije.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 23:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Gdje nađu identičan enterijer? Nije baš da mogu sami šiti presvlake za auta da budu kao fabričke...
I to nije jedan auto, nego masa njih...
Može li se nekako pouzdano provjeriti da li je auto bio teretni ili ne?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
@kutak
Vaistinu. Na mogim autima se ne vidi da su kuckana ili da su dijelovi farbani jer je dobro urađeno. Recimo kvrckanja na braniku se ne vide jer je plastika i bude ofarbano u identičnu nijansu, a tek kad skineš branik na gredi vidiš da je lagano uvijena ka hladnjaku. Ili farove i štopke pogledaš i vidiš da nisu iz prve ugradnje već zamjenski. Meni to ne predstavlja problem ako nije havarisan jer će vjerovatno biti koji put kucnut i dok je kod mene, ali kad me ubjeđuje da nije (a ima tri različite nijanse) onda neću ni da gledam dalje. Ili ono "auto je vrh, sjedi i vozi", a na prvi pogled vidim bar 400-500 maraka ulaganja kako bi bio samo ispravan za tehnički. :)

@super koza
Može se lako provjeriti kakvo je auto izašlo iz fabrike, pretpostavljam da to sad nude svi prizvođači poslednjih 15+ godina.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
I svi imaju istu priču.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 24 Jan 2018, 23:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 688
krajo je napisao:
JohntraVolta je napisao:
https://autodas.olx.ba/

Auto Das na tranzitu (blizu Emporiuma), zaobići u širokom luku. Ima udaranih auta (što većina ne bi skontala na prvu), na nekima su kilometri sigurno vraćeni, jedna godišta na oglasu, druga u stvarnosti, a gazda je klasičan slatkorječivi levat, muljator i šibicar.

100% povjerljiva i ekskluzivna radnja, aha, al' u k**cu. :lol:

Svi ovi naši preprodavci ili vraćaju kilometre ili popravljaju kvarove prije nego ponude na prodaju.Lično sam se uvjerio u ovo što tvrdim.Pogledajte identična auta ovdje i vani, cijena je ista ili čak manja ovdje.Kakva je to ekonomska kalkulacija da ti isti dileri plate vozilo i sve obaveze i prevoz i još da zarade.

Naravno, nema nikakve logike, svi oni funkcionišu po sličnom obrascu. Pa kad Kramar, najpoznatija AK u BiH vraća kilometre, i to Boga oca, šta tek očekivati od ovih manjih.

S tim što bih dodao da se ovom Auto Das-u ne može vjerovati ama baš ništa, vjerujem da ima ih ima dosta koliko-toliko "poštenijih". Uostalom, pisao je wizzy_bl u prvom postu teme da su jedni od najpovoljnijih u BL, a dovoljno je sabrati dva i dva da bi bilo jasno zbog čega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 25 Jan 2018, 00:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja znam tog gazdu Dasa i još jednog lika što radi tamo. Oni su pravo mutni...
Nijedan auto nisam gledao kod njih, ali imamo zajednički krug poznanika i ono što se o njihovim autima priča je katastrofa.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 25 Jan 2018, 13:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kod nas ljudi nisu svjesni da kad se kupi polovno auto sa namjerom da se vozi barem 5 godina od nekih 7-12k, treba odmah uloziti barem 1k ili 1.5k km. Znam dosta ljudi koji traze polovno auto i ocekuju da ce im neko prodati savrseno ispravno auto, ono da sve ispopravlja i da ga proda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 210 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs