banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Feb 2016, 17:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Xsara picasso 2002, 2.0hdi 66kw,
super me sluzi(o) malo trosi jeftin za odrzavanje bla bla....medjutim

Povremeno me zimi zezao u smislu da se nekad znao zagusiti, nije dobro primao gas, znala se upaliti jedna krajnja lampica narandzasta sa slicicom motora i onda nije palio turbinu i slicno, medjutim nakon malo voznje i turiranja to je samo prolazilo, pa mi je jedan majstor jednom dva puta godisnje vadio i cistio regulator pritiska goriva i auto bi nakon toga islo super neko vrijeme. Rekao mi je da je taj dio dotrajao i da se prlja sam od sebe jer je istrosen (Redovno mjenjam fitere i ovo auto nema EGR i fap filter)

Zadnjih par dana mi se slicno desavalo s tim da se auto znalo i ugasiti u voznji. Ciscenje pomenutog dijela nije pomoglo. Meni prekipi i ja kupim taj regulator nov boshov i promjenim ga.

Auto par dana islo ekstra i danas mi se ugasi dva puta s tim da mi se ovaj put (kako sam promjenio regulator) nije palila ta lampica krajnja. Nakon gasenja nije htjeo upaliti iz prve vec sam morao 4-5 puta navlaciti gorivo, pustiti pumpu da odradi, izvuci kljuc pa opet probati. Ono sto sam primjetio je da je pumpa (rezervoara) prilikom tih "navlacenja" bila malo bucna, brundala vise nego inace,(kada je konacno upalio, pri sledecim paljenjima nije bila bucna) a prije nego sto se ugasio kao da mi je nekako "izbio" papucicu gasa, kao da je trznula pod nogom.

Ima li iko slicnih iskustava i savjeta ?
Pisem vam jer u mom gradu nema pravih servisa, sve "kucni" majstori, kad sam god otisao u pravi servis kao za inat auto radi ekstra nista mu ne nadju, kazu dodji kad bude zezao ovako nista ne mozemo naci...(isao sam bar 4-5 puta u zadnje 2 godine)

Moze li biti do pumpe za gorivo u rezervaru?( jel moguce da malo radi malo ne radi)

Inace izmedju ovih epizoda kad zeza ide ekstra, niti sta trza niti nista, ljepo i tiho...

Jedna napomena akumulator mi je star bar 6-7 godina (inace se nalazi ispod sica u autu i garaziram ga redovno pa valjda zato toliko traje) svake zime ocekujem da crkne, zao mi ga mjenjati ono kao "napet" cekam da rikne a on nece, ok pali i sve to... pisem vam ovo jer sam cuo kao navodno da ova auta sa elektronikom znaju zajebavati ako je akumulator slab tj pred mjenjanje...meni to kao nema smisla, kontam ili radi ili ne radi, tj ne bi 20 dana radio ekstra pa onda 2 zezao itd....

hvala na paznji ko pomogne ima pivu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Pumpa. "Sito" u rezervoaru. Filter goriva. Povrat goriva u rezervoar. To je onako na prvu.Ali bez kupusanja je teško odrediti.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ja bih prvo pregledao instalaciju, izmjerio napon na akumulatoru ujutro i naveče, onda izmjerio koliko pumpa vuče struje i uporedio sa fabričkim vrijednostima.
Vrlo je moguće da ti je umirući regulator pristiska preopterećivao pumpu koja sad crkava.

U kom si ti gradu?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 20:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Moze biti i obicna prljavstina. Samo se vremenski nadovezalo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 20:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
U drvaru sam.
Tog se kupusanja i bojim jer danas jbg kakvo je vrijeme ima majstora koji ce reci da je nesto otislo sto mozda i nije samo da zaradi a meni se problem opet i vraca, nervira me sto konkretno ne znam sta je, ulozim, zamjenim i miran....

filter goriva nije jer sam ga mjenjao prije 20-30 dana...

sacekacu jos koji savjet pa cu pokusati negdje ispitati pumpu ... a mozda i zamjeniti akumulator za svaki slucaj jer je svejedno pred mjenjanje....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Pumpa za gorivo i ko zna sta svasta imas u rezervaru ... Na obe pumpe vam je smece gorivo ... Mogu mislit sta sipaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nisam citao dalje od onog da nema egr ili fap... Jesi siguran?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 21:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
98% :) tako su mi rekli...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
A jesi li siguran da imas pumpu u rezervoaru?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
jbg i to sam siguran 98 %.... cujem je inace kad okrenem kljuc dok cekam da se pogase lampice tacno tamo gdje je rezervar, a ovih dana kad me zeza auto onda brunda onako bas izrazajno.... (a i kad sam kupio auto prije par godina, imao sam belaj i navodno je crkla pumpa u/kod rezervara koju mi je jedan majstor promjenio....da belaj bude veci kasnije sam cuo da je majstor svakakav i da zna podvaliti polovan dio pod nov i slicno....sto jos vise budi sumnju na tu pumpu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Mozda povuce talog i prljavstinu pa se gusi. Prljav rezervoar.
A mozda je i pred crkavanjem. A mozda i ne dobija pravu struju. A mozda i akumulator ne daje dovolja napon.
Sve ovo mozda te moze skupo kostati. Al od neceg moras krenuti ako ne vjerujes majstorima.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Kod loseg ti majstora ides. Jer to sto je on cistio nema pojma sa problemom. Otidji i spoji auto na dijagnostiku. Pa pogledaj sta se sve desava. Egr ventil moras imati. Fap nemas. Zuta ti se upali i auto ode u sigurni mod. I onda samo lagana voznja. Prokomjer zraka kakav je? Kakav je senzor tempersture? Kakvo je stanje turbine i njenog punjenja? Kakvo je stanje pritiska na diznama? To je sve nepoznata stavka. Tako da dijagnostika.

uz pomoc Tapatalka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2016, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mislim da mu je najbrze rijesenje otici kod bosiste


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2016, 11:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Slusajte ovo, nazovem jednog dobrog majstora iz bl necemo imenovati, sve mu ispricam u detalj. Kaze on meni ovako, ne mora značiti sigurno ali velika je mogucnost
da je do toga sto sipam dizel 5 a ne dizel4...

za moj motor je namjenjen dizel 4 a ne 5 koji je, čini mi se reče, "suvlji" i ima više ili manje sumpora i da to zna praviti probleme češće nego sto ljudi znaju i da se manifestuje ovako da auto malo radi malo ne radi....

sta vi mislite ????

savjetuje me da probam voziti neko vrijeme na četvorci pa da vidim kako ce se ponasati...
kaze cak da mi nije lose sipati u gorivo i dvotaktola malo....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2016, 11:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Što se tiče "suvoće" euro 5 dizela - šuplja priča, mazljivost euro 4 i euro 5 dizela je identična po standardu, tj. oba moraju da zadovolje istu minimalnu vrijednost. Istina je da se odstranjivanjem sumpora iz dizela odstranjuju i neki djelovi koji ga čine mazljivijim, ali se to nadoknađuje aditivima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 16:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Evo da se i ja oglasim sa daljim dešavanjima jer sam otvorio temu, a mozda nekom pomogne :)

Nakon sto mi je auto bilo stalo (kada sam i otvorio temu) upalilo je kasnije normalno kao da ništa nije bilo....

Ja sav u stanju "daj da probam štagod", uspem u rezevar dvotaktol sint, nakon puno čitanja domaćih i stranih foruma gdje su ljudi ili strogo protiv ili strogo za tako nešto (s tim da ovi što su ZA koriste već neki period dvotaktol a ovi što nisu ZA to nisu ni probali...)

Sad ne tvrdim da je to dobro za auto niti da nije ali u narednih 10 dana primjetim kako mi auto dosta mirnije radi, pogotovo na leru.... medjutim pomislim da sam možda umislio... i jednom tako čekajući svoju ženu u upaljenom autu sjetim se da mi je ljepilo od ljevog ogledala u retrovizoru bilo malo popustilo pa se ogledalo onako fino treskalo kad god je auto upaljeno i miruje ( i sve govorim moram ovo nanovo zaljepiti i naravno nikad se ne sjetim)... kad ono pogledam u retrovizor a ono ogledalo mirno, ne vibrira ni milimetra kao da je auto ugašeno.... tako da eto bilo dobro ili ne na duže staze, meni je stvarno auto mirnije sa dvotaktolom i imam dokaz za to...

ja sav sretan već i zaboravio na gašenje auta misleći to je to, deseti dan auto se ugasi u vožnji i to negdje u pm na selu na nekom makadamu... malo upali malo se ugasi...šlepaj i te zajebancije

Odem kod majstora i dogovorim da digne auto i da izvadi i pregleda pumpu (dok onim magičnim čudom auto opet nije proradilo i bilo u najboljem stanju do idućeg gašenja)
inače mora se skidati rezervar da se dodje do pumpe... izvadi čovjek pumpu i spoji je na zaseban akumulator i ona kao radi ali nekako brunda čudno, čudno mu se ponaša kaže on nije ovo ok.... i ja kupim nov uložak od pumpe (kažu mi original a ono dođe neka marka HOFFER, nikad čuo za nju nisam, jeste li vi čuli jel čemu ?)
ugradi je čovjek sve upakuje, eno auto od juče kao novo, osjetim da dosta bolje vuče, gas nekako lakši...

E sad ja njemu (autu) ništa ne vjerujem dok ne prođe bar mjesec dana bez gašenja....

pumpa je valjda bila istrošena šta li pa je ona prljala filter i začepljala regulator pritiska... kaže da u samom situ i rezervoaru nije bilo toliko smeća koliko inače zna biti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs