banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jan 2016, 20:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2008, 05:28
Postovi: 45
Da li ima neko iskustva sa osiguranjem i naplatom stete od osiguranja? Nekidan mi je pao snijeg na auto i ledenica, palo je sa balkona, tacnije sa nadstresnice od balkona sajba je skroz smrskana i hauba udubljena.Isao sam u svoje osiguranje, kazu da ne mogu to priznati, samo ako je kasko osigurano, kod mene je obicno osiguranje.Zvao sam i policiju da napravi zapisnik i komunalnu sam takodjer zvao, sve su uslikali i zapisali, ali nemam koristi od toga, jedino da nekog tuzim, ali to je sad pitanje da li se to isplati.


Poslednji put menjao delije_81 dana 12 Jan 2016, 20:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 20:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
delije_81 je napisao:
Da li ima neko iskustva sa osiguranjem i naplatom stete od osiguranja? Nekidan mi je pao snijeg na auto i ledenica, palo je sa balkona, tacnije sa nadstresnice od balkona sajba je skroz smrskana i hauba udubljena.Isao sam u svoje osiguranje, kazu da ne mogu to priznato, samo ako je kasko osigurano, kod mene je obicno osiguranje.Zvao sam i policiju da napravi zapisnik i komunalnu sam takodjer zvao, sve su uslikali i zapisali, ali nemam koristi od toga, jedino da nekog tuzim, ali to je sad pitanje da li se to isplati.

To ne mozes naplatiti, jedino da tuzis zajednicu etaznih vlasnika, ili vlasnika tog objekta sa k9jeg je pao led, ali i to je pitanje...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 20:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2008, 05:28
Postovi: 45
Tako sam i mislio da od toga nema nista, niko mi ne moze tu stetu nadokonaditi, tako mi je i policajac rekao da osiguranja to ne priznaju, sta onda placam godisnje kad registrujem auto. Taj ulaz sa kojeg je pao snijeg je najgori u zgradi, cak nemaju ni predsjednika etaznih vlasnika, e sad kao sto kazes ,jedino tog vlasnika da tuzim odakle je pao snijeg, ali to na kraju opet trosak i treba to dokazivati.


Poslednji put menjao delije_81 dana 12 Jan 2016, 20:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 20:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Mar 2007, 22:19
Postovi: 253
Vlasnik te nadstresnice ce ionako dobit kaznu od komunalaca,tu ce jedino drzava da profitira
Mislim da nisi trebao zvati komunalnu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 20:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2008, 05:28
Postovi: 45
Nisam rekao komunalnoj ime tog vlasnika nadstresnice, rekla je da ce me zvati opet, samo je rekla da ce vidjeti ko je presjednik ulaza pa da sprovede postupak, ali nemaju predsjednika, ulaz je rasulo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Placas osiguranje za stete koje naneses drugima (trecim licima), kasko ti pokriva stete na tvom autu.
Iz nekog licnog iskustva nemas tu prevelike vajde. Isto ko kad upadnes u rupu na cesti, pa toboz' tuzis puteve. Dobijes qrac na kraju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 21:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2008, 05:28
Postovi: 45
Pa jeste, nema druge nego sam platiti stetu, baksuzluk pravi, bas mi dobro pocela godina, od 20 auta ispred zgrade bas na moj krs.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
A pogotovo ako to nije parking mjesto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 22:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2008, 05:28
Postovi: 45
Jeste parking mjesto, prije dva mjeseca su obiljezili parking mjesta, samo jos uviek nisu postavili aparate za naplatu, trebaju za koji dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2016, 22:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Osiguranje koje ti placas se zove OBAVEZNO OSIGURANJE OD AUTO ODGOVORNOSTI, tj osiguravas druge ucesnike u saobracaju od stete koju bi im eventualno mogao napraviti svojom greskom...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs