banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Nov 2018, 14:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 627 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Avg 2018, 09:47 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Vozi na plin, pa ugasi na plin. Probavao ugasiti na benzin pa onda paliti. Nije rekao da pali na plin. Pojavice se pa ce pojasniti.
I da, noviji plinski uredjaji nisu ni predvidjeni da pale na plin osim u iznimnim situacijama kad to "zahtijevas" drzanjem tastera za prebacivanje dok palis auto.

Vrh

PostPoslato: 19 Avg 2018, 13:17 
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
GTK_Marko je napisao:
Pitanje za iskusnije plinaše. Na benzin sve radi kako treba, pali normalno itd. Kada vozim na plin, auto dugo vergla pri paljenju (4-5 sekundi). I to samo kad odstoji pola sata i duže (preko noći, na poslu itd). Inače pali baš brzo jbg. Probao sam da vozim na plin pa pri kraju "parkiram" na benzin i malo proturiram i to - ista stvar, vergla ko blesav. Gubim živce polako :D
Ako moze malo detalja auta.
Dakle ako je oprema presla solidno kilometara postoji mogucnost da ti je rasplinjacu crkla membrana.
Dakle pogledaj jedno crijevo koje ide sa rasplinjaca na usisnu granu, 4 do 6mm. Kad ugasis auto uzmi skini to crijevo i uzmi casu vode i gurni u vodu i posmatraj 10 tak 15 minuta. Dakle sa jedne strane da je na rasplinjacu a druga strana u vodu.

Ako tu nista ne skontas. Onda uzmi skini crijevo sa usisa i zacepi ga i onda upali auto na benzin nek odradi 5 minuta. Onda ugasi i dodji nakon par sati. I probaj upaliti, naravno da je rupa na usisu zacepljena. Trebo bi da upali iz orve.

Vrh

PostPoslato: 19 Avg 2018, 15:09 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2018, 18:10
Moguće da je membrana u rasplinjaču otišla( na samom početku je propadanja), te motor se pasivno napuni plinom tokom stajanja, dovoljno je i pola sata i teže upali, tj vergla dok se taj višak ne izbaci i normalno upali. Takav kvar sam ja imao prije 6 godina takođe ljeti i strašno irirantno je to. Meni se to još deslio na putovanju. Uglavnom, sve se isprobalo ali je to razlog. Zavrni multi ventil na boci, vozis na plin i potroši plin iz instalacija. Poslije samo na benzin voziti i ako je sve ok, onda servis obavezno plina.
Moje mišljenje. Pozz

Vrh

PostPoslato: 19 Avg 2018, 15:44 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
E, to je dobra ideja, potrosis plin iz sistema pa vidis kako radi bez njega.

Vrh

PostPoslato: 19 Avg 2018, 16:40 
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Ma rasplinjac zeza, neka napise koliko je presao sa njim. I sve ce biti jasno.

Vrh

PostPoslato: 19 Avg 2018, 20:01 
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Nisam znao da sam toliko konfuzno napisao. Auto je alfa 156 2.0ts. Plin je neki hrvatski, ne znam ko je ugrađivao ni kad. Auto ima oko 250 hiljada, koliko je sa plinom - ne znam.
Auto se svaki put pali na benzin i nikako drugačije, i onda nakon minut recimo prebaci na plin. Razlika u snazi motora je -10% na plin, a potrošnja je tu negdje. Sve "normalno".
Vjerovatno nema neke veze, ali počelo se dešavati kad sam se vratio sa mora.
Najviše zvuči kao ovo što je dakar napisao. Do struje nije jer bi onda bilo pri svakom paljenju isto. Vidjećemo sutra, bio sam jednom kod onog momka u budžaku da mi mijenja neke sitnice, pa ću opet do njega.

Vrh

PostPoslato: 20 Avg 2018, 14:34 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2018, 18:10
blaf77 je napisao:
E, to je dobra ideja, potrosis plin iz sistema pa vidis kako radi bez njega.
Upravo je to problem i bio. Vozio sam lancia kappu, u instalaciji je ostajalo dovoljno plina da napuni motor plinom i ne može upaliti jer je poremećen omjer smjese prije paljenja.
Tad sam promjenio i rasplinjač ali i multiventil, više zbog sebe.
Prodao sam ga i dalje nije bilo nikakvih problema( znam jer auto je nastavio održavati kod istog majstora)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 627 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Sva vremena su u UTC [ DST ]