banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 700 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jun 2016, 20:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
066005774 - Vlado


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2016, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ta cjena je kod svih tu negdje.
Pored Bi ići u derventu raditi plin...ne kontam al ajde.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2016, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Pa ako ovde traze 850 za neki bezze uredjaj, 1300 za BRC ili cak OMVL, a za 900 tamo dobijes ovo, onda ima smisla.

Tacnije 880 LPG tech ili Apolo, 830 Atiker, 600 Royal ili EG


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2016, 07:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Napomenucu da sam 2 mjeseca istrazivao gdje ugraditi plin i kod koga, i ovo mi je bila najbolja opcija u tom trenutku. Sad kazem da uopste nisam pogrijesio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2016, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ta cjena je kod svih tu negdje.
Pored Bi ići u derventu raditi plin...ne kontam al ajde.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Ili hajde da ovako formulisem - reci ko u BL moze ovo isto ugraditi za 900KM?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2016, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne znam iz Bl al sam sjedio prije par godina s nekim likom iz Bihaca, ne sjecam se imena, nebitno za daljnji pricu
Uglavnom tih dana drug uradi sekvent u Bl, znaci prije nekoliko godina, 5 minimum, plati blize 2000 km i ja upamtim sta je ugradio i pitam tog iz Bihaca koliko kosta ta oprema za taj auto da se uradi, 1200 km kaze on i pohvali se da mu u Bihac dodje dosta musterija iz BL, i pokaze mi svoj laptop, na njemu sw za postelavanje plina, kaze auto se vozi na benz, sw odradi analizu, grafikone itd i on kad ugradi plin ustimava prema njima, moraju biti identicni grafikoni odnosno mora ici na plinu kao na benzinu i trositi litara plina koliko i benzina... Napisah sve ovo da se malo raspitate, znam jednog sto ugradjuje i postelava "odoka"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 04:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
nemoguce da trosi isto benzina i plina kad je plin oko 10% slabiji u odnosu na plin(manje energije u odnosu na zapreminu)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 06:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
blaf77 je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ta cjena je kod svih tu negdje.
Pored Bi ići u derventu raditi plin...ne kontam al ajde.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Ili hajde da ovako formulisem - reci ko u BL moze ovo isto ugraditi za 900KM?

Ja vladu znam. I on pocesto od oka radi. U banjaluci jest malo cijena nabrijana al nije kao prije. Manje sisaju.
Majstori koji visoko kotiraju u BL su Kragulj i Ilija....i ima Nedjo. Takođe provjeris i auto Sina. Vidiš ko šta nudi i koja cifra. Napiši ovde pa ćemo ti pomoći da izaberete najbolje.

Onaj majstor što kaže da auto plina i benzina troši isto strogo zaobidji. Dakle nema šanse

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ja vozim dizele, meni ne treba al mi je djelovao profi, nesto smo trgovali i tako sam to zapamtio, ugradjivao je i one sale da poslije odredjenog broja km ne mozes voziti na plin dok on ne pregleda instalaciju i ponisti, sad znam da je to vec uobicajena praksa ali tad je to bilo vau


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 08:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
veljo1981 je napisao:
Ne znam iz Bl al sam sjedio prije par godina s nekim likom iz Bihaca, ne sjecam se imena, nebitno za daljnji pricu
Uglavnom tih dana drug uradi sekvent u Bl, znaci prije nekoliko godina, 5 minimum, plati blize 2000 km i ja upamtim sta je ugradio i pitam tog iz Bihaca koliko kosta ta oprema za taj auto da se uradi, 1200 km kaze on i pohvali se da mu u Bihac dodje dosta musterija iz BL, i pokaze mi svoj laptop, na njemu sw za postelavanje plina, kaze auto se vozi na benz, sw odradi analizu, grafikone itd i on kad ugradi plin ustimava prema njima, moraju biti identicni grafikoni odnosno mora ici na plinu kao na benzinu i trositi litara plina koliko i benzina... Napisah sve ovo da se malo raspitate, znam jednog sto ugradjuje i postelava "odoka"

Taj u Bihacu je jeftiniji puno i sada nego u BL. Neki dan moj drug platio 700KM tamo ugradnju, a ovdje mu svi tražili 1100KM.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ima logike da jeftiniji, kad imas pare i uvezes veliku kolicinu instalacije vjerovatno dobijes dobru cijenu, mozda i prodaje ovima iz Bl. Mada meni to ne bilo toliko bitno, ja bih radije da bude sto bolje ustelan nego da gledam u par stoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Zadnja rečenica je bas kako treba. Kod nas je problem što ljudi misle da je plin sve u paketu isto. A ustvari ni blizu.

Ajde saša kaži šta je u ponudi za 1100 km u bi a šta za 700 u bihaću?

Od opreme do opreme je velika razlika. Većinom federacija radi atiker opremu koja je ravna katastrofi kao i ostale turske egzotike.

Tako da rasprava može da traje danima. Firma Delfin iz BN prodaje opremu pa ko hoće kupi po nabavnoj i samo plati ugradnju oko 200 do 300 km


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jeftina ugradnja je najgora opcija, buraz je ugradjivao jeftino, radio mu neki lik i njegov segrt, segrt postavljao bocu u gepek i uvrne jedav vijak nosaca u bocu, posalju ga da natanka plin i da se vrati da mu jos "postelaju odoka", kaze buraz vozim ja a plin smrdi da je to strasno, posto ima voziti zapali on cigar dva, kad je stigao onda su makli ljude sa ulice, ovaj ispljuskao segrta i iscupao bocu i odnio je u neki vocar :)
Ovaj lik u Bihacu, ne znam jel to isti o kom vi pricate a pamtim mu i ime i prezime al necu da reklamiram, je mlad decko, fakultetski obrazovan i po prezimenu clan jakog bihackog klana, znaci ima pare, meni djeluje da zna sta radi i da drzi do reputacije, upoznao sam masu razlicitih majstora sto se tice putnickih i teretnih vozila, vecinom je to bagra nepismena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Ovako u pitanju je megan 2003gp. Platio je tačnije tačno 600KM i dobio garanciju 4 godine. Ovaj iz Bihaca prodaje opremu po čitavoj BiH pa moze garanciju iskoristiti najbliže u Prijedoru. Valjda je gledao i najjeftinije našao u BL za 1000KM i 2 godine garancije. Auto mu radi kaže super. Vozi bez problema za sada. Od opreme mu je stavio Atiker boca, Tomaseto isparivac, Oscar računar...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Oskar računar.....o jebo te konj svetog djuradja :) to je egzotika malo veća. Al ajde. Zato i jest ta cijena jer je no name oprema. Ima tako tih dosta što rade. Ne može se jedan ac stag ili lpg tech....ili pak landi ili jedna imega porediti sa tim OSKAROM
Auto ide ok. To stoji. Ali samo motor zna kako mu je i kako živi. Samo motor zna dobija li smjeru kako treba. Od atiker opreme jedino boca valja. Računar i dizne kao i isparivac haos. Ali taj atiker je za oskara premijum oprema.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 11:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Ne znam ne razumijem se brate u to. Kaže da mu je radio taj servis Nuni iz Bihaca, radio je par njegovih drugova i svima je ok. Jbg što se tiče opreme daje čovjek garanciju od 4 godine na svu opremu pa valjda i to nešto govori.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Glavna priča kad auto ne radi da je do benzinskog dijela. A neće niko da prizna da motor se rastima zbog lošeg podešavanja plina. Tako da nije to tako kako izgleda sa strane. Mora da se shvati da nije plin staviti i ajde vozi nalecice to u vožnji. Od tog nema ništa. A mnogi ne znaju riječ engleskog ili nekog svjetskog jezika a. Podešavaju plin

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mislio sam reci da to nije taj al proguglam Nuni plin Bihac i to je taj, kad je vec @ssaassaa izreklamirao onda cu ja da se nastavim, to je taj lik, Adnan, upamtio sam iz vise razloga, prvo platio mi je bez cjenkanja neku robu, drugo, ima pravni fakultet a ugradjuje plin a obicno ti pravnici samo gledaju da se uhljebe na drzavne jasle i nose majice nekih stranaka, tu sam je odmah dobio ogroman respect od mene, ne mogu se sjetiti jel pio Jelen ili Nektar al ih siba pravo domacinski, nije vezano za plin al ja volim kad je covjek domacin a ne neka peka, i ono najbitnije tad sam vidio taj sw kojim podesava plin, on je meni rekao da ide na plin kao na benz i da trosi isto al i tih 10% je ok ako je razlike, nije toliko bitno, bitno je da motor radi sto blize onako kako bi radio prilikom sagorjevanja benzina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 17:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Nevezano za trenutnu raspravu, a ne planiram ugrađivati plin... vidim da se na zapadu dosta koristi Prins. Eto, kakvo je mišljenje stručnjaka o tom sistemu? :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2016, 18:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Čuo sam dobra mišljenja. Ali se u plin razumijem k'o Mara u krivi qrac.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 700 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs