banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 19:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 700 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Dec 2017, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9852
Lokacija: Далеко од раја
_зока je napisao:
Philby je napisao:
Takav automobil nebi smio proći atest ali kako kod nas atest daju oni što ugrađuju sve je moguće.
Koja je procedura atestiranja plinske instalacije?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Kod nas se svede na vizuelni pregled, jesu li svi dijelovi na mjestu, provjera brojeva i ima li kakvog curenja. Budženje komponenti koje se navodi uglavnom ne provjeravaju (normalan svijet konta da će se nov dio za koji proizvođač garantuje ispravnost ugraditi takav kakav jeste), a kad se poslije desi neki problem jebi mater onom ko je smislio i dozvolio da se na plin vozi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 11:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ja kada sam radio atest jedino što je urađeno je fotografisanje instalacije. Nikakva ispitivanja. Teško da se takvim pregledom može otkriti bilo šta, a kamoli friziranje kapaciteta boce.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9852
Lokacija: Далеко од раја
Nije teško, ali neće da se zajebavaju.

Isto kao što na redovnom tehničkom pregledu od dvadesetak stavki najčešće kontrolišu samo je li sve na okupu (ono, otprilike da li liči na auto), ispravnost kočnica i izduvne gasove. U poslednjih deset godina na više auta samo su mi jednom provjerili dubinu šare na gumama i broj šasije. Dimenzije guma, stanje trapa, ispravnost amortizera, ispravnost kočione tečnosti i farova ispituju samo ako lično tražiš da to urade.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa i nisi upravu što se tice tehničkog al ajde. Stobse ticebispitivanja trcnosti kocione nisam vidio da imaju ikakav instrument za to. Amortizere mi redovno pregledaju takodje i prednji i zadnjo trap, signalizaciju, broj sasije, doduvaju gume, kocnice, izduvni gasovi, snop farova, pregledaju stakla.
Upitanju dunav osiguranje. Dakle ljudi sve pogledaju

Sto se tice lpg opreme kako bi ti da se radi atest? Najbitnija stavka je boca i multiventil, ostalo nista nije "strasno' dakle bitno je da imas na boci elektronski i mehanicki ventil i kraj price. Potrebno je da nema curenja. Ostalo je sve dozvoljeno da se dira u kucnoj radinosti!

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9852
Lokacija: Далеко од раја
Kao dijete sam sa starim išao na tehnički u tamovom servisu, tamo su pretresali sve redom što si naveo i za svaku sitnicu vraćali (ili ispravi odma ako može). Ovima sad većinom se neda sići u kanal da provjere niti da iskoriste sve uređaje koji su im na raspolaganju.

Kapacitet boce se jednostavno može ispitati prilikom atesta. Dovezeš auto sa praznom bocom, oni napune, provjere i naplate kao što bi i ti sam uradio na pumpi.
Znaš i sam da se baš zbog tog mehaničkog dijela vodi računa o uglu postavljanja boce jer plovak neće ispravno pokazivati trenutno stanje i neće prekidati punjenje kad treba. Bitno je da se punjenje prekine kad se dostigne bilo koji od dva kriterijuma (80% napunjenosti ili pritisak koji se zbog nekog razloga može povećati prije tog trenutka).

Izdržaće boca sa ventilom krštenog proizvođača i da je napuniš na 95%, ali neko pametniji od nas je izračunao da je ovako bezbjednije u slučaju deformacije boce, povećanja temperature usljed požara i svega ostalog što može poći po zlu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 22:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Dec 2011, 21:42
Postovi: 430
Philby je napisao:
Kao dijete sam sa starim išao na tehnički u tamovom servisu, tamo su pretresali sve redom što si naveo i za svaku sitnicu vraćali (ili ispravi odma ako može). Ovima sad većinom se neda sići u kanal da provjere niti da iskoriste sve uređaje koji su im na raspolaganju.

Kapacitet boce se jednostavno može ispitati prilikom atesta. Dovezeš auto sa praznom bocom, oni napune, provjere i naplate kao što bi i ti sam uradio na pumpi.
Znaš i sam da se baš zbog tog mehaničkog dijela vodi računa o uglu postavljanja boce jer plovak neće ispravno pokazivati trenutno stanje i neće prekidati punjenje kad treba. Bitno je da se punjenje prekine kad se dostigne bilo koji od dva kriterijuma (80% napunjenosti ili pritisak koji se zbog nekog razloga može povećati prije tog trenutka).

Izdržaće boca sa ventilom krštenog proizvođača i da je napuniš na 95%, ali neko pametniji od nas je izračunao da je ovako bezbjednije u slučaju deformacije boce, povećanja temperature usljed požara i svega ostalog što može poći po zlu.

Ne da im se sici u kanal jer i kad ustanove neku neispravnost nema svrhe jer te ne smiju vratiti,jer ce se stranka odma naljutiti i otici na drugo mjesto ili se zaliti sefu/gazdi i on ce potvrditi ono sto vec prije kaze da se svi pustaju i ne vraćaju,i onda sto bi neko detaljno pregledao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 07:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Meni je jednom dovezao lik sa tehnickog BXa (stari citroen, hidraulicar) i vidno nervozan rekao da je zavrseno sve, ali da ga popravljam sto prije jer prednjih kocnica nema uopste i nesto u maniru "umro sam dok sam ga dovezao"... Izadjem na cestu, gas, kocnica, gas, kocnica, auto se ukopava... Odem kod mehanicara, ovaj sve provjeri i nasmije se:"Ma sigurno su testirali rucnu na zadnjim tockovima a ne znaju da koci prednje, zbog hidraulike".
mblm je napisao:
Ne da im se sici u kanal jer i kad ustanove neku neispravnost nema svrhe jer te ne smiju vratiti,jer ce se stranka odma naljutiti i otici na drugo mjesto ili se zaliti sefu/gazdi i on ce potvrditi ono sto vec prije kaze da se svi pustaju i ne vraćaju,i onda sto bi neko detaljno pregledao

I ako pretpostavimo da je tako, sto ne odradi svoj posao, napise da je sve u redu da se ne svadja sa klijentima a onda mi kaze "popravi to i to", tj. bez obzira na "papirologiju" zasto ne uradi tehnicki pregled kako treba kada ga vec placam? Zasto ne pregleda sve pa mi bar usmeno kaze ako sta nije u redu? Moja pretpostavka: ljenost.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 08:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Dec 2011, 21:42
Postovi: 430
NiZ je napisao:
Meni je jednom dovezao lik sa tehnickog BXa (stari citroen, hidraulicar) i vidno nervozan rekao da je zavrseno sve, ali da ga popravljam sto prije jer prednjih kocnica nema uopste i nesto u maniru "umro sam dok sam ga dovezao"... Izadjem na cestu, gas, kocnica, gas, kocnica, auto se ukopava... Odem kod mehanicara, ovaj sve provjeri i nasmije se:"Ma sigurno su testirali rucnu na zadnjim tockovima a ne znaju da koci prednje, zbog hidraulike".
mblm je napisao:
Ne da im se sici u kanal jer i kad ustanove neku neispravnost nema svrhe jer te ne smiju vratiti,jer ce se stranka odma naljutiti i otici na drugo mjesto ili se zaliti sefu/gazdi i on ce potvrditi ono sto vec prije kaze da se svi pustaju i ne vraćaju,i onda sto bi neko detaljno pregledao

I ako pretpostavimo da je tako, sto ne odradi svoj posao, napise da je sve u redu da se ne svadja sa klijentima a onda mi kaze "popravi to i to", tj. bez obzira na "papirologiju" zasto ne uradi tehnicki pregled kako treba kada ga vec placam? Zasto ne pregleda sve pa mi bar usmeno kaze ako sta nije u redu? Moja pretpostavka: ljenost.

Čekaj,sta treba da pregleda auto po ps,ustanovi neispravnost,i onda kaze pusticu te jer tako.mora da se ne bi naljutio,ma daj,zasto bi to radio.KAD kod.nas bude uredjeniji sistem pa se osiguranje odvoji od teh pregleda,i kada zaposleni ma teh pregledu budu imali samostalnost u radu i odgovornost onda ce sigurno biti drugačije,a do tada ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 07:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Dec 2017, 07:14
Postovi: 7
Pozdrav svima. Uzeo sam auto u 9 mjesecu u 10 sam zvao sasu cerovca (on i jovo kod galije u budzaku) da se dogovorimo za ugradnju plina. Tada mi ie rekao ovako ide italijanski brc sistem sa atestom 1000 KM ali najbolje vozi na benzin do kraja 12 mjeseca dok ne istekne registracija. Prije 5 dana zovem medjutim covjek je preminuo a njegov kolega jovo nastavlja sa radom pa mi je rekao da dodjem da se dogovorimo. On mi kaze druze preporucio bih ti poljiski atiker sa italijanskom opremom ne bi ga ja sebi ugradjivao da ne valja (ne znam nista o tome samo prenosim sta su rekli) isto 1000 KM sa atestom. Meni nije problem dati ni 1500 ali hocu da bude kvalitetno. U pitanju je audi a4 b6 2003 96kw 4 cilindra. Ovih dana citam da je atiker turski, jos neko spomenu da je kod kragulja atiker 650 bez atesta. Jedino dobro koliko shvatam sto kod jove moze preko aure osiguranja u rate. Moze pomoc?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 18:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Dobio sam i ja preporuku za Jovu, kazu da je korektan covjek. Svacije iskustvo je drugacije.

Bio sam kod Kragulja, on mi preporucuje Lovato 2 godine garancija, 900+atest, veli da Stag qbox nije se pokazao pouzdanim. Zvao sam auto Sina, kod njih je 1000.

Opet mi nekako Nuni iz Bihaca najbolji odnos ulozeno - dobijeno, 6 godina garancija, ovlasteni je serviser Staga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9852
Lokacija: Далеко од раја
Ja bih izbjegavao te što pokušavaju uvaliti muda pod bubrege. Reci sa čime radiš i pošto je pa ću izabrati ono gdje se uklapam, a ne prodavati tu priču o poljskom atikeru sa italijanskom opremom (šta god mu oprema bila).

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Jedini plin za koji svi kazu da treba bjezati od njega je atiker.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2367
Sa druge strane, kolega mi se vrati iz Turske gdje je živio 10 godina. Kaže da doslovno pola turaka vozi na plin (atiker)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 19:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
blaf77 je napisao:
Jedini plin za koji svi kazu da treba bjezati od njega je atiker.


dosao u autu, vec 4 god. vozim bez ikakvih problema.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 19:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Dec 2017, 07:14
Postovi: 7
Sa kojom opremom radi Karac?
I koliko je kvalitetna?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 20:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Komso moj sa Atikerom 150000 napravio. Oprema nije toliko vazna koliko majstor koji je ugradjuje. Svi oni koji kazu vozi par dana pa dodji na "dostelavanje", bjezi od njih.

Kakav je Gaga sa Petricevca? Vidim da Stag ugradjuje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 22:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2010, 16:01
Postovi: 109
MaliDragan je napisao:
Sa kojom opremom radi Karac?
I koliko je kvalitetna?
Po dogovoru... inace je veoma korektan.
Obicno ide stag komp, atiker boca, tomaseto isparivac, dizne prema autu( po meni za njih jedino ne treba zaliti i staviti jace u smislu oma, licno iskustvo)

_________________
FESTINA LENTE......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 08:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Meni lik rekao u jednom od servisa (necu prozivam) drugarski da ne ugradjujem atiker sa recenicom "recice ovaj moj da je atiker super... dajemo mi garanciju i sve ali mene vise sramota mijenjati sve osim boce..." i on mi je preporucio, kao i nekoliko drugih (ukljucujuci pomenutog Sinu) da ugradim Lovato, sto sam na kraju i uradio.

Mozda je Atiker bio dobar ali zadnja serija opreme nije? Ovo nagadjam na osnovu svega sto sam procitao, cuo i pitao, ukljucujuci ovaj forum i druge, majstore po BL kao i ljude koji voze na plin.

A sto se tice toga da pola Turske vozi auta sa Atikerom, to mi nije faktor u ovoj prici. Tamo se proizvodi pa pretpostavljam da je puno jeftiniji, dijelova na svakom cosku... Meni je to isto kao da kazemo "nije Jugo los, vidi koliko ih se jos vozi po Srbiji" :)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 08:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
+1 za komentar da je vazniji dobar majstor (servis) nego oprema koja se ugradjuje,
Daleko od toga da nije bitno sta se ugraduje, moja licna preporuka je na Stag (Qbox+) + Tomaseto. Licno vozim vec 3 godine sa ovom kombinacijom, presao blizu 80k sa 2 auta i nikad nisam imao problema sa opremom.
Moje neko glediste na opremu po kvailtetu: BRC>Lovato>Stag>Atiker. Mislim da na BRC nema potrebe ici ako nije neki >2.0 motor, >150ks ili vise od 4 cilindra. Koliko znam i dok sam se licno raspitivao, bio je skupli od Staga bar 50%.

Kada sam spomenuo majstora, iznijecu kratko licno iskustvo o tome:
na prvom autu sam nakon 3-4 mjeseca primjetio da mi nestaje antifriza, ispostavilo se da su racve na rashladnom sistemu bile plasticne i vremenom popustile i na njima pustalo. Naravno, u garanciji sve zamjenjeno brzo i bez ikakve naknade. Dakle ovde se vidi iskustvo majstora i predvidivost problema.
Isti problem i na drugom autu (drugi servis), ovde su vec bile metalne racve, ali je majstor odmah znao gdje je problem i rekao da su crijeva na ravne kopcana hladna (logicno) te kad se zagriju dolazi do male deformacije i tu je pustalo. Dok je motor bio zagrijan, samo su zategnute selne i problem rijesen.
Eto, mozda ce nekome znaciti... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 16:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Philby je napisao:
Ja bih izbjegavao te što pokušavaju uvaliti muda pod bubrege. Reci sa čime radiš i pošto je pa ću izabrati ono gdje se uklapam, a ne prodavati tu priču o poljskom atikeru sa italijanskom opremom (šta god mu oprema bila).
Atiker je turski a ne poljski. Poljaci imaju 3 odlicna proizvoda a to su stag lp tech i zenit. Jeftina oprema i odlicno radi. Brc koji se ovde ugradjuje je losa kopija orginala. Sto i sama cijena kaze. Zaobići. Lovato je ok oprema ali taj lovato sto se ovde ugradjuje jr ko i sve starije serije. Tako da po meni q box stag uredjaj.
papazjanija je napisao:
Komso moj sa Atikerom 150000 napravio. Oprema nije toliko vazna koliko majstor koji je ugradjuje. Svi oni koji kazu vozi par dana pa dodji na "dostelavanje", bjezi od njih.

Kakav je Gaga sa Petricevca? Vidim da Stag ugradjuje.
Atiker je los i treba zaobici!!!
goranagf je napisao:
+1 za komentar da je vazniji dobar majstor (servis) nego oprema koja se ugradjuje,
Daleko od toga da nije bitno sta se ugraduje, moja licna preporuka je na Stag (Qbox+) + Tomaseto. Licno vozim vec 3 godine sa ovom kombinacijom, presao blizu 80k sa 2 auta i nikad nisam imao problema sa opremom.
Moje neko glediste na opremu po kvailtetu: BRC>Lovato>Stag>Atiker. Mislim da na BRC nema potrebe ici ako nije neki >2.0 motor, >150ks ili vise od 4 cilindra. Koliko znam i dok sam se licno raspitivao, bio je skupli od Staga bar 50%.

Kada sam spomenuo majstora, iznijecu kratko licno iskustvo o tome:
na prvom autu sam nakon 3-4 mjeseca primjetio da mi nestaje antifriza, ispostavilo se da su racve na rashladnom sistemu bile plasticne i vremenom popustile i na njima pustalo. Naravno, u garanciji sve zamjenjeno brzo i bez ikakve naknade. Dakle ovde se vidi iskustvo majstora i predvidivost problema.
Isti problem i na drugom autu (drugi servis), ovde su vec bile metalne racve, ali je majstor odmah znao gdje je problem i rekao da su crijeva na ravne kopcana hladna (logicno) te kad se zagriju dolazi do male deformacije i tu je pustalo. Dok je motor bio zagrijan, samo su zategnute selne i problem rijesen.
Eto, mozda ce nekome znaciti... :)
Vazna je i oprema ali i majstorluk. Dakle ako je atiker oprema ili neka egzotika dzaba od majstora.
I ne slazem se za redosled opreme


Sasa onaj bradati sa cvikama umro? Jovo je dobar majstor potpisujem
Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 700 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs