banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 13:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 700 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Mar 2017, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Nije do plina. Sipao sam na 4 različita mjesta i 2 grada :) Gas sistem, BRC. ma vozio sam već par puta i imali su problem da utvrde o čemu je riječ. Rekli su da je vjerovatno do pritiska u diznama i da bi trebali da riješe problem u pondeljak.

Samos am želio da vidim da li je još neko imao sličan problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 23:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2010, 16:01
Postovi: 109
Jače dizne (više oma) i podići temperaturu prebacivanja (opcija dok je hladnije)... kod mene je bio takav problem. Urađeno i više nikada takvih problema.
Kod takvih nedoumica uvijek isto sve uraditi ali sa isključenim plinom na benzinu. Jer naši majstori odmah kažu ma to je do auto, ja sve uradio kako treba...

_________________
FESTINA LENTE......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 02:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Najveći problem sto kod nas niko nista ne zna oko Brc opreme, ovaj sto ugradjuje veze nem o zivotu...
Moguce da ti se to desava zbog pritiska ili lose temp prebacivanja, premalo si detalja dao

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 08:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Prvo, ekipa je ok gore sto ugradjuje. A problemi se desavaju svuda i uvijek, tako da im ja nista ne zamjeram. A o tome da ne znaju, jbg ne znam ni ja sve o poslu koji radim pa dobijam platu, ali i icim u hodu :) Sto se tice temperature, dizali smo do 55 ili 60 stepeni. Puno manje se osjetio problem, ali je i dalje bio prosutan. Ali ne zelim da mi prebacuje na 90 stepeni ako je optimala 45 i ako je tako propisano. Izmedju ostalog to samo povecava potrosnju goriva. Vidjecemo u ponedjeljka sta ce se rijesiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa sto ovde pitas kako da sredis kad oni sve znaju? Odskle tebi da je optimalna da prebacuje na 45?
Posto vidim da ti sve znas necu komentarisati docr to samo pd sebe sto bi ovi sa starčevice iz brc rekli.

Stručnost se vidi, isao si vise puta i nisu znali da rjese. Majstorluk na nivou

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 11:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Какв ти је антифриз?

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Crveni :) mislim da je na -30 (manje nije). Nedavno rađen servis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 15:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Loš antifriz može dovesti leđenja plinske instalacije i gašenja motora. Ja sam ovu zimu imao sličan problem i majstori nisu skontali šta je u pitanju. Tek kad sam radio atest pa su skidali bocu skontali su da je otvor na boci skoro začepljen, nakon čišćenja prebacuje normalno.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 15:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Hm, vidiš, nije ni to loše spomenuti. Hvala na info.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
_зока je napisao:
Loš antifriz može dovesti leđenja plinske instalacije i gašenja motora. Ja sam ovu zimu imao sličan problem i majstori nisu skontali šta je u pitanju. Tek kad sam radio atest pa su skidali bocu skontali su da je otvor na boci skoro začepljen, nakon čišćenja prebacuje normalno.

Reci ti meni imaju li ti stručnjaci dijagnpstiku za plin ili na uho popravljaju. Protok pčina se skonta tako sto se apoji laptop i vozi se i auto se stisne malo u visoke obrtaje. Trebao bi da prebaci na brnzin ili stuca. Naravno vidi se pritisak kakvo je stanje. Kakve veze ima antifriz sa tim? Sekvent pocinje sa radi kad se rashladna tekucina ugrije na odredjenu temperaturi. Bilo to voda permant antifrizbili nesto sledeće. Kad ugrije tekucinu plin se grije i to je to. Termostat kad je los deaava se faj problem. Jer voda ne bude vrela kao kad je zatvoren sistem pabse pri vecem gasu plin ne stigne ugrijati. I onda lede dizne i stuca i slicno.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2017, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
A koji je auto?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Problem sa plinom je otklonjen. Pošto su podaci sa dijagnostike bili čudni i nerealni, na kraju su ga počeli rastavljati i ubrzo su našli problem. Veoma zaprljan sistem. Problem se desio zbog korištenja lošeg plina. U BL znam gdje treba sipati, ali šta kada napustiš regiju ili državu? To se naravno desilo i meni, i što je najgore, vjerovatno će se i dešavati.

Momci sredili stvar, Pug opet prede.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 20:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2010, 16:01
Postovi: 109
Dok sam plinar bio uvijek sam sipao na SuperPetrolu ili NisPetrol

_________________
FESTINA LENTE......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Imamo Grand Scenic i ima plin. U kabini je prekidac Slika ovakav.
Medjutim, samo ova krajnje lijevo lampica svijetli, a danas je pocela da blinka. Ostale se ne pale. Nasuli smo do vrha juce, ali stalo samo 26l i opet se te ostale lampice nisu popalile. Cuje se kad prebaci na plin, i upali se ova krajnje desna lampica, ali cudno za ove ostale.
Dok ne odemo do majste, ima li neko komentar?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 20:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Aikus je napisao:
Problem sa plinom je otklonjen. Pošto su podaci sa dijagnostike bili čudni i nerealni, na kraju su ga počeli rastavljati i ubrzo su našli problem. Veoma zaprljan sistem. Problem se desio zbog korištenja lošeg plina. U BL znam gdje treba sipati, ali šta kada napustiš regiju ili državu? To se naravno desilo i meni, i što je najgore, vjerovatno će se i dešavati.

Momci sredili stvar, Pug opet prede.

I šta kažeš, zaprljan sistem. Pa zar nemaju majstori dijagnostiku, šta ima oni tu nešto ručno da čačkaju i osluškuju.
Kao što rekoh, i kod mene sličan problem, zapušena dizna na boci bila.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
kačili su na dijagnostiku, i ja sam bio tu. Jednotavno, dijagnostika je pokazivala druge sindrome. Npr visok pritisak u diznama, temperaturu čudnu i sl. Prvo je pretpostavio da je otišao map senzor, kada su stavili novi ništa se nije promjenilo.

Iako je trebalo malo duže da otklone problem, i dalje nemam veće zamjerke na rad majstora. Iskreno, slabo se ja razumijem u to sve, ali ja sam i dalje zadovoljan.

Što se tiče ovih indikatora, kod mene je brc i drugačiji je indikator. Možda je samo banalni problem sa indikatorom. Mali savjet, nemojd a ti indikator bude mjerilo koliko imaš plina. Ja svaki put kada sipam plin resetujem kilometražu, tako da ćeš uvijek znati koliko se još možeš voziti na plin. Ovi indikatori znaju malo slagati.


Poslednji put menjao Aikus dana 30 Mar 2017, 21:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 21:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Opaska o dijagnostici nije bila na tvoj račun, nego stručnjakov :) Što se indikatora tiče, meni su pri ugradnji rekli da su nepouzdani i da su bacanje para. Ja resetujem kilometar sat prilikom sipanja.

Poslаto sа Lenovo A6020a40 uz pomoć Tаpаtokа

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
@div08: A što se tiče sipanja plina, dobrim se pokazao Petrol, Super petrol, Ideal petrol, Krajna petrol, Ina (Sarajevo), Hifa.
A ostaće misterija šta sam sve sipao o Albaniji i Makedoniji :)
Ako neko informaciju koje su još pumpe dobre po BiH što se tiče plina, bio bih zahvalan da to podjeli sa nama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Brčko gas(Doboj) al je info star 3 godine tako da ne znam kakvi su sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2017, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
_зока je napisao:
Opaska o dijagnostici nije bila na tvoj račun, nego stručnjakov :) Što se indikatora tiče, meni su pri ugradnji rekli da su nepouzdani i da su bacanje para. Ja resetujem kilometar sat prilikom sipanja.

Poslаto sа Lenovo A6020a40 uz pomoć Tаpаtokа

Ja još nisam vidio auto sa tačnim indikatorom nivoa plina, a nagledao sam ih se, uključujući ona kojima je tek ugrađen plin.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 700 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs