banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 169 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 09:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
V@nja je napisao:
novi Ford Focus RS


Jos malo bajki za veliku djecu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qy-mhyUAaqE[/youtube]

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Jedino ga Ken i može voziti. I koji moj prave ove vrele kompakte sa ovolikom snagom?
99% onih koji ga kupe neće nikad iskoristiti ni pola onoga što može uraditi. Em što nemaju znanja,em što nemaš gdje. Jedino Njemačka i autobahn za neku max brzinu- ostali dio svijeta toleriše do 150kmh i amin,a to lako dostigneš sa 3x manje konja.
Kupi ga tajo sinčiću i dobije masakr!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 11:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
hadzidado je napisao:
I koji moj prave ove vrele kompakte sa ovolikom snagom?


Slika

Znas kakva je realnost? Da je veca sansa da neko iskoristi potencijal ovog auta, ili nekog drugog hot-hatcha, nego sto ce to da uradi vlasnik Porsche ili Ferrari. Voznja 300 na pravcu nije neka velika filozofija ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 11:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Sve to ima svoju draž... isto kad iz svog auta sjednem za volan ARL-a (znam, znam, banovaćete me :D), pa se vratim u svoj, sve isto samo kazaljka ide sporije... i nije to to.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Nema teorije da se iskoristi snaga ovog Focusa ,a da ne napraviš žestok prekršaj. Njemačku sam naveo zbog mogućnosti razvijanja max brzine,ne zbog znanja. Ferrari i sl su druga dimenzija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 13:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Da ne trazimo daleko, kraj BL su Zaluzani. Da ne govorim o Grobniku, Salburgringu, itd. A to da je daleko i skupo nije izgovor. Svaki hobi kosta ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 13:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Ja sam kontao jednom zapaliti na Nordschleife, mada bi bilo sramota izvesti ono na stazu :D Mada, kad su oni mogli sa stojadinom... :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Ako je zbog staze,onda kupiš polovnjaka sa jakim benzom ,ugradiš turbo,malo središ mapu i ožeži. Puno jeftinije,a i neće ti biti toliko žao ako ga slupaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
I pade mi na pamet cijena- očekuje se oko 40k€ što implicira da će biti skuplji nego Mustang sa istim motorom ili kao konjić al sa V8 !!!

Niđe veze!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 17:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Znaš kako kažu, svaka budala ima svoje veselje... neko to voli i nije mu žao dati pare na to. Uostalom, slična auta drugih proizvođača (Golf GTI, Astra OPC, Megane RS) imaju sličnu cijenu. Mustang (kao i Camaro i slična auta) su priča za sebe.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Fakat,samo su počeli pretjerivati. Seat i Reno se kolju ko je najbrži na "zelenom paklu"(ko da je bitno),Mečka A45amg ima 360ks,audi rs3 oko 340......aloooo!!! Pa to su kompakti,porodična vozila,konfekcija! Miješaju babe i žabe,a cijena ko za 2 klase bolja vozila: rs3 košta kao a6 3.0tdi quatro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Logika vs emocije
PostPoslato: 05 Feb 2015, 22:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ti bas sad isfilozofira citavu automobilsku industriju
Koliko je A6 "bolji" od A45 AMG itekako je stvar debate i tacke gledista odnosno potreba osobe koja kupuje automobil

"Hot hatch" automobili itekako imaju svoju publiku (u suprotnom ih ne bi proizvodili), a rezultat na "zelenom paklu" je itekako bitan u svijetu marketinga
Onaj ko kupuje automobil reda RS3/1M/A45 rijetko je porodican covjek koji to planira koristiti kao jedini automobil
Ljudi koji su ciljna grupa takvih automobila o cijeni od 40 000 eura u usporedbi sa klasom reda Mercedes E/BMW 5/A6 ne razmisljaju nego razmisljaju o tome da li je bolje 40 000e dati za 1M/A5 ili RS3

A "ozbiljan prekrsaj" (a i pogine) se i sa 60KS
O tome se tek moze debatovati nadugacko i nasiroko

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Za marketing si 100% u pravu.
Ja još ne vidjeh da je neko iole normalan uzeo kompakt od 40k€ umjesto nabrojanih limuzina.
Focus je Focus ili A3 je A3 pa da je u njemu mlazni pogon.
Da ima budala koji to kupuju- ima(vrlo malo,srećom).
Gine se i u autu sa 60ks- naravno.
Međutim,to auto ne probija zvučni zid,ne kopa tranšeje po asfaltu i kao takvo se mnogo sigurnije vozi.
Skoro sam pogledao klip majmuna koji su sletjeli na nekom autoputu sa Huracanom pri brzini od cca 300+kmh- razlog je bilo neko nevidljivo izbočenje,neravnina koje je auto izbacilo iz ravnoteže pri toj brzini.
Znači,Huracan je u pitanju,supersportska mašina ali fizika je gadna stvar.
Zamisli Golfa R na 250kmh- koliko je siguran?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 23:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Na toj brzini sreca igra ogromnu ulogu, tj. nema sigurnog auta. U firmi imam sluzbenih auta svih formata (od Clia do A6), vozio sam ih sve redom. Naravno da se na duzem putovanju osjeti udobnost veceg auta, ali ja se nekako najprirodnije osjecam u kompaktu (kao vozac). R ili GTD bi svakako dosli u obzir da se ima para za taj sport (kao drugo auto, narvno). Al posto se nema...

_________________
Slika


Poslednji put menjao <Enter_name> dana 05 Feb 2015, 23:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Ja još ne vidjeh da je neko iole normalan uzeo kompakt od 40k€ umjesto nabrojanih limuzina.
Focus je Focus ili A3 je A3 pa da je u njemu mlazni pogon.


Ne vidis ih zato sto kod nas standard ne dozvoljava kupovinu novog A3 sa osnovnom opremom, kamo li onog sa RS znackom
A3 i RS3 su dva debelo razlicita auta

Na 250 km/h je Golf R jednako siguran kao i vecina automobila koja ide tom brzinom

I dalje mi nije jasno da ti osporavas poentu postojanja automobila vece snage
Otkad je vijeka i automobila to je bio jedan od ciljeva

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 05 Feb 2015, 23:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
@hadzidado
Nemoj me pogresno shvatiti, ali pomalo pretjerujes ;)
Nisu Megane rs, focus rs i ostali slicni automobili neke bezvezne budzevine koje proklizuju u prve tri brzine, pa su kao takvi neupotrebljivi za svakodnevnu upotrebu.
Ideja je da dobijes normalan automobil, kompaktnih dimenzija, koji mozes koristit za sve sto zatreba a kad pozelis i kao sportaka.
To sto imaju 300+ konja, ne znaci da ih ne mozes voziti normalno. Brz auto mozes voziti kako pozelis a spor samo na jedan nacin.
Na kraju krajeva, ne moras ni ici 200 km/h da bi iskoristio pun potencijal, dovoljno je da povezes par krivina vecom brzinom na nekom manje frekventnom putu (ili stazi) pa da te udari adrenalin, pa da uzivas.
Sto se tice cijene, jeste nama nelogicna, ali na zapadu nije sigurno...

BTW focus rs je BOMBA :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 06 Feb 2015, 00:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Samo vas gledam...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najave & Noviteti
PostPoslato: 06 Feb 2015, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Ne znam,meni nije normalno da jedan kompakt ima snagu nemal kao i Ferrari Modena.
V@nja,
Standard tatinih sinova je sasvim dovoljan za bilo koji od ovih gti,rs,r....,a ipak voze limuzine.
Pametni momci. Obrenov sin je dugo vozio Astru H opc ali je sad postao tata pa vozi Škodicu.
Kod nas sam vidio svašta:Bently,Ferrari 458,Gallardo,Camaro,Cadilak CTS,Lexus LS600h(tek pušten u prodaju bio- zlo od vozila),gomilu raznih Porsche-a i Jaguara.... - sve u Doboju u zadnjih par godina.
Od ovih nabrijanih kompakta: spomenutu Astru opc,Golf 5gt(mislim da je tu 1.4tsi),Golf 6 gti i Micu Evo 8.
Znači,ima ih ali vrlo malo. Zašto? Zato što su to još uvijek kompakti pa šta god da je pod haubom i šta god da drži točkove,skupi u majčinu,izrazito neudobni za auto koje bi trebalo porodicu voziti.
Razumijem ja kont "sviđa mi se". I meni je ovaj Focus bombon ali specifikacija sa cijenom je........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Logika vs emocije
PostPoslato: 06 Feb 2015, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Standard tatinih sinova je sasvim dovoljan za bilo koji od ovih gti,rs,r....,a ipak voze limuzine.


Zato sto su tatini sinovi i sabani
Misli, eto , oni su mi etalon onoga sta treba da se kupi/vozi

Citiraj:
izrazito neudobni za auto koje bi trebalo porodicu voziti.


Hocemo li opet?
Niko ne kupuje brzi kompakt da bi mu on bio vozilo izbora za porodicu
Sta ti je :?

Razumijem ja sta ti govoris, al' prihvati cinjenicu da postoji (veliko) trziste za takvu vrstu automobila
Da ne postoji ne bi svi veci (a i manji) proizvodjaci ulazili u taj segment

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Logika vs emocije
PostPoslato: 06 Feb 2015, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vozio sam skoro nov A3 u osnovnom paketu... Emotivan je kao i nova Lada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 169 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs