banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 13:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Talija je napisao:
NiZ je napisao:
Samo jutros sam dobio dvije nove "packe" na sajbi, obe od auta koja su se mimoilazila sa mnom a ne vozila ispred mene.

Kako to? Točak zbog smjera kretanja iza sebe izbacuje pijesak.

Rubom točka nagaziš na kamen i on ode sa strane :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
talija sestro slatka koliko si ti poena imala na testovima kad si polagala :D

Spoiler:
Slika

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
evooo, rešenjaaaaa :D

Spoiler:
Slika


Poslednji put menjao despot777 dana 04 Feb 2015, 09:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Znam da može kamen da izbaci sa strane u trenu mimoilaženju al prije stradaju vrata a ne šoferšajbna, al ajd dobro.

Ja zaista ne vidjeh rizlu na putevima, tolika zrna, rizla je oko pola cm.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Despote,ovo kao nekakve gaće za auto

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jest al u sipragama
ove nase nemos natjerati da pravi kurton navuku kad gnjece starlete a kamo na auto da ga navlace

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
znaš kako kažu, đe ćeš gologuz među kur...ovaj na cestu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 09:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
despot777 je napisao:
evooo, rešenjaaaaa :D

Spoiler:
Slika
Ove navlake su toliko gadne da ne znam šta bi trebalo da frca cestom da ih stavim na auto...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 10:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11343
Lokacija: PL / BL
Hajd' malo svi iskulirajte...
A onda se ljudi cude sto sam zakljucao, a znao sam do cega ce da dovede diskusija na ovakvu temu.

BTW u Svicarskoj i u Skandinaviji se sipa krupni tucanik, ali se ne koristi so. Njemci ne posipaju pijesak / sljunak ali nemilosrdno sipaju so i hemiju. Efekti? Auta iz Njemacke, najcesce imaju korodiran, da ne kazem sagnjio pod. A ova iz Svicarske imaju sastruganu izolaciju. I ko je u pravu?

Čiča iz Rogače je napisao:
Despote,ovo kao nekakve gaće za auto


A zovu se "grudnjak" :lol: Car Bra

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 13:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jos i autu pelene da menjam :)

Mada, generalno je dobra fora... Jebe mi se sto ruzno izgleda stavis ga kada ides na put, ne moras po gradu jer nema toliko kamenja da leti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 13:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Kod mene je auto porijeklom iz Slovenije i od soli i hemije stradao hladnjak klime... šta ćeš, mjenjaj...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 14:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
@<Enter_name>
Na ovoj temi ja nikome direktno nisam uputio nista lose dok meni odredjene osobe nisu indirektno napisale da sam budala koja mjeri granulaciju pijeska, ne mislim na sigurnost i sl. i ako to po tebi onda znaci da ja siljim onda nema veze, u svakom slucaju vecina vas se ovdje dobro poznaje i vidim da nastupate kao tim i zbog toga toliko napada na mene...druga stvar, primjetio sam da su mnogi ovdje osjetljivi na ovu temu jer izgleda ili rade u tim sluzbama ili imaju neku drugu vezu sa tim sluzbama (isto kao i na temi o adsl-u) jer vidim da mnoge boli kada ja napadam putne sluzbe ili mtel, kao da su njihove kompanije...a ja o ovoj temi pisem kao obican vozac koji sve ovo gleda godinama i htio sam da cujem i druga misljenja na ovu temu jer kako neko vec rece na sve ovo nema sanse ni da se zalis jer sve je to sredjeno, zna se kako se dobijaju poslovi u ovoj zemlji...a inace i ako bih se mogao zaliti pa kako bi me oni gledali ako me je vecina vas docekala ovako, vjerovatno bi mi preporucili neku specijalnu ustanovu...

@Talija
Naravno da moze, kada drugo vozilo prolazi pored tebe ono konstantno podize taj pijesak i puno ga ode sa strane i ti naletis na njega...a najljepsa je situacija, koja se meni cesto desavala, kada odredjeni specijalci budu toliko pametni pa me prestignu i bez obzira sto nikoga nema iz suprotnog smjera oni se ubacuju na metar ispred mene i tada, posto na sredini kolovoza vecinom bude najveca kolicina pijeska, nastaje pravi lom...

I na kraju jos da dodam da je vecini vas problematican moj nacin pisana, svima izgleda da ja sve vas napadam, ali ako prelistate sve moje postove vi cete da primjetite da nikad nikoga ja nisam PRVI napao (ne racunam one koji rade u nekim od ovih sluzbi pa su se nasli prozvanim, ali to nisam znao, a ni ocekivao, a to nije ni lose jer ko zna, mozda se nesto promjeni na bolje), ako me neko indirektno nazove budalom ili direknto, a ja imam argumente za ono sto tvrdim, pa zasto ja toj osobi ne bih odgovorio? Prvo procitajte sta vi pisete, to se odnosi i na tebe <Enter_name> jer vidim da si i na ovu temu dosao da budes arbitar...

<Enter_name>, vjerujem da vozis Opela ili neko vozilo koje je iz te grupacije kojoj pripada Opel?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 14:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
konfig je napisao:
druga stvar, primjetio sam da su mnogi ovdje osjetljivi na ovu temu jer izgleda ili rade u tim sluzbama ili imaju neku drugu vezu sa tim sluzbama (isto kao i na temi o adsl-u) jer vidim da mnoge boli kada ja napadam putne sluzbe ili mtel, kao da su njihove kompanije..

Dečko, ja znam 70% forumaša uživo. Jedan radi u mtel-u (u call centru), a taj jedan pljuje mtel više nego iko koga znam. U službama koje održavaju cestu zimi ne radi niko. I Enter vozi Golfa tako da ti je pokušaj prebacivanja lopte na poznate probleme Opela sa limarijom (koji su se dešavali na Kadetima i starijim Korsama) totalni promašaj. Lupaš kao Maksim po diviziji i kako ti ljudi dokazuju da nisi u pravu pokušavaš da svoja pisanja prikažeš u drugom svjetlu.

EDIT
Dvojica rade u mtelu al' ni ovaj drugi ih ne brani...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 14:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
To što ti nečije mišljenje interpretiraš kao branjenje nekoga je tvoj problem. Očigledno se opterećuješ stvarima kojima drugi ne pridaju pažnju. I da, imaš totalno pogrešan pristup diskusiji i obraćanju drugima... da ne kažem da ti nedostaje kulture izražavanja.
Zašto misliš da Opel korsiti drugačije hladnjake nego drugi proizvođači? Oni se tipično prave od aluminijuma koji je vrlo osjeljiv na so i ostalu hemiju, a nalazi se na direktnom udaru.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 15:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sto se tice sljunka, posipa se 2/4 i 4/8. Ti ako mislis da posipaju sljunak od centimetar i po, uzmi kanticu, skupi, pa tuzi.
P.S. Trebalo bi da je ova 4/8 bar 90% ispod 8 milimetara, i tu se ostavlja lufta. Sumnjam da je tu drugacije, da se ide na 100%.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Kako nema drugi nacin? Pa imas nadlezne, nazovi i zali se.
Mislio sam napisati i koliko se posipa po metru kvadratnom, koliko grama, ali nemam volje preracunavati i kao da neko moze ocijeniti je l na kolovozu 100 ili 200 grama po kvadratu.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 15:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
<Enter_name> je napisao:
Čitam ja vrlo pažljivo i uvijek sam odgovarao korektno, a svoje navode potrekljivao činjenicama, na osnovu čega si ti mene etiketirao kao branioca određenih firmi. To što tvoja dedukcija nije baš na nivou, nije moj problem. Koliko god ja iznosio neke činjenice, ti to vidiš kao branjenje... samim tim pokazuješ svoje nepoznavanje materije. Shvatam da ti kao korisnik hoćeš savršenu uslugu, ali isto tako (kako sam već rekao) ne možeš očekivati uslugu i podršku na nivou biznik korisnika za cijenu rezidencijalnog paketa. I opet, ja sam ispao da branim firmu u kojoj radim, iako si totalno promašio...
Kao što rekoh, problem je u tvom stavu... nije ovo jedini forum na kojem pišem, ima i mnogo stručnijih i ozbiljnijih foruma (ovaj je opšte prirode, pa se i opuštenije vodi diskusija) i niko sa takvim stavom nije dobio konkretan odgovor. Ako je tebi cilj da napišemo "To care, potpuno si u pravu, nema dalje", promašio si poentu. To što ti imaš svoje mišljenje, ne znači da si u pravu. Kroz diskusiju se dolazi do činjenica, a kako ih ti ne prihvataš... opet, problem je do tebe. E sad, nit hoću, nit imam želju da ispravljam krivu Drinu, ali tvoje omalovažavanje drugih u diskusiji i lupanje gluposti sa stavom "ja sam u pravu, vi niste" nije korektno. Ali dobro... slobodno me zaobići u daljnoj diskusiji. I ova tema definitivno zaslužije katanac.


Nigdje ja nisam upro prstom direktno na tebe, osim onim "arbitar", sve sto si napisao ovdje je mnogo vise upuceno na druge koji su ukljuceni u raspravu, a ti si se nasao u svemu tom, ne kazem da se neke stvari i ne odnose na tebe, ali definitivno se ne odnose sve na tebe, a posebno ne samo na tebe!
Opet moram da ponovim, kojim kvalifikacijama ti ocjenjujes moju dedukciju?
Ti iznosis cinjenice, pa i ja ih iznosim, ne napadam tebe ili nekoga drugog!
Nemoj molim te da mi pises o biznis i rezidencijalnim paketima, ovdje sam pisao o pijesku/sljunku, a druga stvar i te kako ja znam kako u ovoj zemlji funkcionisu biznis i rezidencijalni paketi i koja je razlika izmedju njih!
Nisi jedini koji pise i na drugim, ozbiljnijim, forumima, nisi jedini koji nesto radi vezano za mreze, servere...ne tvrdim da znam vise, vidim da si ti veoma dobro potkovan u znanju, ali ima onih koji to prakticno koriste i nisu im bas toliko vazni odredjeni termini, kako funkcionise optika, kako radi modem, kako funkcionise adsl, wireless i sl. vec im je vazno kako to njima pomaze u poslu, meni je vazno da li moj server u US, switch, router... preko koga je on povezan radi bez problema, da imam brzinu koju sam platio, da nemam gubitke paketa i da mi sto je manje moguce oderu kozu!
U radu sa strancima primjetio sam jednu vaznu stvar, a to je kada se njima zalim, pa cak i veoma drsko (kada ponovim jednu te istu stvar 10x, a oni ni tada ne urade to), oni meni odgovaraju kulturno i smireno, ono sto on osjeca u sebi to cuva za sebe, a ovdje kod nas nije takav slucaj, kada se zalim na nesto u vecini slucajeva niti me slusa, a onda naravno i ne uradi kako kazem ili ne popravi, a na kraju zna da bude drzak, to najbolje zna!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pa ko kaze da se pretjeruje sa soli? Odakle tebi tako nesto? Cime si izmjerio ili na osnovu cega si zakljucio to?
Je li 70 kila na kubik abrazivnog materijala puno ili malo?

I svuda su slicne metode borbe protiv poledice. Pitao si je l' se to radi tako negdje i vani. Radi se skoro svuda.
Imas nacine kad se baca uglavnom so, a moze i obrnuto, samo kameni agregat. Ili kombinovano.

Ti sad razvodnjavas i pises kako ima onih i koji dobro rade i onih koji ne rade.
Ono sto nalazis po putu je sigurno u okviru ovih napisanih normi; da bacaju kamenje od centimetar, znao bi.

Ja sam tebi odgovorio na sve i jedno pitanje sa ove teme:
Posipa se sljunak po suvom kolovozu preventivno.
Posipa se i so.
Ne radi se to samo kod nas.
Ova granulacija koja se koristi nije krupnija od pravilom propisanih.
Jedino pitanje koje ostaje otvoreno je gustina posipanja, tu ne znam kakva su pravila za pijesak, znam za so. Licno, ne upratih prevelike kolicine na magistralnim putevima.

Ako tebi nesto jos nije jasno, navedi spisak pitanje i oznaci brojevima, odgovoricemo.

Ne mozes se boriti protiv poledice drugacije. Mozes jos "podnim" grijacima (nema potrebe pisati o novcu u tom slucaju) ili nekim skupljim metodama od posipanja soli i pijeska, ali to je to sto se radi manje-vise svuda.

Na kraju, takve situacije na saobracajnici sreces sedmicu-dvije godisnje. Kada je rizik od poledice veliki.
Nije to svakodnevnica, pa da svaki dan na kolovozu imas toliko pijeska, mada je nisam nailizao na tolike kolicine.

Sto se tice Manjace, to je planinski put i logicno je da su tu jace mjere.

P.S. Ajvarka je napisala dobro. JP Putevi je zaduzeno za magistralne puteve, tj. njihovi "povjerenici". Kozara putevi, Mrkonjic putevi, Zvornik putevi ili kako se vec zovu sve silne firme. Njih mozes slobodno kontaktirati.
Za gradske, Opstina, tj. stambeno-komunalno odjeljenje.

Propusta i mahinacija vjerovatno ima ko i svuda kod nas. Ali sto se tice same metode, ona je u potpunosti ispravna.
Jedino da te uputim na adresu autora koji su pisali prirucnike i knjige o odrzavanju saobracajnica, pa njih pitaj. Ili da ti donesem svoje knjige pa ih prepravljaj po volji.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 20:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11343
Lokacija: PL / BL
Na forumu nema demokratije.
Zatvaram i brišem sav višak. Čestitke šaljem poštom.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs