banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Apr 2016, 20:59 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sto se tice UK i u malim gradovima, u citavoj UK na ulazu/izlazu il po gradicu ukoliko je dual carriageway motoristi sibaju po sredini i moras se malo skloniti i max paziti ne samo ispred vec i iza sta se desava..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Mr.Magistar je napisao:
Preticanje izmedju auto ili ti po zapadnjackom filtriranje. Je u mnogim zemljama dozvoljeno. Pogotovo u velikim gradovima kao sto su npr. London i sl. I ako motoristi neko otvori vrata dok filtrira kriv je. Jednostavno su ih pustili da bi samnjili guzve. Jer motorista ce te svakako prestici u nekom momentu (ako nije na skuteru) Zasto bi onda cekao (i sto gore neko navede na 30+ stepeni) ako moze proci. Sada na granicama je jbg malo osjetljivija stvar nez. Msm oni brzo prolaze. Ja nisam motorista (bio sam prije nesto kratko) Jbg nmg zbog posla. Ali oko 4 popodne im itekako zavidim. I meni licno ne smeta kad prolaze pored mene, sto vise napravim im mjesta koliko mogu. Jel bolje da on ode ili da stoji ispred mene i zauzima mjesto za 1 auto.

Hvala na razumijevanju. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 21:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Kulturan motociklista nikada nije problem u saobraćaju... ovi što misle da su ufatili boga za muda jesu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 21:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Kao i automobilista, kamiondžija, biciklista, itd.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Vala baš Enter.
Kao prvo, meni ne bi moglo pasti na um pitanje o retrovizoru jer ne mogu pojmiti da neko vozi motorno vozilo bilo koje kategorije i da pretiče, prestrojava se a da ne pogleda u retrovizor. Pa takvom bi ja oduzela vozačku za vjek vjekova.
Ne smetaju mi motoristi, motociklisti, kako god, čak ih i volim vidjeti. Nisu mi smetala ni ona dvojica na GP, kontam da bi mi smetalo da ih je desetak bilo. Tad bih se osjećala glupo što ja stojim u koloni a oni samo tako prolaze. Al isto tako kontam da bi ih granična policija postrojila (čitaj vratila u kolonu) da ih je bilo više.

Više me nerviraju biciklisti koji su čas na kolovozu čas kao "pješak" prelaze na pješačkom...kako im se ćefne. De se odluči. Al to nije tema večerašnje emisije.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 21:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Mudro zboriš Ružo.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
davorr3 je napisao:
Mr.Magistar je napisao:
Preticanje izmedju auto ili ti po zapadnjackom filtriranje. Je u mnogim zemljama dozvoljeno. Pogotovo u velikim gradovima kao sto su npr. London i sl. I ako motoristi neko otvori vrata dok filtrira kriv je. Jednostavno su ih pustili da bi samnjili guzve. Jer motorista ce te svakako prestici u nekom momentu (ako nije na skuteru) Zasto bi onda cekao (i sto gore neko navede na 30+ stepeni) ako moze proci. Sada na granicama je jbg malo osjetljivija stvar nez. Msm oni brzo prolaze. Ja nisam motorista (bio sam prije nesto kratko) Jbg nmg zbog posla. Ali oko 4 popodne im itekako zavidim. I meni licno ne smeta kad prolaze pored mene, sto vise napravim im mjesta koliko mogu. Jel bolje da on ode ili da stoji ispred mene i zauzima mjesto za 1 auto.

Hvala na razumijevanju. :)


Nema brt na cemu :)
To je cista logika. Motori su uzi od auta ali kada stanu ispred auta zauzimaju mjesto za 1 auto. Zar nije logicnije pustiti ih da se ne guramo. :) Al mora uvjek biti neki ljubomorni mudonja koji ce reci a sto bi on morao stici prije mene :S Jbg ako ti se ne ceka u guzvi kupi motor. :)
Sto Ruza rece. I na grani ako su to 2-3 lika na motoru nije problem. Ali ako ih je 10-15, i jos svi navale na istu rampu jbg onda.
Mene u saobracaju nervira ne palenje pokazivaca smijera. Mogu shvatiti da nekad se covjek zamisli pa jbg (svako ima svoje probleme) Ali jbt ako ti to cesto desava goni se u PM. Nisi jedini u saobracaju. Ili kad mi upali zmigavac kad je vec poceo okretati volan. Pozalim sto ne nosam viper sa sobom. Da mu izbijem sva 4 zmigavca pa da ima razlog sto ih ne pali. ili kad cekam da se ukljucim negdje, onda mi obavezno ispale. I ne samo mene, mogu se 3 auta ukljuciti. Ali njemu je mrsko pomaci prst 2 centa gore ili dole.
Zato bih ja svima dao motor da voze :) Na motoru se moras skoncentrisati non stop (ako zelis pozivjeti). U autu pustis mozak na pasu. Pa i ako pogrjesis nije strasno. Platis stetu na autu. A motoristu to kosta glave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2016, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Ima nas svakakvih. I u autima i na motorima i pjesaka i na biciklu.
Ja sam masu puta dozivio da mi presjeku put, navezu na mene, ne gledaju u retrovizor, a obilazim ih. Na svu srecu do sada nisam imao neku nezgodu. Uvijek vodim racuna kakve su budale iza i ispred.
Mada bilo je kriticnih situacija da se g*ovno sledi.
Al ima kretena svakakvih iskomplemsiranih za volanom,strasno.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 06:04 
Idiot je idiot, nema veze cime upravlja.


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 07:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Blackrose je napisao:
Vala baš Enter.
Kao prvo, meni ne bi moglo pasti na um pitanje o retrovizoru jer ne mogu pojmiti da neko vozi motorno vozilo bilo koje kategorije i da pretiče, prestrojava se a da ne pogleda u retrovizor. Pa takvom bi ja oduzela vozačku za vjek vjekova...


Ruzo, da li si ikad vozila na njemackom auto putu brze od 150? O 200 da ne govorim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 07:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Jesam ja... i kakve to veze ima sa retrovizorima?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa neki ih imaju ali ih ne koriste ili jednostavno ignorisu ono sto vide. Tako da ima masu svijeta kojima retrovizor ne znaci puno u zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 07:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ima takvih i kod mene u ulici, ne moram ići do Njemačke da bih to vidio.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
The_new_Statesman je napisao:
Blackrose je napisao:
Vala baš Enter.
Kao prvo, meni ne bi moglo pasti na um pitanje o retrovizoru jer ne mogu pojmiti da neko vozi motorno vozilo bilo koje kategorije i da pretiče, prestrojava se a da ne pogleda u retrovizor. Pa takvom bi ja oduzela vozačku za vjek vjekova...


Ruzo, da li si ikad vozila na njemackom auto putu brze od 150? O 200 da ne govorim.

Nisi me shvatio. Suština je da mi je nepojmljivo da neko vrši tu radnju bez gledanja na retrovizor.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jesam te shvatio, ali imas toga koliko god hoces i to na mnogo opasnijim mjestima od Enterove ulice ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2016, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
The_new_Statesman je napisao:
Vozaci ovakvih su po pravilu disciplinovani u saobracaju:

Slika

Dok su vozaci supersportasa i sportasa u fazonu da su skoro uvijek i svugdje na stazi. A jebeno nisu.
Tu si u pravu. I stari rokeri sa čoperima, takođe. Kulturni u saobraćaju, koriste signalizaciju itd. Vrsta motora puno govori o mentalitetu vozača.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2016, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 19:17 
Davore, moze li par savjeta za kupovinu motora? Ja npr nemam nikoga ko bi mogao ici sa mnom da se razumije u motore, a ne bih da se zeznem oko necega. Znam neke generalne smjernice, ali... Kako si ti kada si uzimao motor?

I zasto su coperi onoliko skuplji od sportaka? coper 99 godiste i do 8000 km (recimo yamaha virago 535), za te pare se da uzeti fin sportak 2005-2007...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 19:21 
Rider on the storm je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Vozaci ovakvih su po pravilu disciplinovani u saobracaju:

Slika

Dok su vozaci supersportasa i sportasa u fazonu da su skoro uvijek i svugdje na stazi. A jebeno nisu.
Tu si u pravu. I stari rokeri sa čoperima, takođe. Kulturni u saobraćaju, koriste signalizaciju itd. Vrsta motora puno govori o mentalitetu vozača.

ovaj lijevi je sada u bmwovom servisu u rosuljama, neko ispod 1.90 ne treba sjedati na njega, ogromna motorcina...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Zato što se puno više pada sa sportaka, tj. puno je teže naći uljudan sportak nego čoper.

Evo primjer jedan, kolega je prije mjesec dana uzeo sa PiK-a Hondu CBR 600R 2002. godište i platio cijelih 8000 maraka. Njemu se baš taj model sviđao, i našao je motor od prvog vlasnika, koji je stariji ozbiljan čovjek, i motor je bukvalno kao nov, bez ijedne mane, ja sam 15 minuta obilazio oko njega i divio se.
Od 20 motora to godište, u takvom stanju je eventualno jedan ili dva.
A što kažeš, za 8000 se može uzeti sportak i 2007. godina, ali kakav...

Nije problem, ako hoćeš javi se na PP kad probereš nešto po oglasima a budeš htio pogledati i uživo, pa ćemo otići zajedno.
I ja sam vodio iskusnijeg kolegu sa sobom kad sam uzimao, dvije glave su pametnije od jedne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs