banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Milan je napisao:
Koliko ti rece da si platio taj skuter? Ja izgora bez motora, a bojim se da cu se zeznuti pa kupiti nesto sto ne treba.
Platio 1399 KM, nov sa garancijom, ide k'o zmaj, pogotovo sada kad je prošao period razrade i kad sam skinuo blokadu sa 45 km/h (ali nisam ga forsirao više od 60 km/h jer ide u visoke obrtaje, a ne bih da čačkam oko prenosa).
Znam kako ti je, bolje išta nego ništa, em je uživanje voziti ga, em je jako koristan i ekonomičan.
Ima sad u Vernu i motocikala i skutera, veći izbor, jest da su kineski, ali su novi, ja bih kupio neki 125cc-150cc motocikl, a ne skuter, ali nije ih bilo u ponudi kad sam ja kupovao.
O polovnim Hondama, Yamahama sam ti već napisao šta mislim, nisu baš jeftine, a zajebano je ako ima ulaganja, treba potrefiti ili kupiti od nekoga koga znaš.

srda83 je napisao:
Nema šta,baš si se načekao.
Nije u tome poenta, nisam ni ljut, ni nervozan, nego mi simpatična bakica koja je toliko oprezna i čeka da se sve kockice poslože da bi prešla. :)
Vjerujem da su oni iza mene popizdili, ali ja volim stati pješacima kad god mogu.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 30 Avg 2017, 13:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 13:33 
Citiraj:
O polovnim Hondama, Yamahama sam ti već napisao šta mislim, nisu baš jeftine, a zajebano je ako ima ulaganja, treba potrefiti ili kupiti od nekoga koga znaš.


toga se i najvise bojim, da ne uzmem nesto pa onda moram jos par milja ulaganja uraditi da bih normalno vozio

a do 1500 km nije ni puno za skutera ako se uzme u obzir da je nov

Citiraj:
Vjerujem da su oni iza mene popizdili, ali ja volim stati pješacima kad god mogu.


Sta te briga, tvoje je da postujes zakon, a ako im se ne svidja... Ionako pola njih voze kao babe, ne kosta ih nista stati na 5 sekundi...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Koji je to skuter?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 14:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nemam pojma, ja nikako nisam načisto sa tim Kineskim skuterima.
Kod mene kući se samo italijanski skuteri računaju, mada mislim da ni Sym nije loš. Za druge marke ne znam.

Ista je analogija kao nov auto za X novaca, ili ipak polovan. Ne postoji tačan odgovor, svako ima svoje mišljenje...

To sve što se priča koliko su Šehovi opasni za bicikliste je glupost.
Išao sam ja beskonačno puta i gore i dole biciklom i kočnice mi se nikad nisu pregrijale. Tako da je to čisto lupetanje. Između ostalog, dosta ljudi ide Šehitlucima uzbrdo, a spušta se preko Ponira.
Može se biciklom spustiti i brzinom hoda ako treba, mada mislim da je OK ako se spuštam onom brzinom kojom se ide inače i po ravnom. Zašto u tom slučaju ugrožavam bilo koga?

Apsolutno je druga stvar što ima idiota kojima glava nije pretjerano bitna pa se spuštaju punom brzinom. To je isto kao i idioti koji voze motore u centru na zadnjem ili kao i idioti koji jurcaju autima. Nema tu nikakve razlike i ne može se reći da je problem generalno u biciklistima ili biciklima. Problem je u pojedincima.

Autom se može otići do restorana, nije nikakav problem. Isto tako te ništa ne sprječava da se autom spustiš velikom brzinom niz Šehove.

@kutak, tvoja drugarica ima problem zbog pojedinca sa imenom i prezimenom, isto kao i bilo ko ko nedužan nastrada bilo gdje u saobraćaju.

Na kraju, bicikli se mogu zabraniti samo u pješačkoj zoni (što ne znači da se mora), ali ako je pješačka zona onda su zabranjeni i ostali vidovi saobraćaja.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Mega_Byte_Me je napisao:
Koji je to skuter?
Proizvođač je JiaJue, ali to je nebitno jer se kineski 50cc skuteri štancaju u puno primjeraka i faktički su svi isti.
Koriste kopiju Hondinog GY6 agregata sa početka osamdesetih godina, a to je jednostavna i pouzdana vazdušno hlađena 4Tmašina sa karburatorom.
2T kineski skuteri koriste kopiju Minarelli mašine.
Nadimak je Chinarelli. :)
Sargas je napisao:
Nemam pojma, ja nikako nisam načisto sa tim Kineskim skuterima.
Ista je analogija kao nov auto za X novaca, ili ipak polovan.
Znaš kako, za nekog ko je početnik i ko nema iskustva sa italijanskim, japanskim ili njemačkim dvotočkašima, i kineski je dobar.
Bitno je pravilno održavati ga i ne preforsirati, a dijelova bar ima na sve strane i nisu skupi.
Loša im je kontrola kvaliteta i štede na nekom stvarima, tako da nakon kupovine ide dotezanje vijaka, štelovanje karburatora, zamjena nekvalitetnig filtera za gorivo, crijeva, svjećice.
I ne očekuje se da će trajati 20 godina, ali je bar zato jeftin.
Npr. nova Yamaha Aerox 50cc u BL košta preko 5000 KM, čak je i polovna duplo više od mog skuterčića koji ima 2 god. garancije.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
A Kymco, Keeway i Sprint?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kymco, kao i Sym su tajvanski, nude solidan kvalitet, nisu preskupi, ali nema ih zvanično kod nas.
Keeway je kineski, ali se ipak malo kvalitetom izdvaja od ostalih nižerazrednih kineskih proizvođača (Baotian, JiaJue, Huatian, Jonway).
Sprint je izmišljeni brend za balkansko tržište, a zapravo su u pitanju gore navedeni nižerazredni proizvođači.
Isto kao što radi Agromehanika/Verno, prodaje svoj izmišljeni brend motocikala, skutera i ATV-ova pod imenom "Sonic", a to su zapravo Senke, Shineray, Baotian i Jiajue (imali su prije Keeway i Bashan).
Problem kod nas je mala ponuda i potražnja motocikala, imaš Keeway skutere u Mototrade kod autobuske stanice i Sonic kineske brendove u Vernu.
I naravno Suzuki centar, Yamaha shop, BMW na Malti, itd, ali to je preskupo (kako za koga).
Ako te zanimaju kineski dvotočkaši, posjeti ovaj podforum: https://forum.bjbikers.com/index.php?/f ... -imperija/
Ja sam kupio u Vernu jer je ubjedljivo najjeftinije, nije mi se davalo milju maraka više za Keeway, takođe 50 kubika, a svejedno mi je koji je za potrebe prevoza po gradu.
Isti ti kineski dvotočkaši se prodaju u Evropi pod raznim imenima, npr. u Britaniji je to Lexmoto.
I jako su popularni među početnicima, jeftini i jednostavni za održavanje i prilično pouzdani (zato što koriste klonove provjerenih mašina, najčešće Hondinih).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 18:00 
procitah da i jaci kinezi (coperi i kruzeri do 250 kubika) koriste klonove hondinih masina, kada rikne neki dio moze se komotno uzeti originalni hondin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Milan je napisao:
procitah da i jaci kinezi (coperi i kruzeri do 250 kubika) koriste klonove hondinih masina, kada rikne neki dio moze se komotno uzeti originalni hondin
Obično jednocilindrični koriste Honda CG125/150 klon i to im je velika prednost, a V2 kruzeri koriste Yamaha klonove.
Npr. Keeway Cruiser 250 ima klon Yamaha Virago mašine, evo i zvuk, sasvim solidan, ali tek od 0:08 sekundi kad mu zatvori čok: :) https://www.youtube.com/watch?v=_dqyZCiH0b0

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 18:07 
da, i to mi je bilo pod opcijom da kupim, a virago je odlicna masina, cijena je oko 2000 bila zadnji put kada sam gledao, ne djeluje kao losa masina za pocetak

@najgora
pardon, ja zaboravio da je profulana tema, moze da neko napravi temu tipa "motori, dijelovi, kupovina i savjeti" ili slicno pa da se prebaci da.ne offtopicarimo ovdje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Avg 2017, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ti ne znas gdje bi guzici cep nasao pa se sjetio skutera.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 31 Avg 2017, 05:18 
Citiraj:
Gdje u BL ima mogucnost da se vozi 200km/h? :lol:


moj komsija je vozio po naselju 150 km/h...drugi komsija po tranzitu oko 200 km/h...obojica motore...ni jedan nije medju zivima, ali to nije za ovu temu

_Krol_ je napisao:
ti ne znas gdje bi guzici cep nasao pa se sjetio skutera.....

ma pitam 'nako, ne vjerujem da cu skuter uzimati


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Sep 2017, 17:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Sep 2017, 16:58
Postovi: 5
Pozdrav ljudi,nov sam na forumu. Imao bih jedno pitanje, a koliko sam uspio prečešljati forum, vidim da to pitanje baš nigdje nije postavljeno.

Dakle, treba mi majstor koji popravlja felge/točkove/feluge , kako vam volja, u Banjaluci ili bližoj okolini.

Moj problem je taj da mi je na Kawasaki KLE-u 500, koji ima felge sa aluminijumskim obručom i čeličnim žicama, usljed nestručnosti majstora koji mi je montirao gumu riknula glava točka, tj. za one koji se malo bolje razumiju u tu tematiku: leptir koji naliježe u utore glave nije pravilo postavljen pa mi je on svojim krilcima polomio čitav obod koji inače pri okretanju točka vrti puž a samim i tim i sajlu brzinomjera..dakle ne radi mi mehanizam za mjerenje brzine.

Da li znate nekog majstora koji bi bio stručan da rastavi cijelu žičanu felgu, izvadi njeno središte tj glavu točka i postavi novu(koju sam u medjuvremenu zbavio)? ta rabota je malo zahebana, trebaš biti baš maestro i imati tonu živaca.

Bio sam i kod preiskusnog deka Neše u Novoj varoši koji se time ranije bavio al zbog godina i slabijeg vida nije više u mogućnosti da to radi.
Bio sam i kod onih likova na zapadnom tranzitu što prdaju bicikle, ni oni se time ne bave.
Bio sam i kod servisera bicikala preko puta parka Mladen stojanović, ni oni ne rade....

KO Ko KO? :D Pozdrav veliki


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2018, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pošto mi je dosadno, evo uputstvo kako biti sportski motociklista sa Lauša.
Kacige, nema.
Rukavice, nema.
Zaštitna oprema, nema.
Upadljive boje, nema.
Farovi, nema.
Mozak, nema.
Papuče i kubika, ima.

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2018, 20:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Upadljivo je glup? :D

Šta ti je to na tabli iznad sata?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2018, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Obrtomjer, jeftini kineski sa eBay. https://www.ebay.com/itm/Spark-Plugs-En ... SwCfRbFT6V
Prema njemu štelujem ler gas, provjeravam je li adekvatna težina rolnica, pratim istrošenost pogonskog remena, i tako dalje.
Precizan je, obmota se oko kabla svjećice i indukciono bilježi broj impulsa koje bobina šalje svjećici.
Kontao sam da je privremeno rješenje, ali haman ga ovako mjesecima držim zalijepljenog dvostrano ljepljivom trakom. :lol:

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2018, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Da li postoji nastavak za bušilicu sa kojim bi se dobio efekat udarnog odvijača na zrak ?

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2018, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ne. Postoje električni odvijači za tu namjenu, ali uglavnom nisu efikasni kao pneumatski.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2018, 19:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Postoje električni odvijači na 300Nm ali su skupi.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2018, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kakav je ovaj Boxer sto iskace iz pastete?
Jel valja tih para, ne mislim konkretno na ovo nego bilo sta od njih?

Slika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs