banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 07:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Dec 2014, 02:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
U tank za šta si sipao ATF i koji je auto/motor u pitanju?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Dec 2014, 08:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
U tank goriva. Ovo za ATF ulje sam čuo od odsta majstora, mada se nisam uvjerio u efekte istog. Ona priča o manjoj mazljivosti Euro 5 dizela je šuplja priča. Wurthov (a vjerovatno i ostali slični, koji su u principu kerozin) aditiv pomaže kod problema sa CR diznama (lično se uvjerio), mada je to samo odlaganje njihovih zamjena.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Dec 2014, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
i kolega u golfa sesticu sipa ulje u tank goriva...
ja sipam iskljucivo gaspromov dizel premium i nemam nikakvih problema... probao sam na nestru sipati dizel ali osjeti se razlika, osjetno trese u leru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Dec 2014, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Pretpostavio sam da je to. I ja sam toga i dvotaktola sipao u neke IDI-motore ali iskreno nikad apsolutno ništa nisam primijetio...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 11:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Ja sipam onaj optimin aditiv za dizel motore u rezervar, pise da je za podmazivanje pumpe visokog pritiska. Valja li to cemu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 11:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Jedan automehaničar mi je jednom u priči rekao da nekad uspem u tank s gorivom to neko ulje (aditiv), on ima tri svoja puga i u svakoga sipa (motor euro 4).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 12:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Generalno, aditivi za gorivo teško mogu napraviti štetu, a ako su od neke koristi - dobro je. U principu je to kerozin (ponekad i neka ulja) koji malo snizi energetsku vrijednost goriva, malo (skoro pa neznatno) popravi tačku mržnjenja i čisti sistem ubrizgavanja (dizne). Na Petrolu imaš kupiti njihov aditiv (Diesel Plus, 5 KM 250 ml); imao priliku vidjeti (čuti) da Wurth Diesel Injection Cleaner (mislim da se tako zove, 8 KM 150 ml) pomaže kod problema sa diznama na dCi motoru...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 15:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Na nestro je bocica aditiva oko 2.2o km. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 15:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Najcesce se sipa dvotaktol. Misljenja su podijeljena ali ne bi trebalo da smeta. Mada, uvijek sam za sipanje boljeg goriva nego dodavanja aditiva da bi se zamaskirao (ne)kvalitet. E, sad, gdje u BL sipati dobro gorivo - to ne znam...
U BL sam uglavnom sipao OMV 100, ali i na njemu mi se auto ponasao daleko losije nego na 98 iz EU.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 15:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Vezano za sipanje ATF-a...
Kako utice, tj koliko bi mogao da skodi Fap/Dpf filteru?
Naime, lik koji drzi auto plac mi je kroz razgovor spomenuo da sva auta pocnu glasnije da rade nakon odredjenog perioda na nasem gorivu. Valjda atf to rjesava... kaze da je taj fazon primjenjivao i na euro5 motorima i da pomaze.
Meni je logicno da motor atf proguta bez problema, al me interesuje moze li imati los uticaj na fap filter.
Pitam, posto se sjecam da mi je auto zaista bio tisi kad sam ga uvezao... kad bi znao da ne steti "grunuo" bi atf prije nekog puta pa da vidim rezultat :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
i koja kolicina se sipa, i koliko cesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 15:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
To ulje nije predviđeno da sagorjeva, te je pitanje šta je nusproizvod toga... iskreno, ja se ne bih igrao. Ako već hoćeš da se igraš, kupi neki aditiv za gorivo nekog normalnog proizvođača.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Dec 2014, 16:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Fala Enter :wink:
Slicno i ja razmisljam, ali reko' da priupitam..
Kad bude neka duza ruta u planu, bas cu probati neki od aditiva... Pa cu vidjeti kakav ce biti rezultat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 12:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Imam auto sa 2002 gosite 2.0 hdi motorom 66 kw koji mi se gasio par sekundi nakon paljenja, citav jedan dan ga nisam mogao upaliti, a prije toga na dan dvai nije primao gas kako treba...

Sutradan da probam upaliti, on kresne iz prve i radi kao sat vec dva dana. Majstor pregleda i pumpu sto sta nesto i spoji ga na dijagnostiku i sve uredno...

Kaze mi da se cesto znaju zaprljati ili zacepiti dizne ili neki ventili (ili nesto slično) koji su vezani za regulator visokog pritiska goriva.

Slično mi se desilo prije godinu i nesto, i tada su mi u servisu produvali na kompresor i ocistili taj regulator i vise nije zezao do neki dan.

Ovaj majstor kojeg sam pominjao kaze da se to desava od prljavog ili loseg goriva, te me nasavjetovao da svaki drugi rezervar goriva sipam i bocicu nekih aditiva koji podmazuju motor, dizne i sve te dzidze bidze, cak mi predlaze i da probam sa DVOTAKTOL SINT (namjenjen za podmazivanje dvotaktnih motora)

Neko mi kaze da te stvari ne sipam niposto a poneko da imaju super iskustva sa tim aditivima..


Da li vi imate iskustva sa tim aditivima i koji su se pokazali dobri, tj koji mi preporucujete za ovakav "noviji" dizel motor ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 18:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Petrol Diesel Plus (ima kupiti na Petrolovoj pumpi, 250 ml 5 KM, dovoljno za jedan rezervoar) ili Wurth Diesel Injection Cleaner (ima kupiti na Eurobenzu, 150 ml 8 KM, dovoljno za pola rezervoara). Ima i Nestro Disele Lube Plus, cjena je niska. Dvotaktol neću da komentarišem, ja ga ne bih sipao.

Na tu temu... http://motornaulja.blogspot.com/2011/11 ... orivo.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Dvotaktol mnogi sipaju, ali ja lično nikad nisam sipao u automobil. Pričao sam sa ljudima koji se malo više razumiju u sredstva za podmazivanje motora i oni ne savjetuju da se sipa dvotaktol. On valjda loše sagorijeva i pitanje je šta će biti sa izduvnim sistemom, sondama koje prate sastav izduvnih gasova i slično.
Ovi razni aditivi su ko sveta vodica, ako pomogne pomogne. Štete nebi trebalo da prave. :)
Oni proziv smrzavanja su obično beskorisni, bolje obratiti pažnju gde se sipa i redovno ispustiti vodu i nečistoće iz one posudice na filteru (ako već sipamo kršteno gorivo).

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 21:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Peca je napisao:
Imam auto sa 2002 gosite 2.0 hdi motorom 66 kw koji mi se gasio par sekundi nakon paljenja, citav jedan dan ga nisam mogao upaliti, a prije toga na dan dvai nije primao gas kako treba...

Sutradan da probam upaliti, on kresne iz prve i radi kao sat vec dva dana. Majstor pregleda i pumpu sto sta nesto i spoji ga na dijagnostiku i sve uredno...

Kaze mi da se cesto znaju zaprljati ili zacepiti dizne ili neki ventili (ili nesto slično) koji su vezani za regulator visokog pritiska goriva.

Slično mi se desilo prije godinu i nesto, i tada su mi u servisu produvali na kompresor i ocistili taj regulator i vise nije zezao do neki dan.

Ovaj majstor kojeg sam pominjao kaze da se to desava od prljavog ili loseg goriva, te me nasavjetovao da svaki drugi rezervar goriva sipam i bocicu nekih aditiva koji podmazuju motor, dizne i sve te dzidze bidze, cak mi predlaze i da probam sa DVOTAKTOL SINT (namjenjen za podmazivanje dvotaktnih motora)

Neko mi kaze da te stvari ne sipam niposto a poneko da imaju super iskustva sa tim aditivima..


Da li vi imate iskustva sa tim aditivima i koji su se pokazali dobri, tj koji mi preporucujete za ovakav "noviji" dizel motor ?

Ja sipam ponekad optimin aditiv za dizel motore. Imas kupiti na pumpi. Da li je kod tebe pezo u pitanju? Ja imam pezoa dizela i mene je zezao regulator pritiska goriva i na kraju sam kupio drugi polovan i zamjenio. Od tada nemam problema.. Ali meni je prijavljivao gresku na kompu..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 22:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
citroen xsara picasso, ali pezo 207 ima isti motor...mislim da cu i ja prije ili poslije morati promjeniti taj regulator, samo cini mi se da je nov poskup, koliko si ti polovan platio ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 22:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
i meni prijavljuje gresku nekad zimi ili kad ga malo zena zagusi :) kompjuter mu malo ogranici gas i iskljucci turbinu...nakon malo vecih obrtaja dodje sebi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
E to se i meni desavalo. Komp prijavi gresku i zagusi motor. Nov je skup pa sam kupio polovan na manjaci. Ima neki lik, uvozi iz francuske auta i prodaje dijelove. Izasao me oko 130 km i jos sam mu dao cenera da ga zamijeni kako bi ustanovio da radi ispravno. :) Da ne bih se morao vracati zbog reklamacije..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs