banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Upravo to .. znam puno ljudi koji me ubjedjuju da je bolje kupiti nekog citroena, pezoa ili nesto deseto jer imaju ta auta :D Ubjedjuju me da je bolje od njemca :S U ovom slucaju audija ... Dok im ne dam kljuceve .. Reko evo prijatelju provozaj se sa ovim pa mi javi ... Izlaze iz auta i govore " Jbg i nije los" Ono u fazonu mogu li jos jedan krug ... Kad sjednes u Audija i provozas ga znaces o cemu pricam. I ne mislim da ga curiknes naprijed nazad ... Po tome bi rekao i da je fico masina i po. ( i jeste da budemo realni :D) Vozaj ga barem jedno 15-ak min. onda sjedni u neki citroen ili toyotu :S il sta ti ja znam pa mi reci sta je bolje ... Ako ti je i nakon toga citoren bolji onda ga jebi ... Onda audi i nije za tebe ... Ne samo audi i ostala malo zesca auta :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Kad ti ne voziš žešća auta, već punta. Koliko ono bi, ni litar ipo zapremine. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Jbg, razotkrio si me :(

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
mirdza je napisao:
Mr.Magistar je napisao:
Kad sjednes u Audija i provozas ga znaces o cemu pricam.


Ne, ne znam o cemu pricas. A svasta sam vozio.


Prijatelju za tebe je namjenjena predposledna recenica :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Moguce da nije za mene.
A sad ti meni fino objasni, prostom seljaku iz Zupe, sta Audi A4 2.0TDI ima sto nema, paaa recimo kao primjer, Citroen C5HDi? Konkretne vrijednosti, a ne "Svabo je to" ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ljudi su pristrani. Tačka. Ja vozim švabu, ali u firmi imam svega i svačega. Prvo auto koje sam vozio je Toyota Hilux, nikad prežaljena. I ne bih generalizovao, nema najboljeg, već svaki ima nešto svoje. Švabo je tvrd i precizan, nudi dovoljno povratnih informacija na volanu za finu vožnju. Francuz je udoban i bezosjećajan. Japanac je bliži švabi nego francuzu... i opet, ne upadaju sve švabe u ovu kategorizaciju švaba, kao ni fracuzi...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Upravo to.
A od citave njemacke bratije, Audi (kao i catav VAG) je najdosadniji za voznju. Skoro svi podupravljivi do granice prihvatljivosti :(

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Izgled, brzina, izdrzljivost, preciznost, pouzdanost ... C5 izgleda fino ali audi izgleda puuuno bolje. O brzini msm da ne treba da pisem (nadam se). Ja sam sa svojom a4 2003 god. Presao 600 000 km . Tacnije 450 000 sam ja presao a bilo je 150 000 kad sam ga uzeo. Da ti ne pisem kuda sam ga vozio sve ... Presao sam BiH uzduz i poprijeko i ne mislim na klasicne puteve BL-Sarajevo itd. Vozio sam ga kao da je sumski traktor. On i dan danas ide kao sat ...( slucajno sam se sreo sa osobom kome sam ga prodao. I on je sa njim prezadovoljan) Ako c5 prodje kuda je moj audi prosao ja kupujem strik i dolazim tu u BL da se pred Bosku vjesam ... Kada uzmes mjenjac u ruku i zadjes negdje u neki kanjon pa krenes saltati ... Zna se sta je svabo sto se toga tice. (msm da Audi ima najprecizniji mjenjac od njih) Sa Audijem bih slobodno krenuo na put oko svijeta bez razmisljanja a sa c5-icom tesko .. Presao bih 2-3000 km i nesto bi mu riknulo imam takav osjecaj .... Sve je to stvar ukusa na kraju krajeva. Ali msm da je smjesno porediti ta 2 suta po pitanju kvaliteta ... Ima ona ko ne zna sta je dobro zna sta je skupo ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 23:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jes ti probao volvo.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 10 Avg 2014, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Ja ? Nisam vozio licno ali vozio sam se u S60 i svidja mi se :D Volvo je jako dobra marka .. kvalitetna .. ali cjena djelova je premasila i svabe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 00:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
<Enter_name> je napisao:
Ljudi su pristrani. Tačka. Ja vozim švabu, ali u firmi imam svega i svačega. Prvo auto koje sam vozio je Toyota Hilux, nikad prežaljena. I ne bih generalizovao, nema najboljeg, već svaki ima nešto svoje. Švabo je tvrd i precizan, nudi dovoljno povratnih informacija na volanu za finu vožnju. Francuz je udoban i bezosjećajan. Japanac je bliži švabi nego francuzu... i opet, ne upadaju sve švabe u ovu kategorizaciju švaba, kao ni fracuzi...

Amin.

Mr.Magistar je napisao:
Izgled, brzina, izdrzljivost, preciznost, pouzdanost ... C5 izgleda fino ali audi izgleda puuuno bolje. O brzini msm da ne treba da pisem (nadam se). Ja sam sa svojom a4 2003 god. Presao 600 000 km . Tacnije 450 000 sam ja presao a bilo je 150 000 kad sam ga uzeo. Da ti ne pisem kuda sam ga vozio sve ... Presao sam BiH uzduz i poprijeko i ne mislim na klasicne puteve BL-Sarajevo itd. Vozio sam ga kao da je sumski traktor. On i dan danas ide kao sat ...( slucajno sam se sreo sa osobom kome sam ga prodao. I on je sa njim prezadovoljan) Ako c5 prodje kuda je moj audi prosao ja kupujem strik i dolazim tu u BL da se pred Bosku vjesam ... Kada uzmes mjenjac u ruku i zadjes negdje u neki kanjon pa krenes saltati ... Zna se sta je svabo sto se toga tice. (msm da Audi ima najprecizniji mjenjac od njih) Sa Audijem bih slobodno krenuo na put oko svijeta bez razmisljanja a sa c5-icom tesko .. Presao bih 2-3000 km i nesto bi mu riknulo imam takav osjecaj .... Sve je to stvar ukusa na kraju krajeva. Ali msm da je smjesno porediti ta 2 suta po pitanju kvaliteta ... Ima ona ko ne zna sta je dobro zna sta je skupo ...

Danas sam cekao na Bajakovu nekih 1.5h, sa dignutim haubama kraj puta ostala tri BMW-a i jedna A6-ica. Svabo je too... Ne kazem da su krsevi, ali dizati ih u nebesa je smjesno. Mnogi su se opekli na pouzdanosti Audi-a, a ti pises kao da je RR. Jedino sto si donekle pogodio za mjenjac...

Mr.Magistar je napisao:
Upravo to .. znam puno ljudi koji me ubjedjuju da je bolje kupiti nekog citroena, pezoa ili nesto deseto jer imaju ta auta :D Ubjedjuju me da je bolje od njemca :S U ovom slucaju audija ... Dok im ne dam kljuceve .. Reko evo prijatelju provozaj se sa ovim pa mi javi ... Izlaze iz auta i govore " Jbg i nije los" Ono u fazonu mogu li jos jedan krug ... Kad sjednes u Audija i provozas ga znaces o cemu pricam. I ne mislim da ga curiknes naprijed nazad ... Po tome bi rekao i da je fico masina i po. ( i jeste da budemo realni :D) Vozaj ga barem jedno 15-ak min. onda sjedni u neki citroen ili toyotu :S il sta ti ja znam pa mi reci sta je bolje ... Ako ti je i nakon toga citoren bolji onda ga jebi ... Onda audi i nije za tebe ... Ne samo audi i ostala malo zesca auta :D

Citajuci tvoje postove mogu reci da je Audi bas za tebe ;)


I za kraj vezano za temu, CC ili A4.... A4 definitivno... enterijer, izolacija, dosta vece medjuos. rastojanje (koje vuce neke druge stvari), imidz, meni licno i izgled... jednostavno bolji automobil.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Jbg ja kad bih brojao koliko sam francuza i dr. vidio kraj puta dignute haube ... brojka u hiljadama ... Sve se kvari jbg. ali zna se sta je pouzdanije ... Nez o sta su se oni opekli o audija 80-ku mozda ...

Nez na sta si mislio sa ovim da je Audi za mene ... (vjerovartno da sam neki nafurani ljaner ...) a vjeruj mi da nisam (iako citajuci sta napisah pomalo zvucim tako) Ali tema je takva jbg. ja reprezentujem auto sa kojim imam dosta iskustva i koji se meni svidja.

Audi je za svakoga ko ima "dovoljno" para (oni i nisu preskupi, jos jedna bitna stvar. Dosta su ekonomicni) i ko hoce kvalitetno auto ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 00:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Slazem se, sve se kvari a najpouzdanije je NOVO (nazalost malo ko od nas je u mogucnosti).
Te price o pouzdanosti nekih marki su vrijedile 80-ih, danas ne.
2.5 TDI, 2.0 TDI, Multitronic... da ne nabrajam dalje, ko zeli da shvati, shvatice ;).
Kao sto sam rekao, dobar automobil ali sa manama, kao i svaki drugi.
Vjerujem ti da nisi, ali taj post sa "davanjem krugova" i "zescim automobilima" je odavao takav utisak, zao mi je ako sam pogrijesio ;).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Iako i meni audi pravi dobra auta zbog ovakvih likova ti ih jednostavno ogade.
Moze li se toliko okivati u zvijezde neki predmet (jabuka fanatici).

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 04:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Citiraj:
Kada uzmes mjenjac u ruku i zadjes negdje u neki kanjon pa krenes saltati


pa nije mjenjac snajperska puska :sad5:

nit mi ostali vozimo fapove 16ke pa da imamo duplo kvacilo i hod mjenjaca od pola metra a vala ako cemo posteno nije audi alfa ili subaru niti je pravljen da bude pandan trkacima.


daleko od toga da je audi los kao sto rekoh par stranica prije ja bi vjerovatno uzeo audija zbog komfora unutra opet ponavljam CC je bezobrazno lijepo auto (sto veli moj rodjak kad ga vidim svaki put da izvines malo mi se digne) ali je pozada sprcen ko fico

ja sam sa svojim isao da prijatelima na neki izlet i moj kum od 202 cm spava pozada preko cijele secije (naravno da je skupio noge ali nije se nesto zalio da je skvrcen ;) )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 09:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
dinGospo1 je napisao:
Slazem se, sve se kvari a najpouzdanije je NOVO (nazalost malo ko od nas je u mogucnosti).
Te price o pouzdanosti nekih marki su vrijedile 80-ih, danas ne.
2.5 TDI, 2.0 TDI, Multitronic... da ne nabrajam dalje, ko zeli da shvati, shvatice ;).
Kao sto sam rekao, dobar automobil ali sa manama, kao i svaki drugi.
Vjerujem ti da nisi, ali taj post sa "davanjem krugova" i "zescim automobilima" je odavao takav utisak, zao mi je ako sam pogrijesio ;).



Pa kazem ti i meni je zvucalo kao da sam ispao ljaner :D
Ali kako da ga kategorisem kad ga poredim sa citroenom ili nekom tamo markom. Kad je u odnosu na njih zvjer.
Ti kojima sam davao krugove su mi drugovi, koji nisu nikad vozili ovo auto a pricaju da je bezveze. I hoce da me ubjede da je svejedno vozio fiata citroena toyotu ili audija. Ja sam vozio vecinu ovih i znam razliku :D Zato sam im dao da se provozaju pa da onda komentarisu ... Razlog sto ljudi hejtuju ovo auto je zbog tipova koji idu gradom turiraju i u sustini jedu govna. Uglavnom neki "krimosi" sa lancima oko vrata.( iako vicina njih vozi BMW ili Merca) I svi odma opleti po autu. Pa jbt nije auto kriv sto mu je gazda ljaner.
Ja ne vozim audija da me neko vidi u njemu vec zbog ovih karakteristika koje sam gore naveo ( medju kojima je iz izgled naravno ... estetika je jako bitna stvar)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne znam za druge, ali sto se estetike u voznji tice ona je u prvom redu vezana za cistu sajbu :-) Realno, osim u sajbu i retrovizore rijetko sta drugo gledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 09:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
A instrument tablu? :P Salu na stranu, ali kao i svaka druga rasprava, ovo se svodi na svaki cigo svoga konja hvali. E sad, otkud ta potreba da ubjedjujes sebe i druge da vozis nesto najbolje na svijetu - ne znam, valjda je to ljudska priroda...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 10:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
SDI sindrom 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CC ili A4
PostPoslato: 11 Avg 2014, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Prelazna bola.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs