banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kako voziti?
PostPoslato: 18 Okt 2003, 00:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
E bas me interesuju savjeti iskusnih, a i onih manje iskusnih, dajte instrukcije za voznju automobila, kakvog bilo, samo da je na cetri tocka... :lol:
Ako je uopste zanimljivo govoriti nekom kako da vozi, kao, ima instruktora, e ja bas ima nekog bezze instruktora, koji me od prvog dana stavio u auto, i od tada vozim, a da mi nista ne objasnjava...
Mislim da ce biti dovoljno da nisam znala raspored kvacilo, kocnica, gas, tako da, pomoc je potrebna, svim dobrim ljudima upucujem apel... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
i ja od skora vozim i u pocetku mi je najvise problema zadavalo kvacilo. ja mlad, nervozan i uvjek u zurbi ne mogu nista lagano, nego sve na ho-ruk! hvala Bogu, 100-tinjak puta mi se vozilo ugasilo na semaforima, ali taj sam problem prevazisao. to je uglavnom zbog naglog prelaza na benzinca nakon sto sam polagao na kamionu. samo lagano, ti je jedino vazno, i sve ce biti u dure.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 09:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Tesko je nabrojati sve, ali u sustini moras biti smirena, razmisljati o tome sta radis i nikuda ne zuriti. Pogotovu ne kad izadjes na ulicu u gradu gdje je mnostvo nervoznih koji sviraju, blicaju, vicu. Boli tebe, imas obiljezeno auto kao autoskola i samo polako. Sve sto radis radi polako i vremenom ces dobija osjecaj. Ako svira radio u autu, ugasi ga i slusaj auto tj njegov motor. Retrovizori (svi) su tvoji dobri prijatelji, stalno ih gledaj. Sa kvacilom i gasom njezno. Volan je kao kanarinac (to sam cuo od jednog instruktora) - ako ga stisnes ugusices ga, ako ga pustis odletice. Hajde pitaj sta te interesuje, pa cemo objasnjavati.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 12:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
[quote="misk0"]Volan je kao kanarinac (to sam cuo od jednog instruktora) - ako ga stisnes ugusices ga, ako ga pustis odletice.[quote]
Sigurno smo imali istog instruktora ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
s tripy je napisao:
Sigurno smo imali istog instruktora ;)


Eh, nije bio moj, vec sam cuo do nekoga .:)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
moj instruktor takodje nije mnogo pricao o samoj voznji...kada bih nesto pogrijesila ispravio bi me i objasnio zasto je to dobro ili ne...

vecinu vremena je pricao o dogodovstinama sa sojim drugovima tj. mojim djedom, stricevima i slicno.... :roll: sva sreca pa sam imala svega 25 casova voznje :P

taj covjek je fantastican instruktor :wink: a i auto skola :wink:

shicy, u principu trebas da postujes pravila saobracaja i da nemash straha od losheg vremena kishe, leda, snijega i slicno.
Jako je dobro kad se u pocetku oslobodis i treba auto da osjetih kad radi i kako radi....

samo praktikuj voznju sto cesce!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 14:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Prva stvar, nastoj da ti sjediste nije previse povuceno prema volanu, ali naravno ni previse odmaknuto, pa da ne "stignes" na kocnicu na vrijeme, obavezno obe ruke na volanu, nadji polozaj koji ti najvise odgovara, da ti je udobno i sve pri ruci..samo opusteno. Dok si u autoskoli..to ces svaki put sama morati stimati..ali kad budes imala svoje auto onako kako 'ostavis'tako ces i naci.
Kvacilo obavezno stisni do kraja, ne bitno da li mijenjas brzinu ili kocis, da se nebi desavalo ono poznato 'struganje' ili da ti se auto ne ugasi..prilikom kocenja.
Nastoj da ne vozis samo u patikama ili samo u cipelama, sto tanji djon to je bolji osjecaj..ali nastoj da izmijenjas svu obucu (naravno..sandale i papuce zaboravi u oktobru..al'do 'sezone'ces steci rutinu)koju imas na raspolaganju, da se ne dovedes u situaciju da se prezuvas u autu..(kao neki.. :lol: )
Eh kad se sjetim.."prvom kreces,drugom skreces u trecoj vozis"..na cetvrtu ili petu zaboravi..bar dok si pod L, btw. ja sam drugi put pala zbog 4te..odn. nisam znala da 'jurim 40'..no dobro..
Pazi na ogranicenja..odn. u naseljima i svuda kud voze kandidati je 40 ogranicenje..nemoj preko..padas sigurno. Prati znakove, retrovizori su obavezni, moj savjet ti je da pored onog unutrasnjeg dosta paznje obratis na vanjske..postoji tzv. 'mrtvi ugao' najcesci uzrok saobracajki, dakle prilikom prestrojavanja obavezno baci oko na vanjski tj. bocni retrovizor.
Ne ukrstaj ruke na volanu..jako opasno.
eto..toliko..za sad. kad se sjetim jos nekih detalja..napisacu. :D

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 16:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Ja cu prvo malo o kvacilu:
Na semaforu ili kad god stojis izbaci iz brzine i ne drzi pritisnuto kvacilo, osim u slucaju da ocekujes start. Kad kocis prvo pritisni kocnicu pa onda tek kvacilo, naravno, osim u ekstremnim situacijama. Pored kocnice, ukoliko za to imas vremena, za kocenje mozes koristiti i motor tako sto ces prebaciti iz viseg stepena prenosa u nizi, ukoliko vozis prebrzo koristi i kocnicu. Prilikom preticanja, prebaci bar jedan stepen nize ili dva u zavisnosti od potrebe, a vracas u visi tek kad prolazis kraj prednjeg tocka vozila koje pretices.
Hm, sta jos... Vozi i danju sa upaljenim svjetlima (kratkim) kad je god smanjena vidljivost (jesen, zima, kisa, snijeg, magla, kad si na auto-putu ili nekoj drugoj brzoj cesti, itd.)Svijetla nista ne trose i nista ne kvare, a u ovakvim situacijama mnogo pomazu drugim vozacima da te na vrijeme uoce, pogotovo ako vozis neko sivo ili bijelo auto...
Toliko za sad, bice jos valjda :D

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Fino fino, slazem se sa svim savjetima koji su napisani. Ono sto bih dodao, kod koristenja retrovizora neki (valjda najispravniji) postupak. Prije nego promjenis smjer kretanja bilo to prestrojavanje, preticanje, skretanje, obilazenje i sl, pogled na unutrsanji retrovizor zatim na vanjski (u zavisnosti na koju stranu prelazis) retrovizor, zatim zakreces glavu u tom pravcu tako da vidis da li ima pored tebe auto (poznati mrtvi ugao) i tek onda palis zmigavac i okreces volan. Sto se tice okretanja glave, okreces toliko da vidis kroz zadnje staklo (ukoliko ga imas).
Znam da djeluje komplikovano, ali eto to je neki najsigurniji postupak.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 18:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
ne da se nisam nadala ovolikim savjetima za jedan dan, nego je malo reci, ali u svakom slucaju, hvala svima... :P
e ovako, sta me nervira kod tog kvacila, kad god krecem autom, nebitno sta radim i gdje trebam, auto se trese, kao prebrzo pustam kvacilo, ne zadrzim i ostalo, sve sam ja to skontala i pazim a auto drnda koda je najgori autotres udario u njega :lol: moze li se slucajno desiti da je to do auta, a da nije do mene, jer stvarno nisam dozivjela daje auto krenulo a da se nije bar malo zatreslo... u pitanju je golf 2, bijeli, :lol: pa reko da nije mozda kao star i tkao to...
da se brinem za druge vozace, ne brinem, boli me uvo, ali kad mi izleti pjesak pa najradije bi ga pogazila, koda ne gleda ko vozi, ne daj boze da nekog jos zgazim a nisam ni pocela voziti, posto instruktor cita novine... usput, za muziku nema lijeka, danas sam slusala viki.... :wink:
dalje, kad prilazim semaforu, pogibija, smanji brzinu, vrati u drugu, prestroj se, pogledaj okolo... pa ne da se ne snadjem, mislim snadjem se ja ali sve je to nekako jedva, a tu se ijavlja autotres pri kretanju pa milina bozija :oops:
za retrovizore, iskreno vanjskog ko da i nemam, mislim vanjskog desnog, ne znam jesam ga ikako pogledala za ovih deset casova, ne znam ni cemu sluzi, salim se, znam, da vidim jel ide iko s desne strane :lol: :lol: :lol:
ajoj osmice, pa ne znam cim da okrenem volan da ono sve stignem, smijanje zivo, pokusaj je bio krajnje neuspjesan :(
a da, a sto se tice kocnice i kocenja, ja jednostavno prvo idem na kvacilo, jer nema sanse da stanem prvo na kocnicu, kao kont u glavi da ce se auto ugasiti, tako da mislim i kad bi pokusala prvo na kocnicu pa brzo kvacilo, ne bih uspjela...
ljudi, ma ja kad polozim, ako ikad polozim, ima da vas sve vozim na voznju :lol: :lol: :lol:
e da, ali ce biti brza voznja, posto mi je gas jedini koji lezi, samo ga stisnem, i ravno, ne trebam nigdje da skrecem... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
shicy je napisao:
e ovako, sta me nervira kod tog kvacila, kad god krecem autom, nebitno sta radim i gdje trebam, auto se trese, kao prebrzo pustam kvacilo, ne zadrzim i ostalo


Ono sto jos nisi napipala je pozicija kvacila u kojoj vec 'hvata' tj auto krece. Probaj negdje na parkingu, pustati polako kvacilo i prati kad auto pocne da krece. U tom trenutku bi trebala da malo dodas gas (u slucaju benzinaca) i da pustis kvacilo POLAKO do kraja. Kad jednom naucis gdje je ta pozicija, nece ti auto trzati i biti glasno.

shicy je napisao:
moze li se slucajno desiti da je to do auta, a da nije do mene, jer stvarno nisam dozivjela daje auto krenulo a da se nije bar malo zatreslo... u pitanju je golf 2, bijeli, pa reko da nije mozda kao star i tkao to...


Moze, ali nije ti se desilo do sada zato sto je neko iskusniji vozio :)

shicy je napisao:
posto instruktor cita novine... usput, za muziku nema lijeka, danas sam slusala viki.... :wink:


Pa ako si dobila dzabe nesto, nisi loshe ni prosla. Ako placas, onda mjenjaj auto skolu,.

shicy je napisao:
za retrovizore, iskreno vanjskog ko da i nemam, mislim vanjskog desnog, ne znam jesam ga ikako pogledala za ovih deset casova, ne znam ni cemu sluzi,


Itetakako vazan na ulici sa vishe traka ili na autoputu. Na desnoj strani je vishe vozila nego na lijevoj tako da uvijek moras dobro paziti kad se vracas u skroz desnu traku :)

shicy je napisao:
a da, a sto se tice kocnice i kocenja, ja jednostavno prvo idem na kvacilo, jer nema sanse da stanem prvo na kocnicu, kao kont u glavi da ce se auto ugasiti, tako da mislim i kad bi pokusala prvo na kocnicu pa brzo kvacilo, ne bih uspjela...

Pa zasto ne bi probala .. nema veze ako ti se ugasi auto neces dobiti batina. Fino kad budes isla 20-30km/h pusti gas i stisni kocnicu, ne diraj kvacilo. Nemoj naravno da stisces do kraja vec polako i osjeti kako auto usporava, kad vec bude na tome da stane onda stisni kvacilo. Nece ti pobjeci niti ce se ugasiti. Problem ako stisnes kvacilo pri vecoj brzini je da auto pocne da se rola tj da ga nosi inercija, sto u nekim situacijama zna biti nezgodno - recimo ides nizbrdo a ispred tebe Spedicija Bugojno :)

shicy je napisao:
ljudi, ma ja kad polozim, ako ikad polozim, ima da vas sve vozim na voznju :lol: :lol: :lol:
e da, ali ce biti brza voznja, posto mi je gas jedini koji lezi, samo ga stisnem, i ravno, ne trebam nigdje da skrecem... :oops:


Neka hvala :) prvo se ti provozaj malo :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 21:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
shicy je napisao:
a da, a sto se tice kocnice i kocenja, ja jednostavno prvo idem na kvacilo, jer nema sanse da stanem prvo na kocnicu, kao kont u glavi da ce se auto ugasiti, tako da mislim i kad bi pokusala prvo na kocnicu pa brzo kvacilo, ne bih uspjela...

Pa nemoj 'skakati'na kocnicu..u tom slucaju ce se ugasiti, inace nece. :D Lagano stisni kocnicu, pa i kad vozis pa hoces da usporis malo stisces kocnicu ili prebacujes u nizu pa kocis motorom.
Ja sam polagala na golfu2...dizelasu (i ti pretpostavljam)..heh taj se nikada nije gasio, moras biti bas 'inzinjer'da se ugasi, ali dobro sad, sve zavisi od auta i 'stanja'u kom se nalazi, a taj mi izgleda u poprilicno losem.
Dalje..kazes da se 'trese'auto kad kreces, uzroka moze biti preko nekoliko.. :lol: ..
prvi od njih je da mozda ne pustis kvacilo do kraja, drugi, da pustis kvacilo a ne dadnes dovoljno gas, treci, da ne kreces u prvoj..vec u 2..mozda :wink: a ovi ostali su neke druge prirode..a o tom ne bih bas mogla diskutovati..nisam mehanicar.
Neo26..rece, i bilo bi dobro da usvojis dat savjet..na semaforu uvijek izbaci iz brzine auto..mnogima se desava da 'zaborave' pa krecu u 2..ili 3, pa se desava da se ugasi auto ili kako ti rece ''autotres''..ovako ces morati ubaciti u brzinu da uopste krenes.. :)
Ono sto sam zaboravila a mislim da je vazno je to, da nikada nemoj drzati nogu na kvacilu dok vozis, ne znam zasto je to bitno ali ja sam to usvojila od instruktora..i evo vec 4 godine vozim a nikada mi noga nije na kvacilu.btw.ako neko zna 'razlog' nek kaze.. :lol:




Citiraj:
da se brinem za druge vozace, ne brinem, boli me uvo, ali kad mi izleti pjesak pa najradije bi ga pogazila, ...


Ovo pod HITNO zaboravi, ako hoces da vozish auto, ako mislish da sacuvas svoj i zivot drugih ucesnika u saobracaju.. inace..ne pise ti se dobro. U saobracajnoj dzungli Banjaluke..moras da otvoris 6oro ociju i usiju, mozes ti biti sigurna u sebe..al'ne mozes u druge.Sve je lijepo i lako dok je instruktor s tobom, ne sve, al' vecinu tvojih gresaka on moze da ispravi..na vrijeme. Kad polozish i dobijesh vozacku dozvolu, sjesces u svoje auto sama..sta onda??!?..Nije ni malo jednostavno..moras odreagovati na vrijeme i na pravi nacin, nema instruktora da to uradi umjesto tebe. Nadam se da shvatas o cemu govorim. MORAS da 'mislis'i za druge i o drugima.




Citiraj:
e da, ali ce biti brza voznja, posto mi je gas jedini koji lezi, samo ga stisnem, i ravno, ...


Dokle??!?...shicy..ako zaista zelis da polozis vozacki i da 'naucis' da vozis u pravom smislu te rijeci...moraces neke stavove i razmisljanja da mijenjas, ovo nemoj molim te pogresno da shvatis.Zelim ti sve naj naj.
Sretno! :)

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
malesevich je napisao:
mislim da je vazno je to, da nikada nemoj drzati nogu na kvacilu dok vozis, ne znam zasto je to bitno ali ja sam to usvojila od instruktora..i evo vec 4 godine vozim a nikada mi noga nije na kvacilu.btw.ako neko zna 'razlog' nek kaze.. :lol:


Zasto?
Pa u zavisnosti kako je podeseno postoji polozaj papucice kvacila gdje auto pocinje da "hvata" tj "prima". Kod nekih je to vrlo visoko, tj gotovo moras skroz pustiti papucicu. E sad, auto krece cak i prije nego sto ti pustis kvacilo do kraja i taj period prelaza treba da bude kratak. Medjutim ako ti drzis nogu na kvacilu moguce je da drzis malo pritisnuto kvacilo tj da ne dozvolis da "skroz uhvati". Tad auto za nijansu slabije ide, a u sustini to i ne osjetis. Medjutim izmedju motora i kvacila nalazi se "lamela" tj 2 diska koje su tarne povrshine i njihovim labavijem kontaktom (kad otpustas kvacilo i auto krece) te povrsine se vishe taru - troshe, a cvrscim kontaktom tj kad su skroz naslonjeni (kad pustis kvacilo skroz) se te povrsine ne troshe uopste. Poenta je da sto manje budu u tom 'labavom' spoju, a sto vishe u tom 'cvrstom' tj da budu bas priljubljeni.
Naravno, u gradu ti je noga skoro stalno na kvacilu zbog promjene brzina, kocenja, kretanja, tj mnogo vishe nego na otvorenoj cesti.

Uhhhhh mozda neko i skonta sta sam napisao. 8)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 23:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
misk0 je napisao:
Pa u zavisnosti kako je podeseno postoji polozaj papucice kvacila gdje auto pocinje da "hvata" tj "prima". Kod nekih je to vrlo visoko, tj gotovo moras skroz pustiti papucicu.


Da kontam o cemu pricas, zavisno od auta, kod nekog je ''visoko" a kod nekog "nisko"..mada..toliko "visoko" i osjetljivo..ne moze biti da ako samo naslonish nogu na papucicu stvara 'problem'..dodushe ako su djonovi s 'kramponima' moguce da stojish u mjestu ili cujesh motor da urla ... :P

u svakom slucaju..hvala na objasnjenju. :)

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2003, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
malesevich je napisao:
ne moze biti da ako samo naslonish nogu na papucicu stvara 'problem'..dodushe ako su djonovi s 'kramponima' moguce da stojish u mjestu ili cujesh motor da urla ... :P


Da, nije isto, ali u voznji se koncentrises na druge stvari tako da mozes osjetiti da li si malo "razdvojila" kvacilo. A i zna se noga ukociti, jer i nije bas prirodan polozaj kao sto se i zna ukuciti desna na gasu nakon duzeg putovanja.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 09:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Noga se u voznji, pogotovo u gradu, moze drzati na kvacilu ali ne da pritisce kvacilo vec samo da malo dodiruje. Inace dugo drzanje stisnutog kvacila dovodi do ostecenja tzv. druk lezaja koji se nalazi u korpi mjenjaca, inace veoma dugo traje zamjena istog sto samim tim utice na cijenu popravke. On sam po sebi i nije skup, ali zamjena...
P.S. Banjaluka nije uopste nikakva saobracajna dzungla, treba doziviti Beograd...Zimi...

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
da se brinem za druge vozace, ne brinem, boli me uvo, ali kad mi izleti pjesak pa najradije bi ga pogazila, ...


pa i ne mozes bit bas ravnodusan na ostale ucesnike, pogotovo pjesake ili bicikliste. ne zaboravi da ako se nekom nesto desi, po obicaju uvjek si ti kriv! ne bi trebalo tako bit, ali jeste.

Citiraj:
za retrovizore, iskreno vanjskog ko da i nemam, mislim vanjskog desnog, ne znam jesam ga ikako pogledala za ovih deset casova, ne znam ni cemu sluzi, salim se, znam, da vidim jel ide iko s desne strane


retrovizori su itekako bitni, pogotovo za nas kamiondzije, jel. vjeruj mi, ja da ih nemam ne bih ni vozio uopste. nazad uopste ni ne gledam, samo se pomocu njih orjentisem. ko sto rece misko, kod prelaska iz jedne u drugu traku, parkiranja i slicno bez njih se ne moze.

Citiraj:
e da, ali ce biti brza voznja, posto mi je gas jedini koji lezi, samo ga stisnem, i ravno, ne trebam nigdje da skrecem...


i za to postoji rjesenje...uzmi automatik :) samo imas gas i kocnicu i goni. ali za polaganje trebas znat i ovo ostalo, poslije se odluci za ovo gore ako ti je "normalna" voznja isuvise komplikovana. ja licno, ko i svi ovde, mislim da nikad ne bi takvo nesto vozili. ustvari, automatik u pravom smislu rijeci, kojem zadas lokaciju na koju te treba odvesti i on sve odradi, dok ti spavas bi mi itekako odgovarao :)

samo da znas da ni ja nemam nesto iskustva, polozio sam tek prije negdje 2 mjeseca, a po gradu sam vozim oko mjesec dana, tako da mislim da ti moji svjezi savjeti mogu biti od neke koristi.

i nikad nemoj piti dok vozis!!!!!!! :lol:

pozdrav :drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
misk0 je napisao:
Problem ako stisnes kvacilo pri vecoj brzini je da auto pocne da se rola tj da ga nosi inercija, sto u nekim situacijama zna biti nezgodno - recimo ides nizbrdo a ispred tebe Spedicija Bugojno


Moj jedan frend je imao tu naviku prvo kvačilo, pa kočnica. Na polaganju su ga odveli nekuda po Starčevici i pri povratku (nizbrdo :D) trebao je stati, on prvo kvačilo a auto odeeeeeeeeeee :lol: Kaže da je tad naučio šta ide prvo... :D

Ni meni instruktor nije mnogo sam pričao šta i kako treba, zato sam ga ja redovno davila pitanjima :D, pa onda ne može biti da ne kaže... :lol:

Btw. da pitam ove iskusne iz kojeg su puta položili? Ja iz četvrtog. Ima l' ko bolji? :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 14:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
neo26 je napisao:
P.S. Banjaluka nije uopste nikakva saobracajna dzungla, treba doziviti Beograd...Zimi...


Hm..pa Beograd je Beograd, dzungla u svakom smislu pa i saobracajnom.
Mislim da se te dvije 'dzungle' ne mogu porediti.Dovoljna razlika je u broju stanovnika, i broju automobila po glavi stanovnika..kraj price.
Ova dzungla se oslikava u saobracajnoj NEkulturi, ne postivanju propisa i guzvi..za Beograd, ovo samo uvecaj 10 puta i sve ok. :wink:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 14:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Najgora je napisao:
da pitam ove iskusne iz kojeg su puta položili? Ja iz četvrtog. Ima l' ko bolji?


iz treceg..al'uvijek ima boljih. :D

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs