banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 20:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2003, 10:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2003, 11:43
Postovi: 56
Ako je strucno onda je strucno, nemam nista protiv, hvala :D

MV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2003, 12:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Ma nista i drugi put :D

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2003, 15:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Kako ide shicy?? Najavi kad izlazis na polaganje.. :D

pade mi na pamet poligon..ajme kakvu sam upalu misica dobila od poligona :lol: ..oci mi zasuze kad se sjetim, a instruktor kaze..ajde klin se klinom izbija, a ja kontam u sebi,kako bih ti ja rado koji zub izbila..al nogom, posto nisam imala snage u rukama..eee muke moje :lol:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2003, 23:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
e da se i mene neko sjeti, hvala hvala
ma poligon sam usavrsila, valjda, to je opusteno
imam jos pet casova, taman sledeca sedmica, i to je to
ali padam sto posto, jer ja onu voznju unazad nikako ne kontam, misllim mozda sam jednom zavrsila na ivicnjaku, ali mislim da bi se to desilo vise puta da on ne uzima volan i sam namjesta, ko da on vozi, a ne ja...
ne mogu nikako skontati gume gdje su, pa to ti je
to ce da me zea, aovo ostalo sam valjda usavrsila, mada, uvijek imam neku bezze gresku, ali nista posebno
sve je ok
sem voznje unazad
pa, ako imate kakav savjet, slobodno se javite... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2003, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
shicy kad hoces da se okrenes na tzv T raskrsnici, orjentises se po zadnjem desnom dijelu automobila, i otprilike vodis racuna koliko ti je dugo auto, postavish se ravno i vidish koliko ti je odaljen prednji desni branik od ivicnjaka...toliko mora biti i zadnji odaljen ako si postavljena ravno.

JA sam se uvijek parkala na voznji nekih pola metra od krivine, a 20 cm da su gume od trotoara , i znaci onda tih 0,5 m vozis u rikverc bez motanja, a onda tek krenes da motas ravnomjerno dok ti auto opet ne bude potpuno prav tj. da dok se ne okrenes ....

za voznju naucis jedan taj princip, da samo steknesh osjecaj.... a kad ti krenes da vozish sama, vidjeces kako to sve ide,trotoar uvijek osjetish gdje je, osjetices gdje su ti gume....i onda vishe i ni ne mislish o svemu tome....vec sve ide po rutini.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2003, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
hah! na kamionu je to krajnje jednostavno, cunjevi ti uopste nisu potrebni. imas savijene limove na prikolici, pa kad se oni poklope sa odredjenim crtama na zemlji, kocis i okreces kako ti vec instruktor objasni 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2003, 12:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
SiCkNeSS je napisao:
hah! na kamionu je to krajnje jednostavno, cunjevi ti uopste nisu potrebni. imas savijene limove na prikolici, pa kad se oni poklope sa odredjenim crtama na zemlji, kocis i okreces kako ti vec instruktor objasni


heh..znam zasigurno da je bilo likova koji su pred izlazak na polaganje poligona, obiljezavali na zadnjim staklima mjesto koje treba da se poklopi sa cunjevima.. :lol: ne znam kako im danas ide parkiranje..nadam se da se snalaze..ili jos uvijek lijepe zvake na stakla.. :lol:

Shicy za voznju unazad ti je najbitnije da je desni retrovizor pravilno podesen, da kad gledas vidis zadnji kraj auta i ivicnjak logicno..i nemas brige, nemoj zuriti vec polako i prati, ako i odes dalje od ivicnjaka nego sto treba, na vrijeme ces skontati i imas vremena da to ispravis, najbitnije je da ne brzas. :)

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2003, 22:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2003, 11:43
Postovi: 56
malesevich je napisao:
Shicy za voznju unazad ti je najbitnije da je desni retrovizor pravilno podesen


A sta cemo ako se parkiramo na lijevu stranu..... :roll: :roll:

Ok, mala sala :D

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2003, 00:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
ma ludilo, desni retrovizor je njemu podesen i treba tako da stoji, ja se ne pitam...
ma znate kako, mene boli uvo tacno sam ravnodusna, i sta bude bude, pa makar to bio osmi, sta bih ja sad...
al nadamo se jednocifrenom broju... :lol:
sala, valjda se malo snadjem, uglavnom, opustencija, to mi je taktika :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2003, 11:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
shicy je napisao:
ma ludilo, desni retrovizor je njemu podesen i treba tako da stoji, ja se ne pitam...


Hm...mene se pitalo, isti je slucaj bio i kod mene, dobila sam objasnjenje da desni retrovizor tako treba da stoji, medjutim ja sam zahtijevala da nastima taj retrovizor da ja mogu da ga 'koristim' jer zaboga ja vozim, i ja treba da polazem vozacki. Meni nista nije znacilo to sto on meni kaze ispravi se, ili daleko si od ivicnjaka..ili pazi preblizu si ivicnjaka..kad ja to sve nisam mogla da vidim, odn. jesam, ali ne onako kako bi trebalo.
Daleko da sam se posvadjala s njim, jer ipak je moj instruktor legenda od cove, samo je na vrijeme provalio da je vrag odnio salu..pa je uzeo u obzir to :D Mada mi nije mnogo znacilo kad sam polagala, jer jedan od gospode iz komisije je odmah taj retrovizor nastimao prema sebi..zasto? ne znam zaista..a nisam bas imala petlju da ga to i pitam :lol:



MV je napisao:
A sta cemo ako se parkiramo na lijevu stranu.....


naravno..koristis lijevi, ali mislim da nije bila rijec o parkiranju.. :wink:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2003, 23:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
jos tri casa, joj koje ludlo, a veze...
nema sad treba da pocnu zelje i pozdravi, puno srece, slomi nogu i ostalo, ima da najavim kad budem trebala na ispit
problem mi je koncentracija, al valjda cu se uspjeti suzdrzati za tih petnaestak minuta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 09:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Samo coool

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
jel josh uvijek imaju one utvrdjene marsute za polaganje? onih 7 linija?
ja kad sma polagala komisja nije smjela da kaki pa da izvoljeva kud ce da ide, vec se na licu mjesta dogovore..idmeo marshutu 1 ili 2 ..itd..i onda se vozi po tome...

to je bila kao borba protiv korupcije na vozackom ispitu....

shicy: daj curo sretno.... i ne daj da te obore na glupostima....budi malo drcna 8) ... to oni vole da vide a ne da se raznjezis ko dzigerica pa ti sve svejedno i ravno do mora.... :o
kako ce ti biti svejedno! ?..stedi pare zaboga.... :wink:

ajd sretno.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 23:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
is gipsy, oa ne bi meni bilo svejedno da znam da imam sanse, to mozda nakon drugog, treceg vise ne bude svejedno, a sad... :-?
znam da za mene nema nade... :lol:
danas sam skontala da me mogu zezati i za brzu voznju, naime, uvijek vozim 50, mozete misliti... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2003, 08:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Samo cool i polako, pusti te idiote kao da ih i nema u vozilu. Na kraju i da ne polzis iz prve vec druge i treca, sta fali, ionako ces poslije ili zaboraviti ili ces se smijati tome :)
Enivej, mnogo srece ti zelim na polaganju.

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 11:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
shicy kad je dan D? :D
Samo opusteno,nemoj ti da se optereujes tim da moras poloziti iz prve..gluposti, nastoj da se rijesis poligona a voznju ako polozis, bitno je samo da se ne prepadnes previse, komisiju iscooliraj maximalno i koncentraciju usmjeri na voznju, nemoj da razmisljas mnogo sta ce oni da kazu ili pomisle..oni ce svoje reci na kraju..zavisno od toga kako vozis naravno.
:)
Posebno obrati paznju na ogranicenje shicy, mozes ti sve kako treba da uradis ali ako vozish preko 40..padas 100%..ovo ti govorim iz iskustva, 2. put sam pala samo zbog ''brze'' voznje.. :x

ps. nemoj da pijes bilo kakve tablete ''za smirenje'' prije izlaska na polaganje..slabe refleksi i uspavace te..nista neces postici, bolje drmni nesto ljuto s nogu :lol:..ima efekta vjeruj 8)

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 23:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
sutra u 4
hahaha 8)
ima da poslusam savjet da drmnem jednu ljutu, ali nemam nikakvu tremu, niti me sta brine, mozda sam cak i previse opustena 8) , ali ok
bice dobro, kontam da do nove imam 3 sanse
valjda ce da bude nesto
hvala na podrsci :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 19:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Uvjek moze nesto novo da se nauci. Imam vozacku od 89' i uvjek sam milslila da sam dobar vozac. No, danas nas je firma u kojoj radim castila sa kursem ABS voznje u kriticnim situacijama (voda, led, izbjegavanje udesa). Radili smo na poligonu, mokri asfalt i led.
Interesantne vjezbe koje prepurucujem svima ako imaju priliku. Naravno, najbolja je velika povrsina, bez ikakvih tvrdih zidova :) u blizini i dobar instruktor koji ce vam dobro objasniti kako i sta. Ovaj nas danas je bio bas, bas "dobar", steta (to je zenski dio ekipe skontao nakon nepunih deset minuta kursa) sto je na ruci nosio burmu. :cry: :x :cry:

Vec duze vozim auto sa ABS kocnicama, medjutim tek sam danas shvatila koliko to znaci za auto a i za samog vozaca ako zna kako ABS funkcionise.
Naucili smo kako ispraviti auto u krivini na mokrom asfaltu kad "guza" (od auta naravno) ide svojim pravcem, kako na ledu obici prepreku sa ABS kocnicama ili jos bolje kako izracunati sa "odokativnom metodom" koliko treba mom autu da se zaustavi u raznim kriticnim situacijama. Najatraktivnija za oci i za srce (adrenalin) sigurno zadnja vjezba. Ja i instruktor u autu, ledena povrsina, brzina od samo nekih 30 km/sat, ulazim u krivinu . Na izlasku iz krivine on odjednom povuce rucnu na kratko, auto pocne da igra valcer, a na meni je da ga ispravim samo kvacilom (kocnica ili gas se ne diraju uospte, cak i vise jako je opasno) i volanom. I kad ga ispravim moram citavu vjezbu da zavrsim sa ABS kocenjem jer je ipred mene prepreka (hvala bogu u mom slucaju mekana:)).
Iskreno receno, odradila sam sve vjezbe, medjutim neznam koliko ce mi tog znanja ostati......znam samo jedno. Nadam se, da se necu nikad naci u takvoj situaciji, jer ljudi, pa to je bas cupavo........Cudi me i zao mi je da mi moj instruktor voznje nikad nije objasnio te stvari. Kakva su vasa iskustva?
P.S. Kad smo zavrsili Marko nam je toplo preporucio da polako vozimo kuci. Kaze da su prosle zime organizovali isti taj kurs, dosli neki momci, napalili se voznjom........i kad se se vracali kuci, jedan se razbio na prvoj krivini svega kilometar od poligona......ja sam veceras dosla kuci na tanane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2003, 09:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Huuh, takav poligon bi dobrodosao Bnajluci i okolinu. Bar sudeci po broju udesa koji se desavaju poslije prve kise. O snijegu i ledu ne treba ni pricati :o

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2003, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
ih, ljudi pa da sam sanjala da cu pasti zbog toga sto me uhvatila trema pa sam malo zaboravila upaliti svjetla, smijala bih se
da bude gore, smijala sam se kad sam cela da je ejdna frendica isto tako okinula prvi put
e blago meni
u svakom slucaju bar sam se poligona rijesila :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs