banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 331 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Dec 2016, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pitaj Drivera, nek ti da ponudu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2016, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
WinstonWolfe je napisao:
Цијењени форумаши, пошто се ближи интервал замјене уља, па ме занима шта препоручујете да узмем од уља?
У питању је А3, 1,9 дизло, 77 kw. Без ДПФ-а.


Imaš Motul kao najbolji odnos cijena-kvalitet ili liqui molly koji je nešto skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2016, 18:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
munja.alex je napisao:
Pitaj Drivera, nek ti da ponudu.

+1

Čovjek ima dobre proizvode po povoljnoj cijeni.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2016, 18:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
WinstonWolfe je napisao:
Цијењени форумаши, пошто се ближи интервал замјене уља, па ме занима шта препоручујете да узмем од уља?
У питању је А3, 1,9 дизло, 77 kw. Без ДПФ-а.


Lukoil Genesis Premium 5W40 - ima odobrenje VW 505.01 - cijena 50,50 KM za 4 litra, a dobiješ i Lukoil majicu.

http://www.lukoil-masla.ru/f/document/315/A-GENESIS_Premium_5W-40_%5BVW_502_00,_505_00,_505_01%5D_%5B27.02.2018%5D_(nOC).pdf


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2016, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Interesantna testiranja motornih ulja:


[video]http://www.youtube.com/watch?v=7cnveg4bhq8&feature=youtu.be[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=i_8STojyTHA[/video]

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2016, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Driver je napisao:
WinstonWolfe je napisao:
Цијењени форумаши, пошто се ближи интервал замјене уља, па ме занима шта препоручујете да узмем од уља?
У питању је А3, 1,9 дизло, 77 kw. Без ДПФ-а.


Lukoil Genesis Premium 5W40 - ima odobrenje VW 505.01 - cijena 50,50 KM za 4 litra, a dobiješ i Lukoil majicu.

http://www.lukoil-masla.ru/f/document/315/A-GENESIS_Premium_5W-40_%5BVW_502_00,_505_00,_505_01%5D_%5B27.02.2018%5D_(nOC).pdf


Какво је у односу на ове развикане произвођаче?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2016, 10:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
WinstonWolfe je napisao:
Driver je napisao:
WinstonWolfe je napisao:
Цијењени форумаши, пошто се ближи интервал замјене уља, па ме занима шта препоручујете да узмем од уља?
У питању је А3, 1,9 дизло, 77 kw. Без ДПФ-а.


Lukoil Genesis Premium 5W40 - ima odobrenje VW 505.01 - cijena 50,50 KM za 4 litra, a dobiješ i Lukoil majicu.

http://www.lukoil-masla.ru/f/document/315/A-GENESIS_Premium_5W-40_%5BVW_502_00,_505_00,_505_01%5D_%5B27.02.2018%5D_(nOC).pdf


Какво је у односу на ове развикане произвођаче?


Pošto radim sa tim uljem, nije u redu da kudim ostala ulja, a da hvalim svoje kao nešto najbolje. U suštini ulje je na nivou kvaliteta sa poznatim originalnim uljima uz nižu cijenu. Ono što svakako mogu garantovati je da je ulje original, jer ga uvozimo direktno od proizvođača. Konkretno ovo ulje Genesis je razvijeno u saradnji sa Infineumom, znači upotrebljeni su italijanski aditivi, a bio sam i u pogonu gdje se pravi i sve izgleda jako ozbiljno. Ja ga redovno sipam u svoj MB E320 CDI i prešao sam oko 40.000 km, bez problema, bez povećane potrošnje ulja i sl. Snabdijevam dosta auto servisa i nikakvih problema u eksploataciji nema, sipa se i u auta koja prelaze velike kilometraže, tipa komercijalisti i sl. Kupovali su ga forumaši i ne žale se nešto, ali opet bolje da oni kažu svoja iskustva :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2016, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
А гдје се може купити?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2016, 14:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
WinstonWolfe je napisao:
А гдје се може купити?


U Dervišima, kod ASD-a, šaljem ti telefon na pm.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2017, 10:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Brate imas na Olx.ba i po 4KM litru ulja samo stediti pare na komponenti koja cuva tvoj motor od totale havarije ja tu nebi razmisljao puno, neki novo peceni brendovi ili duze stojeci kod mene je izbor jasan. Najjeftinije po 1L zapremine poznatog brenda koje zadovoljava standarde oko motornog ulja koje trazi moj motor.

<Enter_name> je napisao:
Upravo tako... generalno ljudi ne vode računa o tome (doduše, kao obični korisnici i ne treba da znaju previše), majstori imaju neki svoju priču (Koliko je prešao? 280 hiljada? Sipaj 10W-40, kad pređeš 300 slobodno sipaj i 15W-40), a u prodavnicama je teško naći nekog ko će dati konkretan savjet u izboru ulja.

Nas jedini problem trenutno (osim pasivnosti) je i ne obrazovanost. Da mastor sta zna prvo citati uzeo bi upustvo za doticni automobil i procitao sta preporucuje fabrika, a trgovac da imas bar malo iskustva oko automehanike ili da poznaje svoj posao nebi lupao gluposti koje ulje kad da se sipa. Uglavnom losa iskustva su svagdje prisutna ali ova nasa najvise bodu oci. Kad odem u prodavnicu auto dijelova pa trazim low saps ulja ili po API ili ACEA kvaliteti pa ovi krenu kolutati ocima :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2017, 10:52 
Citiraj:
Nas jedini problem trenutno (osim pasivnosti) je i ne obrazovanost.


:D

znam da mislim na automehanicarsku "naobrazbu", ali... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2017, 16:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 09:54
Postovi: 218
Deksinjo je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Upravo tako... generalno ljudi ne vode računa o tome (doduše, kao obični korisnici i ne treba da znaju previše), majstori imaju neki svoju priču (Koliko je prešao? 280 hiljada? Sipaj 10W-40, kad pređeš 300 slobodno sipaj i 15W-40), a u prodavnicama je teško naći nekog ko će dati konkretan savjet u izboru ulja.

Nas jedini problem trenutno (osim pasivnosti) je i ne obrazovanost. Da mastor sta zna prvo citati uzeo bi upustvo za doticni automobil i procitao sta preporucuje fabrika, a trgovac da imas bar malo iskustva oko automehanike ili da poznaje svoj posao nebi lupao gluposti koje ulje kad da se sipa. Uglavnom losa iskustva su svagdje prisutna ali ova nasa najvise bodu oci. Kad odem u prodavnicu auto dijelova pa trazim low saps ulja ili po API ili ACEA kvaliteti pa ovi krenu kolutati ocima :lol:


Ovo bih dobrim dijelom mogao potpisati. Tražio sam nedavno kroz pola BL pa i izvan (putem telefona i e-maila) adekvatno ulje za svoj auto. Dobio sam milion preporuka i savjeta baziranih na samo jednom pitanju koje su mi serviseri ili prodavci uputili: "Je l dizel il benzin?"
Skoro pa niko mi nije postavio pitanje da koji je motor u pitanju, koji je proizvođač i sl. Samo dvije osobe su mi skrenule pažnju na specifikaciju API/ACEA. Na kraju se ispostavilo da mi je preporučeno i ulje koje je sa mojim motorom moglo izazvati ozbiljnije probleme.
Mislim da je kod izbora ulja jako bitno ispitati njegovu specifikaciju i provjeriti da li je u skladu sa onim što je proizvođač propisao. Takođe, ako je vozilo starije, treba uzeti u obzir da su se specifikacije donekle mijenjale i da se ne može pronaći lako ulje koje je navedeno u uputstvu vozila, pa u skladu s tim treba pretražiti šta je trenutno aktuelno.
A što se tiče cijene, vjerujem da dobro ulje ne mora biti ekstremno skupo. Ja uglavnom vozim nova auta i sipam ulja koja su od 15-20 KM po litru. Nisam nikada imao problem. Ne dozvoljavam da mi sipaju u ovlaštenim servisima njihova ulja, na servis donesem svoje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2017, 17:16 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
wlladdo je napisao:
Ne dozvoljavam da mi sipaju u ovlaštenim servisima njihova ulja, na servis donesem svoje.


jesi prisutan u ovlastenom servisu dok stavljaju ulje koje si ti kupio..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2017, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ne znam zašto ići u ovlašteni servis onda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2017, 18:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Zbog garancije koja ti ne vrijedi ni pišljiva boba ako sipaju loše ulje u servisu,ovlašetnom. Da znate samo koliko je bilo bačvi ulja sa ACEA A2 iza ASD nekadašnjeg Renault servisa bilo bi vam jasno zašto su Renault vozila u BL na lošem glasu. TO sam uočio negdje još 2006, nešto im sređivali, ja ne znam za nova vozila (a ni stara) da se u njih sipa ACEA A2, možda Fićo i Stojadin to mogu da gutaju, elem nebitno, njihova igra-njihova pravila, ko nije pazio jebo ježa.
Problematika kod nas, ovdje , tu oko nas, Balkan kako nas definisati, je što nećemo da čitam upustva za stvari koje kupimo, a ljudi to fino napišu, svi i na više jezika sve do detalja ali eto, znam ja to, ne treba meni upustvo, i kad se desi prvi kvar onda "dajde ono upustvo, šta je sad majku mu" , evo prvi ja priznajem da nisam čitao upuTstva sve do zadnji 10g dok nisam vidio gdje griješim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2017, 00:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 09:54
Postovi: 218
spavac je napisao:
wlladdo je napisao:
Ne dozvoljavam da mi sipaju u ovlaštenim servisima njihova ulja, na servis donesem svoje.


jesi prisutan u ovlastenom servisu dok stavljaju ulje koje si ti kupio..



Insistiram uvijek da budem tu dok rade. Ne vjerujem nikome više.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2017, 00:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 09:54
Postovi: 218
srda83 je napisao:
Ne znam zašto ići u ovlašteni servis onda?


Kod novih vozila je jedan od uslova za garanciju servisiranje u ovlaštenim servisima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2017, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Nekih dan silom prilika uzeh na Gaspromu 505.01, cca 8 KM litra, a inače uzimam ulja od 20ak KM litra (helix, castrol, shell).
Jesu li čemu ta njihova, koliko sam skontao to je neka njihova marka?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2017, 21:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Ako je Gazprom ulje, odnosno G-Energy, to su kvalitetna ulja koja se prave u pogonu Chevrona u Italiji (Havoline brend), a ako je Nisotec onda je to ulje u rangu Modriče. I jedna i druga su ok, G-Energy nešto bolji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2018, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Da li koristiti mineralno ili sintetičko ulje za motorku (Modriča Dvotaktol ili Dvotaktol Sint)?
Ili je svejedno jer je motorka Royal Einhell, "britanski" Kinez novije generacije?

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 331 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs