banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 331 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Apr 2015, 11:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ja se drzim Shella, ali sledece ide Kroon-oil. Nesto sam poceo previse vuci holandskim proizvodima... moracu se preispitati :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Malo je distributera ulja u Bosni... konkretno, distributer za Castrol je Minaco, Shell distribuiše Orbico i to je to što se jačih brendova tiče. Trigma nabavlja ulja od Orbica, dok za Castrol nazovi već navedenu firmu, pa pitaj da li imaju dilera u BL. Ostatak poznatijih (Mobil, Total/Elf) nema zvaničnih distributera, iako neke firme to tvrde. I na kraju imaš domaći proizvod, Optima Modriča koji prave vrlo dobra ulja.


Citiraj:
Koja radnja ima original ulja? Pije li vode ona priča "Ma kod nas sve isto, uzimaju pa prepakuju" ?


Lukoil motorna ulja, zastupnik Unimak trgovina d.o.o. Banja Luka. Ulja su kvalitetom u rangu najvećih brendova, a cijenom povoljnija, imaju veliki broj odobrenja od proizvođača vozila, ne kopiraju se i ne prepakuju.
Castrol zastupnik Sladaboni, Elf Auto Milovanović, BP radi ASD, Texaco prodaje Trigma, Total Trgooil Gračanica itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 13:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Sve te zastupnike koje si naveo neces naci na sajtu proizvodjaca. Jedina dva zastupnika koja mozes naci na sajtu proizvodjaca sam vec naveo. Ne kazem da nabavljaju fus robu, ali ne ulijevaju povjerenje... naravno, oni se kunu da su zastupnici.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 13:13 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Za VW kante do MKIV i starije Modriča odlično odrađuje posao. Nisam čuo da se iko žalio. Ja evo 3. put nasuo 10W40 i veoma zadovoljan.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 13:14 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
texaco.. :lol: sranje gorivo, sranje ulje..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 13:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Sve te zastupnike koje si naveo neces naci na sajtu proizvodjaca. Jedina dva zastupnika koja mozes naci na sajtu proizvodjaca sam vec naveo. Ne kazem da nabavljaju fus robu, ali ne ulijevaju povjerenje... naravno, oni se kunu da su zastupnici.


Zavisi na šta misliš pod zastupnik. Danas i ne postoje "generalni zastupnici" u smislu da jedna firma uvozi ulje i onda svi kupuju od nje. Zbog strogih zakona EU zabranjeno je favorizovati jednu firmu, tako da svako ima pravo da kupi direktno od proizvođača. Time se podstiče konkurencija, niže cijene, zato i imamo ovoliko šarenilo cijena kod nas...Generalni zastupnik je sada zadužen za marketing, promociju, tehničku podršku itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 13:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ne mislim na eksluzivni (generalni, nazovi to kako hoces) vec na ovlasteni. Daleko smo mi od EU... takodje, na sajtovima proizvodjaca ima vise firmi za jednu drzavu, dok za nas i ako ima - ima samo jedna. To sto firme samostalno uvoze nija garancija porjekla robe; dakle, svodi se na povjerenje prema toj firmi (iza nje ne stoji proizvodjac ulja), a ja u nase firme nemam povjerenja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Sto ne mijenja cinjenicu da sam cuo mnogo dobroga o Lukoilovim uljima. Da li u u RS/ BiH postoje njihove benzinske pumpe? Tamo bi u principu trebao da bude original. Valjda...
Kad smo vec kod ruskih ulja, mnogi se kunu u XADO (ukrajinsko doduse, ali isti qrac) - pogotovo kod ulja za sportsku namjenu.

I jos kad smo kod muljanja i kopiranja - ovdje se najvise kopiraju najskuplja ulja, u limenkama itd. ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Mislim da nema Luk pumpi u BH, ali sam vidjao njihova ulja na nekim pumpama. Moje je misljenje da su oni u rangu sa Optimom, s tim da imaju i ulja sa malo egzoticnijim specifikacijama.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Ne mislim na eksluzivni (generalni, nazovi to kako hoces) vec na ovlasteni. Daleko smo mi od EU... takodje, na sajtovima proizvodjaca ima vise firmi za jednu drzavu, dok za nas i ako ima - ima samo jedna. To sto firme samostalno uvoze nija garancija porjekla robe; dakle, svodi se na povjerenje prema toj firmi (iza nje ne stoji proizvodjac ulja), a ja u nase firme nemam povjerenja.


Realno, podaci o distributerima su često zastarjeli, nisu sajtovi neko mjerilo. Slažem se da se to uglavnom svodi na povjerenje prema određenoj firmi, ali dosta zabune unose i proizvođači, čestim promjenama ambalaže, naziva, naljepnica itd. Tako da možeš kupiti dva originalna proizvoda iz dvije različite firme, koji su isti, ali u različitoj ambalaži.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Slažem se. Ali jedan upit mailom lako rješi dilemu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Lukoil je imao dvije pumpe u BiH, jednu u Sarajevu, drugu u Brčkom, ali su ih prodali 2011 i povukli se iz BiH. Oni su u Hrvatskoj (Crobenz) i Srbiji (Beopetrol) akvizicijom došli do velikog broja pumpi. Jedini sličan lanac u BiH je Nestro, tako da im je ulaganje u nove pumpe bila prevelika investicija pored jake konkurencije pa su zasad odustali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ja bih volio oprobati Kroon-oil Poly Tech, ali je ono izgleda samo za rusko tržište. Moderatoru, ima li toga u tvojim krajevima?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Nasao sam samo ovo:

http://olejshop.pl/kroon-oil-c3723.html

Nema ih u "zvanicnoj" prodaji, cak ni u web-prodavnicama.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Baš bezveze, rusima guraju nove tehnologije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa da li se isplati kupiti Lukoil kod nas? Mislim kod ovih zastupnika u Zalužanima?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
"Sofer" tvrdi da se isplati.

<Enter_name> je napisao:
Baš bezveze, rusima guraju nove tehnologije.


A cime se razlikuje? Ne da mi se da guglam, a 90% linkova je na ruskom. Mozda je prilagodjeno hladnoci i toliko?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Što se tiče kopiranja, mislim da je stvar malo preuveličana, bar u zadnje vrijeme. Veliki brendovi su se kopirali dosta ranije, ali ljudi su danas mnogo oprezniji tako da tu ima više priče nego istine. Ono što sam čuo da se radi je presipanje ulja iz velikih bačvi u mala pakovanja, čime se ostvaruje ekstra profit, a ako je ulje originalno, motor ne bi trebao da trpi. Ono što mene najviše zabrinjava je totalno neznanje mehaničara oko primjene ulja i slično. U stilu: "Ja koristim samo Mobil", a onda naspe Mobil 15W40 u Golfa TDI :) Onda kad počnu problemi, ulje je krivo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Pa da li se isplati kupiti Lukoil kod nas? Mislim kod ovih zastupnika u Zalužanima?


Ako hoćeš originalno ulje, koje nije razvikano, a kvalitetno, isplati se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2015, 14:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
mirdza, koristi OSP aditive. Čitajući na tu tematiku na netu, eliminišu potrebu za ostalim aditivima i nemaju negativnih posledica. Navodno, to je budućnost u proizvodnji ulja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 331 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs