banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 210 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Kako vec neko vrijeme gledam autice po piku (bez neke posebne potrebe),vidim da se otvorilo ovih auto placeva mali milion. Nekada se auto kupovao na auto pijaci,sada ides na plac da biras..medjutim,puno je prica o vracanju kilometraze,krpljenju auta,itd itd...naravno,uvijek je potrebno otici i uzivo pregledati auto.Ideja za novu temu je da malo razglabamo o pouzdanosti auto kuca,tj za koje znamo da su korektni,koji su provjereni muljatori,koji imaju visoke cijene,koji su povoljni,gdje se moze spustati cijena,gdje ne...ko zna,od svih tih informacija mozda nekom nesto pomogne.

Pa da pocnemo...

1 ) AK KRAMAR ...po meni su preskupi,ne znam prodajnu politiku,ali ako ne spuste 10% na ove cijene sa pika,ne bih kupovao od njih.

2 ) NUMERO UNO - standardni plac sa pika,o kojem nista ne znam..cijena djene djene (kontam da spuste 5-10%)..auta onako..pojavi se zanimljivih primjerak...

3 ) VB auto - takodje se zna pojaviti zanimljivih auta,malo starijih,sa malo km(ako ne lazu)..cijene mi se cine korektne

4) HIT AUTO - ista prica kao i sa VB ...stim da je od njih pazarila moja poznanica korsu sa 60+ 000 ,ne vjerujem da je vracana kilomtreaza,odlican autic,bio je i povoljan

5) BL AUTOMANIJA - nemam pojma

6) VIP AUTO - pojma

7) AUTO DAS - par puta sam bio kod njih(buraz ganjao neku alfu),malo su mi sumnjivi zbig kilometraze (cijene jesu stvarno povoljne) ...mozda sam skeptik,ali ako ne vracaju km..onda su jedna od najpovoljnih ak u BL.

8 ) DM TOPIC - nesto kao VB i HITAUTO...stim da prodjae ipak malo jeftinija/starija vozila...ono,imam odredjeno povjerenje prema tim vozilama (bar ovako gledajuci preko pika) ...jednom sam cak i bio,za nekog grande punto sport (takodje buraz pravio neke sheme)

9) BRACA DJUKIC ...isti djavo kao i KRAMAR ...auto izgledaju ok,ali zato papreno skupi...ako ne spuste 10% , ne vrijedi ici gledati

eto...ako neko ima sta za reci,neka pise..ako ne,neka moderatori zakljucavaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Мале су ти ту разлике. Сви они продају и покушавају што више зарадити, ја и ти, с друге стране, купујемо и хоћемо да добијемо што више за новац којим располажемо. На једном крају је задовољан продавац, на другом задовољан купац, а све између је умијеће трговине једних и других.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 19:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kramar ima solidnu prodaju i boli ga uvo za cene, nece da im svako prlja stakla na autima...

Auto das, ako je to onaj kod madere, je zesca muljaza, znaci odem da vidim C4, sa NAVODNIH 80.000 na satu, a on unutra razvaljen kao da je 1.080.000km presao, nema naslona za glavu, volan pojeden i sl znakovi ishabanog auta...

Ne znam vise koji su oni oko motela Nana, ali su u 5 deka i uglavnom vrate km za 40.000+ Km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Kramar ima takvu ponudu da se vise isplati kupiti novo auto,nego njegov star 5 god sa 160 000 i jacim paketom opreme i motorom. Kad vec spominjes c4 :) .. po meni,nerealno skupi,ako su cijene one sa sajta,ako spsute 10+% ,postaju dobra opcija.

Ono sti sam davno citao vezano za amortizaciju automobila(ne znam jel to pravilo,ili ne) ..

- prva godina -20%
- ostale godine -10%

tako smo kupili auto staro 3 godine,za cc 50% vrijednosti (istina,bio fiat,pamozda njemu brze pada cijena) ...a to kod kramara ne mozes naci,npr. auto staro 4 godine za 50% vrijednosti novog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 22:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Kramar je meni sumnjiv, iako bas dosta ljudi kupuje kod njega
kod Kramara samo dizelasi, uvijek modeli sa najvisim paketom opreme, a nerijetko su to neki modificirani modeli (njegove tvrdnje)
i kad malo bolje pogledas auto 3 ili 4 godine staro preslo po 150k km...neka hvala
i jos kad vidim da objavljuje cijene bez pdv-a glavu bih mu razbio

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Problem je što su nas naši auto placevi navikli da su sva auta "prešla" ispod 200k km, bez obzira na godište, pa kad neko vidi auto sa malo godina i malo više kilometara... podjelite malo kilometre i godine, pa pogledajte ista takva polovna auta negdje vani (makar takve sajtove nije teško naći), uporedite, pa vidite šta je realno, a šta ne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
mene i ovako hvata paranoja, bez obzira da li racunica pokazuje da je prelazio malo ili mnogo :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Tu treba imati više sreće nego pameti... ništa više :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Kramar skida auta sa lizinga, uglavnom sluzbena, otuda kilometraza, ima i ostalih placeva sa slicnom ponudom, a isto tako sa nizom cijenom. Cak sam cuo da prepravlja pojedina auta u Njemackoj. Isto tako, vecina auta kod Kramara i nema neku opremu. Uglavnom su u pitanju biznis paketi opreme, gdje se ubaci koza i osnovni model navigacije pa samim tim djeluje kao dobra oprema ali nije, naravno Kramar napise da je highline, exlusiv, premium, full i slicno :). Za slicnu cijenu auto dalmi (msm da je dole oko Mostara) je davao opremljenije modele, ne znam kakvi su sada. Takodje prije godinu, dve je bio AS auto centar (msm da se tako zvao), ubjedljivo najbolju ponudu su imali, provjereno znam da su radili u pocetku bez zarade, ali to ih je i kostalo pa su prestali sa radom, na kraju Kramar preuzeo automobile.

Numero uno je prije za nabavku vecine auta isao preko Zoom-a iz Sirokog. Zoom inace uzima auta od Arvala, jedne od najvecih lizing kuca u Evropi. Dobri automobili uglavnom, ne znam da li se nesto promjenilo u medjuvremenu.

Kod Nestrove pumpe u Budzaku mi djeluju solidni automobili, mada nikad nisam detaljnije zagledao. Na placu kod Tropika mi djeluju kao grobovi. Ostalo nemam pojma...

Inace u zadnje vrijeme imam uvid u odredjen broj auta koja se uvoze. Mogu samo savjetovati da treba biti jakoo oprezan prilikom kupovine eu3 polovnjaka. Mladji i nekako ali stariji polovnjaci koji se uvoze su uglavnom grobovi. Strasno je kako izgledaju kad se dovezu u BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2005, 01:20
Postovi: 193
Lokacija: Banja Luka
Plac ipak kao poslednja opcija. Ja sam 2-3 mjeseca aktivno pratio auta koja se pojavljuju u regionu, informisao se i slično. Na kraju sam uspio uzeti auto koji je ispunjavao uslove koje sam postavio, ali sam ga i čekao. Dakle, pratiti kretanje cijena obavezno. Na kraju sam kupio auto uvezen iz Slovenije i nisam se pokajao. Preporuka svima je da ne žure i da pažljivo i strpljivo traže dok ne nađu ono što žele, pa i onda da još jednom sve saberu i oduzmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ja sam mislio da Dalmi i Kramar drzi isti lik, posto im je ponuda cesto jako slicna, a sajtovi su prekopirani, iako se slazem da u Dalmiju zna biti nesto povoljnije

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:34 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
meni cura neki dan rece za pasat 02 god oko 9200 registrovan...dao sam joj najsladji osmijeh..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
BSE je napisao:
ja sam mislio da Dalmi i Kramar drzi isti lik, posto im je ponuda cesto jako slicna, a sajtovi su prekopirani, iako se slazem da u Dalmiju zna biti nesto povoljnije

Dalmi je kopirao sajt od Kramara, a ponudom uglavnom gledaju da su ista auta ali razlicit paket opreme. Oni imaju samo u ljubuskom salon, a kramar se malo prosirio iz rodnog mesta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Auto plac u BL
PostPoslato: 07 Feb 2016, 23:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
kod kramara sve firmaska auta,oprema sirotinjska,nisam vidio ni jednog bmw-a sa m paketom kod njega,ako koji ima profilisana sjedista to je premija


Sent from my Iphone 6s using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 08 Feb 2016, 14:19 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jel moze sajt od dalmija, rece mi covjek ocekuje 15 auta..ako je to taj dalmi na tranzitu desno dole u livadi pre KT..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 08 Feb 2016, 14:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nije, dalmi ima samo plac u ljubuskom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 08 Feb 2016, 14:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ovaj je imao hercegovacki naglasak, a ucini mi se da rece tako nesto da kucam na piku ime...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 08 Feb 2016, 14:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2016, 23:12
Postovi: 19
Kolega kupio pasata 2007 god. kod kramara, ima vec nekih pola godine. Za sada sve ok. Istina, nije mnogo presao, tako bar kazu. "Neka baka ga vozila subotom do lidla" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 08 Feb 2016, 14:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
spavac je napisao:
jel moze sajt od dalmija, rece mi covjek ocekuje 15 auta..ako je to taj dalmi na tranzitu desno dole u livadi pre KT..

www.asdalmi.com
ili ako hoces na Piku, asdalmi.olx.ba
kao sto rece Hertz oni su ti samo u Ljubuskom

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto plac u BL
PostPoslato: 08 Feb 2016, 14:38 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pa koji je tip onda pre KT na tranzitu dole u livadi..naglasak hercegovacki..hvala za sajt..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 210 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs