banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 20 Okt 2022, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4273
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pa tako je, konačno neko da skonta! :)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 20 Okt 2022, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Lik se pogrešno prestrojio, a ti umjesto da usporiš i iskuliraš, ti se zalijećeš kao junac da svojim tijelom smlaćenim o asfalt dokažeš da lik niie u pravu? Kako bi prošao u razmjeni sa GLSom od preko 2 tone i 200kg?
Ne voziš po ograničenju. Sam tražiš situaciju i problem.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 20 Okt 2022, 19:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 971
Lokacija: Land of Downunder
Megabyte je napisao:
Lik se pogrešno prestrojio, a ti umjesto da usporiš i iskuliraš, ti se zalijećeš kao junac da svojim tijelom smlaćenim o asfalt dokažeš da lik niie u pravu? Kako bi prošao u razmjeni sa GLSom od preko 2 tone i 200kg?
Ne voziš po ograničenju. Sam tražiš situaciju i problem.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Što bi narod rekao:
Citiraj:
Traži guzici čepa

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Rider on the storm je napisao:
Evo današnje dvije situacije, prva je pomenuta prije nekoliko dana.
Umjesto da naprave još jedan krug jer se ne mogu isključiti iz kružnog, ovi iz unutrašnje trake (i to dva auta) se zaustavljaju u kružnom a to nije ispravno.. i onda sam obišao ovog ispred da ne budem i ja zaustavljen.

https://youtu.be/hof63bxl0iI


Druga situacija, skretanje iz sporedne ulice desno, imaju dvije trake, u koju skrećete - logično u bližu odnosno u ovom slučaju desnu, pa se onda prestrojavate ako želite i ako je moguće/bezbjedno.
Pogađate u koju traku se gospodin sa GLS prestrojio (već sam to očekivao, pa me nije iznenadilo).

https://youtu.be/Eo0-O1ClBEA


Sta god da napisem ne vrijedi.....

Zasto nisi i ovo okacio? https://www.youtube.com/watch?v=OWKS10YJoYk
Ili recimo ovo: https://www.youtube.com/watch?v=_aBVqdrF0cI
Prljavi i pokvareni vozaci automobila i kamiona ti ne daju da prodjes. Zamisli, stoje uguzvi i ne sklanjaju ti se.
Nego...znas li da lane splitting nije dozvoljen kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 10:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ovo meni ide na živce. Nekidan neki lik na Venecija mostu u špicu u 16h pretiče kolonu tako što vozi motor u mojoj traci, pola metra od linije. Podrazumijeva da ja treba da se pomjerim da on može da prođe. Vozi baja kao da je njegova traka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Rider on the storm je napisao:
Evo današnje dvije situacije, prva je pomenuta prije nekoliko dana.
Umjesto da naprave još jedan krug jer se ne mogu isključiti iz kružnog, ovi iz unutrašnje trake (i to dva auta) se zaustavljaju u kružnom a to nije ispravno.. i onda sam obišao ovog ispred da ne budem i ja zaustavljen.

https://youtu.be/hof63bxl0iI


Druga situacija, skretanje iz sporedne ulice desno, imaju dvije trake, u koju skrećete - logično u bližu odnosno u ovom slučaju desnu, pa se onda prestrojavate ako želite i ako je moguće/bezbjedno.
Pogađate u koju traku se gospodin sa GLS prestrojio (već sam to očekivao, pa me nije iznenadilo).

https://youtu.be/Eo0-O1ClBEA


Kako možeš da kenjaš toliko? Toliko pravila i zkaona kršiš i kačiš to na youtube i onda pljuješ po drugome kad prekrši pravilo. Ma daj.
Da sam na tvom mjestu obrisao bih kanal i poklopio se. A da sam malo veći šupak, što na žalost nisam, ja bih te lično prijavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
U prvom snimku je ocigledno kriv sivi audi. Da je ovo neka drzava, na osnovu ovog snimka bi ga trebalo pronaci i kazniti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 14:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 344
Rider on the storm je napisao:
Druga situacija, skretanje iz sporedne ulice desno, imaju dvije trake, u koju skrećete - logično u bližu odnosno u ovom slučaju desnu, pa se onda prestrojavate ako želite i ako je moguće/bezbjedno.
Pogađate u koju traku se gospodin sa GLS prestrojio (već sam to očekivao, pa me nije iznenadilo).

https://youtu.be/Eo0-O1ClBEA


Vozis malo preko ogranicenja i onda kad si vidio da se prestrojava bez zmigavca opalis po gasu i ubrzas na 80 hehe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 14:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2022, 10:48
Postovi: 110
Sevap je ove koji se ovako ubacuju motorom ispleskati dobro, mala je kazna za to zadovoljstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Okt 2022, 17:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 261


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 25 Okt 2022, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4273
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Mnogi motociklisti rade sve ovo i puno puno gore stvari (pazite, ovo moje je nepunih 250cc sa nepunih 20 konja).. znate kako urliču i jure ljeti sportski motori/kamimaze.
A mene ste osudili zato što sam glup pa to objavljujem javno, pošteno.
A možda ste ljubomorni što morate čekati u koloni.
Kakogod, imam osiguranje (polisu) i registraciju i prihvatam rizik.. ako bude nešto, biće "samo pao - sam se ubio".
Je li tako, tako je oduvijek bilo sa motorašima.. ko traži belaj naći će ga sigurno. :wink:

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 25 Okt 2022, 19:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Rider on the storm je napisao:
Kakogod, imam osiguranje (polisu) i registraciju i prihvatam rizik.. ako bude nešto, biće "samo pao - sam se ubio".


Tako razmišljaju i ovi kojima sviraš


Izmjena: da ne kažem oni kojima pritiskaš svirenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 26 Okt 2022, 21:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 971
Lokacija: Land of Downunder
Rider on the storm je napisao:
Mnogi motociklisti rade sve ovo i puno puno gore stvari (pazite, ovo moje je nepunih 250cc sa nepunih 20 konja).. znate kako urliču i jure ljeti sportski motori/kamimaze.
A mene ste osudili zato što sam glup pa to objavljujem javno, pošteno.
A možda ste ljubomorni što morate čekati u koloni.
Kakogod, imam osiguranje (polisu) i registraciju i prihvatam rizik.. ako bude nešto, biće "samo pao - sam se ubio".
Je li tako, tako je oduvijek bilo sa motorašima.. ko traži belaj naći će ga sigurno. :wink:


99.3% motorista upravo tako razmišlja. I kad ode Bogu za kurira, onda mu ortaci hardcore motoristi plaču, prave TT/IG video snimke uz vječne pozdrave, brdo slika i snimaka sa ludim vožnjama, neki narodjak u pozadini, žalopojka kako ga više nema i kako im nedostaje brat... ma teraj te se u 3 p!čk3 materine.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 27 Okt 2022, 07:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4273
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Saglasan. Ja sam mala maca, pogledaj šta ovaj lik iz Splita kači na YT.
Yamaha MT-09 je zvijer. Ali kakav mentalni sklop moraš imati da OVO radiš????? Ima tu još ludih vožnji na kanalu. https://www.youtube.com/watch?v=c-bvGT24_TU

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Pazi... u saobracaju ti ne vrijedi ganjati ko je kriv a ko nije. Ti na motoru si u svakom slucaju slabiji i trebas da se pazis. Ova dzipina da te samo okrzne ti si na asfaltu sa par fraktura udova a njega boli kita... popegla lim i tjeraj dalje. Da ne spominjem sto bi ti u ovoj situaciji kod okrugle apoteke bio kriv pred sudom, izlomio bi te a jos bi platio i kaznu, svoj motor i njegovo auto.
Provlacenje motorista izmedju auta mi ide na zivce ne zato sto ja stojim u koloni vec zato sto ti ljudi ne znaju kud idu ni u kojoj traci voze... kako onda ja da znam? Naravno da se ne sklanjam... uostalom kud i zasto da se sklonim motoristi... pa nije hitna pomoc. Ako moze proci nek prodje a ako ne moze jbg... nek ceka u koloni ko ostali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Vozim motor i slazem se sa ovime sto si rekao za provlacenje. Necija dobra voja je da li ce se pomjeriti u stranu da prodjem. Nerviraju me likovi u napucanim autima koji se poprijece kad vide da ces proci.
Opet...jako rijetko se provlacim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Namjerno blokiranje je šupački za bilo šta(osim ako neko glumi baju). Motoristima pravim prostora ako mogu, zbog sebe, a ne zbog njih jer što manje rizičnih situacija - to bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4273
Lokacija: Little Rock, Arkansas
epek je napisao:
Ti na motoru si u svakom slucaju slabiji i trebas da se pazis.
Saglasan sam.
S tim da ja poštujem neko nepisano pravilo da se provlačim najčešće (ali ne i uvijek) samo ako kolona STOJI i ako procijenim da ima dovoljno mjesta da ne zakačim nekoga i da ne idem brže od 20-ak km/h, dakle ne divlji slalom između auta nego lagano "šetanje" motorom.
Često ljudi budu ljubazni i sklone se u stranu.
Iako čak nema ni potrebe kada mogu fino proći.

epek je napisao:
Da ne spominjem sto bi ti u ovoj situaciji kod okrugle apoteke bio kriv pred sudom, izlomio bi te a jos bi platio i kaznu, svoj motor i njegovo auto.
Sud je diskutabilan, ja bih bio kriv za prekoračenje brzine, nepažljivu vožnju/kasno kočenje, obilazak njega unutar trake, a on za oduzimanje prednosti/nepažljivo uključenje i pogrešno prestrojavanje.
Ako bih ja njega udario otpozadi bih bih kriv, ali opet možda i ne ako sud proglasi da je oduzimanje prednosti bilo presudno.
Bilo je slučajeva da su bili krivi oni koji su "oduzeli prednost" iz sporedne ulice onima koji su pičili 150 km/h+ zato što nisu pažljivo procijenil da mogu da se uključe na glavni put.
Ma nije to ni bitno, sud je lutrija.. ja sam procijenio da je sigurno i da imam vremena i mjesta da sklonim i reagujem, bukvalno sam imao osjećaj da će skrenuti u dalju traku i bio spreman na to.
Htio sam samo da mu sviram da skonta da je možda pravilno skrenuti u bližu traku da se poslije po potrebi prestrojiti. :)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4273
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kad smo na temi provlačenja, evo jedan svjež video (nema ni sat vremena da je snimljen - ali nije vraćen sat na kameri pa pokazuje sat kasnije). 8)
Kolona stoji, ja se provlačim polako i oprezno, nikome ne smetam, čak mi se i jedna Octavia sklonila udesno.
Ja ovo smatram sasvim normalnim i tolerabilnim, zato sam i kupio motor (zapravo ne samo zato, nego prije svega zato što ga volim voziti i putovati).
Ali i za Banjaluku je idealan, trknem do Centruma da kupim neku sitnicu, do Tropika u nabavku, do posla.. bez čekanja u koloni i traženja parkinga, dakle puno štedim na vremenu i gorivu.
Banjaluka postaje prepunjena automobilima u kojima je najčešće jedna osoba i gužve su nesnosne (zažmirićemo na jedno oko što provlačenje nije legalno, ali se ipak toleriše u većini Evrope).

https://youtu.be/pXa4MaZNtn8

A mogu i da se vadim na to da mi je hlađenje pasivno i da nije dobro da dugo stoji u mjestu, dakle motociklu je potrebno kretanje (vazdušno hlađenje rebrima cilindra plus hladnjak ulja). :D
Nema ventilator, da ima onda bi to bilo aktivno hlađenje (vazdušno, ili vodeno, ili uljno, nebitno, uglavnom ne bi moglo doći do pregrijavanja da ima ventilator).

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Blago tebi ako si za Banjaluku kupio motor... Banjaluka se sva moze obici pjeske za pola sata... sat maksimum. Kad bas nesto puno ne vucem obavezno idem pjeske i procijenio sam da je tako vecinom i najbrze... kao sto ti kazes - nema guzve nema gnjavaze oko parkinga....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs