banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 04 Jul 2023, 06:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Napisase mi kaznu navodno, tj uslikali skuter u centru kod onog kioska blizu Citadele.

Juce krenuo kuci, kada neki covjek u autu, invalid kaze krenuli mene slikati, ja njima kazem ja sam invalid, ucestvovao u ratu ovo ono, kad kazu uslikacemo onda ovoga do.

Stvarno su smecari. Parkirao skoro skroz do bandere, do kioska, nikome zivom ne smeta.

Ne znam ni gdje parkirati skuter u ovom gradu, a da nije kaznjivo. Ili trotoar ili tako nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 971
Lokacija: Land of Downunder
[Trebao si se napraviti lud i reći da ti je taj invalit iz rata ćaća, pa nebi ni tebe slikali. Nego nekog trećeg.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 08:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 103
Do juče sam mislio da sam vidio sve u BL saobraćaju :D
Ali uvijek može još.

Na novom kružnom kog Grand zgrade (kod Starog hrasta) ulazi frajer sa passat-om (frajer je negdje mojih godina 35-45 što znači da ima sigurno dugo vozačku) i kada je skontao da je promašio neki divlji parking izmedju zgrada, zakoči u kružnom, ubaci u rikverc i tako se vrati nazad jedno četvrtinu kružnog i skrene gdje je naumio.

Ludilo. Što je najgore ima saobraćaja u tom dijelu. Ljudi ne zarezuju više ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 08:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
vojopd je napisao:
Napisase mi kaznu navodno, tj uslikali skuter u centru kod onog kioska blizu Citadele.

Juce krenuo kuci, kada neki covjek u autu, invalid kaze krenuli mene slikati, ja njima kazem ja sam invalid, ucestvovao u ratu ovo ono, kad kazu uslikacemo onda ovoga do.

Stvarno su smecari. Parkirao skoro skroz do bandere, do kioska, nikome zivom ne smeta.

Ne znam ni gdje parkirati skuter u ovom gradu, a da nije kaznjivo. Ili trotoar ili tako nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čekaj, čekaj, aj polako, što bi rekao Rambo, koji skuter, električni ili benzinski, 50cc, ili maxi?
Električni je manji od omanjeg kotlića, kontam da to nikome ne može smetati, a i nema tablicu neku, i ja lupam.. a ni skuteri, ni motori ne mogu nikome smetati.
Osim ako blokiraju izlog, ometaju prolaz, klupu, ili slično.
Koliko sam puta parkirao motor/ili skuter u gradu.. npr. kod CIPS-a jednom me je jednom murjak zamolio da ga pomjerim malo sa druge strane živice da ne ometam prolaz i formiranje reda.
Kako smo mi zadrta sredina prema dvotočkašima.. eno Italije, svi trgovi, uličice gradova, malih, velikih, ispunjene dvotočkašima, dobro, klima im je takva pa voze 10-12 mjeseci godišnje, ali opet.
Možda se vadi na to da nsi smio voziti pješačkom zonom/trotoarom?
Usput, ja sam tako par puta na motoru "postao" pješak, ugasio ga, izvadio ključ, pogurao ga na Trg do bandere i ostavio gdje nikome ne smeta, ili tako prešao preko pješačkog kao da guram bicikl, sve po zakonu, što bi ovi naši govnari sa vlasti rekli.

GmcD je napisao:
zakoči u kružnom, ubaci u rikverc i tako se vrati nazad jedno četvrtinu kružnog i skrene gdje je naumio.
Prekjuče lik u kontra smjeru preko pješačkog ostrva pa u svoju traku.
Ali po nekom pravilu baš tad nisam imao uključenu kameru.. kad kod je nešto zanimljivo ja nemam kameru uključenu.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Beverly 350, skuter, motor. Jeb.. meni je to skuter.

Nisam nikog, nista blokirao. Znam da ima znak na ulazu u Gospodsku, isto znam da na tom mjestu stalno motori se parkiraju i komunalci ih zaobidju. Gledao par puta. Juce parkirana 2 Porsea dzipa, jos 3 neka auta i odose na kafu lagano i nikome nista. Ajde da sam autom usao pa sve ok, ali ovo sokoćalo bas ne smeta nikome. Ali nema veze. Pored mene kiosk i zlatar onaj, iza bandera.

Tako su me u Prijedoru odveli u stanicu prije 10-ak godina jer sam skutercicem usao 2 jeb.. metra u setaliste i to sa ugasenim skuterom i parkirao. Pored mene 10 skutera, to je nezvanicno prostor gdje su svi parkirali, ali eto. Naisli neki neizivljeni policajci uzeli saobracajnu i morao u mup ici, itd itd.

Kontam kad bih ovdje parkirao koe Jazavca gdje su bicikli oni da bi ga pauk odnio.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 09:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
I skuteri su motocikli, imaju motor i dva točka.. ne podržavam diskriminaciju prema skuteristima. ;)

Ma rekoh da nije nekom smetalo ono električno svijetleće govno.. pa sam pomislio na el. skuter.

Da, uvijek se tu parkira motorom, i svuda, i kod Hertza npr. a to je odmah uz Bosku i niko ne pravi problem, čak i kod onih kafića preko puta Hrama.

Nekome je došlo da te zeza jer mu se neko pokakio u pahuljice.. kao jednom hrvatskom cariniku koji je nedavno med. radnike SA PACIJENTOM u sanitetu (dež. ljekar, dež. tehničar i vozač) maltretirao zbog gluposti, htio da piše velike kazne, jer je frustrirani kepec od metar i žilet, a tu je i nacionalna osnova vjerovatno, iako su ga i kolege smirivale (da napomenem da nemam ništa protiv njih na nac. osnovi, puno puta se išlo i ide preko HRV do BG zdr. ustanova i uvijek su svi bili korektni, i da napomenem da nisam bio tu, pričali su mi učesnici koji su raja i kojima vjerujem, ali eto u svakom žitu..).

vojopd je napisao:
Juce parkirana 2 Porsea dzipa, jos 3 neka auta i odose na kafu lagano i nikome nista.
vojopd je napisao:
Tako su me u Prijedoru odveli u stanicu prije 10-ak godina jer sam skutercicem usao 2 jeb.. metra u setaliste i to sa ugasenim skuterom i parkirao.
Baš, neiživljeni idioti.
Neće niko dirati "gospodu" u Poršeima od XY maraka, ne brini.
I kažu da je pravda spora, ali dostižna.
Najveća laž, pravda ne postoji - to je imaginarna riječ.

Ali oni su uvijek u pravu jer rade "de jure" tj. po zakonu, nema veze što ganjaju sitnice a namjerno propuste velike stvari.. sirotinja je uvijek donja druže stari.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Ma neka im, nije meni tesko pronaci drugo mjesto. Uostalom gdje ima oko Jazavca i tog tu dijela da niste imali problema sa parkiranjem? Ove zgrade iza, oko Vodovoda itd


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 10:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
GmcD je napisao:
Do juče sam mislio da sam vidio sve u BL saobraćaju :D
Ali uvijek može još.

Na novom kružnom kog Grand zgrade (kod Starog hrasta) ulazi frajer sa passat-om (frajer je negdje mojih godina 35-45 što znači da ima sigurno dugo vozačku) i kada je skontao da je promašio neki divlji parking izmedju zgrada, zakoči u kružnom, ubaci u rikverc i tako se vrati nazad jedno četvrtinu kružnog i skrene gdje je naumio.

Ludilo. Što je najgore ima saobraćaja u tom dijelu. Ljudi ne zarezuju više ništa.
Neki dan isto, samo je gospoja u pitanju, kruzni kod crkve Svete Trojice, promasila izlaz i ladno u rikverc, ja na sirenu, iza mene red auta, jedva ona zakoci, na kraju je morala na pogresan izlaz.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 05 Jul 2023, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
vojopd je napisao:
Ma neka im, nije meni tesko pronaci drugo mjesto. Uostalom gdje ima oko Jazavca i tog tu dijela da niste imali problema sa parkiranjem? Ove zgrade iza, oko Vodovoda itd
Staviš papir sa natpisom "Ja sam Đajićev rođak, ne diraj!" i nemaš brige.. bar tokom dana. :D
Ajd sad ozbiljno, najbolje je ispred/pored nekog lokala, a ne na uređene betonske površine, pločice, fontane..
Tako će misliti da si mušterija tj. gost, ali opet ga naravno ostavi tako da nikome ne smeta.
A i pokriveno je kamerama u slučaju nekog oštećenja npr.
Ja nisam imao problema gdje sam god ostavljao, da li sam imao sreće ili šta.. opet razumijem da se mora voditi računa i o pravilima i uređenju/estetici da na budemo kao Bangladeš ali nekad i oni pretjeraju.

Sent from my Haswell i5-4460 using Chrome

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 06 Jul 2023, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
mirdza je napisao:
Vožnja uglavnom na tempomatu, malo iznad ograničenja.
Kako smiješ napisati da si išao malo preko ograničenja, zar se ne bojiš napada forumskih moralista?
Ja sam se dvoumio da li da postavim ovaj klip kako čova prelazi punu prema PD jer koristi telefon u vožnji ali kontam moralisti će napisati da sam kod preticanja išao par km/h iznad tolerancije (btw ljudi, manite se telefona u vožnji!!!!).
Plus što brzinomjeri na ovakvim motorima više pokazuju (više su "optimistični" nego na autima), ovaj pokazuje 4-5 km/h više poredeći sa GPS.
A čini mi se, da ne ureknem, da dobro ide ovo moje sokoćalo sa 233cc, jednim cilindrom, nepunih 17 konja i jednim međedom od 100 kila na njemu plus nešto tereta.

https://youtu.be/O7CiguZCFe4

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 06 Jul 2023, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Dobra 190tka

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 08 Jul 2023, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
skypostman je napisao:
GmcD je napisao:
Do juče sam mislio da sam vidio sve u BL saobraćaju :D
Ali uvijek može još.

Na novom kružnom kog Grand zgrade (kod Starog hrasta) ulazi frajer sa passat-om (frajer je negdje mojih godina 35-45 što znači da ima sigurno dugo vozačku) i kada je skontao da je promašio neki divlji parking izmedju zgrada, zakoči u kružnom, ubaci u rikverc i tako se vrati nazad jedno četvrtinu kružnog i skrene gdje je naumio.

Ludilo. Što je najgore ima saobraćaja u tom dijelu. Ljudi ne zarezuju više ništa.
Neki dan isto, samo je gospoja u pitanju, kruzni kod crkve Svete Trojice, promasila izlaz i ladno u rikverc, ja na sirenu, iza mene red auta, jedva ona zakoci, na kraju je morala na pogresan izlaz.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

Steta pa je kruzni tok pa ne mozes obrnuti se u krug i pokusati ponovo na pravi izlaz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 09 Jul 2023, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
vojopd je napisao:
Napisase mi kaznu navodno, tj uslikali skuter u centru kod onog kioska blizu Citadele.
vojopd je napisao:
Beverly 350, skuter, motor. Jeb.. meni je to skuter.

Nisam nikog, nista blokirao. Znam da ima znak na ulazu u Gospodsku, isto znam da na tom mjestu stalno motori se parkiraju i komunalci ih zaobidju. Gledao par puta. Juce parkirana 2 Porsea dzipa, jos 3 neka auta i odose na kafu lagano i nikome nista. Ajde da sam autom usao pa sve ok, ali ovo sokoćalo bas ne smeta nikome. Ali nema veze. Pored mene kiosk i zlatar onaj, iza bandera.

Tako su me u Prijedoru odveli u stanicu prije 10-ak godina jer sam skutercicem usao 2 jeb.. metra u setaliste i to sa ugasenim skuterom i parkirao. Pored mene 10 skutera, to je nezvanicno prostor gdje su svi parkirali, ali eto. Naisli neki neizivljeni policajci uzeli saobracajnu i morao u mup ici, itd itd.

Kontam kad bih ovdje parkirao koe Jazavca gdje su bicikli oni da bi ga pauk odnio.

Evo jedan izuzetak od pravila, nedjelja, buvljak, puno skutera i motora parkira na trotoar preko puta i niko ne pravi problem.. trotoar je širok da se može fino proći i kolicima.
E sad, 'de jure' nije dozvoljeno parkiranje na trotoar, ali 'de facto' nikome ne smeta, znate čak da bude onih bakica i čikica što prodaju po trotoarima neke hantrage preko puta Verna i Sladabonija, pa se toleriše, a eno i moje endurače pod crvenom strelicom. 8)
Sa dvesta-trista metara (što bi rekao Čvarkov Đorđe) izgleda kao da je 1000cc, a ne 250cc.
Fino su je dizajnirali i podigli za vangabaritnije ljudove, ali nebitno je sada to.. uglavnom nedjeljom kod pijace parkira se gdje ko stigne ili mogne.

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 09 Jul 2023, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Ako mogu 10 metara niže, na raskrsnici gdje ima znak zabranjeno parkiranje i zadržavanje, ispod Policijske stanice, parkirati od automobila do kamiona, usput 2x godišnje lomiti znak stop, šta predstavlja par motora na trotoaru? Kad im se digne, sprovešće selektivnu pravdu ili zakon i to je to.
Takodje, parkiranje automobila i kamiona na spomenutom mjestu ,inače nepreglednu i katastrofalnu raskrsnicu, preglednost smanji do te mjere da do izlaska na samu raskrsnicu ne možeš vidjeti da li nailazi vozilo sa desne strane.
Ali tako nam i treba, jer smo blentav i zaostao narod.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 09 Jul 2023, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ovdje često budu udesi baš zbog te nepreglednosti, a to što se nalazi ispred Policijske stanice je još poraznije. Divljaštvo.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 11 Jul 2023, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4275
Lokacija: Little Rock, Arkansas
epek je napisao:
Blago tebi ako si za Banjaluku kupio motor... Banjaluka se sva moze obici pjeske za pola sata... sat maksimum. Kad bas nesto puno ne vucem obavezno idem pjeske i procijenio sam da je tako vecinom i najbrze... kao sto ti kazes - nema guzve nema gnjavaze oko parkinga....
Rider on the storm je napisao:
Da, baš ću sa krajnjeg zapada Lauša ići pješke do neke radnje na tranzitu da kupim neku sitnicu koja mi hitno treba ili ovom Fiestom koja troši 9 litara.
Zapravo napisao sam ovo, ali ne čitaš: "prije svega zato što ga volim voziti i putovati".
Ove sezone nisam imao puno slobodnih dana pa sam obišao samo Manjaču, Ribnik, Mrkonjić Grad, Šipovo (vikendicu na selu na 1100m visine) i Srednju Bosnu (tj. rodbinu svuda).
Iduće godine Bijeljina, Tuzla, Istočna Srbija - Leskovac, Vranje, jeftin, ukusan roštilj.
Zapravo gdje god mi se ćefne odvešću se. :)
Ne razumiju automobilisti kakav je osjećaj putovati u druge gradove i države motociklom, to nije obično putovanje nego uživanje.
Zapravo šta tebe briga zbog čega sam ga kupio i gdje ću ga voziti, nisam ga ukrao.
Po tvom mišljenju izgleda niko ne bi trebao voziti motor po Banjaluci, eto ovih nekoliko stotina ili hiljada motora/skutera treba prodati/zabraniti šta li.
Danas se provozao do Brčkog.. ide Kinez enduro kao mali zvrk, koridorom tj. ovim dijelom nisam odavno išao.
Eto kao što rekoh, plan mi je vozati se.. otpor vazduha i komfor su problem, ali stanem, protegnem se, popijem kafu, volim putovati.
Obišao sam naselje u Brčkom u kojem sam proveo rano djetinjstvo (poslije rata) i tamo nisam bio egzaktno 22 godine.
Nešto je isto, mnogo toga se promijenilo.. budi uspomene.

Kratak segment između Prnjavora i Dervente (forumski moralisti, ne idem ja brzo nego brzinomjer pokazuje broj obrtaja točkova na sat - ironija).

https://youtu.be/gN8uBmz297o

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs