banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Feb 2018, 01:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Čini mi se da navođeni kao na slici nije rješenje za gradsku raskrsnicu, daje manji protok vozila.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Feb 2018, 02:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Мислим да су ови турбо-ротори, како их зову, одлично рјешење за наше улице. Ионако се излази из кружних токова улијевају, махом, у 1+1 градске улице. Овако би постојао контролисан излаз из њих кружних токова.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Feb 2018, 03:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
nuvolari je napisao:
Čini mi se da navođeni kao na slici nije rješenje za gradsku raskrsnicu, daje manji protok vozila.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Kako? Zasto?

EDIT:
Protok vozila bi trebao biti identican. Kako sam ja ucio u auto skoli, vanjska traka je za desno i ravno. Unutrasnja traka je za sve ostalo.
Ovaj navodjeni/turbo kruzni tok ima iste karakteristike, a kao bonus uklanja probleme sa iskljucivanjem, prestrojavanjem i ostalim stvarima...

Funkcionisu i na mnogo komplikovanijim primjerima:
https://www.google.com/maps/@47.3582352 ... a=!3m1!1e3

Bonus:
Kruzni tok na Lausu: https://www.youtube.com/watch?v=4bOTTTETzX4

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Feb 2018, 07:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Vozila iz dva smjera imaju samo jednu traku, oni moraju ići unutrašnjom trakom za drugi i treći izlaz, i u ovakvom kružnom toku ne možeš kružiti, što je problem u špicu. Ovo rješenje jeste bolje od semafora ali nije za raskrsnice poput one na Laušu ili tamo gdje su sva četiri smjera jednako opterećena. Gradske raskrsnice su često takve.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
http://www.atvbl.com/vibracione-trake-d ... ih-kucica/

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 20:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
nuvolari je napisao:
Vozila iz dva smjera imaju samo jednu traku, oni moraju ići unutrašnjom trakom za drugi i treći izlaz, i u ovakvom kružnom toku ne možeš kružiti, što je problem u špicu. Ovo rješenje jeste bolje od semafora ali nije za raskrsnice poput one na Laušu ili tamo gdje su sva četiri smjera jednako opterećena. Gradske raskrsnice su često takve.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Wiki kaze da su turbo kruzni tokovi brzi i sigurniji od klasicnih. Jedino je problem sto se sa dvije strane ne moze uraditi polukruzno okretanje, sve ostalo moze...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Kod nas ne bi mogli da se primjene. Imao bi situaciju na primjer, da ljudi čekaju u lijevoj traci iz centra ka Laušu a desna da stoji prazna, ista analogija važi i kod Tropika. Usporili bi saobraćaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 21:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Desna traka je za desno i ravno, kao i kod nasih kruznih tokova. Ne bi trebalo da mozes u desnoj traci ići na treći izlaz ili praviti pun krug. Tako onemogućavaš totalno normalno korištenje unutrašnje trake.

Upravo zato što ljudi ne kontaju kad trebaju koristiti unutrašnju a kad vanjsku traku, imamo problem da svi hoće da koriste samo vanjsku traku. Zato i imamo problem kod uključivanja/isključivanja u kružnim tokovima. Zato i imamo problem kod propuštanja ljudi iz unutrašnje trake da se isključe, što se inače ne treba raditi. Turbo kružni tok rješava sve ove probleme. Više puta sam išao kroz Kopar, gdje su im na tranzitnom putu isključivo ovakvi kružni tokovi i sve stvarno funkcioniše savršeno. Nema gužvi i zajebancija...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 22:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Bilo kakvo potpisivanje ugovora o uklanjanju tih kućica bez mišljenja Kancelarije za žalbe dovelo bi do toga da bi svako ko se žalio imao mogućnost da traži nadoknadu izgubljene dobiti. Ne možemo ući u uklanjanje kućica bez zakonskog osnova”, naveo je Nešić, dodajući da “Putevi” imaju obezbijeđena sredstva za njihovo uklanjanje.


http://www.atvbl.com/vibracione-trake-d ... ih-kucica/

Ovo meni nije jasno, kakve izgubljene dobiti, kad kucice ne rade niti su ikad bile u funkciji... Ili sam ja nesto propustio...
:scratch:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Dobit koju bi imala firma koja uklanja kućice. Plate jednima, a onda se drugi koji su učestvovali na konkursu ulože žalbu da su trebali oni raditi pa sud na kraju kaže da se plati svima bez obzira ko je radio.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
super_koza je napisao:
Desna traka je za desno i ravno, kao i kod nasih kruznih tokova. Ne bi trebalo da mozes u desnoj traci ići na treći izlaz ili praviti pun krug. Tako onemogućavaš totalno normalno korištenje unutrašnje trake.

Upravo zato što ljudi ne kontaju kad trebaju koristiti unutrašnju a kad vanjsku traku, imamo problem da svi hoće da koriste samo vanjsku traku. Zato i imamo problem kod uključivanja/isključivanja u kružnim tokovima. Zato i imamo problem kod propuštanja ljudi iz unutrašnje trake da se isključe, što se inače ne treba raditi. Turbo kružni tok rješava sve ove probleme. Više puta sam išao kroz Kopar, gdje su im na tranzitnom putu isključivo ovakvi kružni tokovi i sve stvarno funkcioniše savršeno. Nema gužvi i zajebancija...

Turbo tokovi ne mogu omogućiti jednak protok za sva četiri smjera, tebi to nikako nije jasno. Desnom trakom ne možeš ići u drugi izlaz, zato se ne mogu koristiti u gradskim raskrsnicama.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 22:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Philby je napisao:
Dobit koju bi imala firma koja uklanja kućice. Plate jednima, a onda se drugi koji su učestvovali na konkursu ulože žalbu da su trebali oni raditi pa sud na kraju kaže da se plati svima bez obzira ko je radio.


A to je znači? E, svašta... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Gradske raskrsnice svakako nemaju jednak protok na oba pravca, pogotovo kod kružnih tokova na zapadnom tranzitu koji narodu prave problem.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 23:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
nuvolari je napisao:
super_koza je napisao:
Desna traka je za desno i ravno, kao i kod nasih kruznih tokova. Ne bi trebalo da mozes u desnoj traci ići na treći izlaz ili praviti pun krug. Tako onemogućavaš totalno normalno korištenje unutrašnje trake.

Upravo zato što ljudi ne kontaju kad trebaju koristiti unutrašnju a kad vanjsku traku, imamo problem da svi hoće da koriste samo vanjsku traku. Zato i imamo problem kod uključivanja/isključivanja u kružnim tokovima. Zato i imamo problem kod propuštanja ljudi iz unutrašnje trake da se isključe, što se inače ne treba raditi. Turbo kružni tok rješava sve ove probleme. Više puta sam išao kroz Kopar, gdje su im na tranzitnom putu isključivo ovakvi kružni tokovi i sve stvarno funkcioniše savršeno. Nema gužvi i zajebancija...

Turbo tokovi ne mogu omogućiti jednak protok za sva četiri smjera, tebi to nikako nije jasno. Desnom trakom ne možeš ići u drugi izlaz, zato se ne mogu koristiti u gradskim raskrsnicama.


Jasno je to meni. Oni nadoknade to na drugim mjestima, sto tebi izgleda nije jasno...

Izvolte: https://en.wikipedia.org/wiki/Roundabou ... oundabouts

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Na kojim mjestima nadoknade? Piše ti ono što sam rekao prvi put, koriste se na raskrsnicama gdje se ukrštaju putevi većeg i manjeg značaja. U ovim tokovima ne možeš da kružiš, problem su i pješački prelazi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 08 Feb 2018, 23:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Napisao sam i ja da ne možeš da kružiš. Tu se slažemo.

Dakle, turbo kružni tokovi u dva smjera dozvoljavaju polukružno okretanje i tu su isti kao i obični kružni tokovi.
U druga dva smjera ne dozvoljavaju polukružno okretanje i desna traka se koristi isključivo za skretanje desno. Dakle uskraćuje izlaz prema ravno. Ovo dakle smanjuje protok saobraćaja.

Pješački prelazi nisu problem.

Prednosti ovih kružnih tokova su te da kad uđeš u unutrašnju traku, ne moraš da se guraš sa ljudima u vanjskoj da bi izašao ili da kružiš dok ne bude slobodna vanjska da je presječeš. Jednostavno kako si ušao u kružni tok, tako ćeš i izaći bez ikakvog zastoja ili ometanja u kružnom toku. Ovo em značajno ubrzava saobraćaj, em smanjuje mogućnost udesa.

Prema Wikiju, ovi kružni tokovi ostvaruju 12 do 20 posto veći protok vozila u odnosu na ekvivalentne standardne kružne tokove. Pri tome smanjuju rizik od nesreća za nekih 70%.

Sama činjenica da je puno lakše uključiti i isključiti se u i iz kružnog toka omogućava bolji i brži protok vozila, bez obzira što imaš taj jedan izlaz manje u desnoj traci u dva smjera...

EDIT: Put od Kastela prema Laušu nije iste važnosti kao tranzit ja bih rekao, ali o tom - po tom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 09 Feb 2018, 00:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ovi tokovi ne mogu riješiti gužvu, možda bi napravili veći zastoj nego semafor, ne mogu se koristiti na gradskim raskrsnicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 09 Feb 2018, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ajde mimo kružnog toka, nije mi jasno zašto ljudi koji ulaze u klasičnu raskrsnicu da skrenu lijevo uđu samo toliko da pređu pješački prelaz i čekaju da propuste sve koji idu iz kontra smjera ravno.
Pa dok ih propuste, onda idu 10 metara u raskrsnicu, pa tek onda skrenu i utom je crveno. Da priđu odmah najbliže skretanju skratili bi sebi vrijeme da prođu i iza takvih bi moglo ući još bar 2 auta i izaći iz raskrsnice u tom talasu.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 09 Feb 2018, 10:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Na temu ulaska u raskrsnicu za skretanje lijevo:
ovo što Najgora govori je vrlo opasno, moj punac je popio kaznu baš zbog toga. Njegova situacija je bila sljedeća, čovjek ispred njega je skretao lijevo a istom trakom se može i pravo, on je čekao da ovaj skrene lijevo, i naravno to je dugo trajalo zbog količine saobraćaja. Na kraju kad je ovaj skrenuo u tom se upalilo već crveno i on je praktično prošao kroz crveno. Policija ga je stigla i kaznila. Znači nije dobro ulaziti duboko u raskrsnicu i čekati, ako uđu tako 3 auta, onaj zadnji ima velike šanse da ostane u crvenom i to je prekršaj. U Srbiji imaju neke raskrsnice gdje je označeno gdje u raskrsnici ne smiješ stajati nikako.

Na temu kružnog toka:
sviđa mi se ovaj kruži što je super_koza pokazao, u nekim raskrsnicama bi sigurno pomoglo puno. Mislim da je generalno problem u našim kružnim tokovima što nigdje nema jasno definisano kako se ponašati u kružnom. Ako neko nađe u nekom zakonu ili pravilniku da piše kako se ponašaju vozila u kružnom toku bio bih mu veoma zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 09 Feb 2018, 11:00 
Citiraj:
ako uđu tako 3 auta

ovo je vec samo po sebi prekrsaj...tj ako imaju 2 auta (ili jedan kamion ili autobus) trece mora cekati da bar jedno ode...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs