banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 07:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 09:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2004, 12:56
Postovi: 117
WinstonWolfe je napisao:
Иначе сам као бубица миран и тешко ме било шта може изнервирати у животу. Осим кад сам у ауту, и кренем полако без нервозе, али то иде тако једно 200ињак метара, и онда креће шоу, од стоке која не зна за жмигавац па до ових који спавају на семафору, возача службених аута, возача аутобуса... Генерално смо неваспитани, а то се онда преноси и за волан. Пошто се некултура неће никад искоријенити, у задње вријеме се трудим да искулирам али ми не иде баш добро, али сва фрустрација изађе кад неком нешто опсујем и кад се изгаламим у току вожње, онда сам бар 2 километра миран.
Како остати имун и сачувати живце?

Što je najgore, ja važim za vrlo opuštenog tipa, i malo šta me iznervira. Jedna od tih rijetkih stvari su moj buraz, koji mi u trenu izvuče živac, ali u sljedećem smo sasvim ok - što je, jelte, potpuno prirodna pojava za braću :D - a druga je ljudska neobzirnost. I onda kad sjednem za volan pravo se pretvorim u nekog g. Hajda, jer ima toliko kretena koji prave toliko kretenske poteze u saobraćaju da me obuzme neka loša energija pa se jako nerviram oko tih stvari.

I jako mi se sviđa naziv teme - još samo kad bi kako iskočio neka virtualna vreća za boks pa da se siti ispucamo :)

_________________
Have you ever noticed that things left in the air fall at the right angle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 09:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Talija je napisao:
To mi je rečeno davno još, kad sam imala obuku. :)


nagledao sam se svačega u životu,ali ipak me prije mjesec dana baš šokirao ovaj snimak kad sam ga vidio,mislim da je preko 10 mrtvih bilo u sekundu..a imali su zeleno svjetlo....strašno :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gdZsVOAcK_k[/youtube]

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 09:59 
22 mrtvih, tako pise u opisu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 10:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kao da su od papira?! :? Prevrnu mi se stomak. Užas.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 10:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
eto...zaboravio sam broj,ali znam da sam 10 minuta bio u šoku nakon ovoga,i da otad i ja opreznije pristupam semaforima,iako vozim više od 20 godina...vidiš kako su svi krenuli,vjerujem da bih i ja na njihovom mjestu :(

svako bi trebao pogledati ovaj klip.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Boze sacuva'!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 11:27 
Treba svako da gleda ovaj i slicne klipove prije nego sjedne za volan...

Budala na sve strane...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 11:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
naravno...ovo je ogromna tragedija,22 mrtva,ali vjerujem ,iako ne znam kakva je slučajnost da je ovo snimljeno,da je ovaj snimak spasio dosad hiljade života,jer bio je udarna vijest na svim svjetskim portalima prije mjesec dana kad se desilo ovo....kažem,ja bih sigurno krenuo,kao i ova tri jadnika, a sad i kad se upali zeleno-gledam triput :( :(...zato sam ga i okačio ovdje,iako je stravičan.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 11:41 
Citiraj:
iako je stravičan.

Poslije mracnjaka ovo nije ni s od stravicno... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Schlager je napisao:
..iako ne znam kakva je slučajnost da je ovo snimljeno...

Kamera u autu, za ne daj Bože uvijek ima snimljeno šta se desilo ako se desi kao i u ovom slučaju.
Kad je onaj meteor pao u Rusiji imali su snimke iz mnoštva auta skoro iz svakog dijela grada.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 13:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Citiraj:
Primjer...

Kreten u plavoj Lybri karavan koji se vozi kružnim tokom, unutrašnjom trakom i svira mi kao sumanut i nešto maše rukama jer zaboga nisam stao gospodinu u sred kružnog toga da ga pustim da se on isključi preko moje trake i ode na svoje brdo. Volio bih porazgovarati s njim.


Pojasni, gdje se desilo i kako, ovako mi zvuci da si ti kriv?


Juce je neka momcina pravila pun krug po vanjskoj traci, sekund je falilo da ga odnesem jer sam se htio sa zmigavcem i usporavanjem, iskljuciti iz unutrasnje trake, jedva zakocih.

Ukljucio se kad i ja u tok, ja unutrasnja traka on vanjska, prosli smo zajedno desno skretanje, vidim ne iskljucuje se on jos, dakle nema gdje nego iskljuciti se na narednom, po pravilima, dakle ne ugrozavamo se. Ma jok, sljedece iskljucenje on i dalje pici po vanjskoj a ja hocu izaci, ma ne daj boze da ce taj stati, i umalo da ga odnesem.

Kod nas bi, kod tokova sa dvije trake, vanjska traka trebala da se koristi samo za odmah iskljuciti se/skrenuti desno, i takav model je idealan jer uz pravilno koristenje doslovce je nemoguce da dodje do fizickog kontakta vanjske i unutrasnje trake i do bilo kakvog zastoja u toku zbog kretanja vozila (osim radi propustanja pjesaka).

Svi drugi modeli (vanjska traka se koristi i za i desno i za pravo tj prvo i drugo iskljucenje) dovode do sjecenja putanja vozila u vanjskoj i unutrasnjoj traci = drasticno povecanje sanse za sudarom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Još ako Zidar ima plavu Lybru karavan... :D

Citiraj:
Kod nas bi, kod tokova sa dvije trake, vanjska traka trebala da se koristi samo za odmah iskljuciti se/skrenuti desno

Kako odmah?
Nema ni drugog ni trećeg načina, prelazi se u vanjsku traku prije isključenja, naravno prije toga žmigavac.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Talija je napisao:
Još ako Zidar ima plavu Lybru karavan... :D

Citiraj:
Kod nas bi, kod tokova sa dvije trake, vanjska traka trebala da se koristi samo za odmah iskljuciti se/skrenuti desno

Kako odmah?
Nema ni drugog ni trećeg načina, prelazi se u vanjsku traku prije isključenja, naravno prije toga žmigavac.


a sta ako udju zajedno, kako da se ovaj lijevi prestroji, a oba idu na drugi izlaz recimo???

desna traka je za prva dva izlaza, lijeva je od drugog pa dalje, ako je tok sa 2 trake...

i ja se slazem da je moguce da je lybra karavan bila u pravu.

mene najvise frustrira kad je neko frustriran a nije u pravu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ako nemo's da se iskljucis, okruzis jos je'an krug. Je l' to toliki problem?
Pa nema stajanja u sred kruznog toka. Nismo u Tuzli.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Vanjska traka sluzi za desno i ravno, ne mozes kruziti vanjskom trakom, sve bi to bilo super kad bi ljudi postovali brzinu kretanja od 20kmh u kruznom, onda bi se moglo i iskljuciti i zakociti malo, ali kad svi idu po 40-60 to je vec problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ne govorim za ovu specijalu sto kruzi vanjskom, nego za ove iz unutrasnje sto koce kad se ne mogu iskljuciti... A npr, udju paralelno sa drugim autom i oba idu ravno...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Ne znam gdje vi gledate/citate, vrlo je jasno da je momak u mom slucaju pravio pun krug po vanjskoj traci, dakle mimo pravila, i time mi se isprijecio pri iskljucivanju iz unutrasnje.

Tasko, ako 2 idu paralelno i jednakom brzinom, ne vidim zasto se ne mogu paralelno kretati i pri izlasku, pod uslovom da i na izlasku imaju dvije trake?

A pogledajte ovu skicu ispod, zamislite da vanjska traka dozvoljava samo iskljucivanje odmah na narednom tj odmah desno, dakle nema sanse da se vozila sudare, ama bas nikakve jer su fizicki odvojeni i putanje se ne sjeku ni u jednom momentu.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ti iz unutrasnje nemas pravo ici na njega, kao sto ni njemu nije zabranjeno da kruzi vanjskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 14:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ташко je napisao:
Ne govorim za ovu specijalu sto kruzi vanjskom, nego za ove iz unutrasnje sto koce kad se ne mogu iskljuciti... A npr, udju paralelno sa drugim autom i oba idu ravno...




A to da je u vanjskoj zabranjeno ici lijevo ili pun krug napraviti, ne vidjeh nigdje. Nego se to tako kod nas "uzima" i ja vozim tako.
Ali da negdje "pise" da je zabranjeno, ne vjerujem.

I sto bi se morali kretati jednakom brzinom? Kod nas je divlji zapad.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 15:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ne mogu uci zajedno i ici istom brzinom i izaci zajedno. nema logike

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs