banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 14 Apr 2020, 13:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Bio sam u osiguranju, uslikali su oštećenje.
Bio sam i u ovlaštenom servisu, dijelovi i ruke koštaju 677 KM.

Auto je star 5 godina i stalno je održavan u ovlaštenom. Retrovizor se razletio skroz i puklo je ogledalo.

Kako osiguranja procjenjuju tu štetu?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 14 Apr 2020, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Kao totalnu štetu retrovizora. Vidi koliko je polovan retrovizor na otpadu Ilma Jelah, recimo. Bolje pare što dobiješ od njih strpaj u džep i promjeni to da liči na nešto, biće toga još....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 14 Apr 2020, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Castra je napisao:
Bio sam u osiguranju, uslikali su oštećenje.
Bio sam i u ovlaštenom servisu, dijelovi i ruke koštaju 677 KM.

Auto je star 5 godina i stalno je održavan u ovlaštenom. Retrovizor se razletio skroz i puklo je ogledalo.

Kako osiguranja procjenjuju tu štetu?


Ovo bi trebali priznati po računu s obzirom na starost vozila.Ako nećeš po računu čekaš njihovu ponudu obično po Audatex-u pa vidiš šta ti se isplati .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 00:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Opet ja malo da kmečim po forumu, iskočila vozačica ispred mene, ne gledajući, evo i video, 1080p 60 FPS: https://youtu.be/877YgzLlrew
Bitno je da sam ja nju vidio i procijenio da nije opasno i da mogu da prođem/provučem se/sklonim se/zakočim tako da ne smatram da sam bio naročito ugrožen, ali me frustrira što uopšte ne gleda u traku u koju se uključuje.
Nakon toga ona meni svira, zašto sviraš kad si ti kriva, okrećem se i gestikulram joj da koristi oči i retrovizor po mogućnosti i dobijem dupli srednji prst, fino od jedne mlade dame.
Očigledno nisam sportski RR od 1000cc koji ide velikom brzinom i traži belaja, nisam nevidljiv, vozio sam oko 40 km/h, plus što ona treba prvo da se uključi u lijevu (bližu) traku, pa tek onda prestroji u desnu (po pravilu).
Ali kakav sam ja, ne žalim se, nisam bolje ni zaslužio, nego samo da vidim šta će mi drveni forumski advokati sada naći, iako de facto i de jure nisam ja taj koji je napravio ikakvu grešku.

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 06:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2522
Ma srednjake si dobio zbog retrovizora, nista joj ne bi pomogao ovdje :).
Ali tacno vidis od pocetka snimka, da to ima svoj zacrtani pravac, i da je zaboli ona stvar nailazi li sta. I nije to ni bahatost, vise je neznanje.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pfc88 je napisao:
Ma srednjake si dobio zbog retrovizora, nista joj ne bi pomogao ovdje :).
Nisam joj ni pokazivao na retrovizor, to sam čisto onako napisao ovdje, jer pretpostavljam da ovakvi vozači/vozačice imaju slabu orijentaciju i inače slabo prate retrovizore, a srednjaci su cool sami po sebi, ali samo ako imaš razlog ili argument da ih pokažeš. :wink:
Gestikulacija koju sam joj uputio su dva prsta prema mojim očima tj. prema viziru moje kacige (što znači "gledaj đe goniš" iliti "koristi sopstvene oči").
Nebitno, dešavaju se svakome greške, ne osuđujem, nego mi je ovdje interesantna reakcija foruma.
Kad sam u pravu, niko ne komentariše, a kad sam u krivu, odmah kao lešinari skoče. :)
I interesantan je YouTube, drastično smanji kvalitet video klipa, detalje, kompresuje ga, svaki klip izgleda duplo bolje kad ga gledam direktno na kompu nego kada ga upload-ujem na YT ali nebitno.

Spoiler:
Iskustvo je bitno, ja vremenom sve manje griješim, a takođe sam oprezniji na eventualne tuđe greške, a ljudski je griješiti (da malo filozofiram).
Na svakoj raskrsnici ili uključenju iz sporedne pogledam po nekoliko puta, a retrovizor i tzv. pogled preko ramena, shoulder check, po engleski, koji mnogi ne praktikuju, zbog eliminacije tzv. mrtvog ugla, je jako bitan kod prestrojavanja.
Znam da moderni auti imaju senzore i lampice za mrtvi ugao, ali jebeš ti to ako zakaže.
Fino kod svakog prestrojavanja osim retrovizora okrenuti glavurdu lijevo ili desno i uvjeriti se šta ima ili šta nema (odoh ja u totalni off topic jer smo pomenuli retrovizore koji u ovoj situaciji nisu bitni, poyy).




Slika


Slika

Pfc88 je napisao:
I nije to ni bahatost, vise je neznanje.
Dijelim mišljenje. Neiskustvo, neznanje, šta god, uglavnom, čuvajte se ljudi.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Kakvom kamerom snimas

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nikola, Eken H9 se zove, akciona kamera, kopija GoPro po izgledu i svrsishodnosti.
Kineska, naravno, AliExpress, eBay, čini mi se da je bila oko 30-40 dolara, ali nema je više u ponudi jer je stari model, a ako je negdje ima onda je preskupa.
Može čak i 4K snimati na 25 FPS (apsolutno nepotrebno), tako da snimam 1080p 60 FPS po gradu ili 30 FPS kada negdje dalje idem (zbog baterije i memorijske kartice).
Može snimati dva i po sata na 30 frejmova po sekundi što je solidno, na 60 frejmova otprilike duplo manje.
Dakle, ovo je kamera za moto/bicikl/skateboard/parkour vratolomije, za automobil ima dosta kompaktnijih i praktičnijih kamera.

Spoiler:
Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://m.mobile.de/auto-inserat/dodge- ... ml?ref=srp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Tipičan američki kičeraj.Što više i veće, to "bolje" i "ljepše".

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Moja frustracija polazi od manjka parkinga za taj veliki kiceraj :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ganjaj F-150 ako hoces pickup. Pusti to smece

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Nije njemu problem "to smeće", parking ga muči...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@TNS, Raptor ili RAM? Da imam koji milion viška, dvoumio bih se. :D

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 06 Jun 2020, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rider on the storm je napisao:
Opet ja malo da kmečim po forumu, iskočila vozačica ispred mene, ne gledajući, evo i video, 1080p 60 FPS: https://youtu.be/877YgzLlrew
Bitno je da sam ja nju vidio i procijenio da nije opasno i da mogu da prođem/provučem se/sklonim se/zakočim tako da ne smatram da sam bio naročito ugrožen, ali me frustrira što uopšte ne gleda u traku u koju se uključuje.
Nakon toga ona meni svira, zašto sviraš kad si ti kriva, okrećem se i gestikulram joj da koristi oči i retrovizor po mogućnosti i dobijem dupli srednji prst, fino od jedne mlade dame.
Očigledno nisam sportski RR od 1000cc koji ide velikom brzinom i traži belaja, nisam nevidljiv, vozio sam oko 40 km/h, plus što ona treba prvo da se uključi u lijevu (bližu) traku, pa tek onda prestroji u desnu (po pravilu).
Ali kakav sam ja, ne žalim se, nisam bolje ni zaslužio, nego samo da vidim šta će mi drveni forumski advokati sada naći, iako de facto i de jure nisam ja taj koji je napravio ikakvu grešku.

Slika

Бољу вожњу и другачију реакцију не можеш ни очекивати од тих госпоја са гајнц новим ненормално скупим аутима. А иначе, ради се и о некој фобији од укључивања и осјећаја да је борба на живот или смрт и нема друге, ја се укључујем, брига ме за свију, изборићу се својим витештвом и мачем за свој комад асфалта на главној улици, ви остали, одбраните се ако можете, али неће вам поћи за руком. Јер ја, ЈАААА ступам са споредне на главну саобраћајницу.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Jun 2020, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Rider on the storm je napisao:
Opet ja malo da kmečim po forumu, iskočila vozačica ispred mene, ne gledajući, evo i video, 1080p 60 FPS: https://youtu.be/877YgzLlrew
Bitno je da sam ja nju vidio i procijenio da nije opasno i da mogu da prođem/provučem se/sklonim se/zakočim tako da ne smatram da sam bio naročito ugrožen, ali me frustrira što uopšte ne gleda u traku u koju se uključuje.
Nakon toga ona meni svira, zašto sviraš kad si ti kriva, okrećem se i gestikulram joj da koristi oči i retrovizor po mogućnosti i dobijem dupli srednji prst, fino od jedne mlade dame.
Očigledno nisam sportski RR od 1000cc koji ide velikom brzinom i traži belaja, nisam nevidljiv, vozio sam oko 40 km/h, plus što ona treba prvo da se uključi u lijevu (bližu) traku, pa tek onda prestroji u desnu (po pravilu).
Ali kakav sam ja, ne žalim se, nisam bolje ni zaslužio, nego samo da vidim šta će mi drveni forumski advokati sada naći, iako de facto i de jure nisam ja taj koji je napravio ikakvu grešku.

Slika

Skroz normalna situacija u gradu Banjaluci.... dobro pa te nije bacila na pijacu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Jun 2020, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Rideru to je ona što si je zamalo ubio, položila. Mogao si u Crkvenoj završiti.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Jun 2020, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
:laughing3: Што би гори, сад је доли. Пјешаци узвраћају ударац. Освета је увијек дупло гора. Правда је можда спора, али свакако достижна. Рачуни долазе на наплату, камата се подразумијева. Свака акција има и своју реакцију. Можеш шта хоћеш, али не и докле хоћеш.


Не да ми се више писати, а и при крају сам тренутне инспирације.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Jun 2020, 16:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Не вјерујем да је ова пуно препјешачила у животу...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 07 Jun 2020, 18:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ajde što ste ljubomorni na žene sposobne da sebi obezbijede veliki novi auto.

:D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: pjetar i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs