banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Da, baš ću sa krajnjeg zapada Lauša ići pješke do neke radnje na tranzitu da kupim neku sitnicu koja mi hitno treba ili ovom Fiestom koja troši 9 litara.
Zapravo napisao sam ovo, ali ne čitaš: "prije svega zato što ga volim voziti i putovati".
Ove sezone nisam imao puno slobodnih dana pa sam obišao samo Manjaču, Ribnik, Mrkonjić Grad, Šipovo (vikendicu na selu na 1100m nadm. visine) i Srednju Bosnu (tj. rodbinu svuda).
Iduće godine Bijeljina, Tuzla, Istočna Srbija - Leskovac, Vranje, jeftin, ukusan roštilj.
Zapravo gdje god mi se ćefne odvešću se. :)
Ne razumiju automobilisti kakav je osjećaj putovati u druge gradove i države motociklom, to nije obično putovanje nego uživanje.
Zapravo šta tebe briga zbog čega sam ga kupio i gdje ću ga voziti, nisam ga ukrao, nije to uopšte tema, skrećeš sa teme, a to je zato što nemaš adekvatan kontraargument na moje opravdavanje snimka iznad. :P
Eto poslušaću te pa ću prodati motor pa ću ići pješke.. ma bjaaži.
Po tvom mišljenju niko ne bi trebao voziti motor po Banjaluci, eto ovih nekoliko stotina ili hiljada motora/skutera treba prodati/zabraniti šta li.
Da se ne zagubi, svjež snimak adekvatnog i bezbjednog provlačenja:

https://youtu.be/pXa4MaZNtn8

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Zaboravio si dodati da imaš 199 cm i voliš miris i zvuk 2T early in the morning....
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 31 Okt 2022, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
munja.alex je napisao:
Zaboravio si
E pa hvala jer si me podsjetio.

Spoiler:
munja.alex je napisao:
voliš miris i zvuk 2T early in the morning....
To inače kažu ljubitelji Vespi i uopšte 2T motora, mada stvarno volim miris spaljenog dvotaktola (trimer, npr.).
Ja inače nikad nisam imao dvotaktni motocikl/skuter.

Spoiler:
Off topic, eto to je naš mentalitet, kada sam u krivu, bude puno komentara osude i kritike.
A sada kada sam postavio "normalan klip" i adekvatno argumentovao, onda idu provokacije i/ili savjeti tipa "ne treba ti motor u Banjaluci".
Gdje treba, u Splitu, Sarajevu, Amsterdamu, Krasnojarsku?
Znači samo me dočekujete na nož, bio kriv ili ne.
E jebiga. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 02 Nov 2022, 10:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Check engine lampica jebena

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 03 Nov 2022, 00:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Rider on the storm je napisao:
munja.alex je napisao:
Zaboravio si
E pa hvala jer si me podsjetio.

Spoiler:
munja.alex je napisao:
voliš miris i zvuk 2T early in the morning....
To inače kažu ljubitelji Vespi i uopšte 2T motora, mada stvarno volim miris spaljenog dvotaktola (trimer, npr.).
Ja inače nikad nisam imao dvotaktni motocikl/skuter.

Spoiler:
Off topic, eto to je naš mentalitet, kada sam u krivu, bude puno komentara osude i kritike.
A sada kada sam postavio "normalan klip" i adekvatno argumentovao, onda idu provokacije i/ili savjeti tipa "ne treba ti motor u Banjaluci".
Gdje treba, u Splitu, Sarajevu, Amsterdamu, Krasnojarsku?
Znači samo me dočekujete na nož, bio kriv ili ne.
E jebiga. :)
To se kaže - primam se ko prva pomoć u Baywatch-u od strane Amele Panderson...

Sent from my SM-A202F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 11 Nov 2022, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ko je sa Lauša zna da se izvode radovi i da su postavljeni privremeni semafori koji naizmjenično propuštaju saobraćaj (na minut otprilike) i koje mnogi ne poštuju.. tako da me mogao oboriti BMW s leđa kad sam stao na crveno, jer je kontao "provući se", a onda u nastavku kad se upali zeleno i kad krenem, par auta sa druge strane se tako "provuklo" kroz crveno idući meni u susret, a jedna dama je zaobišla cijelu kolonu i tehnički prošla na crveno jer je tako u mogućnosti.
Inače kod nas se slabo poštuju privremeni semafori kada su radovi na putu, da li ljudi ne obraćaju pažnju ili kontaju "boli me briga, nema kamera.. popeću se na trotoar ako neko naiđe i sl."
Sad ćete biti u fazonu "zašto popuješ drugima kad i ti griješiš" i sl.
NIje isto autom i motorom, motori su uski i ne smetaju ako se normalno provlače mada sam ovdje striktno poštovao semafor.

https://youtu.be/CudAReal_Rk

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 11 Nov 2022, 17:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Džabe se nerviraš, svaki dan ista situacija. Pre par dana vratio khm damu nazad :lol: :lol: :lol: :lol: ista situacija bila.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 15 Nov 2022, 11:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 963
Lokacija: Land of Downunder
^Tipično za naš mentalitet, hardcore kurco8olja!

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 23 Nov 2022, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
А јесу и они нашли гдје ће поставити привремени семафор. Па Лаушанери нису поштовали ни сталне семафоре док их је било а камоли сад привремени...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 24 Nov 2022, 16:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1859
Lokacija: Transilvanija
Pa za šta će im uopšte semafori, bilo privremeni, bilo stalni? Laušaneri imaju slobodan prolaz i kroz crveno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 27 Jun 2023, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Na ovoj raskrsnici je uvijek krljkljanac, ali ne kontam šta je vozač crne Mečke pokušao izvesti?
Imao je crveno i uslovno zeleno, stajao je na pješačkom, a onda je počeo da sve obilazi i to bez žmigavca, ali zapravo izgleda da ipak skreće desno.
Možda je htio da zaobiđe ovog bordo BMW-a ispred sebe i još auta da prije skrene desno i to sa sve telefonom na uvetu/uhu.
Da, kad sam se okrenuo vidim da je zauzeo stav za skretanje desno.. ali svakako neobičan manevar koji nije vrijedan snimka, ali eto malo me iznenadilo. 8)


Video:

https://youtu.be/8AQotCghu5k


Slika:

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 28 Jun 2023, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Na ovoj raskrsnici je uvijek krljkljanac

LoL, evo i danas isto, zapravo uvijek je tako, navikao sam i ne smeta mi, ali šta kaže zakon?
Je li se ne bi trebalo ući u raskrsnicu ako se procijeni da se neće moći izaći iz iste kada krene zeleno sa druge strane?
Ali opet kako procijeniti kada je gužva?
A možda sam ja trebao iz kulture da ih sve propustim?
Zapravo možda bih to i uradio autom, ali kad je krkljanac uvijek mogu da se provučem motorom i samim tim smanjim gužvu za 1 vozilo ovako. 8)

https://youtu.be/zFkvCdxBzuA

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 28 Jun 2023, 15:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12363
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mene su ucili ako su dva auta u raskrsnici da ne ulazis kao treci, u praksi to niko ne radi, i jos udare po gasu kad vide da treperi zeleno kako bi se ubacili i onda dobijes to da se zakrci raskrsnica i svi stoje ko debili dok ne procepi.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 28 Jun 2023, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pazi, to objašnjenje je old skul i prilično "plastično".
Treba znati procijeniti kada ući, ali kao što kažeš problem je što se zalijeću na trepćuće zeleno i čak i žuto i onda ljudi ni krivi ni dužni ometaju raskrsnicu pa makar bilo viška samo jedno vozilo (a često je i više).
Zapravo mi smo i dobri ako pogledamo Indokinu (Jugoistočnu Aziju).
Ko je vidio na YT a kamoli bio tamo, zna kakav je haos u saobraćaju.. ali opet organizovan haos, što je najzanimljivije.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 29 Jun 2023, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Napravilo pasarele, pješačke na raskrsnicama, dio je pod ogradom, i lik pretrčava i pada tik pod točak.
Malo je dalje pa nije za snimak, ili izvući ću šotove da vidite koliko je blizu bilo.
Vremenski uslovi su bili idealni, pa ako baš i pretrčavaš tranzit hajde bar sačekaj da nema auta blizu.
A ovaj zapeo i pao i zamalo pod točak i to pred ljepšom polovinom.
Zapravo najgore je da je to uradio tačno pod pasarelom i zaustavio je/usporio saobraćaj jer je malo falilo da ga samelju kao mačku.
Doduše ne znam je li ova pasarela funkcionalna zbog renoviranja, ali svakako je glup potez.
Eto, fakat ima većih budala od mene u BL. 8)


Pao na koljena, ustaje:
Slika


Ustao, prelazi:
Slika


Prešao, bilo je jako blizu:
Slika


Gospoja je pametnija pa čeka da prođe saobraćaj:
Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 29 Jun 2023, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5607
Lokacija: Banja Luka
E to je već snimak koji treba postaviti

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 29 Jun 2023, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Znam da me zezaš jer puno postavljam, ali daleko je bilo i ništa se ne bi vidjelo zbog pomjeranja kamere i daljine.
Prva sličica pretrčavanja i padanja je na 100+ metara i rezolucije je 364x273, snimak kamere je 1920x1080, a to je manje od 5% vidnog polja, ali evo iz inata ti postavljam da vidiš da se ništa ne vidi. :D

https://youtu.be/qWqA_urztww

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 29 Jun 2023, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5607
Lokacija: Banja Luka
Za ovo se nisam zezao, to je već nešto. Situacija vrijedna snimka. A ne ono uletio ovaj, ovaj sporetao itd. To su neke stvari koje se dešavaju i dešavaće se, jer nije saobraćaj idealan, a nije ni čovjek koji šoferira taman i da je vrh vozač.



Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 30 Jun 2023, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2360
‚Dobro ti to sve snimiš pri 90 km/h na tranzitu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije
PostPoslato: 30 Jun 2023, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@Megabyte
Aha, ok onda.

@Aikus
https://www.youtube.com/watch?v=OlnSMTtj6VU

Spoiler:
Na snimku je najviše bilo 87 km/h, a znamo da brzinomjeri pokazuju 2-3 km/h više, a ovo je kineski motocikl, pa pokazuje još više, mjerio sam GPS-om koji je najtačniji.
Tako da je bilo negdje između 80 km/h i 84 km/h, a široko sočivo daje osjećaj veće brzine.
Dobro, i dalje jeste veoma malo preko tolerancije ograničenja ali nećemo tjerati mak na konac.
Nisam išao 190 km/h ili 290 km/h kao ovaj debil: https://www.youtube.com/watch?v=c-bvGT24_TU

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs