banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 14 Jan 2014, 12:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
Neki Bugarski Bardolini (BSM) je trenutno u autu, a stavio bi Landi, Tomaseto, BRC, nemam pojma, nešto što bi se moglo održavati normalno, i što daje najbolji odnos cijena - kvalitet,a ne kao sada, da već 5 mjeseci 5 majstora ne mogu da mi ustanove šta se dešava autu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 16 Jan 2014, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Po gradu su svi strucnjaci najveci za gas, a niko pojma nema. Ja sam obisao 10 majstora mislim da mi ugrade instalaciju koju imam i koja je provjereno radila na istom motoru, niko nece. Ni na moju odgovornost, jednostavno nece. Valjda imaju dovoljno posla.

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 17 Jan 2014, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Jun 2011, 14:14
Postovi: 1512
r3d je napisao:
Po gradu su svi strucnjaci najveci za gas, a niko pojma nema. Ja sam obisao 10 majstora mislim da mi ugrade instalaciju koju imam i koja je provjereno radila na istom motoru, niko nece. Ni na moju odgovornost, jednostavno nece. Valjda imaju dovoljno posla.


Ne smiju se usuditi jer nije po zakonu, ne mogu ti iyadit atest na bocu. Bar ja mislim da je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
Koliki bi problem predstavljala promjena instalacije za naredni atest? Ovaj mi važi još tri godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Velik, mislim da bi ga morao ponovo raditi, jer je vezan i za uredjaj koji je u vozilu (rasplinjac, bocu), a ne za samo vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 15:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
E jbm li ga, tako sam nekako i mislio... Sad treba digitron u ruke pa sračunati šta je najbolja opcija na kraju... Ja sam i prestao da vozim na plin koliko je ovo počelo da me nervira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 15:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
A kakve ti probleme stvara ta instalacija? Do čega li je kad niko od majstora u gradu to ne zna popraviti...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Mozda nisi naletio na dobrog majstora, koliko god ih posjetio. Meni su kad sam imao problema nudili da izvade plin, pa prvo za "jedno 500KM" da srede benzin, pa da onda ugrade sekvent (onaj debil sto kod Krcka radi). Ja se samo nasmijao. Na kraju sam sebi promijenio kablove i svjecice i auto kao novo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 22:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
Trzanje prilikom prebacivanja sa benzina na gas, i to nenormalno, zaguši se auto skroz, nekada i ugasi. Na otvorenom putu se i može nekako prevazići, ali po gradu baš pravi probleme, posebno na semaforu ili usred raskrsnice zna se ugasiti. Nakon prebacivanja nastavi da radi sve bez problema, potrošnja minimalna, auto ide odlično, samo to trzanje ubija. Jedan majstor rekao da je otišao MAP senzor, drugi rekao da je to budalaština, da su dizne problem, treći podesio dizne, ali trzanje ostalo, koga god pitam pojma nema, ja ne znam kome uopšte u Banja Luci odvesti auto da zna čovjek da će pošteno i bez mnogo mudrovanja srediti auto, pronaći i popraviti šta ne valja!
Najviše zato bih otišao u neki servis, izbacio ovaj sistem i ugradio nešto, da ispočetka krenem sa gasom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 22:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
A da ti prvo kreneš od jeftinijih stvari, tipa svjećice, kablovi, razvodnik paljenja (ako ima). Koji auto je u pitanju? Kakav ti je akumulator?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 22:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
svjećice promjenjene prije dva mjeseca, dizne prije nekih 5 mjeseci (oko 6-7000 prešao od tada), akumulator oko dvije godine star, ali nije sa njim bilo problema do sada... Škoda Fabia je u pitanju. Ovaj majstor što je podešavao dizne je skoro i uspio srediti problem, doduše na vrućem motoru, skoro da i nije bilo trzanja, međutim na hladnom motoru trza, i to ubija koliko trza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 22:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kontam ja da je to nešto jednostavno, samo trebaš naletiti na nekoga ko zna šta radi...Ja sam imao svakave instalacije, od turskih do italijanskih (sad imal Lovato) i problemi nikada nisu bili do same instalacije, vazda nešto drugo zajebavalo...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 22:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
Ma i ja kontam da je neka glupost, ali nikoga ne znam ko bi mogao to da pogleda... Jel imaš neku preporuku, kod koga u Banja Luci vrijedi voziti auto na servisiranje gasa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Jan 2014, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Da li kad je na plinu i kad auto stoji na primer na semaforu osjetiš malo miris plina. Ako se to dešava i ti simptomi da prilikom prebacivanja na plin trzne i padnu obrtaji onda bi vrlo lako mogao biti maper. Tako je kod mene bilo, stim što je kod mene na kraju potpuno crko i nije mogao prebaciti na plin, to jest prebaci i odmah vrati ka kad nema plina. Promjenio maper i sad sve OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 22 Jan 2014, 08:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 219
Nisam osjetio do sada miris plina. A obratiću pažnju i na to. Najgore je što nemam ovdje rezerevni MAP da kupim, tek u Srbiji ima, kod lika koji je ugrađivao plin u kola... Jel zna neko, može li se stavljati MAP senzor drugih proizvođača u sistem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 10 Sep 2014, 10:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2011, 09:12
Postovi: 168
Lokacija: Banja Luka
Izvinjavam se ako je off, interesuje me postupak izdavanja atesta u slucaju ako plin ugradim u Srbiji? Da li mogu ovdje dobiti atest?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 16 Nov 2014, 22:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
da li neko zna moze li se dobiti-izvaditi duplikat atesta, posto je org. negde zagubljen, odnosno kome se obratiti?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 21 Nov 2014, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2012, 15:21
Postovi: 102
Duplikat atesta (original bio u autu koji je prezivio poplavu u maju i ostao potpuno neupotrebljiv) sam bez problema izvadio u krugu Rotasa na Pilani . Za divno cudo , besplatno . Firma AMC , Automotive center . Ali i original je bio izdan sa njihove strane , tako da mislim da moras da se obratis tamo gde si atest odradio i dobio papire koje si izgubio ...

P.S.
Certifikat je ostao neupotrebljiv , auto se i dalje kotrlja zato mi je i trebala kopija atesta . Ford je ipak Ford i ne moze da ga zaustavi ni poplava u kojoj samo krov ostane suh :D :D

_________________
Even if the gates of the rich are closed, the gates of heaven will never be closed.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs