banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 01:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Интересује ме дакле уградња плина у ауто..

Нисам нашао на форуму тему, тако да сам отворио нову, а сигурно ће помоћи још неком..

Дакле одлучио сам се за уградњу плина, па ме интересује гдје ми је најповољније...

Посједујем Хонду Сивик...

1.6i / 81kw / cca. 110 KS / годиште 1991

Е сад питао сам само комшу и он каже 650 КМ без атеста " LOVATO " систем..

Знам да је електронско убризгавање, али јел баш мора ићи расплињач са "компом" ...

Ипак су то старији мотори, или је ипак јапанац испред свог времена :D

Нешто контам, ко ће кога ако неће свој свога, па значи ако је неко радио нека подјели искуства гдје, шта, како, колико времена, колико кеша ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovaaaaaj, prestaro je to za bilo sta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
The_new_Statesman je napisao:
Ovaaaaaj, prestaro je to za bilo sta.


Е сад не знам како ти на то гледаш.. Мени годиште не представља ништа, а и ауто је прешо само 170 000, један власник, редовни сервиси, чиста синтетика само сипана, старији човјек возио, није возио преко 3000 обратаја, максимално очувано..

Ауто сам добио, зато би и уложио..

Од старог сам узимао многа аута, сви су претежно исти, али овај ауто има свој шмек..

Јака, удобна, ниска, одлично управаље..

Али помало јача потрошња за буџет једног средњошколца...

А посједујем једног дизела којег продајем, па сам се одлучио да кад продам њега, да уложим у хонду..

Јер планирам оставити себи, и није ме брига шта ће људи коментарисати на улици да је ауто овакав или онакав..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Skuplje je to od 650 km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Srednjoskolcu je i Tomos APN6 luksuz a ne auto. A ja ti realno kazem da se ne isplati ulagati u to.

Jos nesto, srednjoskolac si, makni nogu sa gasa. Vidjeces kako onda Hondica malo trosi... Ako je uredna kao sto kazes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Ne isplati se plin na tim starijim autima, da je negdje od 2001/2 pa na ovamo, pa ok.

Inače za Peugeot 206, 2002 godište oko 750 km je plin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Нова Варош je napisao:
Skuplje je to od 650 km.

Ne isplati se plin na tim starijim autima, da je negdje od 2001/2 pa na ovamo, pa ok.


На основу чега је скупљи .. ? Човјек који се бави уградњом гаса ми све рекао..



The_new_Statesman je napisao:
Srednjoskolcu je i Tomos APN6 luksuz a ne auto. A ja ti realno kazem da se ne isplati ulagati u to.

Jos nesto, srednjoskolac si, makni nogu sa gasa. Vidjeces kako onda Hondica malo trosi... Ako je uredna kao sto kazes...


Ово за средњошколац нећу коментарисати, јер по твом ставу нико између 18 и 20 не би требао да вози јер је млад, а иначе идем за Возача моторним возила (читај матурант), нешто што сам од малена хтио, и не видим разлог што не бих..

Друга ствар, мени стари није неки "познати" лик, па да се ја курчим, мени је уживанција 40-50 кмх града са музиком у ауту, а не гасање, као на то мислиш, и криво ми је што се створила погрешна слика о млађим возачима, један надобудни кретен не чини остале младе возаче, у овом граду има више старијих кретена него нас младих...

И оштро осуђујем сједање за волан у пијаном стању.. Да сам ја "неко" увео би најстрожију казну за све оне који возе под утицајем алкохола, а поготово младих ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Momak, ako je tako kao sto kazes onda pregledaj motor jer taj Hondin motor u tako laganom autu nije veliki potrosac.

Zivio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 21:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
The_new_Statesman je napisao:
Momak, ako je tako kao sto kazes onda pregledaj motor jer taj Hondin motor u tako laganom autu nije veliki potrosac.

Zivio.


Мислио сам да си нешто љут, али добро је .. :D

Прегледао сам, све је у реду, не чује се у вожњи, а камо ли у леру, погледао сам и сва четири диска, и ни један не држи..

Да ли ми је то што сам прешао са дизела који је трошио 5Л на 100 КМ, или због неке драстичне потрошње, иначе сам нашао податак да је просјечна потрошња 6,7л на 100 км, рећемо 8-8,5л града, али о5 не уклапа се рачуница од 36 КМ cca15,26л а поништио сат кад сам усуо, иначе казаљка на самом дну је била када сам сипао, сада је на сату 117 км, и брзо ће резерва... што ми говори да је потрошња за сад око 10Л, што контам да за овако лаган ауто много .. Али и да је толико с плином екстра је.. :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
5 litara dizela u gradu??? Tc, tc...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Ne's vjerovati, postoji i to. Ispod 5 litara trosio moj prethodni auto - Clio 1.5 dci. Na otvorenom oko 3.7 - 3.8, i to ne lagane voznje. Nisam vjerovao dok nisam probao, a vozio sam ga duze od godinu dana. Fantastican auto i sjajan motor. Izvinjavam se na upadu :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hm... Moguce... Ali tesko svarivo ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Бенџи je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Momak, ako je tako kao sto kazes onda pregledaj motor jer taj Hondin motor u tako laganom autu nije veliki potrosac.

Zivio.


Мислио сам да си нешто љут, али добро је .. :D

Прегледао сам, све је у реду, не чује се у вожњи, а камо ли у леру, погледао сам и сва четири диска, и ни један не држи..

Да ли ми је то што сам прешао са дизела који је трошио 5Л на 100 КМ, или због неке драстичне потрошње, иначе сам нашао податак да је просјечна потрошња 6,7л на 100 км, рећемо 8-8,5л града, али о5 не уклапа се рачуница од 36 КМ cca15,26л а поништио сат кад сам усуо, иначе казаљка на самом дну је била када сам сипао, сада је на сату 117 км, и брзо ће резерва... што ми говори да је потрошња за сад око 10Л, што контам да за овако лаган ауто много .. Али и да је толико с плином екстра је.. :wink: :D

ma 10 litara je sigurno njegova gradska potrosnja,a plina ce ti uzmati 12 tako da se isplati ako ces auto koristiti duzi vremenski period,a i kad ga budes prodavao koju marku ces iscupati vise na osnovu plina

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 06 Apr 2013, 21:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
The_new_Statesman je napisao:
5 litara dizela u gradu??? Tc, tc...


Fiat UNO 1.7 дизел, 42kw, 840Кг тежак.. Још сумњаш ? :D

pilot babo je napisao:
Ne's vjerovati, postoji i to. Ispod 5 litara trosio moj prethodni auto - Clio 1.5 dci. Na otvorenom oko 3.7 - 3.8, i to ne lagane voznje. Nisam vjerovao dok nisam probao, a vozio sam ga duze od godinu dana. Fantastican auto i sjajan motor. Izvinjavam se na upadu :P


Истина, мој брат ради као комерцијалиста, и имају тај ауто, коментарисали баш потрошњу и сконтали да му је из Трна јефтиније доћи аутом него аутобусом .. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 07 Apr 2013, 01:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Dugo se nisam ovoliko svega načitao...
Бенџи je napisao:
1.6i / 81kw / cca. 110 KS / годиште 1991
Civic EG sa motorom od 110ks ne postoji. 1.6 postoje od 92kW i 118kW, D16 i B16 motori...da nije 1.5, 66kW?
Бенџи je napisao:
Е сад питао сам само комшу и он каже 650 КМ без атеста " LOVATO " систем..

To ti je ta cijena, oko tisuće sa svim papirima.
Бенџи je napisao:
Знам да је електронско убризгавање, али јел баш мора ићи расплињач са "компом" ...
"Rasplinjač" je fergazer ilitiga "karburator", kod Roma uglavnom "amburator"...nema veze sa tim o čemu ti pričaš. I, da, tvoj motor ima ECU i treba mu "pametni" plin sa ECU-om...može se skarabudžiti sve, samo onda uglavnom zaslužuje Darwinovu nagradu finalni proizvod...
Бенџи je napisao:
Ипак су то старији мотори, или је ипак јапанац испред свог времена :D

Ne razumijem.
Бенџи je napisao:
Нешто контам, ко ће кога ако неће свој свога, па значи ако је неко радио нека подјели искуства гдје, шта, како, колико времена, колико кеша ?
Treba im otprilike dan-dva da ti uglave sve to, sprovedu instalaciju, pokače i izmapiraju auto i izađe te oko 1000 maraka.
Бенџи je napisao:
Е сад не знам како ти на то гледаш.. Мени годиште не представља ништа, а и ауто је прешо само 170 000, један власник, редовни сервиси, чиста синтетика само сипана, старији човјек возио, није возио преко 3000 обратаја, максимално очувано..
Sine dragi...taj čovjek je imao jako puno auta...najviše bijelih VW i žutih dostavnjaka...;)
Бенџи je napisao:
Јака, удобна, ниска, одлично управаље..
Udobna i niska? Interesantno. Niska i odlično upravljanje takođe.
Iako je EG, dobro složen, luda mala pegla.
Нова Варош je napisao:
Ne isplati se plin na tim starijim autima, da je negdje od 2001/2 pa na ovamo, pa ok.
Zamoliću te da ubuduće lupetaš u temama predviđenim za to.
Бенџи je napisao:
Прегледао сам, све је у реду, не чује се у вожњи, а камо ли у леру, погледао сам и сва четири диска, и ни један не држи..
Uopšte ne razumijem šta si radio.
Gledao si da ti auto ne troši možda puno jer su kočnice blokirane?
Isukrste. Ispiši se iz te škole dok još možeš.

Što se one računice tiče...možeš računati samo sa punim rezervoarima, nekoliko njih, na istoj pumpi...inače ti je greška u računici poprilično velika.
The_new_Statesman je napisao:
5 litara dizela u gradu??? Tc, tc...
Hoćeš meni vjerovati kad kažem da jeste moguće? :D
ssaassaa je napisao:
ma 10 litara je sigurno njegova gradska potrosnja,a plina ce ti uzmati 12 tako da se isplati ako ces auto koristiti duzi vremenski period,a i kad ga budes prodavao koju marku ces iscupati vise na osnovu plina
Ne i ne.
Računica o "20% višoj potrošnji plina" i slično vrijedi možda za "Audi jaje jean-šes poluamšric", ali ne i za EFI sa sequentom baš i ne...razlike u performansama i potrošnji su nemjerljive.
A skuplje ga prodati neće, ali nešto lakše da, možda...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 07 Apr 2013, 01:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
E . друже написа ти подоста, не знам што ме сматраш глупим, пратио сам те на неким темама и коментарима и цијеним твоје одговоре али има и неких које нисам очекивао од тебе...

1. Погледај мало боље на интернету, тај мотор постоји и сигурно саобраћајна не лаже..
http://honda.prehlad-automobilov.sk/automobil/honda-civic-iv-1-6-16v-81kw

2. Хоћеш рећи да је атест 350 КМ ?

3. Друже, ја не знам како ти то зовеш, али од кога код сам чуо расплињач било је везано за плин..
Нисам глуп, него немам искуства са плином, па сам мислио да ли се плин качи на ECU самог мотора, јер како ће мотор радити, ако ECU има информацију не раде бризгаљке...

4. Ово за бијеле и жуте доставњаке како их ти називаш не разумијем, и не знам чему такав став, кад је то татин пријатељ, тотално успорен лик, и возио се с њим неколико пута у том ауту, и о5 следећи ауто који је узео је била Хонда ЦРВ..

5. Удобна, наравно да је при већим брзинама трескава, али мени лежи положај сица и приступачност свега...

6. Зашто такав коментар, зашто то дозвољаваш себи.. Ослушкивао сам вентиле, погледао сам каблове, свјећице, гледао постоји ли немиран рад, да ли изгледа као да ради на три клипа, да ли повлачи како треба, да ли трокира, а за кочнице, зар стварно треба коментарисати, па услијед времена цријево унутра набубри и кад стиснеш папучицу кочнице уље потиснуто из цилиндра наравно има снаге да стисне кљешта, али треба времена да се врати, ако се не врати одма, додатно оптерећује мотор...

За остало те подржавам ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 07 Apr 2013, 02:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Бенџи je napisao:
E . друже написа ти подоста, не знам што ме сматраш глупим, пратио сам те на неким темама и коментарима и цијеним твоје одговоре али има и неких које нисам очекивао од тебе...
Ne smatram ja nikoga glupim...možda sam malo nakrivo nasađen...svaki dan...
Бенџи je napisao:
1. Погледај мало боље на интернету, тај мотор постоји и сигурно саобраћајна не лаже..
http://honda.prehlad-automobilov.sk/automobil/honda-civic-iv-1-6-16v-81kw
Na internetu svašta piše...koja je oznaka motora u saobraćajnoj?

Još uvijek se smijem na dio "saobraćajna ne laže".

Бенџи je napisao:
2. Хоћеш рећи да је атест 350 КМ ?
Hajde probaću da zapamtim da pogledam sutra po papirima, imao sam to negdje za jedan auto, račune i ostalo...
Бенџи je napisao:
3. Друже, ја не знам како ти то зовеш, али од кога код сам чуо расплињач било је везано за плин..
Нисам глуп, него немам искуства са плином, па сам мислио да ли се плин качи на ECU самог мотора, јер како ће мотор радити, ако ECU има информацију не раде бризгаљке...
Rasplinjač je karburator. Možda su mislili na isparivač. Nije isto.

Dakle, ECU plina je "standalone ECU" i on, između ostalog, "vara" benzinski ECU da dizne rade. Uz to daje benzin u rail da ne odu dizne...plin ne može da ide preko njega.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 07 Apr 2013, 06:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisam htio komentarisati dio oko snage motora jer znam da je Honda tada imala motor sa 120 KS. I mislim da je udobnija od Una :D

Ali da je bas udobna, i nije :)

Nedavno sam vozio jedan auto... BC pokazuje, 5,5 a racun pokazuje 8,3 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 07 Apr 2013, 10:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Нова Варош je napisao:
Ne isplati se plin na tim starijim autima, da je negdje od 2001/2 pa na ovamo, pa ok.

Inače za Peugeot 206, 2002 godište oko 750 km je plin.

Kakve veze ima isplativost ugradnje plina sa godištem automobila? Isplativost ima veze sa pređenom kilometražom. Ako prelaziš ispod 500km mjesečno plin ti se ne isplati, tj isplatiće se tek za godinu dana. Možda. Druga stvar, za starije aute je ugradnja plina do 750KM SA ATESTOM (ja ugradio prošle godine u Punto 1999.god), a za novije od 1200 na više. Kako onda može biti isplativija ugradnja skupljeg sistema u auta koja po definiciji manje troše?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTO GAS (LPG)
PostPoslato: 07 Apr 2013, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
The_new_Statesman je napisao:
Nedavno sam vozio jedan auto... BC pokazuje, 5,5 a racun pokazuje 8,3 :D
Dobro, to je normalna stvar, garantujem da svaki BC laže...


Zoka, generalno si u pravu. A ta isplativost, šta ja znam...ja na tih ~1000KM gledam kao na neke pare koje bi inače otišle na, lupam, servis, kafanu, ili štajaznam a ne na gorivo, jer već idući dan "za cvaju", što je uglavnom mjera za sipanje većine u BiH, sipaš 20 litara sa kojima prelaziš duplo+ više kilometara nego sa benzinom...istina, kad se "otplati", onda se fakat džabe voziš...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs