banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
A šta vam smeta?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
E . je napisao:
A šta vam smeta?



Meni licno njihova bahatost i nekultura. Za sve ove godine mozda je jedan rekao - dobar dan ili vece, svi ostali krenu sa nekim glupim upadicama na racun auta ili tipicno muski, sovinisticki. Zatim, to sto iskacu iz grmova kao zecevi i jednom sam cak i rekla da se ne cudi ako ga neko ubije. Smeta mi kada stoji samo jedan, sa svescicom, bez znacke i zaustvlja kako hoce i koga hoce i sto je dovoljno samo malo zakona da poznajes, da ga dovedes u corsokak. Smeta mi npr. sto vozim iz pravca gimnazije i samo sto sam prosla semafor ( ka pijaci), drot sam na trotoaru i vadi lizalicu dok sam jos na semaforu, pri tom tu je znak apsolutne zabrane zaustavljanja i parkiranja. Ja stajem, palim 4 zmigavca, nisam jos ni spustila prozor on pogleda jesam li vezana i kad je vidio da jesam, mahnu palicom da vozim dalje. Iritira me to ponasanje sto cim vide strane table odmah im se oci zacakle. Dovoljno mi je smaranje kada putujem po 12h i jedva cekam da se docepam kuce i da odmorim, a on me cima i drzi po 20 min nizasta :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
To nam svima smeta...nego, nisam na to mislio, pitao sam Hertza šta mu smeta da upali farove i veže se.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne smeta, ja se uvek vezem i palim svetla, samo sam naveo primer, eto npr pricanje na telefon moze biti problem, ali kada znas gde su plavci onda je lako :)

Jedino ako ti ne koristis slusalice :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
herc je seljak, on iz lijeve trake preko kolone skrece desno. Ima bitne sastanke pa da mu ne propadnu milioni dok ceka na semaforu :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Eto vi emancipovani baustelci postujete pravila, nema kamere koju nisi testirala u gradu, policija ima vise tvojih fotografija nego mediji slika Paris Hilton :)

Ja bar zurim zbog miliona, a ti dodjes da odmoris na rodnu grudu pa divljas i ugrozavas druge ucesnike u saobracaju ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
ajkula je napisao:
E . je napisao:
A šta vam smeta?



Meni licno njihova bahatost i nekultura. Za sve ove godine mozda je jedan rekao - dobar dan ili vece, svi ostali krenu sa nekim glupim upadicama na racun auta ili tipicno muski, sovinisticki. Zatim, to sto iskacu iz grmova kao zecevi i jednom sam cak i rekla da se ne cudi ako ga neko ubije. Smeta mi kada stoji samo jedan, sa svescicom, bez znacke i zaustvlja kako hoce i koga hoce i sto je dovoljno samo malo zakona da poznajes, da ga dovedes u corsokak. Smeta mi npr. sto vozim iz pravca gimnazije i samo sto sam prosla semafor ( ka pijaci), drot sam na trotoaru i vadi lizalicu dok sam jos na semaforu, pri tom tu je znak apsolutne zabrane zaustavljanja i parkiranja. Ja stajem, palim 4 zmigavca, nisam jos ni spustila prozor on pogleda jesam li vezana i kad je vidio da jesam, mahnu palicom da vozim dalje. Iritira me to ponasanje sto cim vide strane table odmah im se oci zacakle. Dovoljno mi je smaranje kada putujem po 12h i jedva cekam da se docepam kuce i da odmorim, a on me cima i drzi po 20 min nizasta :-?


I sad ce tebi (ili bilo kome) pomoci to sto znas da tu stoji policajac, pa ces ici nekim drugim (u principu daljim) putem, iako si putovala 12h lomices se po sporednim ulicicama?
Pa kad neko tako u sporednoj ulicici udari nekog ti ces pljuvati i pitati se gdje je policija.

Moj zakljucak je da vecina policajaca lose radi svoj posao, oko cega se svi slazemo, i da te probleme treba rijesavati preko institucija, do prijavljivanja istih tih za koje mislite da nisu tu po propisima. Licno ja i par prijatelja smo tako jednog indijanca prijavili koji je, pa otprilike mjesec i vise dana, konstantno bio kod Centruma u Zaluzanima sa rokovnikom i zajebavao narod za svasta. Da li su neke sankcije isle prema njemu, pojma nemam, ali se tu pojavljivao dosta rijedje.
Da li ce ova grupa pomoci u toj svrsi? Naravno, da nece, nego ce taj problem samo odgoditi, pa cak moguce i povecati. Jer moze izazvati revolt istih tih pokvarenih pajkana, pa da krenu jos zesce zajebavati.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
E . je napisao:
Talija je napisao:
To mi je i logično za mjesta gdje je uvijek tmurno i mračno, mjesta kakvih ima po centralnoj Bosni, ali zašto je potrebno paliti ista u mjestima gdje sunce izbija oči te se ta svjetla nikako i ne vide da su upaljena osim u tunelima??
Ne znam...meni nekako ne smeta...

Ne smeta nikome jer se uopšte ne vidi pa se tako i zaboravi uključiti pa se plati kazna.
Pogotovo po gradu, gdje ionako ima mnogo kamenih uglačanih trotoara od kojih se odbija odsjaj sunca tako da upaljena svjetla ne znače ništa.
Valja van grada, pogotovo u doba dana kada se smjenjuje dan i noć, kad bez svjetala na drugom autu ne bi ni primjetio da ti to auto dolazi u susret pogotovo ako kaniš prestizati neko vozilo ispred sebe.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Meni ta svijetla po danu uposte ne smetaju, al mi zato oci iskpopase ljakanski "ksenoni" koji osvjetljavaju svuda osim tamo gdje trebaju.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne smetaju svjetla koja se ne primjete, pa se zato zaborave i upaliti, pa fasuješ kaznu za nešto što se ionako ne vidi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
To bi trebalo rijesiti da preko ljeta nisi obavezan paliti svijetla do prvog sumraka. Preko zime da moras i dobro. Cini mi se da je tako u Austriji, ali nisam siguran.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hertzog je napisao:
policija ima vise tvojih fotografija nego mediji slika Paris Hilton :)



:lol: :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 15:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
richa je napisao:
To bi trebalo rijesiti da preko ljeta nisi obavezan paliti svijetla do prvog sumraka. Preko zime da moras i dobro. Cini mi se da je tako u Austriji, ali nisam siguran.


Не само у Аустрији, него у многим "нормалним" земљама... У реду је кад је хладније, па се фарови и не грију толико, али халогена сијалица ради на температури ~200 °C, временом се оштећује фар, и сијалице краће трају.. Али ако се погледа по граду мало боље скоро сваком трећем становнику је фар или изблиједио, или изгледа као да је масан, или је поцрнио... Кад сабереш трошкове, ајмо рећи полирања или замјене фара, и сијалица, накупи се тога..

Екстра би било кад би се по завршетку зимске сезоне за ових пар дана увело да дневна свијетла нису обавезна до првог сумрака..


А не знам јесте ли примјетили, од када је дошао нови министар кренуло се пуном паром... Сад не загледају више у сијалице, јер им је вриједнији + од шефа по казненом налогу, него 10 км...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 16:23 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
da nisam prosao sa autom tu njemacku i austriju pa rekao bi da ljudi pale svijetla i u zimskom periodu..ovako sipak..pali se kad padne noc il ako je jaka kisa, tmurno vrijeme..

sto se tice BL, mislim da je doslo vrijeme glavnom ulicom na svakih 500m kamere i to preko 40km/h da blicaju..pa nek onda stisne gas ko ima dubok novcanik..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 17:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
E . je napisao:
A šta vam smeta?



Meni licno njihova bahatost i nekultura. Za sve ove godine mozda je jedan rekao - dobar dan ili vece, svi ostali krenu sa nekim glupim upadicama na racun auta ili tipicno muski, sovinisticki. Zatim, to sto iskacu iz grmova kao zecevi i jednom sam cak i rekla da se ne cudi ako ga neko ubije

Ti si onda neki baksuz. Mene nisu ni jednom zaustavili, a da mi nisu poželjeli dobar dan ili dobro veče (kakvo crno dobro veče kada me zaustave), a i stalno su stojali na vidnom mjestu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 17:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kreni malo van Banjaluke pa ces vidjeti odakle sve iskacu, k'o hajduci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 17:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Evo sada sam iz Prnjavora i samo na jednom mjestu su čekali, a i to na takvom mjestu da se vide na pedesetak metara....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Zoka, mene u gradu rijetko zaustave ( za sve ove godine mozda 5x) ali zato po magistralnim putevima kao zecOvi iskacu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 17:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
E jbg....meni je 99% vožnje u gradu i bližoj okolini...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 19:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Jest, kreneš od Pala prema Sarajevu, drot stoji na betonskom bloku i viri iza zidića sa radarom... vrlo vidno :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs