banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Apr 2013, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ko normalno vozi policija mu ne može uzeti pare.
Narod kao narod je generalno stoka pa bio on vozač ili policajac.
Ove dojave bi trebalo javljati i gdje ima i gdje nema policije da osioni vozači ne voze kao ludaci tamo gdje misle da nema drotova.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2013, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
najbolji su mi komentari na stranici, sta kad vas policija skonta :D ... ovo na zapadu i u regionu funkcionise godinama.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2013, 23:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
richa je napisao:
Nije sbbkbb jer ti dovoljno govori koliko se nesreca dogadja vikendom usljed toga sto su pijani vozaci. Ova grupa tu ne moze pomoci moze samo odmoci.


А замисли ситуацију, Марко Марковић живи у буџаку и изашао је у "пивницу" у Трапистима, дошао је аутом..

Напио се, и улази у ауто са још троје људи горих од њега, и на скретању код ортопедије тамо скрене лијево и крене гасати преко моста, ови га иза ложе престижи, престижи и крене престизати, ето кривине упада у маказице и не може избјећи судар, услијед дирања са другим возилом с десне стране може доћи до превртања, а ако остане тако како је, иде чеони судар... даље није потребно...

Шта хоћу да кажем, на тој страници је објављено да полицијска патрола стоји код раскрснице на паркингу Јелшинграда, да је прочитао да су они ту мислиш да би кренуо аутом, а и сигурно не би ишао кроз чесму па преко "бањалучког" па послије Нешковића десно (читај правио круг), него би рекао нема везе, идемо ми пјешке близу смо, сутра ће мо послије кафе доћи по ауто...

И тако као разуман човјек не дозволио у питање свој живот, јер нема те казне која ће живот замјенити, касно је када неко погине, људски живот је НЕПРОЦЈЕНИВ !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2013, 23:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Talija je napisao:
Ko normalno vozi policija mu ne može uzeti pare.
Narod kao narod je generalno stoka pa bio on vozač ili policajac.
Ove dojave bi trebalo javljati i gdje ima i gdje nema policije da osioni vozači ne voze kao ludaci tamo gdje misle da nema drotova.


Nije to bas tako. Sto se tice murije, dobar procenat je tu da bi se ONI licno uplusali 50-100 km za noc. Dakle, ne da bi pazili na bezbjednost, ne da bi pojacali priliv nekih sredstava u budzet, nego da bi se oni licno uplusali.
Drugo, ako te zaustavi, ako si trijezan, vezan, nisi prekoracio brzinu, obilaze kao kerovi oko auta, i mole boga da ti je pregorila lampica iznad zadnje tablice, pa da uzmu makar zenera sebi u dzep, umjesto 20 ili 30 ili koliko je vec po zakonu u budzetska sredstva. Dok u tu isto vrijeme, neizivljeni klinci loze auto od 1200 maraka preko puno linije, i kroz crveno, i to nikom nista.

Bilo kojim metodama, neka 100% eliminisu korupciju u svojim redovima, ili barem kad je rijec o ovim kontrolama, i ja cu prvi biti protiv ovakvih FB stranica, ili slicnog.
Idioti se rasporede po naseljima u po dana, gledaju ko ce od pjesaka preci ulicu van pjesackog, da mu uzmu 40 km, a ja stojim na pjesackom, cekam da se neko smiluje da stane, da predjem, drot stoji na 2 metra od mene, i ne pada mu na pamet da reaguje, na bilo koji nacin. I to je normalno?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2013, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
richa je napisao:

Ne vidim za sta te mogu zajebavati ako si tehnicki ispravan i vozis po propisima. Ako nisi jedno od togs onda nemas sta da trazis na cesti ( ne samo ti vec bilo ko) i zasluzujes da platis kaznu.


I te kako mogu i zezaju tj pokusavaju pa kod koga se ovajde, ovajde se. Meni su trazili zeleni karton u sred grada, ne na granici a nemaju pravo da mi traze. Onda su mi trazili potvrdu od ADAC a godinama nisam na njihovom osiguranju a i da jesam - sta oni imaju sa mojim osiguranjem?! Auto star pola godine on me pita imam li opremu i svjecice :lol: Onda me pitaju ko je vlasnik auta, ja kazem firma a njemu nije jasno kako mogu da vozim auto koje je na firmu registrovano i kaze - dace mi vozacku kad dodje vlasnik auta :lol: Trebam li jos da nabrajam?? Nesto se bojim da tako ispituju Dodikovog sina, tj da ga uopste smiju zaustaviti :lol:

edit: Prodjem skoro 1500 km i ne vidim pandura ( ako ne racunam na granici Slo/Hr) a onda od Gradiske do BL ( dok se islo starim putem) u svakom selu po jedna patrola. I da makar stoje na osvjetljenom putu nego iskacu iz zbunja kao zecevi.

Pisala sam vec par puta pa mi nece biti mrsko ni ovaj put da ponovim, jedne zime me zaustavili kod Rebrovacke crkve i trazi papire, ja mu uredno sve dajem, zavezana sam, brzinu nisam ni mogla razviti jer sam skrenula iz pravca Starcevice, i kad mi nista nije mogao naci onda je bukvalno rekao: " Daj mi 10 km" ja ga pitam zasto da mu dam a on odgovara: "Pa vidi kako je hladno, a ja moram stajati napolju." Hocemo i dalje da pricamo o bezbjednosti saobracaja?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Poslednji put menjao ajkula dana 07 Apr 2013, 00:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa poznato je da među policijom imaš svakavog šljama, među vozačima isto, a i među pješacima koji kao muve bez glave kidišu pod točkove.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja ako sam sljam kao vozac, na meni je da platim kaznu, budem sankcionisan. On ili oni, kao ovlastena lica, ako su sljam, ostecuju drzavu, i sve nas. Ja kao sljam vozac mogu samo svoj novcanik da ostetim. To je nebo i zemlja.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2011, 16:45
Postovi: 138
zadnja dva tri dana ih je toliko u gradu, sad da li je to slucajno ili ima veze sa ovom grupom pa udaraju kontru...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:07 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Бенџи je napisao:
richa je napisao:
Nije sbbkbb jer ti dovoljno govori koliko se nesreca dogadja vikendom usljed toga sto su pijani vozaci. Ova grupa tu ne moze pomoci moze samo odmoci.


А замисли ситуацију, Марко Марковић живи у буџаку и изашао је у "пивницу" у Трапистима, дошао је аутом..

Напио се, и улази у ауто са још троје људи горих од њега, и на скретању код ортопедије тамо скрене лијево и крене гасати преко моста, ови га иза ложе престижи, престижи и крене престизати, ето кривине упада у маказице и не може избјећи судар, услијед дирања са другим возилом с десне стране може доћи до превртања, а ако остане тако како је, иде чеони судар... даље није потребно...

Шта хоћу да кажем, на тој страници је објављено да полицијска патрола стоји код раскрснице на паркингу Јелшинграда, да је прочитао да су они ту мислиш да би кренуо аутом, а и сигурно не би ишао кроз чесму па преко "бањалучког" па послије Нешковића десно (читај правио круг), него би рекао нема везе, идемо ми пјешке близу смо, сутра ће мо послије кафе доћи по ауто...

И тако као разуман човјек не дозволио у питање свој живот, јер нема те казне која ће живот замјенити, касно је када неко погине, људски живот је НЕПРОЦЈЕНИВ !


Jest tako, samo sto se to da ostave auto i odu pjeske desava u 1% situacija (ja jos nisam cuo da se tako nesto desilo, sto naravno ne mora da znaci da nije). U ostalih 99% isti ti pijani likovi produze za grad.
Na kraju krajeva, da je normalan ili recimo savjestan ne bi ni isao tu vece autom, a zna da ce piti, vec bi iz istog tog Budzaka otisao u pivnicu pjeske.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:13 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
ajkula je napisao:
richa je napisao:

Ne vidim za sta te mogu zajebavati ako si tehnicki ispravan i vozis po propisima. Ako nisi jedno od togs onda nemas sta da trazis na cesti ( ne samo ti vec bilo ko) i zasluzujes da platis kaznu.


I te kako mogu i zezaju tj pokusavaju pa kod koga se ovajde, ovajde se. Meni su trazili zeleni karton u sred grada, ne na granici a nemaju pravo da mi traze. Onda su mi trazili potvrdu od ADAC a godinama nisam na njihovom osiguranju a i da jesam - sta oni imaju sa mojim osiguranjem?! Auto star pola godine on me pita imam li opremu i svjecice :lol: Onda me pitaju ko je vlasnik auta, ja kazem firma a njemu nije jasno kako mogu da vozim auto koje je na firmu registrovano i kaze - dace mi vozacku kad dodje vlasnik auta :lol: Trebam li jos da nabrajam?? Nesto se bojim da tako ispituju Dodikovog sina, tj da ga uopste smiju zaustaviti :lol:

edit: Prodjem skoro 1500 km i ne vidim pandura ( ako ne racunam na granici Slo/Hr) a onda od Gradiske do BL ( dok se islo starim putem) u svakom selu po jedna patrola. I da makar stoje na osvjetljenom putu nego iskacu iz zbunja kao zecevi.

Pisala sam vec par puta pa mi nece biti mrsko ni ovaj put da ponovim, jedne zime me zaustavili kod Rebrovacke crkve i trazi papire, ja mu uredno sve dajem, zavezana sam, brzinu nisam ni mogla razviti jer sam skrenula iz pravca Starcevice, i kad mi nista nije mogao naci onda je bukvalno rekao: " Daj mi 10 km" ja ga pitam zasto da mu dam a on odgovara: "Pa vidi kako je hladno, a ja moram stajati napolju." Hocemo i dalje da pricamo o bezbjednosti saobracaja?


Poenta tvoje price je da ova stranica donosi poboljsanju bezbjednosti saobracaja, ili doprinosi inacenju prema policiji?

Koliko sam skontao po tvojoj ptici si ti bila u redu. Jesu li ti mogli ista!? Nisu, nastavi dalje. To sto su oni smecari, ne znaci da mi mozemo voziti pijani i divljati sa autom i kad znamo gdje je patrola usporiti, pa poslije nastaviti po istom.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Talija je napisao:
Pa poznato je da među policijom imaš svakavog šljama, među vozačima isto, a i među pješacima koji kao muve bez glave kidišu pod točkove.


Прави кретенизам, као да су они једини на свијету, понекад је лакше њима стати него возачима, али џаба када нема културе...

Примјер, послије Хард Рока у Борику, прво скретање десно, и због мајмуна што паркирају испред МАЊЕ мораш ићи лијево одма, дакле 30 десно 40 степени лијево и он види да ти скрећеш он стоји и чека и таман кад мислиш да неће загазити, он стане, ни да погледа, али јебига кад загази мораш стати, и кад станеш ту направиш колапсблокираш оба смијера..

Будући да идем за Возача моторних возила, у књигама саобраћајне инфраструктуре, друге земље ријешили проблем односа пјешаци-пјешачки прелаз-ауто постављанјем острва...

IIIII=IIIII

Јер постоје пјешачки који су широки око 10 -12м , и сад ако он закорачи још у супротној траци ти си дужан да станеш и чекаш 15 секунди да он прође умјесто да идеш и кад пјешак дође на средину пута на којем постоји острвце на којем стане и прелази невезано за траку која му је иза леђа...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
ajkula je napisao:
Koliko godina zatvora dobi ona zena sto je ubila dedu i unuku u Boriku?

Koliko se sjećam, nikoliko - ubila se ranije.
Možda sam nešto pomiješao.


U svakom slučaju...koji moj...u zadnjih 10-ak godina su se patrole u ovom gradu pomjerile sa semafora kod Grge, sad su na proširenju kod betonare...bivše...ili poslije kružnog, i kod Čajavec-a što im je Konzum sjebao koncepciju, pa su na KB dole niže, a ovamo su otišli, sem kad su na trotoaru u Dučićevoj jer su puno upali na slotovima...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 00:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
richa je napisao:
Poenta tvoje price je da ova stranica donosi poboljsanju bezbjednosti saobracaja, ili doprinosi inacenju prema policiji?


Mislila sam da sam u prvom postu bila jasna - iskljucivo bunt protiv njihovog haraca koji ide njima u dzep. Vjerovati u njihovu iskrenu namjeru za boljitkom vozacke kulture i bezbjednosti u saobracaju je ravno vjerovanju bajki. Sve dok se pijanom vozacu ne oduzme vozacka na minimum 3 mjeseca i ne naplati kazna od barem 1000 km mi nemamo o cemu pricati. Nisu ljudi na zapadu rodjeni sa vozackom kulturom nego ih boli kada ih udaris po dzepu. Prosle sedmice sam imala priliku da vozim u Americi i nema divljanja po autoputu, maksimalno se vozi oko 10 milja brze. A najniza kazna za brzu voznju je preko 300$ ( barem je tako pisalo na tabli uz autoput) a najvise oko 1000$, ako se parkiras bez parking karte onda je kazna 115$ + za pauk + neke takse ( ako su slagali mene i ja lazem vas). I da vidis kako se svi useru kada ugledaju muriju. A kod nas, znas da ces uz cvaju proci ko gospodin i jos ti kazu gdje je sledeca patrola :lol: :roll:

E. nisam znala da se ubila. Sjecam se samo da je pokusala pobjeci i da su je klepili negdje na Madjarskoj granici.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 01:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
ajkula je napisao:
Sve dok se pijanom vozacu ne oduzme vozacka na minimum 3 mjeseca i ne naplati kazna od barem 1000 km mi nemamo o cemu pricati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 01:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ajkula, ne mogu sigurno tvrditi to, ali tako sam ja čuo. Mogu provjeriti.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 08:34 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
ajkula je napisao:
richa je napisao:
Poenta tvoje price je da ova stranica donosi poboljsanju bezbjednosti saobracaja, ili doprinosi inacenju prema policiji?


Mislila sam da sam u prvom postu bila jasna - iskljucivo bunt protiv njihovog haraca koji ide njima u dzep. Vjerovati u njihovu iskrenu namjeru za boljitkom vozacke kulture i bezbjednosti u saobracaju je ravno vjerovanju bajki. Sve dok se pijanom vozacu ne oduzme vozacka na minimum 3 mjeseca i ne naplati kazna od barem 1000 km mi nemamo o cemu pricati. Nisu ljudi na zapadu rodjeni sa vozackom kulturom nego ih boli kada ih udaris po dzepu. Prosle sedmice sam imala priliku da vozim u Americi i nema divljanja po autoputu, maksimalno se vozi oko 10 milja brze. A najniza kazna za brzu voznju je preko 300$ ( barem je tako pisalo na tabli uz autoput) a najvise oko 1000$, ako se parkiras bez parking karte onda je kazna 115$ + za pauk + neke takse ( ako su slagali mene i ja lazem vas). I da vidis kako se svi useru kada ugledaju muriju. A kod nas, znas da ces uz cvaju proci ko gospodin i jos ti kazu gdje je sledeca patrola :lol: :roll:

E. nisam znala da se ubila. Sjecam se samo da je pokusala pobjeci i da su je klepili negdje na Madjarskoj granici.


Znaci taj isti pijani gospodin treba da zna gdje je policija i da ne plati ni 1KM i opet sutra nastavi po istom?
A bogme u zadnje vrijeme kad patrola stoji potpuno po propisima, prsluci, cunjevi, vozilo, aparat za duvanje i ostalo nema dogovaranja, nego majstore odi duvaj pa se sutra dogovaraj sta i kako.

Kivna si na nasu policiju (msm realno ko nije), ali u toku dana ce biti sigurno bar 2-3 policajca koja nece htjeti da cuju za dogovaranje i koji ce fino napisati kaznu. To sad sa ovom stranicom nece bas biti slucaj, pa ce svakavi idioti vozati po cesti.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Nego da pitam dali se samo meni cini ili su lipari tj obicni pozornici poceli ponovo da kontrolisu i zaustavljaju po BL. Zadnjih godina to nije bila praksa jer je samo saobracajna policija kontrolisala saobracaj. Ako jesu onda se vracamo u 95-u kad smo na relaciji borik-centar-borik znali imati i po 2-3 zaustavljanja. :roll:

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 09:42 
Citiraj:
ali u toku dana ce biti sigurno bar 2-3 policajca koja nece htjeti da cuju za dogovaranje i koji ce fino napisati kaznu.

Dobro Ajkula rece, mislis da ce je napisati Dodikovom sinu isto kao i meni ili ce se usrati za svoj posao i reci mu "gospodine produzite slobodno", mislim necemo se lagati...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 09:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Neki politicar ubije kolima neduznog momka i nadje zamenu da lezi u zatvoru umesto njega, a meni naplati kaznu jer nisam upalio svetla ili vezao pojas... Dokle god imamo takve arsine ja podrzavam ove i slicne akcine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2013, 09:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa to je nazalost istina. Da oni rade svoj posao "ni po babu ni po stricevima" onda do ovavkvih akcija ne bi ni doslo, jer koliko sam procitao komentara u grupi, vecina je revoltirana ponasanjem policajaca.

I sto neko napisa (mislim TnS), cilj policije je prvenstveno preventiva, a ne kaznjavanje a dok je god kod nas obrnuta situacija, stvari kao ova grupa ce se pojavljivati, narod ce pokusavati na svaki nacin da doskoci plavcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs