banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2012, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
MuskoBre je napisao:
E . je napisao:
Šta fali taksistima?


Po koji mjesec zatvora zbog bahatosti u saobracaju.


+1

Shvatam ja da oni žure. Shvatam ja da oni i žive od toga, ali hebemu da hoćeš da prođeš kroz mene, pa to stvarno nema smisla.
Sitacija kod one krive raskrsnice kod SUP-a i pekare Dan i noć ili kafića NEST, kako vam drago. Ja idem od Hiseta i uredno stojim u redu na semaforu i čekam zeleno. I dolazi bajun iz pravca tranzita i hoće da prođe na parking koji tu postoji i meni pokazuje da se vratim u rikverc da bi on mogao da prođe a nikog iza mene. Teško čovjeku da me obiđe, zašto bi on molim te, kada ja treba da se maknem njegovom veličanstvu. (Samo jedna od situacija.)
Da ne spominjem da nikad, ali nikad, nikog ne bi pustili a u stanju su da izlete ispred nekog u kranje kritičnim situacijama, ili sviraju ako ih ne pustiš. Tako da ih više ne puštam iz principa, i kad bih mogla i pustila bilo koga drugog. Jedino kad baš moram.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2012, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Šta fali tom P?


Poslednji put menjao g|e@ck dana 31 Mar 2012, 14:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2012, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
zipo je napisao:
160X180 mm, dole treba biti traka širine 20 mm i broj vozačke.

Ja imam onu magnetnu negdje i ako kome treba mogu potražiti.



Ja sam viđao i bez broja vozačke kao što je i kod mene. Magnetna košta nevjerovatnih 10KM. Ok, kada poprave auto vidjeću da nalijepim i broj vozačke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Zanima me koliko je vozača početnika na forumu i da li je iko od vas nakon polaganja imao ikakav udes ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 10:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
hercegovac27 je napisao:
Zanima me koliko je vozača početnika na forumu i da li je iko od vas nakon polaganja imao ikakav udes ?

Svaki vozac je nekada bio pocetnik :).
Zasto bi neko imao udes?Ja uvijek kazem, za udes nisu kriva djeca koja sjedaju za volan, nego njihovi starci koji nisu u stanju uviditi psiholosko stanje njihovih potomaka.Ima retarda koji, cisto iz gusta i ugleda u drustvu, vole raditi pizdarije gdje god se nadju, pa i za volanom.Ima nezrele djece koja izletavaju gdje stignu, ne staju na stopu, ne koriste zmigavce, maglenke, ne pale svjetla, ne vezu se, preticu gdje je zabranjeno, da ne nabrajam dalje.
A opet, ima i djece koja su vrlo savjesna, razumiju sta je opasnost i ne zele se dovestu u jednu takvu i postuju to sto su im starci kupili auto, dali pare za vozacki itd.Kada bi roditelji vise poveli racuna kome kupuju auto, udesa bi manje i bilo, a i manje plavih smrtovnica.
Tako da, ako si pocetnik vozac, oslobodi se straha kada vozis, vozi uvijek barem 10 km/h ispod ogranicenja ( naravno kada je zima, kisa, magla, vjetar... prilagodi stil voznje i brzinu uslovima ), ne pretici ni kada je dozvoljeno, ako ti nije bas nuzno, jer za preticanje ipak treba imati malo vjezbe, polako skreci, pali svjetla i, opet kaze, koristi mozak dok vozis i sve ce biti ok :)

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ja vozim 3 godine i nisam imao cirkusa do sada.
Nosim P na Korsilaku jer burazu to sranje jos nije isteklo. Tj. ja skinem, on vrati. I tako redom. Na kraju sam odustao.
Ali kontam da cu ga namjerno ostaviti. Sto kaze Rajs "Nosim P, da se ovi iza mene boje" :lol:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
skyzeR je napisao:
...ne koriste...maglenke...
Veći su problem oni što koriste...

...kako bih ima lupao farove..

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ili ima onih, vidjeh na predzadnjem pasatu, upali poziciju, koja se jedva vidi, i onda maglenke, jer drugacije ne moze.

Ali najbolji fazon koji vidjeh u gradu neko je ispred "P" stavio dvotačku pa izgleda :P. Dobar fazon ;)

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2012, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Može da upali normalna svjetla, kao što svi rade.

Imam i ja prednje pozicije koje su van kućišta glavnog fara te mogu nezavisno raditi, pa svejedno palim kratka svjetla kao dnevna.


Što se naljepnica tiče, može i da naljepi oval Portugala. :D

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 14:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
E . je napisao:
skyzeR je napisao:
...ne koriste...maglenke...
Veći su problem oni što koriste...

...kako bih ima lupao farove..

E da, ti su mi jos jaci, pogotovo kada imaju malo skuplja auta, pa hoce da im zvjeri izgledaju jos "mocnije".Sta ces, seljacka posla, isto kao sto ima ona "da seljacima svijetle oci, Banja Luka bi bila Las Vegas " :D.Nisam siguran da li kod nas ima kazna, ali u EU se placa 35 eura ako imas upaljene maglenke bez razloga, takodje se placa i kada seljaci pale motor dok cekaju na mjestu, to se vodi kao bespotrebno zagadjenje okoline i svaka im cast za te zakone.

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
Za maglenke ti mogu naplatiti kaznu (mislim da je 40 KM) ako vremenski uslovi ne zahtijevaju njihovu upotrebu. Ovo za upaljen motor koliko znam nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2012, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
AFAIK, za motor nema.

Za maglenke ima i treba da se provodi!

Imam odvojeno pozicije, odvojeno farove, odvojeno duga svjetla, odvojeno maglenke i još auxiliary lampe...dođe mi da mu sve to papalim u oči kad ga vidim da vozi pod maglenkama u vedrom sumraku, jer je zajeban kao Atila Han...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2012, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Nemam ja strah od voznje cak i nakon udesa ako se tako moze nazvati. Nisam udario u auto nego u kamen na putu koji je bio iza okuke. Nisam ga vidio. Inace je taj put u losem stanju. Ko je god ikada isao preko Vojna i Rastana ka Mostaru zna koliko je gadan put. Uzi je i od gradskih ulica. Ne znam samo kojeg sam djavla posao tim putem.
Polozio sam prije nekih 5 mjeseci ali u auto sam sjeo tek prije desetak dana. Jedino mi je prekjuce bas bilo gadno voziti Bulevarom u Mostaru po noci. Pljusti vani kao iz kabla a rasvjetu jos nisu upalili sto je dodatno smanjilo vidljivost. Takodje kao pocetnik ne mogu dugo voziti. Svaka cast zaista onima koji mogu i po nekoliko sati provesti u voznji. Ja sam u komadu vozio 3 i po sata i zaista mi je bilo puno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2012, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Polako, ne može preko noći, vozikaj se kad god uhvatiš i da si dobre volje (mada ja bolje vozim živčan :lol: ), pa kako budeš hvatao rutinu, sve više će samo ići.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2012, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Svakom novopoloženom što sjedne u benzinca da saobraćajni policajac isplati 10 KM na licu mjesta!

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2012, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Joj kako ja volim takve vozače, a još draži su mi bili dok nisam prodao stojadina. Nije bio neka zvijerka, ali je imao home made kuku isturenu nekih petnaestak cm (taman može dohvatiti hladnjak). Svi su držali rastojanje. 8)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2014, 18:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5621
Lokacija: Banja Luka
Da li je P još uvijek potrebno? U ZOBS RS nisam našao ništa što se toga tiče, a na BIHAMK-ovom sajtu sam našao Zakon i prema tome ne treba, al' ne znam da li to važi za RS?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2014, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Mislim da je obavezno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2014, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Naravno da je obavezno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2014, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Naravno da treba. Policajci bi trebali to malo češće kontrolisati i dovesti u red da se koriste onakve kako zakon propisuje. 160x180 mm, crvena boja i da bude vidno istaknuto.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs