banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 14 Jul 2017, 12:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Evo na sajtu MUP-a sam nasao tekst iz koga se vidi da za promjenu podataka o vlasniku vozila nije potreban stiker.
"Promjene podataka o vlasniku vozila
Za promjenu podataka o vlasniku vozila potrebno je priložiti:
1.Zahtjev za promjenu podataka o vlasniku vozila
2.Isprave o vozilu (povrda o registraciji vozila i potvrda o vlasništvu vozila), kako bi se u iste, odnosno nove isprave evidentiralo važenje registracije vozila
3.Registarske oznake bez međunarodne oznake BiH
4.Javnu ispravu ili dokaz o nastaloj promjeni".

Ali vlast je u rukama cinovnika i zakoni su u njihovoj volji
LP

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 14 Jul 2017, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Prodao sam auto prije nekoliko dana bez problema. Opstina Celinac

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 22 Jul 2017, 12:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Taman kada sam mislio da sam rijesio problem, pojavi se neocekivani: kupac ne zeli da registruje auto na sebe. U stvari, u ponedeljak sam ga obavijestio da sam rijesio problem i da se auto moze registrovati, on obeca da ce to raditi u ovoj sedmici. provjerim juce u MUP-u-nije.
Nazovem, nece da se javi. Posaljem poruku da cu mu doci sa policiom-sto cu i uraditi, jer vozi vozilo sa mojim papirima koje mu ja nisam dao vec dala osiguravajuca kuca koja priprema papire za registraciju, tj. ima papire za registraciju a ne zeli da ga registruje. A i uplatio je dio osiguranja do isteka registracije!!!???

p.s.: da ne bude dvojbe medju citaocima ovoga posta: kupac nikada nije rekao da je nezadovoljan autom.
LP SVIMA

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 07 Sep 2017, 08:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ima li ko aktivan po pitanju registracije da mi sračuna ovogodišnju cifru?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 07 Sep 2017, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Skini aplikaciju RegBih sa playstorea i skontaces otprilike :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 07 Sep 2017, 10:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Dobih info na pp, a za aplikaciju RegBih-infor servis, jel to?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 07 Sep 2017, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Jeste, pa koja druga ima pod tim imeom i sa tom funkcijom?
Btw, hvala za info @pilot, nisam znao za ovo, a vidim da je poprilično tačna i samim tim i korisna. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Sep 2017, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Ne znam, meni je debelo promasila cifre registracije za oba auta koja sam registrovao u zadnjih godinu dana, a ostale informacije su nula bambija... Samo jedna benzinska u BL, samo jedan auto otpad u Laktasima, medju listom servisa nema nijednog od dva gdje vozim auto... Iz mog ugla, poprilicno beskorisna aplikacija sa nepotpunim informacijama koje se znacajno mogu dopuniti uz pola sata guglanja.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Sep 2017, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Aplikacija daje tacne troskove, a popusti po polisama zavise od osuguranja do osiguranja. Racunaj 25-30% po polisi da daje svako.
Et, to ti je otprilike to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Sep 2017, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Ok,vjerujem da si u pravu. U svakom slucaju, sve ostale informacije su blago receno nedovoljne a vidim da je aplikacija stara oko godinu dana...

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Maj 2020, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nedavno smo pisali o stikerima i lijepljenju i odljepljivanju istih (na neadekvatnoj temi, pa ću se nadovezati na ovoj).
Nije baš za auto, nego za 50cc skuter.
Danas sam se načekao ispred MUP-a (CIPS-a) sat i po vremena da bih za 2 minute na šalteru dobio stiker (koji se na mopedima i motociklima po nepisanom pravilu lijepi na tablicu).
E sad, 50cc skuteri/mopedi su trajno registrovani i šta je onda svrha stikera koji inače košta 5 KM?
Da bi se dobio stiker, mora se predati polisa (košta 27 KM sa 50% popustom) i tehnički pregled (košta 25 KM).
Dakle, stiker dokazuje da je 50cc legalan za vožnju, tj. da ima polisu i tehnički, iako je trajno registrovan, znači to smo definisali.
Pošto sve ovo nije skupo, ja sam sve odradio, da budem full legalan, ali me najviše izbija ta zastarjela administracija i dugo čekanje.

Nego da pređemo u praksu, policija kod kontrole 50cc obično traži saobraćajnu, vozačku, polisu obavezno na uvid, a stiker i ne gledaju i ljudi su na to navikli.
Mnogi (između ostalih i jedan kolega forumaš) samo izvadi polisu koja je apsolutno obavezna, a ne odradi tehnički i ne kupi stiker.
E sad, po zakonu, ako nemate istaknut stiker, ili je zastario, kazna je od 100 do 300 KM, mada ne vjerujem da bi iko insistirao na tome kod 50cc, čak ni najpedantniji murjaci.
Dobar dio vozi bez kacige i ikakve zaštite i boli ih briga (danas jedan ima masku preko lica zbog korone ali nema kacigu :lol:), tako da je stiker na 50cc najmanje bitan.
Nego kontam šta bi bilo kada bi neko imao i polisu i tehnički kod sebe, da li je legalan za vožnju, pretpostavljam da jeste, osim što bi mogao biti kažnjen zbog nemanja stikera u teoriji?
Ali šta bi bilo kada bi neko samo sa polisom učestvovao u saobraćajnoj nezgodi, a stikera nema, jer tehnički nije odradio, da li bi bio automatski kriv jer bi se takav moped/skuter smatrao tehnički neispravnim?

Teško da je ovo precizno definisano i da neko zna odgovor jer nismo na primorju gdje ima puno skuterčića i uopšte dvotočkaša.
Ja sam odradio sve po pravilima kako mi je rekao prijatelj koji se bavi registracijama, ali on mi kaže da mnogi agenti/agencije zapravo i ne znaju za cijelu ovu proceduru kod 50cc.

A i slaba je kontrola od strane policije ove kategorije vozila, samo ponekad početkom sezone u maju/junu me kontrolišu iako vozim maltene cijele godine (osim po snijegu).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Maj 2020, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Vezano za administraciju, moj stari otišao da registruje auto neki dan. Otišao ujutro oko 6h, pa bio šesti po redu. I završio u 9h. A red...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Maj 2020, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Najbolje je doći oko 14h, red je puno manji jer rade do 15h.
Ili eventualno prije 7h pa čekati da otvore.

Odužio sam post iznad, da probam skratiti.
Mnogi misle da su trajno registrovani na 50cc i da ništa više ne trebaju (ni polisu) i onda ih klepi murija sa kaznom.
Neki znaju da trebaju polisu, ali ne znaju (ili neće) da odrade i tehnički i novi stiker.
Pitanje je šta bi bilo kada bi neko sa polisom, ali bez tehničkog, i samim tim stikera, učestvovao u nezgodi i da li bi bio automatski kriv.
Jedan pametan murjak mi je prilikom kontrole samo pogledao stiker na tablici i skontao da sam full legalan (jer ja stiker ne mogu dobiti bez polise, tehničkog i saobraćajne što znači da imam sve ako imam stiker). :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 08 Maj 2020, 23:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Naljepnica, jebem mu mater. Naljepnica.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 09 Maj 2020, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Jebem mu mater, svi kažu stiker, na uplatnici tako piše, čak se i u ZOBS-u zove "stiker", pa sam i ja navikao, ali inače sam saglasan da izbacimo tuđice iz našeg jezika, dakle naljepnica je (iako svi to zovu stiker, ali jebi ga). :)
Ja čak forsiram srbizme umjesto kroatizama, nije dojam, nego utisak, nije zrak, nego vazduh, nije tekućina, nego tečnost, nije usporedba, nego poređenje, nije ploha, nego površina, itd.
A šta ćemo Mirdža sa auto dijelovima, šta je bolje, njemački anlaser, engleski starter motor, ili po naški elektropokretač?
Još varijacija, kuplung-kvačilo, getriba-mjenjač, fergazer-karburator-rasplinjač, ajnšpric-indžektor-ubrizgavač, itd?
Pošto smo na temi auto-moto, možemo malo i o riječniku u vezi tehnikalija. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 09 Maj 2020, 02:45 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Joj, stani pečen ti kru!
U bivšoj Jugoslaviji se ovdje učio srpsko hrvatski i normalno je da imamo riječi s obadvije strane.
I još mnogo tuđica.
Ja se uvijek sjetim "sviter/a" iliti tanji džemper. Kod mene su to stari babe i đedovi govorili, a riječ je engleska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 09 Maj 2020, 09:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
U Šleskoj, regiji u kojoj živim, koristi se dijalekt koji mnogi čak zovu jezikom. U principu, mnogo se razlikuje od poljskog - ima mnoge posuđenica iz njemačkog i češkog.
Zašto o tome pišem? Većina tehničkih izraza su njemačkog porijekla, kao i u srpskom ;)
@hadzija
Na poljskom, "sveter" je džemper, a na šleskom "cvitr" je tanki džemper, bluza.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 09 Maj 2020, 12:26 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Mirdza,
Za tehniku me ne čudi što su njemačke riječi.
Za sveter- znači ima isto značenje kao i kod nas. Opet, Englezi su se širili po cijelom svijetu al zanimljivo je da su različiti narodi(i to ne bliski, ni komšijski) preuzeli istu riječ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 10 Maj 2020, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Zna li neko koliko je u prosjeku sad skuplja registracija bez tih popusta koje su ukinuli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Registracija auta
PostPoslato: 10 Maj 2020, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
50% od dosadašnje cijene što si plaćao za osiguranje. za 1.4 55kw sam plaćao cc 250KM uz 50% popusta (tako nešto)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs