banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 99  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Evo, Castra , ima novi ADAC test, jes' vidio?



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
balkanski špijun je napisao:
Ljetne gume mi trebaju, 15" 195/65
Ja sam čoek penzioner, sa porodičnim autom, ne trebaju mi neke visoke brzinske performanse

Malo čačko, cijena za modele sljedeće...
1. Fulda Ecocontrol HP 2 (71 KM)
2. Yokohama Bluearth ES32 (70 KM)
3. Sava Intensa HP2 (75 KM)


Jel ko vozio nešto od ponuđenog, zašto da, zašto ne?


Imam ja na službenom prometalu tzv. svemogućem SDI-ju ove Fulda Ecocontrol....nisam nezadovoljan kako se ponašaju na suvom, međutim druga je priča na mokrom jer mi ne ulivaju neko povjerenje, mada iskreno niti gasamo nešto previše a ni sdi ne može baš brzo.
Da sad mogu da biram probao bih ove Yokohama, djeluju mi malo mekše od Fulde, a Savu ne bih nikako ni pod razno.

Javi šta si kupio i turi ođe neku recenziju.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 29 Mar 2021, 13:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ako neko trazi bolje gume za (relativno) jace auto, a ne zeli da proda bubreg za iste, Bridgestone ima novost u svojo gami - Potenza Sport. U dimenziji 225/45/17 kostaju ~90€/kom sto je vise nego dobra cijena za perfeormanse koje daju. Rekao bih cak da nemaju konkurencije.

Slika

Slika

https://www.youtube.com/watch?v=yqJqDY0YQ28

Nema na cemu ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 30 Mar 2021, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Ja uzeo dvije Sava Perfecta, pa ću vidjeti kako se ponašaju kad ih namontiram.
Navodno su lošije po mokrom, kao i svaka guma, tj. svaka jeftinija guma, wow, koje otkriće.
Kad je mokro onda je klizavo, kad hodate po mokrim pločicama drastično je drugačije nego kad su suve - ko bi rekao.
Nego, u teoriji su bolje od Tigar/Riken, iako su jedne od najjeftnijih, ali trebalo bi da imaju dobar odnos cijene i kvaliteta.
Dakle, em je Fiesta, em ne glumim Hakinena, za malo para se dobije nova guma koja se kotrlja i vozi od tačke A do tačke B, za malo po gradu i oko grada ne treba bolja.
Puno se diskutovalo o gumama i saglasan sam da mogu praviti drastičnu razliku, ali džaba i dobre gume ako ne znate svoje granice i granice vozila.
Dakle prilagoditi se situaciji (i novčanoj, kao i situaciji na putu) i nema problema ni sa kakvim gumama.
Ima i Sava Intensa, ona je navodno tvrđa, i naravno još lošija po mokrom, ona je idealna za neku zemlju sa visokim temperaturama i manje padavina.
Juče ostavio kod vulkanizera, danas preuzeo, odbacio sam stare gumetine, a stavio nove ljetne.
Tako sam i jesenas stavio zimske, sada imam ljetni i zimski set feluga i mijenjam sebi po sezoni i eventualno po promjeni vremenskih prilika (4 oriđiđi čelične feluge platio 50 KM na Piku).
Kad bolje skontam, mogao sam kupiti i puno bolje gume jer je za ovu dimenziju 175/65-R14 razlika minimalna, oko 30 KM po gumi, kad mogu svako malo da zaždijem kutiju cigara i 10 limenki piva, mogao sam dati malo više na gume.
Ali opet, s obzirom da ne pređem ni 10 hiljada godišnje i da je u pitanju Fiestica, koja nije ST, vjerovatno mi dođe na isto, bolje gume možda imaju efekta, a možda su i overkill, ne vozim ja nešto naročito ni puno ni daleko.
Najvolem sam zamijeniti točkove i stegnuti moment-ključem na 110 Nm, pa nisam beveze kupio krokodilku i ključ (i da, mrzim vulkanizere koji stežu toliko da ne možeš odviti i kad skačeš po šipki od metar).

Slika

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 30 Mar 2021, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Cestitam



https://youtu.be/QVibtTjReu4


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 30 Mar 2021, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rider on the storm je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Ja uzeo dvije Sava Perfecta, pa ću vidjeti kako se ponašaju kad ih namontiram.
Navodno su lošije po mokrom, kao i svaka guma, tj. svaka jeftinija guma, wow, koje otkriće.
Kad je mokro onda je klizavo, kad hodate po mokrim pločicama drastično je drugačije nego kad su suve - ko bi rekao.
Nego, u teoriji su bolje od Tigar/Riken, iako su jedne od najjeftnijih, ali trebalo bi da imaju dobar odnos cijene i kvaliteta.
Dakle, em je Fiesta, em ne glumim Hakinena, za malo para se dobije nova guma koja se kotrlja i vozi od tačke A do tačke B, za malo po gradu i oko grada ne treba bolja.
Puno se diskutovalo o gumama i saglasan sam da mogu praviti drastičnu razliku, ali džaba i dobre gume ako ne znate svoje granice i granice vozila.
Dakle prilagoditi se situaciji (i novčanoj, kao i situaciji na putu) i nema problema ni sa kakvim gumama.
Ima i Sava Intensa, ona je navodno tvrđa, i naravno još lošija po mokrom, ona je idealna za neku zemlju sa visokim temperaturama i manje padavina.
Juče ostavio kod vulkanizera, danas preuzeo, odbacio sam stare gumetine, a stavio nove ljetne.
Tako sam i jesenas stavio zimske, sada imam ljetni i zimski set feluga i mijenjam sebi po sezoni i eventualno po promjeni vremenskih prilika (4 oriđiđi čelične feluge platio 50 KM na Piku).
Kad bolje skontam, mogao sam kupiti i puno bolje gume jer je za ovu dimenziju 175/65-R14 razlika minimalna, oko 30 KM po gumi, kad mogu svako malo da zaždijem kutiju cigara i 10 limenki piva, mogao sam dati malo više na gume.
Ali opet, s obzirom da ne pređem ni 10 hiljada godišnje i da je u pitanju Fiestica, koja nije ST, vjerovatno mi dođe na isto, bolje gume možda imaju efekta, a možda su i overkill, ne vozim ja nešto naročito ni puno ni daleko.
Najvolem sam zamijeniti točkove i stegnuti moment-ključem na 110 Nm, pa nisam beveze kupio krokodilku i ključ (i da, mrzim vulkanizere koji stežu toliko da ne možeš odviti i kad skačeš po šipki od metar).

Slika

Slika


Jedno pitanje i jedna konstatacija...
1. pereš li auto?
2. ovaj disk mi je malko otanjio

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 30 Mar 2021, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Megabyte je napisao:
Cestitam

https://www.youtube.com/watch?v=o3pq8641UVs

motozeljo je napisao:
Jedno pitanje i jedna konstatacija...
1. pereš li auto?
2. ovaj disk mi je malko otanjio
Jako rijetko, par puta godišnje za vrijeme vijepog vremena, nije mi bitno kako izgleda, ne vidim ga dok se vozim, ali zato unutrašnjost fino održavam jer unutra boravim i volim da je čisto.
Spolja ima ogrebotina, ulubljenja, fale neke lajsne, prljav je..... ali meni je svejedno, to je obična kutija za prevoz od tačke A do tačke B, ne vrijedi puno, bitno je da radi motor i ovjes.
Evo ide period sa manje padavina i ljepšim vremenom pa ću ga oprati i nadam se da će duže biti čist, zimi nema svrhe prati jer se svako malo usvinji.
Zapravo nije on sav ovako prljav, nego parkiram pored dvorišta, uz ogradu, u blato, pa desni točak baca blato, drugi dijelovi auta su drastično čistiji, a nasuću šljunka uz ogradu na tom mjestu.
A disk, jeste tanak, ali ima još malo mesa, pa ću uskoro mijenjati zajedno sa kočionim pločicama, taman će se uklopiti (a i ne vidi se dovoljno dobro koliko je ostalo jer je mala slika).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 30 Mar 2021, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kierowca Mirdža bi rekao "pravi ljudi koče motorom". :D
Ali stvarno dosta međugasam i bacam u nižu u svrhu usporovanja (jer tako volim) tako da rijetko koristim kočnice, a vozim lagano, bez nepotrebnog zalijetanja i potrebe za puno kočenja, uglavnom ih koristim kod kompletnog zaustavljanja.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 30 Mar 2021, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Citiraj:
Najvolem sam zamijeniti točkove i stegnuti moment-ključem na 110 Nm, pa nisam beveze kupio krokodilku i ključ (i da, mrzim vulkanizere koji stežu toliko da ne možeš odviti i kad skačeš po šipki od metar).

+1

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Tek danas saznajem da je prestanak obaveze zimske opreme od ove godine važi od 1.4. a ne 15.4

https://ams-rs.com/od-1-aprila-prestaje ... koj-i-bih/

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 18:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/z ... gn=organic

Neki hr test


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 18:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Samo HR prevod ADAC-ovog testa.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/t ... 05-55-r16/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
dtkbl je napisao:
Tek danas saznajem da je prestanak obaveze zimske opreme od ove godine važi od 1.4. a ne 15.4

https://ams-rs.com/od-1-aprila-prestaje ... koj-i-bih/

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


I ja sam mislio da je 15.04.
Ja već zamijenio, trebao bih ići za Foču u petak.Valjda će biti fino vrijeme preko Rogoja, bez snijega.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 18:38 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Nek je sa srećom, ja sam tamo znao nailazit na snijeg krajem aprila.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ako ga igdje ima, biće ga tu.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 04 Apr 2021, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
<Enter_name> je napisao:
Nek je sa srećom, ja sam tamo znao nailazit na snijeg krajem aprila.
Ni bih se iznenadio ni u maju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 07 Apr 2021, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Sava Perfecta
Da se nadovežem na svoj post sa prošle strane, dobre su i po mokrom.
Zakočim naglije pred ležećim, ne aktivira ABS, a na zimskim aktivira, dakle za moje potrebe su solidne.
Ali jutros na temperaturi oko nule prokližu kod iole žustrijeg starta što je logično jer otvrdnu, ali bitno je da hvataju po toplom asfaltu (po suvom, a i mokrom iznenađujuće solidno).
Snijega do daljnjeg ne bi trebalo biti, a na selu, 1000m nadmorske visine, znao je i u junu napadati, ali to je druga stvar. 8)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 07 Apr 2021, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Perfektna

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 07 Apr 2021, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Za mene da.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 07 Apr 2021, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Gledam cijene Continental premium contact 6 guma, bilo ih i po 125KM na PIKu. Inace su 134, i 139 na ekupi. Pitam jednu radnju na piku koja je cijena, pošto pise po dogovoru. Kaze cova 190KM komad. Pa sta je ljudima, ima li budala koje dodju da kupe a ne uporede posto je na drugim mjestima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 99  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs