banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Apr 2011, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
ja sam vidio bijeli golf V, sav u foliji, ne vidi se nista unutra

ja imam zadnja bocna i vec su me 2-3 puta iskulirali milicajci, punto tvornicki tamnjeno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Kolega u C klasi sve zatamnio. Patio je dok nije zatamnio i sofersajbu.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2011, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
meni covjek danas na masinskom fakultetu koji radi na atestima za motorna vozila rece da ovo oko folija nije nigdje zakonom definisano, i da sve ljude koji im dolaze da urade "atest" odbijaju. Tj niti imaju aparaturu da utvrde koliko je zatamnjenje niti im je iko iz ministarstva ista rekao.
de ga znaj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2011, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
nije definisano ali je zakonom zabranjeno. Bice ko za homologaciju prvo dok malo savladaju gradivo pa ce onda neko mlatiti pare.
Neki dan starog zaustavilo, zatamnjena zadnja stakla i on se izvukao nekako, nije moj auto, mala penzija i sl.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2011, 17:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Mislim da se samo u Banja Luci narodna milicija prima na folije, iz nepoznatog razloga, ovi redom prema Doboju mi nisu ništa govorili za folije, isto u Federaciji, Travnik i Zenica, tu su me zaustavljali par puta.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2011, 22:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
zakonom je zabranjeno svako dodatno zatamnjivanje preko fabrickog a sve ostalo je lopovluk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2011, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Pa dobro jeste kršenje zakona ali da li je lopovluk prava riječ? Možda negdje gdje postoji pravi sistem ali poznato je da kod nas državne sluge nisu baš nešto principijelne tj imaju svoju cijenu a kad nešto ima cijenu nije skupo.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2011, 13:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
naravno da je lopovluk, kazu da moze biti zatamnjeno uz izvrsenu homologaciju stakala a to ne radi niko u rs!
kad pitas nekog sa vise funkcije u saobracaju svi kazu da to jos nije do kraja definisano i zavrseno dok ovi lipari uveliko salju na vanredni al opet ne smiju napisati da je upravo zbog stakala vec navedu upravljacki sistem itd lopovluk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
ako imate zatamnjena stakla i vozate se u narednom periodu po dobojsko-zenickom kantonu:

Citiraj:
SAOPĆENJE ZA JAVNOST

Uprava policije MUP-a Zeničko-dobojskog kantona kontinuirano vrši analizu i procjenu stanja u oblasti bezbjednosti saobraćaja, te poduzima odgovarajuće aktivnosti u cilju smanjenja broja saobraćajnih nezgoda, posebno onih sa teškim posljedicama te stvaranja visokog stepena bezbjednosti odvijanja saobraćaja na svim putevima na području Kantona. Izvršenim analizama uočeno je postojanje potrebe za kontrolom učesnika u saobraćaju koji upravljaju vozilima sa zatamnjenim staklima. S tim u vezi, obavještavamo javnost da će policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, u vremenskom periodu od 11.05.2011. godine, od 07.00 sati, do 18.05.2011. godine, do 23.00 sati, realizirati akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu vozila sa zatamnjenim staklima.

Ovom prilikom podsjećamo vozače da je u „Pravilniku o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, uređajima i opremi koju moraju da imaju vozila i o osnovnim uslovima koje moraju da ispunjavaju uređaji i oprema u saobraćaju na putevima“ (Sl. Glasnik BiH 23/07), u članu 46. propisano:

“3.) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju.

4.) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:

a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija;

b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

5.) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se za vozila oružanih snaga BiH i policijskih agencija u BiH (MUP, SIPA, GS, OSA, i sl.), ukoliko su ta vozila vrlo usko specijalizovane namjene i kao takva se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva“.

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova ZE-DO kantona apeluje na vozače da poštuju zakonske odredbe u pogledu uslova koje moraju ispunjavati uređaji i oprema u vozilima te upozorava iste da će u slučajevima kršenja i nepoštivanja navedenih odredbi dokumentovati počinjene prekršaje a vozače sankcionisati.

URED POLICIJSKOG KOMESARA


http://mupzdk.gov.ba/top_vijesti.htm

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 14:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Citiraj:
Policajcima nudio 20 KM da ne ide na tehnički pregled
Banjalučki saobraćajci priveli su jučer poslijepodne E. B. (35) iz Bosanske Krupe jer je htio podmititi policajce, kako ne bi bio upućen na vanredni tehnički pregled.

Prema policijskim informacijama, Krupljanin je uhapšen nakon što ga je policijska patrola, oko 12:10 sati, zaustavila u Ramićima, na putu Banja Luka - Prijedor.

"Zbog sumnje da su vjetrobranska stakla na putničkom vozilu Passat bila dodatno zatamnjena, što predstavlja prekršaj propisan Zakonom o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH, vozača E.B. je upućen na vanredni tehnički pregled", rekli su za Sarajevo-x.com u CJB Banjaluka.

U policiji dodaju da je E. B, nakon što mu je saopšteno da je počinio pomenuti prekršaj, nepozvan prišao vratima službenog vozila, te iz novčanika izvadio dvije novčanice po 10KM, koje je stavio na nogu policijskog službenika navodeći "da ne ide na tehnički pregled vozila, te da za protivuslugu časti pićem".

"Nakon toga je E. B. priveden u službene prostorije gdje je izvršena kriminalistička obrada, nakon čega je pušten na slobodu. Protiv njega će nadležnom tužilaštvu biti podnesen izvještaj zbog davanje mita, za koje je Krivičnom zakonom zaprijećena kazna zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina", objasnili su u banjalučkoj policiji.

Podsjećamo, ovo nije prvi slučaj da banjalučka policija kažnjava vozače koji su ponudili mito, o čemu je Sarajevo-x.com u dva navrata pisao. Kako saznajemo, sa sankcionisanjm će se nastaviti, jer je u toku projekat sprečavanja korupcije u MUP-u RS.


Ne, nije Njuz.net objavio :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
recimo situacija:
Kupio sam novog bmw-a X5 koji naravno serijski ima zatamnjena bocna stakla zadnje klupe, i zadnju sajbu.
Iz zakona je ocigledno da zadnja sajba ne smije biti zatamnjena nikako. Sto znaci da on mene ima pravo poslati na tehnicki pregled?!
Dakle automobil koji mozda ima 0 km na satu i koji kosta preko 100 000 KM on salje na vanredni tehnicki? I sta ce da mi napise na vanrednom? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
[Enterprise] je napisao:
recimo situacija:
Kupio sam novog bmw-a X5 koji naravno serijski ima zatamnjena bocna stakla zadnje klupe, i zadnju sajbu.
Iz zakona je ocigledno da zadnja sajba ne smije biti zatamnjena nikako. Sto znaci da on mene ima pravo poslati na tehnicki pregled?!
Dakle automobil koji mozda ima 0 km na satu i koji kosta preko 100 000 KM on salje na vanredni tehnicki? I sta ce da mi napise na vanrednom? :lol:


Odgovor je već bio na strani br.2:

Tommy Vercetti je napisao:
Zakonski fabricka mogu, tj dozvoljeno je.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
ok, definisi sledeci pojam:
fabricki zatamnjena stakla.
Sta to znaci, gdje to pise da su fabricki zatamnjena, kako policajac (ili neko na tehnickom pregledu) zna da li je to fabricki ili ne? I kakva je razlika izmedju fabricki zatamnjenih (konkretno recimo taj x5) i originalnih sertifikovanih folija. Slusam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Problem je sto nemas sertifikovane folije :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
mora biti, mozda ne kod nas ali u nekoj drugoj zemlji su sigurno sertifikovana.
Ja nemam folije na autu, i smatram da su na vecini automobila nepotrebne (osim nekih suv-ova ili kombia, da ti ne gleda bas svako sta imas u gepeku).
Ali ono sto je ovdje bitno je da je taj zakon nedorecen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kao i svaki drugi, a sto se tice folija na kolima sa sertifikatom, pa mislim da ne moze da ih kazni...

p.s. ne moze ni kod tih SUV-ova da vidi sta ima u gepeku jer ima onu "roletnu" da navuce :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 22:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
[Enterprise] je napisao:
ok, definisi sledeci pojam:
fabricki zatamnjena stakla.
Sta to znaci, gdje to pise da su fabricki zatamnjena, kako policajac (ili neko na tehnickom pregledu) zna da li je to fabricki ili ne? I kakva je razlika izmedju fabricki zatamnjenih (konkretno recimo taj x5) i originalnih sertifikovanih folija. Slusam

postoji pecat na staklu gdje se vidi da li je fabricki ili dodatno tzatamljivano


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Na fabricki zatamnjenom staklu pise E43 (ili tako nesto) na onoj oznaci ugraviranoj u staklo, kao sto ima i na obicnim staklima, samo druga oznaka. To bi, kazu na tehnickom, trebalo biti i na naknadno postavljenim folijama koje zadovoljavaju ove nase zakone, a posto nema, onda ih samo mozes skinuti. Na tehnickom imaju uredjaje koji mjere zatamnjenost/providnost, ali to je kazu po starom zakonu, tako da sada nema vajde mjeriti. A i rekose da taj uredjaj na ovim folijama pokazuje 0%, ali zaboravih da li zatamnjenost ili providnost, uglavnom je beskoristan. Nema logike ali tako rekose.
A da li su fabricki isto folijama zatamnjena, ili je samo staklo tamno? Znam da policajci znaju zagrebati da provjere.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Sad mi pade na pamet, ispada da je sigurno koristiti glupe samoljepljive "macke" i stavljati ih na bocna stakla nazad kao zastitu od sunca, ili kaciti one jeftine zavjesice-roletne, a nesigurno je imati Llumar foliju. Jebem im logiku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 12:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
blaf77 je napisao:
Sad mi pade na pamet, ispada da je sigurno koristiti glupe samoljepljive "macke" i stavljati ih na bocna stakla nazad kao zastitu od sunca, ili kaciti one jeftine zavjesice-roletne, a nesigurno je imati Llumar foliju. Jebem im logiku.

apsolutno se sazem, a sve je to zbog toga sto na bitnim mjestima sjede nesposbni bezidejni ljudi kojima je ispod casti angazovati nekog strucnjaka koji se iole razumije u materiju i evo kako na kraju ispadne haos ili nelogicnost


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs