banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 05:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Fabia?
PostPoslato: 03 Avg 2003, 21:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
E to je auto za nas...nudi dosta, kosta malo. Ja imam 16.000 maraka tesko zaradjenih pa sam se nameracio na taj auto..jel zna neko cijenu? Ne mora extra paket, samo klima, ABS i CD Player..

Sta mislite o autu? Jel ga neko voza? Moze iskustvo i neke druge Skode, ali jace od Felicije.

Budite pozdravljeni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
kratko i jasno: smece! :P za te pare bi uzeo neku mecku 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 23:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
jao moj ti Delija, ja sam se bila namerachila :D na tu fabiu, skoro da trazim zirante :lol:

ali sva sreca predomislih se, jer vidim da po komentarima drugih to auto se i nije bash nesto pokazalo...

Prva stvar, ako kupujes dizel (sto je pozeljno) i uzimash klimu, ABS i josh malo dodatne opreme ne mozes proci ispod 20 000 KM ..a to je za auto te klase mnogo...

Moja prijateljiva vozi fabiu 1,4 kaze da je zadovoljna djelimicno, ali da joj nije dovoljno jaka, sto je tacno..

Meni je mnogo bolji za isti novac, VW Polo, a josh bolji novi Seat IBIza, wauu kako dobro izgleda :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 10:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Za manje para bolje auto nemožeš naći njemački tvrd ,solidne unutrašnjosti i dobre kvalitete izrade .Imam trenutno jednu službenu dizel na raspolaganju karavan .Dobar auto nećeš pogriješiti .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Skoro mi reče jedna poznanica da ju je Fabia izašla 26000 KM, ali ne znam baš kakvu opremu ima. Ipak, mislim da je to preskupo. Za te pare se sigurno može uzeti nešto bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Za te pare mozes uzeti Renault Thalia ili Clio, mozda, Citroen C4 ..
eto to..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
daj kakav renault thalia izgleda mi skorzz nedefinisano to auto :-? bezveze skrozz :)

ebote za 26 000 KM mozes kupiti mercedesa okonju dizela 98 godiste , zmireci 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Slazem se za Thalia medjutim , govorimo o novim autima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Avg 2003, 12:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jan 2003, 18:36
Postovi: 17
moj drug ima fabiju i zadovoljan je ima dobra iskustva sa njom. thalia je skalamerija od auta i ne znam ko bi je uopste i kupio. to je auto napravljeno za tursko trziste, pa su ga odlucili i uvaliti nama. ne znam koliko ti se isplati dizel fabija, skupa je pa mislim da se ne isplati, bolje je kupiti benzin, toliko na gorivu neces ustedjeti za 10god koliko je dizel skuplji.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Avg 2003, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
kazu da je taj motor 1.4 skodin motor, dok su oni malo jachi dizelashi pravi VW motori, pa ako vec oces uzmi si jachi motor. eto josh neko gore se zalio na slabu snagu tog motora od 1.4 l.
ljudi na jednom HR forumu dosta hvale japance, razmisli o njima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 14:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2001, 01:00
Postovi: 230
Lokacija: BL
Чуо сам од људи који су купили Фабију да је ауто кантара најобичнија...

Што се тиче Пола, прескуп је... прво, у основној верзији имаш само серво волан и ваздушни јастук за возача... чак и за централно закључавање мораш да доплаћујеш.. Мислим да би неки минимум са 1.4 мотором ишао и на 17000 без царине и пореза, а то ти је пуно, је ли?

Јапанце нећеш моћи да нађеш за те паре, осим можда Даихатсу (или како се већ зове), али бигаје они су баш малени.

Мислим да Ибица не би била лоша. Клио онако није лош компромис.
Мој фаворит у тој класи за те паре би био C3 са 1.4 мотором.
Као што рече ортодокс, не треба се толико инсистирати на дизелашима пошто ти треба једно 15-30 хиљада километара (зависи од модела и мотора) да пређеш да би вратио разлику уложену у дизелаша, а имаш неке друге зезанције и могуће проблеме. C3 са 1.1 (слабим) бензинцем троши око 4,5 литре, а то ти је мање и од неких дизелаша.

Да, јеси ли размишљао о Хјундаи аксенту? То можда не би био лош избор, основни се креће око 13000.
Нова Фиеста изгледа симпатично ауто, само не знам тачно колико би изашла (око 15-16 хиљада).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Avg 2003, 17:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
Slazem se...znam da ponuda nije neka, ali 16.000 ipak nije malo. Da ja sam sebi odgovaram preporucio bi sebi da sacekam, ali meni novi posao starta u oktobru a daleko je (Laktasi) tako da...


Na Skodu sam se nameracio zato sto se pravi ovdje (tj tamo) u Federaciji pa nema onih nekih poreza na uvoz (ili kako vec to ide).

Clio mi je nekako..mali. Ne znam zasto, ali taj auto mi se na svidja iako je hvaljen.

Onaj VW Polo mi je bas gotivan, ali je i skup (i sa osnovnim optemom). Lupo mi je pak preslab i nekako...zenski.

Razmisljao sam ja i o polovnjacima, ali necu da rizikujem pa da poslije razbijam glavu. Novo je novo!




Neko jos neki prijedlog? Cijena 16.000 maraka (bez poreza)?



Pozdrav,


D...B...L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 08:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Delija_BL je napisao:
Neko jos neki prijedlog? Cijena 16.000 maraka (bez poreza)?


imash novog Juga 55 :lol: , vidjela sam ga skoro,doadti mu novi branici,sa spojlerima nekim , modernizovan mislim da mu je cijena 8000 KM :P

imash i fiat seicento(ali ako ti je clio mali, onda ti je to seciento premalo sigurno :wink: )

pa za tu lovu tesko da mozes kupiti novo auto neke vece klase od vec pomenutih...

Mislim da Seat ima povoljnih modela , nova Ibiza mmmm :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 08:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Delija_BL je napisao:
Razmisljao sam ja i o polovnjacima, ali necu da rizikujem pa da poslije razbijam glavu. Novo je novo!



pa ova konstatacija i ne mora da bude tacna bash....
vishe se mozes slupati u nekom novom malom autu nego u malo polovnom autu ali sa mnogo jacom konstrukcijom i vishom klasom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
sjetih se citroen C3
taj auto mi je kao medic mali Slika, ima ih poprilicno po gradu i to svijetlo plavih metalik najvishe , i ta bojica im bash fino stoji.... Slika

tacnu cijenu ti mogu reci kasnije je rimam citroenov cjenovnik negdje u stanu ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 10:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2001, 01:00
Postovi: 230
Lokacija: BL
Ej... Skoda - kanta, spora, ruznjikava, nekvalitetna.
Mozda ces sada da ustedis pare za porez i ostalo, ali ces zato to platiti zivcima i neplaniranim odlascima na servis.

Jesi li gledao ponudu tipa Daewoo Kalos, Hyundai Getz? Accent nije losa solucija, isto tako i Kia Rio (mazdini motori).
Ili C3, kao sto rekoh.
To ti je tu negdje oko 16000, koja milja gore dole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 15:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
BISCANIN2 je napisao:
Za manje para bolje auto nemožeš naći njemački tvrd ,solidne unutrašnjosti i dobre kvalitete izrade .Imam trenutno jednu službenu dizel na raspolaganju karavan .Dobar auto nećeš pogriješiti .


Pa sta je Skoda nego Njemacki auto?
Moj favorit kod malih auta je Peugeot 206,ne postoji auto gde za manje para dobijete vise,neverovatno kvalitetan i atraktivan auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 15:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
@Bojmen, te marke tipa Deawoo, Hyuandai i sl sam odmah eliminisao jer im je bolje da nastave praviti klime, a auta nek ostave Evropi.

Malo cu potraziti po ovim sajtovima VW-a, Skode i sl proizvodjaca pa cemo da vidimo. Javim vam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 15:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
http://www.peugeot.ba/automobili/206/206rol.php

---------------


Ovo nije lose...jel zna neko cijenu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Avg 2003, 10:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2001, 01:00
Postovi: 230
Lokacija: BL
Delija_BL je napisao:
http://www.peugeot.ba/automobili/206/206rol.php

---------------


Ovo nije lose...jel zna neko cijenu?



Najjeftinija 206-ica kosta negdje oko 17000 maraka. Ova vjerovatno kosta 18-19000, ali koliko vidim i dalje nedostaje neka oprema. Bio sam u 206-ici i mogu reci da je pozadi udobniji i prostraniji stojadin!

Ti si pominjao klimu, abs i slicno... za 16000 bez p-c ne mozes naci ni jedan evropski auto iz b-c segmenta. U stvari mozda mozes, ali mislim da ti modeli po kvalitetu mozda i zaostaju za drugima.. npr. Punto, Fabia i sl...

Sto se tice koreanaca, nisu oni toliko losi, poslednjih godina su podigli kvalitet. Sacekaj da vidis dolazece Daewoo modele! (ja, doduse, necu uzeti auto od zuca :))


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs