banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jun 2017, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Je li dosta 74kw za scenica? 1.5dci motor. Nije auto za jurcanje ali ovako pitam, za svakodnevnu upotrebu

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2017, 12:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Dovoljno je to snage za normalnu voznju jer nije on tezak koliko izgleda, samo je pitanje godina... Cuh od vise ljudi da je taj 1.5 dizel lose napravljen na startu (dizne crkavaju lako a puno para je reparacija, o novima da ne pricamo). Kasnije su to navodno popravili, samo se raspitaj kod mehanicara i vidi po forumima od koje godine i sta vec tu ima....

A onda proguglah i nadjoh ovo:
https://www.renaultforumserbia.com/inde ... pic=6794.0

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2017, 19:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Molio bih za savjet i pomoc
Kupujem polovnog c4 2011 godina 1.6 hdi ili ehdi, nisam siguran, 92 KS koji je presao oko 130 000.
Auto kupujem preko poznanikovog poznanika koji se pomalo bavi uvozom i preprodajom. Poznanik me ne bi trebao zeznuti a njega ne bi trebao njegov poznanik zeznuti :) Bice malo počašćen i to je to.
Navodno ekstra stanje, garantuje na kilometražu i sve tip top i ta priča bez ikakvih ulaganja.
Ja sam kao zaprijetio da ću povesti dobrog majstora i tražio da odvedem auto u servis na pregled jer "znam" šta se sve radi sa autima koji se uvoze, vraćanje kilometara itd...on kaže nikakv problem slobodno...
Ono što me je malo usikiralo je što mi je rekao sledeće: "prilikom carine i homolacije auto ce biti uvedeno pod putničko šta i jeste...ali oni ga tamo drže u papirima kao poluputničko radi pravdanja goriva i pdv-a kad ga kupuju... pa ću ja za to dobiti atest da ga regitrujem kao putničko opet... kune se da je to sve ok da nece da mi podvale nesto

Ja sad znam za tu foru sa pdv-om da se vraća pdv firmi ako uveze teretno auto ali znam da mora biti u vlasnistvu iste firme godinu dana da bi se pdv dobio, ovdje će auto ići na mene... E sad slabo se razumijem u sve to detaljno, da li ova priča pije vodu da li se to tako radi ili hoće da mi prodaju auto koje jeste teretno u koje ce staviti klupu i napraviti atest da bude putnicko.... Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2017, 20:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11346
Lokacija: PL / BL
Ne znam kako je u RS/BiH ali u PL je jedno vrijeme većina auta bila registrovana kao putničko-teretna, baš zbog PDV-a. Promjena namjene je banalna i ne zahtijeva atest nego jedino rašireni tehnički pregled. Ali tako je u PL.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2017, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Meni vise ide na tu tvoju sumnju, dabje teretnjak, pa ce mu sad ubaciti enterijer.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2017, 21:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Toga se ja i bojim...a ja kakve sam srece necu dobiti teretno kojem je tacna kolometraza i koji je prevozio cigarete, vec nekog sto je prevozio nakovnje sa 100 hiljada vracenih :) pokusacu ga bas dobro pregledati, viditi razliku u sicevima tapacirungu itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2017, 21:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
GTK_Marko je napisao:
Je li dosta 74kw za scenica? 1.5dci motor. Nije auto za jurcanje ali ovako pitam, za svakodnevnu upotrebu


Ja imam Scenic 1.5dci 2012. godiste. Apsolutno nikakvih problema nisam imao, a auto je presao oko 170 000km.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 07:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Peca je napisao:
Molio bih za savjet i pomoc
Kupujem polovnog c4 2011 godina 1.6 hdi ili ehdi, nisam siguran, 92 KS koji je presao oko 130 000.
Auto kupujem preko poznanikovog poznanika koji se pomalo bavi uvozom i preprodajom. Poznanik me ne bi trebao zeznuti a njega ne bi trebao njegov poznanik zeznuti :) Bice malo počašćen i to je to.
Navodno ekstra stanje, garantuje na kilometražu i sve tip top i ta priča bez ikakvih ulaganja.
Ja sam kao zaprijetio da ću povesti dobrog majstora i tražio da odvedem auto u servis na pregled jer "znam" šta se sve radi sa autima koji se uvoze, vraćanje kilometara itd...on kaže nikakv problem slobodno...
Ono što me je malo usikiralo je što mi je rekao sledeće: "prilikom carine i homolacije auto ce biti uvedeno pod putničko šta i jeste...ali oni ga tamo drže u papirima kao poluputničko radi pravdanja goriva i pdv-a kad ga kupuju... pa ću ja za to dobiti atest da ga regitrujem kao putničko opet... kune se da je to sve ok da nece da mi podvale nesto

Ja sad znam za tu foru sa pdv-om da se vraća pdv firmi ako uveze teretno auto ali znam da mora biti u vlasnistvu iste firme godinu dana da bi se pdv dobio, ovdje će auto ići na mene... E sad slabo se razumijem u sve to detaljno, da li ova priča pije vodu da li se to tako radi ili hoće da mi prodaju auto koje jeste teretno u koje ce staviti klupu i napraviti atest da bude putnicko.... Hvala


Mani se prijatelja i njihovih poznanika. Meni djeluje na osnovu opisa da je to izrauban teretnjak, a prica im je bezveze. Auto kupujes tako sto odvezes na detaljan pregled, obavezno trazi istoriju auta (francuzi bi trebali imati elektronsku servisnu knjigu), gledaj dobro linije auta, kad ga podignu budi tu obavezno, i gledaj trap, gepek obavezno (gledas rezervni tocak ako je bilo cukanja to nikad ne mogu popraviti cakum-pakum). Obavezno mjeri kompresiju motora.

Cijenu skidas na kocnicama i gumama , nemoj ocekivati previse, maksimalno do 10% se moze skinuti cijena ocuvanom autu, ko ti ponudi preko znaj da ima ulaganja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5617
Lokacija: Banja Luka
Prodavci ce majku zajebati.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
@Peca
Po broju sasije (VIN) mozes naci (i na netu) paket opreme sa kojim je auto izaslo iz salona, pa ces tako znati da li je teretnjak sa ubacenom klupom pred prodaju, a trebalo bi da mozes otici u ovlasteni servis i da trazis servisnu istoriju (mislim da Citroen cuva podatke za samo prve dvije godine, nisam siguran), vidis da li je firma ili pojedinac bio prvi vlasnik, koliko je prelazio u tom periodu i slicno.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 13:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
http://imgur.com/a/6QVve

Ovo mi izbaci, da li je na dnu to to - passanger, kotam da nije putnički pisalo bi commercial ili nesto tako

Hvala svima na savjetima, posebno @papazjanija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 14:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Nema na cemu, zato forumi sluze. Nemoj imati predrasude u vezi tog auta, ali nemoj pokazati da se slabije razumijes (nemoj se stiditi pitati sve ono sto ti nije jasno), bolje je pasti 100 maraka na kvalitetan pregled, nego 7000-8000 se uvaliti. Ako se ispostavi da je sve ok sa autom, pocastis tog covjeka sa 50com ili prasetinom u Orhideji ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 14:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Kao ponešto se i ja razumijem ali nisam bas ekspert, znam da prešivaju vozačev sic ako se baš izdere pa se tako može viditi razlika izmedju suvozačevog i vozačevog, čak i po koncu se može primjetiti, ako ručka mjenjača nije originalna isto, znam da stakla trebaju imati istu šifru, kad se otvori hauba po šerafima branika se vidi da li su skidani, farbani itd, linije vrata se moraju poklapati i to,
ono što me sikira je boljka tih auta - navodno kvačilo. Ima slučajeva gdje je odlazilo na 50 ili 150 hiljada km. Ali ajmo reci da znam otprilike procjeniti, ako zatrza povremeno dok je u leru, ili ako se promjeni zvuk / treskanje kada se stisne kvacilo, ili ako trza prilikom kretanja....(druk ležaj)

Druga boljka - stanje onih aditiva za dpf i sam dpf ne mogu provjeriti bez servisa, mada da je pri kraju kontam javili bi senzori, a nadati se da je promjenjeno na toj kilometrzi 135 000KM (a valjda se mjenja na 100 000)

Motor i turbina bi trebali da su OK tog godista i kilometara... ako ima još neka caka pišite :)

Problem je što u tom mjestu nema ovlašteni citroenov niti igdje blizu a ako vozim kod lokalnog nekog majstora kontam ako hoce da me zajebu bice u dosluhu :) Sa sobom cu voditi jednog kolegu koji se malo bolje od mene razumije, zna raditi i oko mehanike... Ovi meni viču kao odvezi ti auto kasnije u ovlašteni ako išta ne bude valjalo odmah ga vrati..e sad da li bi baš tako bilo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 14:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Izvini ako sam te uvrijedio, imao sam utisak da prvi put kupujes auto. Nisam nikakav ekspert ali ne dam da me majstori farbaju. Vidim bolje se razumijes u auta od mene.

Ponudi im da zajedno idete u BL, u ovlasteni servis na pregled iz dva razloga: provjeris auto u voznji, a drugi je pregled u ovlastenom servisu. Ako pristanu, znaces da je auto uredu, a ako ti krenu srati znaces da petljaju i ja bih im se zahvalio na ponudi. Reci da ces ih vratiti ti, ili da ces pokriti gorivo.

Tesko je naci dobrog polovnjaka, ali jos teze je naci kupca sa 7000-8000 kesa (a autoplaceva ima u BL pamet da ti stane sta sve nude), u prednosti si kako god da okrenes.;)

ps.sad sam na piku gledao taj c4 2011 traze 12000+ zar vrijede toliko?


Poslednji put menjao papazjanija dana 21 Jun 2017, 14:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 14:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Kupujem drugi put auto, s tim da prvi put kada sam kupovao auto nisam imao ama bas niakve veze niocemu (prije 7 god) pa sam samo imao srece i auto se desio OK. U medju-vremenu sam ponesto naucio sto na svom autu, sto od kolega od posla, imam jednog kologu koji samo o autima prica i solidno se razumije pa sam od njega dosta fora pokupio... medjutim ima i nekih stvari na kojima se baš izvalim pred nekim ko se razumije...
Probaću tako ići i na tu neku priču i zastrašenje...

Problem mi je sto sam ja takve prirode da sam se zagrijao kao lud i inače mi se svidja linija c4, mislim da kad ga vidim, uzimam ga i s tri tocka... Stize iduce sedmice pa vam javim ishod


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Da mali pomognem. Neumoran da znači da auto koji je namenjen za putnike nije pretvoren u dostavno. Dakle vrlo moguće. Mislim da je bolje odvesti auto kod nekog krstenog majstora nego u ovlašćeni servis. U servisima većinom rade monteri a manje znalci i majstori.
Auto kad gledas odmah premjeri sve zazore na vratima moraju biti identični. Svi karoserijski djelovi imaju zaštitnu boju na sarafima. Ako je skidano vidi se.
Sva nova auta imaju digitalnu arhivu servisa. To mora da ima, inače mucka. Nikad se ne zaleci na prvu, ima krseva

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 19:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ok, a jos nesto sto ne znam....ako se ispostavi da je bilo teretno/prevozno/komercijalno pa prepravljeno u putnicko, a ispostavi se da je u dobrom stanju ok kilometri i to, da li ga uzimati ?
Da li ima neke razlike sto se tice trapa i amortizera ili je to sve isto samo izbace zadnje siceve i stave klupu i mrezice one ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sve zavisi šta je tovareno. Nije oprugama i amortizerima isto voziti teret i putnike. To bi odmah trebao provjeriti i sređivati. Mnogi francuzi imaju torziju,ne znam za taj auto ali obratiti pažnju.
Ja lično teretni ne bi uzeo, čak i da sam ga ja takvog vozio. Opet mi gledao drugo auto

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 20:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Evo ustanovio sam da je najvjerovatnije bilo dostavno jer sam uspio naci u nekim podacima da ima naziv c4 entreprise a to sam nasao da je oznaka za dostavno.... @Neki_to_vole_vruce dao si me u brigu, sad ne znam sta da radim, auto je stvarno povoljno i ako je onako kako ga opisuju (sta planiram provjeriti) vrijedi ga uzeti, na ostalim placevima u takvom stanju je skuplji od 2 do 4 hiljade

Ako jos neko ima iskustva sa tim dostavnim bilo bi fino da se javi, da li ima razlike u trapu i u nekim drugim stvarima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Peca je napisao:
na ostalim placevima u takvom stanju je skuplji od 2 do 4 hiljade


Вјероватно с разлогом.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs