banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Sep 2017, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mense po svoj tvojoj dosadasnjoj prici ovde i po drugim temama cini das najebati, vjerujem i jos nekima samo cute

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2017, 20:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ajd drago mi je da je nekom stalo :)
Potrudicu se da tako ne bude, jbg ja vjerujem ljudima lako al kako mi se cini svako gleda da te zajebe sto se tice polovnjaka.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2017, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Jel imaju neke fore kojim se prodavci koriste kad prodaju auta, na nesto da obratim paznju ?
Kad kazete da ce me zajebati reko ajd bar da naucim malo, na sta da se pazim itd

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2017, 22:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pogledaj odstojanja na spojevima limarije. Ako su svuda ista, onda vjerovatno taj dio nije udaran. Ja sam gledao ranije nekad u Union autu nekog polovnog Megana i vidio sam da zazori nisu isti. Napao trgovca da hoće da mi uvali lupan auto, a on mi u salonu onda pokazao nova auta koja nemaju jednake zazore...

Tako da ovo može pomoći, ali nije baš 100% sigurno. Ako je udaran naprijed, mogu otići nosači farova na primjer. Da bi ih povarili moraju žrtvovati plastike, pa možeš pogledati oko farova da li je negdje plastika guljena ili sječena.

Pogledaj izlizanost volana, ručice mjenjača, dugmića i siceva. Po debljini materijala na sicu se može pretpostaviti koliko je auto vožen. Onda uporedi to stanje sa pređenim kilometrima.

U pravilu bježi od tjunirani auta: spuštana, čipovana, ovo, ono...

Eto, ne pada mi sad ništa više na pamet...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2017, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ne kupuj prljav auto jer se teže vide oštećenja laka i zarđali dijelovi. Slično je i kad je čist, a mokar (kiša recimo), tad se teže vidi razlika u nijansama boje (stari trik kad slikaš za oglase). :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Hvala vam na savjetima

A sta mislite o kupovini auta iz druge drzave tj uvoza ?

Ako u Srbiji kupim auto jel placam porez da ga uvezem u BiH ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 12:58 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ne placas, posto je sve to jedna drzava..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 15:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Jun 2008, 13:01
Postovi: 381
Evo da i ja sumiram ono sto se piše unazad par stranica:
1. Ako imaš 6000KM kupi auto za max 5000KM,ako imaš 13 000 KM kupi za max 11 000 itd ova razlika ce ti trebati,bar za gume,ako sve ostalo bude dobro! Ako imaš 30 000KM razmisli o novom autu :)
2. Kad kupiš auto svi će ti reći što to,to ne valja ili troši ili ima turbinu ili ima zamajac(neb covjek rekao) tako da pusti te komentare
3. U prvih 15-ak dana ce vjerovatno nešto da crkne pa ćeš se nasikirati što si uopšte kupovao auto
4. Pri samoj kupovini pogledaj kako auto stoji,kakva je boja,jesu li krivi/upali točkovi,ima li guma,pogledaj oko rezervnog tocka i rezervoara ima li hrdje,digni haubu dok motor radi upali klimu i slusaj klikne li kompresor i izadji provozaj! Onda skontas jel ti se svidja,ako ti se svidja pazaris,ako je onda ideš dalje!
5. Ili povedeš ženu ona kaže svidja mi se onaj crveni,ti kupiš i zaboraviš da smo mi ovde išta pisali! :)
Eto živio i sretno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 15:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Dobar komentar, ja uvijek računam 1000 KM za servis čim se kupi auto...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 18:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Hvala puno, ovo ce pomoci, vjerovali ili ne zapisujem savjete, hvala vam

Ipak najbolji savjet je da povedem nekog ko zna dobro,sta cu ja neam blage sta se nalazi ispod haube a kamol nesto drugo
Ali ako nista ovi savjeti ce mi pomoci da ja napravim listu solidnu, pa onda taj neko da mi pomogne oko te liste i odabira pravog auta

A recite mi molim vas, mozda najbitnije, ima li neki nacin, neko mjesto, stranica gdje moze da se nauci/vidi/nadje neka "prava", mozda bolje reci, realna cijena polovnog auta koje hocu da kupim ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Ako ganjaš auta iz uvoza:
https://www.autoscout24.de/?gclid=Cj0KC ... HBEALw_wcB
Za tačku 5. od kasparova se slažem.
Povedi nekog ko zna i kome baš vjeruješ. Mada ti to ne mora nešto specijalno pomoći(neće ga rasklapat u sitna crevca).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2017, 08:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Нитро је овде некад давно написао да ћеш приликом куповине аута сигурно потрошити више пара него што си планирао и да сигурно нећеш купити оно што си планирао.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2017, 15:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ako se nadje neki da je vrjedan sto da ne.
Jebiga nemam nigdje da vidim prosjek, tj neku prodajnu-trzsnu vrijednust polovnjaka pa da se po tome orjentisem.

Evo recimo koliko bi neki Golf 4 polovnjak 1.9 tdi, 2002 ili 03, nema ulaganja, kostao u prosjeku ?
A koliko bi VW Polo 2006 god 1.4 ?

Ako ima negdje da me mozete uputiti bio bih zahvalan

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2017, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Ако нећеш прелазити пуно километара годишње, а вјероватно да нећеш, тражи бензинца, сигурно је да ће те мање глава болити. Са 1,6 мотором у тој класи у којој тражиш. Слабије од тога је патња за возити.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2017, 23:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Sargas je napisao:
Dobar komentar, ja uvijek računam 1000 KM za servis čim se kupi auto...

To je ok sasvim. Ne znam kako ljudi očekuju da kupe polovan auto i samo ga nastave voziti godinu dana do prvog servisa. Takav auto se ne prodaje.

Ja u ponedjeljak kupio auto. Računao za prvu ruku da uzmem 4 nove gume, ulje, servis plina, poliranje farova i izbaciti ovaj ksenon seljački, a dalje ćemo vidjeti. Daleko je to od hiljadu KM i znao sam sve šta trebam uradim prije nego što sam ga kupio. Nešto se zeznuo sa parama pa čekam da prođe vikend da krenem sa tim servisima, prešao 50KM do sad ali ljudi, ovo je stres. KO GOD DA JE POGLEDAO AUTO, prvo što kažu "ajoj druže trebalo bi ove farove ispolirati" "uf, moraš nove gume staviti" "kooo zna kad je ulje mijenjano", "znači već moraš majstoru voziti". Znači pun kurac.

Dakle pravilo broj 255596 kod kupovine auta - ne govori nikome ništa za auto i ne pokazuj dok ne uradiš sve što si zamislio.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 00:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma jebe se meni šta će mi ko reći. Tih 1000KM nisam računao na kozmetiku, već za servis: ulje, filtere, remenje i ostalo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 00:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Skontao sam sve sto hocu i dobio sam preporuke a i ovde dosta savjeta dobio, sad me samo jos interesuje ima li neko mjesto gdje mogu da vidim neku prosjecnu cijenu tog polovnjaka kojeg hocu da kupim?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 04:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
makibruz456 je napisao:
Skontao sam sve sto hocu i dobio sam preporuke a i ovde dosta savjeta dobio, sad me samo jos interesuje ima li neko mjesto gdje mogu da vidim neku prosjecnu cijenu tog polovnjaka kojeg hocu da kupim?

jel ti kupujes auto, ili radis neko ispitivanje trzista, razradjujes neki ideju?
Sta ce ti neko mjesto gdje ces vidjeti prosjecnu cijenu polovnjaka, kad su ti ljudi naveli hrpu sajtova sa polovnjacima...po meni, nebitna je prosjecna cijena, kad znas cijene novih i godine starosti (uzimas standardnu stupu amortizacije, prva godina -20%, svaka iduca -10%) ...ako se auta vise drndaju,brze cijena pada,ako manje,sporije...kod najjeftiniih paketa opreme sporije,kod skupljih paketa brze..to je dovoljno za orijentaciju, a auto vrijedi onoliko kolilo si ti spreman da platis, a prodavac da ga proda...mani se cijene,fokusiraj se na ove iznad komentare, da pokusas naci tehnicki ispravno (dobro) vozilo...a ako imas neke druge ideje, ispitujes puls, ne radi se to tako na forumu, vec otvoreno pitas ljude sta misle o necemu.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 07:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ko je ono imao a klasu? Na stranu izgled, je li čemu auto, kakva je sa prostorom?
Po specifikacijama gepek je preko 400 litara, a nešto mi malena spolja.
Kakva je za održavanje, ima li neki nedostatak zbog čega bi je trebalo izbjegavati?

2006 godište, A180.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Znaci bilo sta da radis na A i B klasi, motor mora van. Nadam se da su ti jasne mane koncepta zbijanja motora ispod male haube ;-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs