banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 10:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Mar 2018, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4233
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Sehxor je napisao:
@veljo1981

Tebi je izgleda mnogo dosadno tamo u Kostajnici pa si dosao ovdje da prosipas gluposti
Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
spavac je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Po meni treba svako da zna kad dodje kod majstora da ostavi dojam da nije ovca.


kakav dojam..da mu pametujes u njegovoj radnji, da ulazis unutra i gledas kako majstorise? ko da su oni glupavi pa ne znaju da te odbiju i to ladno pa ti pametuj a doso si kod njega..
Nisi upravu, ne treba njemu govoriti kako se i sta radi, vec cisto da te ne moze premazati pricom kako se kad mjenjas plocice moraju mjenjati i diskoci. Ili prica da kad mjenjas stabilizator moras voziti auto kod njegov kolege na optiku trapa, ili da ti naplati zamjenu svih filtera a zamjenio samo jedan ili nijedan a produvao ih kompresorom. Imas recimo slučaja kad naplati seleniu a naspe modricu u motor... Itd itd...

Zbog ovog sam napisao da ne treba dati do znanja da ne znas nista. Daleko od tog da sam mislio da ga se treba učiti kako se radi.. To ne bi sebi nikad dozvolio. Ali ako bi ucio da se majstor muva oko auta onako sa bezizlaznom situacijom ladno bi otišao bez doviđenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Za to si upravu. Ja sve popravke vršim kod druga iz osnovne koji je ispekao zanat u jednom većem servisu u BG, a sad radi za sebe. Dođem.kod njega kad nema gužve, sve sredimo bez žurbe i nemam problema.

Kad god nisam bio tu bar neka sitnica je zajebana. Ili nešto polome, ili koriste pneumatski odvijač za zavrtanje šarafa pa opet naprave štetu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pneumatski pištolj je prica za sebe!!! To je najvece zlo od alata a jos vece zlo napravi. Obicno imaju pojacavanje snage. Al kod vecine stoji na max. Deri dok ne prekine saraf :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja se ne bih slozio, pneumatika je ekstra, ako se desi pucanje vijka ili unistavanje navoja prilikom zavrtanja to bi se isto desilo u voznji prilikom opterecenja, bolje je kad pukne u radioni i onda to rijesis i nemas problem
Normalno treba znati gdje se moze koristiti, ne mozes u plastiku zavrtati mada ima slucajeva, kumu su zavrtali kuciste filtera vazduha poslije zamjene filtera i sjebali navoje, onda su uzeli deblje vijke i zavrnuli, medjutim napuklo je kuciste od debljeg vijka i komad plastike je srknula turbina...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:40 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Neki_to_vole_vruce je napisao:
spavac je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Po meni treba svako da zna kad dodje kod majstora da ostavi dojam da nije ovca.


kakav dojam..da mu pametujes u njegovoj radnji, da ulazis unutra i gledas kako majstorise? ko da su oni glupavi pa ne znaju da te odbiju i to ladno pa ti pametuj a doso si kod njega..


Nisi upravu, ne treba njemu govoriti kako se i sta radi, vec cisto da te ne moze premazati pricom kako se kad mjenjas plocice moraju mjenjati i diskoci. Ili prica da kad mjenjas stabilizator moras voziti auto kod njegov kolege na optiku trapa, ili da ti naplati zamjenu svih filtera a zamjenio samo jedan ili nijedan a produvao ih kompresorom. Imas recimo slučaja kad naplati seleniu a naspe modricu u motor... Itd itd...

Zbog ovog sam napisao da ne treba dati do znanja da ne znas nista. Daleko od tog da sam mislio da ga se treba učiti kako se radi.. To ne bi sebi nikad dozvolio. Ali ako bi ucio da se majstor muva oko auta onako sa bezizlaznom situacijom ladno bi otišao bez doviđenja.


ne znas nikoga recimo ko Philby..dodjes meni u radnju sa pricom da zelis samo plocice..skinem tocak i kazem ti diskovi otisli..ti krenes pametovat ja ti kazem dovidjenja..i ti ces od mehanicara do mehanicara da trcis..

sve ostalo sto si nabrojao za filtere, za ulje ne znas ni kod jednog sta ti je uradio osim ako nemas bas dobrog prijatelja..tako da ti prica ne pije vodu..ako nemas povjerenje u mehanicara radis sam bar filtere i ulje..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja te pitam kolika je minimalna debljina diska, ti naravno ne znas, onda ti ja kazem kolika je minimalna i kazem ajmo izmjeriti pa ako je za mijenjati mijenaj, izmjerimo a on puno deblji od minimuma i sta onda kazes kad te ja pitam zasto su diskovi za mijenjati?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:49 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
veljo druze u mojoj si radnji..kazem ti hoces li neces da ti radim..ti imas izbor da kazes moze il ne moze..kakvo crno mjerenje..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa sta sam ja rekao?
Ti kazes nevaljaju diskovi?? Odokativno? Odakle zakljucak? Pa valjda se necim mjeri, pa ima neka vrijednost koliko min, pa tek onda zamjena.

Nemam sta da trcim od majstora do majstora, kad covjek uzme subler ili mikrometar pa izmjeri debljinu diska. Pa kaze vidite, min diskovi su 12mm kod vas su 11.ovo je za zamjenu, ili diskovi min su 12mm a kod vas su 13mm mozete jos malo da vozite. To je majstor!!!

Ja imam isto tako kolegu kome vjerujem pa mu vozim auto
A da ja odvezem auto kod vidovica i ostavim d se radi mimo mene, nema šanse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
veljo1981 je napisao:
Ja se ne bih slozio, pneumatika je ekstra, ako se desi pucanje vijka ili unistavanje navoja prilikom zavrtanja to bi se isto desilo u voznji prilikom opterecenja, bolje je kad pukne u radioni i onda to rijesis i nemas problem
Normalno treba znati gdje se moze koristiti, ne mozes u plastiku zavrtati mada ima slucajeva, kumu su zavrtali kuciste filtera vazduha poslije zamjene filtera i sjebali navoje, onda su uzeli deblje vijke i zavrnuli, medjutim napuklo je kuciste od debljeg vijka i komad plastike je srknula turbina...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Pa i nije baš tako. Recimo kad zatežeš točak normalnim ključem držeći isti u ruci prilično je teško slomiti šaraf ili oštetiti navoj. Ako ga cimneš polugom ili pneumatskim odvijačem da škripne imaš velike šanse da upropastiš glavčinu ili deformišeš felgu. To nije zamor materijala ili "dešava se" već kretenluk.
Ista situacija je sa stručnjacima koji otkriju ruski ključ i zaključe da se isti može koristiti i za zatezanje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
spavac je napisao:
veljo druze u mojoj si radnji..kazem ti hoces li neces da ti radim..ti imas izbor da kazes moze il ne moze..kakvo crno mjerenje..
Druze ja sam to dozivio svaki put osim bas u situacijama kad se vidi da su diskovi skoro mijenjani, i to ide ona prica: ala na cemu se ti vozis, glava u torbi, bla, bla... A odgovor kasnije bude: jebiga druze, ako prodje prodje, tako se taj posao radi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Philby je napisao:
veljo1981 je napisao:
Ja se ne bih slozio, pneumatika je ekstra, ako se desi pucanje vijka ili unistavanje navoja prilikom zavrtanja to bi se isto desilo u voznji prilikom opterecenja, bolje je kad pukne u radioni i onda to rijesis i nemas problem
Normalno treba znati gdje se moze koristiti, ne mozes u plastiku zavrtati mada ima slucajeva, kumu su zavrtali kuciste filtera vazduha poslije zamjene filtera i sjebali navoje, onda su uzeli deblje vijke i zavrnuli, medjutim napuklo je kuciste od debljeg vijka i komad plastike je srknula turbina...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Pa i nije baš tako. Recimo kad zatežeš točak normalnim ključem držeći isti u ruci prilično je teško slomiti šaraf ili oštetiti navoj. Ako ga cimneš polugom ili pneumatskim odvijačem da škripne imaš velike šanse da upropastiš glavčinu ili deformišeš felgu. To nije zamor materijala ili "dešava se" već kretenluk.
Ista situacija je sa stručnjacima koji otkriju ruski ključ i zaključe da se isti može koristiti i za zatezanje.
Pazi, to je ta prica, poslije stezanja pneumatikom dotezes moment kljucem, on mora da odradi poslije pneumatike, ne moze odmah da klika mora malo da dotegne, e sad ako drzis pneumatiku toliko pojacanu da je jaca od propisanog zateznog momenta onda si, ne znam sta si onda, nema lijepe rijeci za to
Moras znati koristit alat, nije to bas tako samo udri na pamet i stezi na smrt

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa sta sam ja veljo gore napisao. Meni stegso vulkanizer tockove do te mjere da odizem auto od zemlje kljucem al ne mogu da odvrnem. Mrtvi spoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Napisao si da je najvece zlo od alata al samo zavisi ko radi s njom :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa da svi na max pojacaju. I zavrce dok ne cuje da saraf počne da cvili. Jebe mu kevu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ne pojacaju svi, to bas moras biti nepismen da radis, ja u firmi drzim na max, to je nekih 5kg na ovoj pneumatici sto sam se krvlju izborio da mi kupe, a onda do 28 kg tjeram rucno, postepeno, da dotegnem 12 vijaka 20x1.5 sa tih 5 na 28, stezem postepeno otprilike 100x svaki vijak, a dodje stara majstorcina i kaze ma odmah to stavljaj na 28 i da bjezimo kuci, jbg, svako ima neku svoju teoriju :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sta zavrcete sa tolikom kilazom???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11342
Lokacija: PL / BL
To neki kamion? 12 šarafa po 28kg :confused2:

Meni je vulkanizer u Puli natukao šarafe na točku da sam jedva odvrnuo polugom od metar ipo. Slomio dva ključa...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:36 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Pa sta sam ja rekao?
Ti kazes nevaljaju diskovi?? Odokativno? Odakle zakljucak? Pa valjda se necim mjeri, pa ima neka vrijednost koliko min, pa tek onda zamjena.

Nemam sta da trcim od majstora do majstora, kad covjek uzme subler ili mikrometar pa izmjeri debljinu diska. Pa kaze vidite, min diskovi su 12mm kod vas su 11.ovo je za zamjenu, ili diskovi min su 12mm a kod vas su 13mm mozete jos malo da vozite. To je majstor!!!

Ja imam isto tako kolegu kome vjerujem pa mu vozim auto
A da ja odvezem auto kod vidovica i ostavim d se radi mimo mene, nema šanse.


ti imas, ima mirko, ima slavko..al janko nema kolegu...

dodje mi janko pred radnju, kaze gori mu lampica od kocnica..sjednem u njegovo auto, uvezem unutra..janko je vani..naravno pregledam auto, odem do janka i kazem "plocice i diskovi novi"...janko podje da pametuje, ja mu kazem dovidjenja...sta ti nije jasno..

uskoro ce doci vrijeme da ce trenutna mjesta tipa tehnicki pregled da radi samo tehnicki pregled..nece ti prodavati osiguranje..i tek ce onda da love na mutno..izadje i kaze ti ne valja to, to to...pa ti kreni pametovati..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja radim odrzavanje pogona za pelet (radio sam dok me nije lajm zajebao, dal cu i dalje jos se mislim) tu su zajebane sile i pritisci, najzahtjevniji dio je postavljanje te ring matrice od 140kg na tih 12 vijaka, ona je po rubu konusna i nalijeze u drugi konus, moras da je stegnes na tih 12 tacka sa 28kg a da na komparatoru ne bude vise odstupanja od 0.05, sad to mogu da sam najpjaniji al dok nisam razvio tehniku bilo je za izluditi, ako na jednoj tacki povuce previse ne mozes da vratis, ti konusi sto ulaze jedan u drugi naspanaju i nema nego skidaj sve pa ponovo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs