banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Mar 2017, 21:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Feb 2017, 20:50
Postovi: 3
Владимир je napisao:
lenovo je napisao:
Molim vas za malu pomoc.Zensko sam i svako hoce da me prevari, a kupujem auto.Istina je da mi je jako tesko odluciti se, tj. pronaci auto sa sigurnim motorom i to sta cu konkretno, a da je preslo recimo oko 200.000 km....da krenem iz pocetka.
Na prvu ja ljudi moji trazim auto koje ima jak motor, tj.siguran motor.Sigurna sam da su izasli neki modeli sa jakim motorima od ovih koje budem navela. I ne znam da li bi mi ulogu trebalo igrati godiste auta? Takodjer sam otvorena i za vase prijedloge.Pazite, zensko sam i veoma mi je bitno da je uato lijepo heh ah pa sta cu.
Dakle od ponudjenih a koji se meni svidjaju molim vas budite konkretni sta je dobro a sta nije, sta je skupo za odrzavanje a sta ne. Dakle osim jeftine registracije (kw recimo 40-45 kw) dal da uzmem motor 1.2. ili 1.4.? Od opreme ne trazim nista.Klima ne treba.
Moji favoriti od auta su:
SKODA FABIJA
WW POLO
TOYOTA YARIS
HUNDAI GETZ
FIAT PUNTO 1.3. MJET
CITROEN C3
CITROEN C2

dakle to su modeli koji mi se svidjaju i koje mogu sebi priustiti. sta od ovoga da uzmem jer je ekonomicno,sta predlazete?samo nemojte reno klio i opel korsu....nesto ta dva auta ne volim ne svidjaju mi se...

DAKLE , da sad hocete kupit auto "na slijepo" za koje bi garantovali od ovih gore navedenih da bi 99% imali ispravan motor?
Буџет и које годиште гањаш? Остави коју стоју за послије куповине.


4000 KM a koja stoja je ostavljena za registraciju i gume


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2017, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
imacu pola 1.4 44kw,2002gp,5 vrata,uvoz Svajcarska,uklapa se u tvoj budzet...

mada nije problem ni dovesti nesto od gore navedenih...


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2017, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Остави још коју за мали и велики сервис и можда неку ситницу. Не ограничавај се на један модел са тим буџетом, шта год испадне за те паре да је исправно, узми. Све ти је то у пет дека. "Поло" и "јарис" можда јесу најозбиљнији, али су вјероватно и скупљи.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2017, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
1.2 i 1.4 nisu jaki motori, ali tebi to i vjerovatno ne treba, mada dzaba motor ako nema u grudima ili medju nogama, morao sam ovo da ubacim :)
Motori obicno i najmanje zadaju problema, druge komponente su upitnije
Zlatno pravilo je da nema dobro, mlado i jeftino, budzet ti i nije nesto ja cu biti slobodan pa ti predloziti 206 sa 1.1 ili 1.4 motorom, neku zensku boju a nije skupo za voziti, naravno da torzija bude ok


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2017, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Fabia sdi. Auto koje nema sta za pokvariti, mali potrosac, i jako jeftin za odrzavanje. Gradska voznja do 5.5l
Otvorena oko 4
Male gume jeftine, servis jeftin,

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2017, 20:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Aco, ti li si?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2017, 22:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jun 2015, 20:26
Postovi: 18
Od ovih navedenih, po meni redosled bi bio sledeci
Toyota Jaris 1.0, jako pouzdan auto, umjerene je potrosnje cak strogo i gradske voznje, jeftino odrzavanje (nema veliki servis) za tako mali auto iznenadjujuce puno prostora, jeftina registracija...
mane skupi djelovi karoserije i treba dobro provjeriti kvacilo sa tim su imali problema
Fiat Punto 1.2, ima ih dosta i za male pare da se naci fin primjerak, jeftino odrzavanje i registracija u sustini bitno da je auto redovno odrzavan i ne bi trebalo biti nekih vecih problema
mana je sto ima dosta uvezenih pogotovo iz Italije kojima je dusa izvadjena i tu treba biti jako oprezan
Citroen C3 1.1, ima ga moj prvi komsija i kad ga on nije sahranio nece niko, ulje mjenja svake prestupne godine, remenje kada pukne, kupio ga sa 70000km sada ima 210000 i nije imao sa njime nikakvih problema, jedini veci trosak bila je promjena lamele ali to je vise do njegovog stila voznje, auto je jako udoban ali dosta trom.

Takodje jos jedan savjet ako ne vozis mnogo da izbjegavas Fabiu i Pola sa SDI motorom iz razloga sto je sve to upitne kilometraze a precjenjeni su maksimalno i auta su jako gruba i neudobna za voziti,
plus zbog velikog motora registracija je nesto skuplja a takodje zbog velike tezine motora na ovim nasim dzombastim putevima prednji ovjes brzo strada, plus svaki noviji autobus i kamio je brzi od tebe :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2017, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Predlazem da se u razmatranje uzme Fiesta, benzin. Al posto se radi o polovnim kolima, stanje konkretnog primjerka je najrelevantnije.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 06:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Dzoo je napisao:
Od ovih navedenih, po meni redosled bi bio sledeci
Toyota Jaris 1.0, jako pouzdan auto, umjerene je potrosnje cak strogo i gradske voznje, jeftino odrzavanje (nema veliki servis) za tako mali auto iznenadjujuce puno prostora, jeftina registracija...
mane skupi djelovi karoserije i treba dobro provjeriti kvacilo sa tim su imali problema
Fiat Punto 1.2, ima ih dosta i za male pare da se naci fin primjerak, jeftino odrzavanje i registracija u sustini bitno da je auto redovno odrzavan i ne bi trebalo biti nekih vecih problema
mana je sto ima dosta uvezenih pogotovo iz Italije kojima je dusa izvadjena i tu treba biti jako oprezan
Citroen C3 1.1, ima ga moj prvi komsija i kad ga on nije sahranio nece niko, ulje mjenja svake prestupne godine, remenje kada pukne, kupio ga sa 70000km sada ima 210000 i nije imao sa njime nikakvih problema, jedini veci trosak bila je promjena lamele ali to je vise do njegovog stila voznje, auto je jako udoban ali dosta trom.

Takodje jos jedan savjet ako ne vozis mnogo da izbjegavas Fabiu i Pola sa SDI motorom iz razloga sto je sve to upitne kilometraze a precjenjeni su maksimalno i auta su jako gruba i neudobna za voziti,
plus zbog velikog motora registracija je nesto skuplja a takodje zbog velike tezine motora na ovim nasim dzombastim putevima prednji ovjes brzo strada, plus svaki noviji autobus i kamio je brzi od tebe :D

Dzo odradi malo, nemoj toliko tisra :)

Vidi se da se na forumima skolujes dok su Italija i Francuska pre Njemacke...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 10:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Preporuka za Tojotu Jaris, auto je bez greške. Motor 1.0 je malo poslab, tri klipa su u pitanju, ali mehanički je uredan. Zadnja klupa je klizna i sklopiva, mjesta ima dosta u kabini, samo nađi uredan primjerak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 11:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Samo chevrolet spark, ostalo nabrojano ne vredi uzimati u obzir


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 21:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jun 2015, 20:26
Postovi: 18
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Dzoo je napisao:
Od ovih navedenih, po meni redosled bi bio sledeci
Toyota Jaris 1.0, jako pouzdan auto, umjerene je potrosnje cak strogo i gradske voznje, jeftino odrzavanje (nema veliki servis) za tako mali auto iznenadjujuce puno prostora, jeftina registracija...
mane skupi djelovi karoserije i treba dobro provjeriti kvacilo sa tim su imali problema
Fiat Punto 1.2, ima ih dosta i za male pare da se naci fin primjerak, jeftino odrzavanje i registracija u sustini bitno da je auto redovno odrzavan i ne bi trebalo biti nekih vecih problema
mana je sto ima dosta uvezenih pogotovo iz Italije kojima je dusa izvadjena i tu treba biti jako oprezan
Citroen C3 1.1, ima ga moj prvi komsija i kad ga on nije sahranio nece niko, ulje mjenja svake prestupne godine, remenje kada pukne, kupio ga sa 70000km sada ima 210000 i nije imao sa njime nikakvih problema, jedini veci trosak bila je promjena lamele ali to je vise do njegovog stila voznje, auto je jako udoban ali dosta trom.

Takodje jos jedan savjet ako ne vozis mnogo da izbjegavas Fabiu i Pola sa SDI motorom iz razloga sto je sve to upitne kilometraze a precjenjeni su maksimalno i auta su jako gruba i neudobna za voziti,
plus zbog velikog motora registracija je nesto skuplja a takodje zbog velike tezine motora na ovim nasim dzombastim putevima prednji ovjes brzo strada, plus svaki noviji autobus i kamio je brzi od tebe :D

Dzo odradi malo, nemoj toliko tisra :)

Vidi se da se na forumima skolujes dok su Italija i Francuska pre Njemacke...

Neka si ti meni ziv i zdrav i nisi bolesljiv... :salute:

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
Fiat Stilo je 1.9 JTD nepodervi motori.

mogu se uzeti za te pare, i motori su odlični, e sad za održavanje i to ne znam... izgled ok :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Mislim da je nerentabilno za to što ženi treba. U toj klasi sve je u pet deka samo da izbjegava dizela i tri cilindra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2017, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Prilikom kupovine Clio 1.5 dci 2013/2014 sa kilometrazom do 120-130 000
Da li treba na nesto posebno obratiti paznju za taj model/motor ???

Takodje u obzir moze doci i 208 ili c3.

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2017, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Kad se radi veliki servis. I koe prethodni vlasnik..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2017, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Uglavnom po netu se vrti podatak 120 000 ili 160 000 ( cesce se spominje 160 000 )


95% dizela od ovih modela je uvoz Francuska

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2017, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
95% je vozala jedna baba Nedljom do pijace samo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2017, 16:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja do sada kupio dva takva :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2017, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jesi i Krolu takva sredio? :-(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: jovic23 i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs