banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
spavac je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Pa sta sam ja rekao?
Ti kazes nevaljaju diskovi?? Odokativno? Odakle zakljucak? Pa valjda se necim mjeri, pa ima neka vrijednost koliko min, pa tek onda zamjena.

Nemam sta da trcim od majstora do majstora, kad covjek uzme subler ili mikrometar pa izmjeri debljinu diska. Pa kaze vidite, min diskovi su 12mm kod vas su 11.ovo je za zamjenu, ili diskovi min su 12mm a kod vas su 13mm mozete jos malo da vozite. To je majstor!!!

Ja imam isto tako kolegu kome vjerujem pa mu vozim auto
A da ja odvezem auto kod vidovica i ostavim d se radi mimo mene, nema šanse.


ti imas, ima mirko, ima slavko..al janko nema kolegu...

dodje mi janko pred radnju, kaze gori mu lampica od kocnica..sjednem u njegovo auto, uvezem unutra..janko je vani..naravno pregledam auto, odem do janka i kazem "plocice i diskovi novi"...janko podje da pametuje, ja mu kazem dovidjenja...sta ti nije jasno..

uskoro ce doci vrijeme da ce trenutna mjesta tipa tehnicki pregled da radi samo tehnicki pregled..nece ti prodavati osiguranje..i tek ce onda da love na mutno..izadje i kaze ti ne valja to, to to...pa ti kreni pametovati..
I ode janko jedan, drugi, treci... I onda zakljucas i ides kod drugog raditi za dz

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
@Veljo
I šarafi na točkovima se zavrću u "zvjezdastom" rasporedu i postepeno se dotežu. To je neka osnovna tehnička pismenost. E, sad, što majstori rade drugačije...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5577
Lokacija: Banja Luka
Oni u Merkuru zavrcu nema vise odvrtanja

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Glupo je pricati o postavljanju tocka na auto
Evo jedna iz firme, mali neki lezaj bio :)
Slika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
spavac je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Pa sta sam ja rekao?
Ti kazes nevaljaju diskovi?? Odokativno? Odakle zakljucak? Pa valjda se necim mjeri, pa ima neka vrijednost koliko min, pa tek onda zamjena.

Nemam sta da trcim od majstora do majstora, kad covjek uzme subler ili mikrometar pa izmjeri debljinu diska. Pa kaze vidite, min diskovi su 12mm kod vas su 11.ovo je za zamjenu, ili diskovi min su 12mm a kod vas su 13mm mozete jos malo da vozite. To je majstor!!!

Ja imam isto tako kolegu kome vjerujem pa mu vozim auto
A da ja odvezem auto kod vidovica i ostavim d se radi mimo mene, nema šanse.


ti imas, ima mirko, ima slavko..al janko nema kolegu...

dodje mi janko pred radnju, kaze gori mu lampica od kocnica..sjednem u njegovo auto, uvezem unutra..janko je vani..naravno pregledam auto, odem do janka i kazem "plocice i diskovi novi"...janko podje da pametuje, ja mu kazem dovidjenja...sta ti nije jasno..

uskoro ce doci vrijeme da ce trenutna mjesta tipa tehnicki pregled da radi samo tehnicki pregled..nece ti prodavati osiguranje..i tek ce onda da love na mutno..izadje i kaze ti ne valja to, to to...pa ti kreni pametovati..
A covjeka nemam sta pametovati. Kazem izmjeri diskove i kazi koliko je minimalna debljina. Nemam se sta zajebavati. A ti tjeraj jednog po jednog. Na kraju radiona ostane za tvoje vozilo. Pa sta ti mislis da ima svako para za bacanje. Prosla su ta vremena kad se sve mjenjalo na stojadinu i kad je bilo 3 majstora u gradu. Sad se otimaju za klijente.

Veljo takva zatezanja su bas na mrtvo, 28kg je ogromna sila. Svaka cast


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 23:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Neki_to_vole_vruce je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Kakav lik
Imas li konkretnu informaciju koja potvrdjuje sve sto si napisao ili po obicaju samo seruckas? :-D
Sta je strucnjak??! Seruckam da.

Jel znas ti ata znaci mehanicar rijec? Koliko znam to bi trebao biti covjek koji zna nesto da popravi a ne da samo uzima sa rafe dio jedan po jedan i stavlja na auto. Takodje mehanicar je neko ko kad poslusa auto i provoza isti trebao bi da ima nekakku dijagnostiku o cemu se radi.
To u ovlastenim 90 posto u BL nema ko da skonta. Majstor se sveo da mjenja ulje i radi veliki servis, mjenja potrosni matrijal. Jel po tebi majstor kojo zbog jednog selen bloka koji je lupkao. Zamjeni kuglu i sve selene na trapu. Nabije troska 3 puta vise.

Ocito da niste moj most procitali kako treba. Ja nisam rekao da ovlasteni nemaju dijagnostiku nego da kad idu mino njega. Pp garazama.... Da je idu kod majstora koji ne zna i nema dijagnostiku. Jer opravke nema!
Vw skoda audi lada renault kia ovlasteni servisi nemaju limara. Radi im covjek u privatnoj reziji.

I neću imenovati kojo servis kad se radi kod njih imas stavku dijagnostika vozila 50km.

Tako da placa se i to. Pa oni naplate predracun za servis vozila.


Naravno, cudom se cudim kako pametnica poput tebe nema, ne jedano, vec tri zastupnistva.

Evo necu moci zaspat.

Sa druge strane, kako to da "znas" za sve te negativne pojave? Zar ti je toliko vazelina trebalo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Kakav jadnik.... Nema tebi pomoci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 00:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Čujem ja da mi cvili nešto u autu kad blago udesno skrećem.
Odem u Union, dignu auto na dizalicu i kažu 600KM zamjena prednjih diskova i pločica, auto nije u voznom stanju.
Odem kod Klindića i majstor sjedne u auto i provoza ga. Kaže nema ovdje ništa, sve uredno.
Uđem u radnju i reko hoću da mijenjam prednje diskove i pločice. Radnik odgovara 350KM. Sad tu meni smrdi, kako su maltene upola jeftiniji. Objašnjava on meni kako oni skidaju stare ležajeve sa diskova pa nabijaju na nove, jer su to neki zamjenski dijelovi.

Vratim se u Union i dam im da rade, ali im kažem da mi ostave stare dijelove. Diskovi nisu bili toliko potrošeni, koliko su bili izbrazdani. Kao gramofonske ploče, samo sa puno većim urezima.
Pločice su bile trošene ukoso, jedan ćošak nije bio puno potrošen, dok je drugi bio potrošen do metalne osnove. Čak je i ona bila značajno potrošena.

Od tad se ne razmišljam. Jebaji ga, ako imam para za auto, mora biti i za servis. Da sam poslušao Klindićevog majstora, pitanje je kako bi se završila priča...

Što se tiče dijelova i alata: nek me neko proba ubijediti da je alat od 20KM, bolji od onog od 100KM; ti alati možda nude slične opcije, ali da je bolji - sigurno nije...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 00:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ti si prava musterija

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 07:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Jesam, vjerujem da je moja glava vrednija od nekih kočnica...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 07:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
A jesu li rijesili misteriju zbog cega se plocice trose nejednako, naravno da nisu i bi ih kita.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
veljo1981 je napisao:
Ja te pitam kolika je minimalna debljina diska, ti naravno ne znas, onda ti ja kazem kolika je minimalna i kazem ajmo izmjeriti pa ako je za mijenjati mijenaj, izmjerimo a on puno deblji od minimuma i sta onda kazes kad te ja pitam zasto su diskovi za mijenjati?


Moze biti kriv disk, pa da trese ili da trosi plocice neravnomjerno u tom slucaju treba zamjeniti, ali vecina majstora nudi da se to tokari pa ga stanjuju, ma kod nas se svasta radi.

Ja sam recimo na proslom autu presao dosta kilometara sa diskovima i bili su za zamjenu (presao 90k, stim da kocim jako malo i vozim samo po gradu, vecinom motorom) i lik me ubjedjuje "ma to cemo druze samo malo istokariti i staviti druge plocice" i normalno svako ko hoce da ustedi neke pare to uradi, pa posle placa dva puta ili glavom ili za diskove.

Meni recimo to ima smisla jedino i to mozda ako se iskrivi zbog nagle promjene temeprature malo pa i ajd, al ovako na stare diskove tokariti to je bas...

Evo WV VAS 5k serija uslikao sam:

https://i.imgur.com/Enhuyaf.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
super_koza je napisao:
kažu 600KM zamjena prednjih diskova i pločica,

...


Čekaj druže, 650KM pločice i diskovi? Pa šta voziš ti? Ja sam jesenas zamijenio, čini mi se 80KM diskovi Textar, pločice oko 40. Sam zamijenio, trebalo mi jedno sat u vr' glave. Pa ne može u ovlaštrnom servisu biti pet puta skuplje jebemu, ne voziš spejs šatl.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moguce je, za 520D 2016 dodju 1250km u ovlastenom plocice i diskovi sa zamjenom recimo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa jebote moj auto ne vrijedi toliko.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
@Sehxor
:)
Zadnji krik tehnologije negdje 2007, al dobro ja sam mislio da je nesto jos starije kad si rekao 5000, trebao si upaliti ako moze da vidimo sw verziju pa da uporedimo sa sw verzijom ovog od 20km

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Poslednji put menjao veljo1981 dana 07 Mar 2018, 08:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_зока je napisao:
super_koza je napisao:
kažu 600KM zamjena prednjih diskova i pločica,

...


Čekaj druže, 650KM pločice i diskovi? Pa šta voziš ti? Ja sam jesenas zamijenio, čini mi se 80KM diskovi Textar, pločice oko 40. Sam zamijenio, trebalo mi jedno sat u vr' glave. Pa ne može u ovlaštrnom servisu biti pet puta skuplje jebemu, ne voziš spejs šatl.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока
Ma sa lezajevima, on ne konta da lezaj moze da se izvadi i vrati i da je to ok, nesto najnormalnije, njega uplase da oni to nesto na silu trgaju i lupaju i on odmah drijesi kesu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
veljo1981 je napisao:
@Sehxor
:)
Zadnji krik tehnologije negdje 2007, al dobro ja sam mislio da je nesto jos starije kad si rekao 5000, trebao si upaliti ako moze da vidimo sw verziju pa da uporedimo sa sw verzijom ovog od 20km

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Nije bitna verzija (koja se moze nadograditi, jer je unutra racunar), prica je bila da nije WV VAS, a ima i novojih verzija koje i dalje kostaju masno, nije ti bitan samo software, ti na tom svom od 20km imas samo OBDII, dok ovaj ima to i jos gomilu drugih dijagnostickih portova i kablova za dijagnostikovanje dijelova posebno i ostalih stvari, zato nije 20km pretpostavljam.

Vidjecu da upalim, samo jednom sam palio da vidim kako radi, ako mi se bude dalo izvlaciti sve to opet iz podruma :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Pa sto ne nadogradis kad moze, ako ti ne treba stavi na pik, pokidace se raja da kupi, sto ne napises koji je unutra disk i koji je ram, koji je os :)

Poenta je da ti mene prozivas i onda te ja moram trljati ovuda bezze

Naravno da postoje skuplji i jeftiniji uredjaji, tipski i univerzalni, originali i klonovi
Zasto u ovlastenom dijagnostika kosta u hiljadama necega, zato sto je to harac koji oni placaju da bi bili partneri, ne mogu biti partneri ako ne placaju taj harac, da mogu ne bi placali, njihova jedina prednost je spajanje na server i live kodiranje koje ne treba 99% autoservisa u BiH jer ne znaju ni kako da dodju do te faze pa im ne treba i nece im trebati ni za 50 godina

Ja nemam samo obd2 zato sto volim da se zajebavam tim stvarima pa imam svasta ali autiservisu koji zivi od toga je dovoljan obd2, oni nemaju vremena da se zajebavaju, za njih bolje da imaju osnovno, kupovali su ljudi sebi i developer alate pa napravili sranje

I da, nemoj vise, stvarno nema smisla




Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
veljo1981 je napisao:
Pa sto ne nadogradis kad moze


Kazem ti, ne bavim se auto-dijagnostikom i nemam potrebe da gubim vrijeme oko toga, samo sam ti htio dokazati da nisi u pravu i da takvi uredjaji postoje, ali ti nedokazan i volis valjati gluposti i ne moze se pricati sa tobom normalno :)

Eto necu vise, smorio sam se pravo da ti kazem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs