banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2017, 16:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Mi smo uzeli skoro C3 Picasso, 2014 godiste, 1.6 dizel automatik, presao oko 140000.
Mislim da je bio oko 15000 KM ili 15500 KM.

Cisto da znas da se mogu i dosta novija auta naci.
Neko je spominjao neki plac u Trnu/Laktasima da je dobar, poledaj to...
Mi smo vec drugo auto uzeli kod Kramara i zadovoljni smo. Drugi ga proklinju, pa vidi da li im vjerujes ili ne...

Ostale, manje, placeve sto imaju po nekoliko auta mislim da treba zaobici...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 18:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
JohntraVolta je napisao:
Šta (i gdje) uzeti za 15-16.000 KM? Clio IV mi je na prvom mjestu, eventualno nešto iz kompakt klase tipa C4 ili Pug 308. Prioritet je pouzdan i izdržljiv (dizel) motor, relativno mali potrošač, da nije baš osnovni paket opreme, i da nije prevalio više od 130.000km, 2010+ godište.

Prečešljao sam Pik, ali ponuda je oskudna, velika većina auta dolazi sa kojekakvih auto placeva, što mi se nimalo ne sviđa, teško je naći nešto iz prve ruke.


U kramaru sam uzeo c4 2012 godina 150 000 kilometraža za 14 000,srednji paket opreme, nikakvih problema - prezadovoljan

Pisao sam ranije da sam prije pohoda u kupovinu tog auta u kramaru govorio da mi ne pada na pamet išta da kupujem sa bilo kojeg placa a pogotovo od kramara, medjutim nakon par mjeseci potrage i pregledanih 20-tak auta (najviše "privatnih" - ne onih sa placa) i nagledao sam se svega i svacega...najbolju ponudu sam našao u kramaru

Realno ako neko ima auto to godište i super ga služi, nije se počeo kvariti i još je relativno mala kilometraža, zašto bi ga prodavao, još će ga voziti dok ne počne zezati, veća je šansa da takvo auto neko iz prve ruke hoće da riješi jer je udaren ili ima nekih problema....bar neko moje mišljenje
Sretno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 11:35 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
super_koza je napisao:
Cisto da znas da se mogu i dosta novija auta naci.
Neko je spominjao neki plac u Trnu/Laktasima da je dobar, poledaj to...

Znam da mogu, 2010. je gornja granica starosti do koje bih išao. Ima li ih na Piku, zna li neko kako se zovu?

Peca je napisao:
Pisao sam ranije da sam prije pohoda u kupovinu tog auta u kramaru govorio da mi ne pada na pamet išta da kupujem sa bilo kojeg placa a pogotovo od kramara, medjutim nakon par mjeseci potrage i pregledanih 20-tak auta (najviše "privatnih" - ne onih sa placa) i nagledao sam se svega i svacega...najbolju ponudu sam našao u kramaru

Realno ako neko ima auto to godište i super ga služi, nije se počeo kvariti i još je relativno mala kilometraža, zašto bi ga prodavao, još će ga voziti dok ne počne zezati, veća je šansa da takvo auto neko iz prve ruke hoće da riješi jer je udaren ili ima nekih problema....bar neko moje mišljenje
Sretno

Što se tiče Kramara, generalno imaju utegnuta auta, na najboljem su glasu od svih kuća, ali nemogućnost bilo kakve provjere i činjenica da su se nekima znali zalomiti i krševi kod njih, i to mnogo skuplji, nimalo mi se ne dopada. Osim toga, cijene su im 15-20% više od nekog prosjeka.

Zna na Piku iskočiti i odličnih privatnih, redovno servisiranih, mala kilometraža, i to uglavnom kod onih koji prodaju radi kupovine većeg auta, ali to je traženje igle u plastu sijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
JohntraVolta je napisao:
Što se tiče Kramara, generalno imaju utegnuta auta, na najboljem su glasu od svih kuća, ali nemogućnost bilo kakve provjere i činjenica da su se nekima znali zalomiti i krševi kod njih, i to mnogo skuplji, nimalo mi se ne dopada. Osim toga, cijene su im 15-20% više od nekog prosjeka.

Zna na Piku iskočiti i odličnih privatnih, redovno servisiranih, mala kilometraža, i to uglavnom kod onih koji prodaju radi kupovine većeg auta, ali to je traženje igle u plastu sijena.


I jesi i nisi u pravu. Da malo vise je ruzno i nesigurno kod njih sto ne možeš auto odvesti na servis ali...

- Smijes dovesti koliko god ljudi hoces i da pregledaju auto kako god hoće pod uslovom da je na placu.
- Daju ti rok od 7 dana da dobro isprobaš auto i pregledaš ga gdje hoćeš i ako nađeš ikakvu zamjerku oni će riješiti problem o svom trošku (pod uslovom da nisu neke lijeve gluposti vec neki kvar na motoru, turbini,m diznama, mjenjači i šta ja znam tim ključnim stvarima) ja sam na svom čak našao da fale 2-3 nekakve ljeve plastikice ispod i sve su mi nabavili i poslali. (znam da ne muljaju sa ovim što govorim jer poznanik mi radi tamo i sigurno bi me upozorio da je drugacije)
-Što se tiče cijene jesu medjuskupljima ali vjeruj mi da osim malog servisa ulaganja ne bi trebalo da imaš u auto, i svaka cijena koja piše na autu ide zagarantovano jednu hiljadu dole ako imaš keš

pa eto znači nije da te ubjedjujem ali ako se ne usrećiš nigdje drugo i ne nadješ ništa ok obiđi i kramara


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2017, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Sta je po vama pametnije kupiti?

a) Mazda 2 (2011, 1.3 benzin - 84ks, presla 37 000)
b) Peugeot 207 (2011, 1.4 benzin- 75ks,presao 87 000)

oba automobila su u vrlo dobrom stanju, Mazda skuplja 1500KM

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 00:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne znam kakva je mazda po pitanju kvaliteta, al mene bi odbilo to sto je retko auto na nasem trzistu, pa ne daj boze da kvrcnes far, branik, staklo i sl tesko naci delove na otpadu. Pezo je dosta pristupacniji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 01:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5619
Lokacija: Banja Luka
Mazde kubure sa rdjom, nazalost :( 6ica bas dobar auto ali svaka generacija joj zardja katastrofalno.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@wizzy

Evo testa iz komsijskih novina .... za mazdu 2
www.jutarnji.hr/autoklub/rabljeni/rablj ... ni/864466/

E sad razlika je u km velika , a isto godiste. Ako je mazda od prvog vlasnika(koji je odrzavao u ovlastenom servisu) i jos ako je pride garazirana moj glas ide mazdi 2.
Herz je u pravu glede tih kozmetickih dijelova tipa far , lajsne ....ali nije sve u tome.

1.Koliko su vlasnika imala vozila?
2.Da li su garazirana?
3.Gdje su odrzavana , u ovlastenom servisu ili negdje drugo?

Ajd saznaj malo vise o autima pa postavi ovdje ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ma ko da gledam penzioner vozio, garaza, samo do crkve i nazad. :)

Uzeo bi mazdu samo zbog kilometraze, ostalo sve na strani francuza :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
@zeljo

nije to ta MAZDA 2...vec novija...



uglavnom, dilema je izmedju ova 2 vozila,a sto vise razmisljam to sam sve blize da odustanem od oba, ebo ih ja...kad nisam jucer uzeo Mazdu (kad sam je probao) i kad nije spustio Pezoa jos 500KM, a realno mogao je ...danas se vec lomim da to sve batalim. Da se razumjemo, auto mi i treba i ne treba, cist luksuz i dodatni trosak..koji si mogu priustiti, al i ne moram ... sto duze cekam, fond za vozilo raste, pa mogu sutra kuptii nesto bolje i novije...

vozio sam ovu mazdu, jako vozljiv automobil, prava zujalica, kvalitetan unutra ,japanac pravi...pezo je standardan (niti smrdi,niti mirise)...generalno nije los.., e sad, motor 1.4, 75ks, ide ko mrtav konj, al zato se nama sta pokvariti ...svaka budala od majstora zna odrzavati, jeftin za odrzavanje...

Slika

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 21:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@Wizzy

Onda sacekaj proljece sledece godine 8) pa pazari nesto ..... moze i fabia, corsa,polo .....ima tu marki za probrati.
Elem ova "tvoja" mazda2 je iz profila ista kao ford fiesta ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
ista je platofrma kao kod fieste..al sve ostalo je drugacije...za razliku od forda, mazda zna napraviti lijep auto

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2017, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Uzeo Mazdu 2...pa cemo vidjeti kako ce se pokazati

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2017, 18:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Čestitam! Nek ti je sa srećom i nek te dobro služi! :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 05:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Cestitam! Kupio si auto za dva koplja bolje od francuskih proizvodjaca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 06:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Cestitam! Nek je sa srecom i da te dobro posluzi.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
hvala, hvala..jos se nisam stigao ni provozati, cekam sad vikend pa da odem uzeti zimkse gume (tj kad sam jucer preuzeo,nisu stigle celicne 14ke sto sam odmah narucio), a i da provozam auto...nekada kasnije cu napisati utiske.

uglavnom, ovo auto sam pazario.

https://www.olx.ba/r/27551870/105737

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne znam da sam video i jednu Mazdu 2 do veceras i izlazim vani kad pred zgradom cura parkira plavu mazdu dva i setim se tebe, kontam vidi zena mu odmah otela igracku :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Neka je sa srećom. Japanac,pa još crven
Ne može da ne valja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 22:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Super auto. Mala kilometraza. Neka te sluzi dobro! ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs