banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2014, 09:13 
_зока je napisao:
Let avionom u BG je čisto preseravanja i svako kome treba brz i efikasan način da dođe na željenu destinaciju će otići autom ili busom do Zagreba za manje vremena nego do BG avionom i iz ZG letjeti kuda treba i kako Bog zapovijeda.

x2


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 09:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Nije to baš tako lako... ako ćeš ići svojim autom, treba ga ostaviti negdje u ZG; na aerodromskom parkingu 4 dana izađu oko 270 kn. Ako će te neko voziti, to je oko 150 KM troškova (treba 2x ići do ZG i nazad). Air Serbia sad ima dobrih akcija, te ako se može uklopiti u njih, let za neki evropski grad iz BL se itekako isplati.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 09:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
<Enter_name> je napisao:
A vi očekujete na tako kratkom letu neki bolji avion... letio sam većim krševima i na dužim relacijama. Realno, za potrebe ovakovog leta i ne treba bolji avion.


Avion kao avion je sasvim OK, mozda cak i prevelik za potrebe linije BL-BGD. Problem je u odrzavanju i stanju u kojem se nalazi (doduse onaj kojim sam ja putovao par puta).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 10:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mislim da je ovaj Atr sad preruređen kako su Arapi pereuzeli, tj kad je bio na farbanju i čini mi se da su nova sjedista stavljena...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
<Enter_name> je napisao:
letio sam većim krševima i na dužim relacijama.

Nije vezano za ovu temu, ali najmanji avion kojim sam letio je bio prakticno kombi sa krilima (mozda 10ak mjesta, ne znam precizan naziv) Madjarske kompanije Malev. Jedno vrijeme je isao na relaciji ZG - Budimpesta, ali mislim da ne ide vise, odnosno da nema vise te linije. Ali niti je bucan niti neudoban, i tada je bio u ekstra stanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Milan je napisao:
_зока je napisao:
Let avionom u BG je čisto preseravanja i svako kome treba brz i efikasan način da dođe na željenu destinaciju će otići autom ili busom do Zagreba za manje vremena nego do BG avionom i iz ZG letjeti kuda treba i kako Bog zapovijeda.

x2

Другови, једино ко се пресерава овдје сте вас двојица. 8)

Врло једноставно, отиђите у било коју туристичку агенцију у Бањалуци и упоредите цијене летова од истих компанија са поласцима из БГ и из ЗГ. Тако сам и ја урадио и летови преко БГ су доста повољнији. Шта је било прије "х" година, не знам. Причам о овом периоду како је стигао Етихад.

Ишао сам у децембру Алиталијом и у фебруару Туркиш Ерлајнзом и оба пута транзит преко Рима односно Истамбула до крајње дестинације. Дакле, причам о озбиљним авио компанијама, не о лоу-кост компанијама. Ако ћемо да причамо и о лоу-кост летовима, прича се компликује јер онда можемо да поредимо и летове из Тузле, Задра или Пуле.

Мени је рецимо било свеједно кренуо из Сарајева, Загреба или Београда. Сарајево има слабију понуду а и проблематичан је зими и у јесен јер нема летова чим је мало магла.

И кад рецимо изабереш Алиталију као превозника до крајње дестинације, имаш могућност да идеш Загреб - Рим па даље или Београд - Рим па даље. Из неког разлога, преко Београда је доста јефтиније.

Плус лет Загреб - Рим иде преко Сплита (тамо купи путнике), а Београд - Рим је директни. Плус Алиталија вози једном дневно из Загреба а два пута дневно (ујутру и навече) из Београда. Туркиш вози два пута дневно и из ЗГ и из БГ.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 17:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Šta znači "dosta jeftinije" u evrima?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Оба пута више од 10% цијене карте јефтиније из БГ.

Ако на то додаш и овај "опљувани" лет Бања Лука - Београд, па пресједање у БГ за даље, тек је онда још повољније. Јер тебе неко треба одвести до Загреба и вратити се, а затим и отићи опет до Загреба по тебе кад се вратиш. А овдје имаш пребацивање само до Маховљана.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 17:49 
Evo mozete odmah poredjenje sa mojim trenutnim potrebama napraviti, idem u Hamburg iz BL, jeftinije iz ZG ili BG?

70 eura me izadje auto do ZG i 210 eura povratna sa germanwingsom (ZG-Stuttgart-Hamburg i nazad opet), da li ce me izaci jeftinije ako idem iz BL za BG pa za Hamburg i nazad ili ne?


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 17:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Možeš ostaviti auto na aerodromu u Zagrebu, gdje parking izađe nešto manje od 300 kuna za četiri dana po Enter_name-ovom postu. Uz cijenu goriva to dođe otprilike jednako cijeni leta BL-BG. Plus nemaš dva puta aerodromsku proceduru na odlasku i dolasku koja oduzima dosta vremena. Jedino ako je cijena drastično manja let do BG iz BL bi po meni bio opravdan. Ja sam ranije, iz zajebancije jer su male šanse da ću letjeti negdje u skorijoj budućnosti, provjeravao cijene po netu za evropske destinacije iz BG i ZG i razlika nije bila tako drastična. Ne znam kakvo je stanje sada.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Опет ти кажем, нисам ја у неком "Serbs do it better!" трипу. За своје паре летићу из Тузле или из Мостара ако ми је повољније.

А нама је реално пресудни фактор у избору цијена карте.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
_зока je napisao:
Možeš ostaviti auto na aerodromu u Zagrebu, gdje parking izađe nešto manje od 300 kuna za četiri dana po Enter_name-ovom postu. Uz cijenu goriva to dođe otprilike jednako cijeni leta BL-BG. Plus nemaš dva puta aerodromsku proceduru na odlasku i dolasku koja oduzima dosta vremena. Jedino ako je cijena drastično manja let do BG iz BL bi po meni bio opravdan. Ja sam ranije, iz zajebancije jer su male šanse da ću letjeti negdje u skorijoj budućnosti, provjeravao cijene po netu za evropske destinacije iz BG i ZG i razlika nije bila tako drastična. Ne znam kakvo je stanje sada.

Evo gledam kod mene iz Osla oko 500 € povratna sto i nije puno,cak nema puno ni cekanja u Njemackoj i Belgiji.
http://www.gotogate.no/book-fin-flyreise

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 18:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Konkretan primjer: imali su akciju za par evropslih gradova, između ostalog i Prag (interesovalo me); vezani let BL - BG - Prag, 149 € povratna karta. Najjeftinija karta ZG - Prag je oko 200 €.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 18:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
shoole je napisao:
FLASH je napisao:
Kakvo preuveličavanje i prenemaganje.
Avion BL-BG je skroz OK, regularni manji Airbus. Za tu destinaciju niti je malen niti prebučan.

Не знам кад си ти летио, али сад то не вози Аирбас већ овај АТР: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0%A2%D0%A0-72

И мислим да је увијек АТР и возио ову релацију. Али генерално, авион је добар и услуга је ОК.


Moja greška za tip aviona, nisam nešto baš obraćao pažnju, poenta je bila ova druga rečenica.

drakula je napisao:
Sta ako nemas vremena za zabavu tog tipa, a zapravo placas veliku sumu novca da na brz i efikasan nacin stignes na zeljenu destinaciju i obavis svoj posao?

Ja nisam ni očekivao da se može čekirati iz Banjaluke do kraja (u mom slučaju je moglo, jer sam nastavljao sa Air Serbia, tako da sam dobio odmah i karte i transfer prtljaga), jer je ovaj aerodrom praktično produžetak beogradskog aerodroma (uz dodatak leta za CH).

Vezano za pristup sistemu i uvezivanju karata, postoje i mnoge druge firme i lokacije koje nisu uvezane u jedan veliki sistem. Običan primjer je let preko Londona za Hrvatsku Croatia Airlinesom - moraš se smucati po Heathrowu da čekiraš kartu opet, bez obzira koliko imaš čekanja tamo, tako da me ne čudi da naš maleni aerodrom nema full system.

P.S. Meni su karte iz ZG u većini slučajeva povoljnije nego iz BG, a uz to je i bliže.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ja ocekujem da bar funkcionisemo sa Lufthansom ili Austrian Airlinesom, jer bez njih tesko da ces daleko stici iz nasih krajeva. Ne ide Air Serbia bas svugdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2014, 21:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
ja sam samo jednom letio do zagreba jer su bile povoljne karte inace su dosta paprenije nego za bg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2014, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Jun 2011, 14:14
Postovi: 1512
Koliko vidim iz Beograda je mnogo prihvatljivije putovati ako je let iz BG direktan za neku od destinacija, bez jos jednog presedanja, npr. BL-BG-Atina nego ici ZG-Atina, jer prosto treba neko da te odveze u ZG ili da platis parking koji nije bas jeftin (kako rekose 300KN 4 dana sto mu dodje oko 80KM), jer dok nekome platis troskove puta (prvo da nekoga namolis) ili platis parking pa sebi troskove puta do ZG i nazad, dodje te mnogo jeftinije i bez mnogo stresa relacija preko BG.

Mene samo zanima hoce liz a ljetnu sezonu otvarati neke direkte letove iz BL za turisticke destinacije, tipa Grcka, Turska, Spanija i slicno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2014, 17:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ne vjerujem, moguci su samo carteri od strane domacih turistickih agencija.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2014, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Eo jedno možebitno glupavo pitanje :)
Trebam letiti iz BGa direktno AirSerbiom, i pade mi na pamet da bih mogao uvezati sa letom iz BL, razlika je +20€ :)
Nisam do sad nikad presjedao i uvezivao letove pa me zanima da li ja smijem napustiti aerodrom u vrijeme između dva leta (Potrebna promena aviona. Vreme između letova = 7:50)

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2014, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Naravno da mozes samo sto ponovo prolazis carinsku kontrolu + prtljaga koju imas sa sobom nemas ju gdje ostaviti .

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs