banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjaluka - Gubitak od skoro 1,5 miliona KM, nijedna redovna komercijalna avio-linija, haotična i nesređena papirologija, 60 radnika sa platama manjim od republičkog proseka... – to je, ukratko, stanje na Aerodromu kod Banjaluke koje je ostavio doskorašnji direktor Velimir Bobić.

Kada je Bobić došao na mesto direktora, 2003. godine, sa jedinog međunarodog aerodroma u RS je letelo šest kompanija, a radnici su imali plate veće i od sadašnjeg proseka. Lošem poslovanju je doprinelo i to što je na ovom aerodromu gorivo za letelice bilo najskuplje u regionu. Niko na Aerodoromu nema objašnjenje o ovom nelogičnom poslovnom potezu. Od juče je gorivo jeftinije za marku.



Zvanično je još nepoznato koliko je novca je od dokapitalizacije Aerodroma potrošeno i u koje svrhe. Pre dve godine je u ovo preduzeće uloženo oko osam miliona KM, od čega je Vlada RS kao većinski akcionar iz budžeta uplatila oko šest miliona KM. Krajni cilj ove investicije je bio da Aerodrom postane frekventan. Bivši direktor nikada nije hteo da kaže koliko novca je potrošeno, objašnjavajući kako je to “poslovna tajna”, ali je tvrdio da je kupljena zimska oprema, regulatori, popravljena svetlosna signalizacija…


Vršilac dužnosti direktora Aerodroma Zoran Okilj, donedavni direktor preduzeća Aerodrom Trebinje, kaže da još utvrđuje stanje koje je zatekao, ali istovremeno pregovara i o uspostavljanju nekoliko redovnih i čarter linija iz Banjaluke. Po svemu sudeći, uskoro bi trebalo da bude uvedena redovna linija Banjaluka-Moskva na kojoj će leteti «Moskovia erlajns». Ova ruska kompanija trenutno je u fazi registracije u Direkciji za civilno vazduhoplovstvo BiH. «Ako uspešno završimo pregovore, ove godine bi mogli imati i letove za Tivat, Podgoricu, Beograd, Bari i Hrvatsku», najavljuje Okilj. On tvrdi da je realno uskoro očekivati i redovnu liniju Banjaluka-Sarajevo koju će obavljati «BH erlajns». Ova sarajevska avio-kompanija je krajem marta ukinula jedinu liniju sa banjalučkog aerodroma do Ciriha. Pre toga su poslali dopis sa namerom da planiraju uvesti liniju koja će povezati Banjaluku i Sarajevo. Na pitanje zašto nema nijedne redovne linije iz Banjaluke, Okilj nema odgovor. Takođe, odgovor nije imao ni njegov prethodnik Bobić, koji je pre nekoliko meseci tvrdio da je jedino rešenje - početak rada «Skaj Srpske», pravdajući upravu time što je „sve vreme radila na tome da se poveća saobraćaj, nudila se svima, slala pisma i i-mejlove”.


Bez obzira na to što sa Aerodroma nema redovnih komercijalnih letova, radnici rade u tri smene. Oni veruju da će novi direktor uspeti da pokrene ovo preduzeće sa mrtve tačke jer sad pistu u Mahovljanima koriste jedino avion Vlade RS i nekoliko malih privatnih letelica.


Citiraj:
„Skaj Srpska“ neće skoro uzleteti
Vršilac dužnosti direktora Aerodromi Republike Srpske Zoran Okilj kaže da nema zvaničnu informaciju o tome da li će domaća avio-kompanija „Skaj Srpska“ ove godine početi da prevozi putnike. „Bilo bi dobro da već prevoze putnike, ali aerodrom ne može da zavisi samo od jedne kompanije, pa tako ni od ‘Skaj Srpske’“, dodaje Okilj.


http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/188203/Avionom-iz-Banjaluke-u-Tivat-Bari-i-Moskvu

Bolje da ga pretvorimo u kosmodrom i počnemo da se bavimo svemirskim turizmom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
DELETED


Poslednji put menjao Tupko dana 29 Sep 2010, 13:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 03:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja sam svoje vaucere lupio u aerodrom poslije rata ako se raspadne racunam bar na 5 duluma zemlje u mahovljanima ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Sve je to manje vise uzaludno bez viznog rezima, niko nece pristati da leti sa 10 putnika u avionu. Kada se rijesi problem viza, kompanije ce doci same od sebe.
Bilo koja linija da se uvede ne bi bilo lose, ali mi nije jasno kako jos ni jednom nisu pokusali da se povezu sa nekim vecim aerodromom u eu. Mozda je frankfurt i najpogodniji, na taj nacin bi se rijesila vecina problema posto se moze presjesti za bilo koju drugu destinaciju.
Sezonska linija za tivat je perspektivna ako povratna karta ne bude 300e.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2011, 19:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Aviokompanija "BH airlines" ukinula je sredinom ovog mjeseca letove na liniji Banjaluka - Frankfurt, zbog malog broja putnika, prenose federalni mediji.

Edin Hrapović iz marketinške službe "BH airlines" rekao je da je kompanija odustala od ove linije, jer se nije finansijski isplatila.

Prema njegovim riječima, ovaj avioprevoznik sa međunarodnog aerodroma u Banjaluci nastavlja sa sedmičnim letovima prema Cirihu, i to srijedom, petkom i nedjeljom, sa povracima istog dana.

(Agencije)


:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2011, 20:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Нажалост нема овде потеницијала за авио саобраћај, само уколико би неким чудом у игру ушле low-cost компаније.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2011, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cujem da avion iz Saraeva za Cirih doleti sa dva, tri u Mahovljane gdje se popuni i nastavi dalje. Tako i nazad. Ako mene lazu onda i ja vas.

Chils, jel to ona privatizacija gdje se nesto placalo 5 maraka, neki karton? John Deere ili klasika IMT?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2011, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pa mogli su sacekati jos koji mjesec sa ukidanjem :cry:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nisu mogli karta fr-bl bila preko 300 eura

ludaci kru te tiru-riru fra je za vecinu tranzitni aerodrom znaci jos jedna karta sa lufthansom i ispadne kao da konkordom letis a ne feckin ATR72 koja ronda ko zmajev kombajn

TNS standardne dionice al ako se raspadne aerodrom (a to nije nemoguce) ja kontam da cu tamo oko italijanske crkve da uzmem dio na proplanku za vinograd ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovaj kraj mi je nespojiv sa vinogradarstvom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sut' tamo, pojma nemas. Chils, zovi kada pokrenes... Da se okrene nesto jel' :) A nisi prvi od kojeg cujem poredjenje sa kombajnom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 20:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Јбг АТР-72 је регионални авион првобитно намјењен за превоз терета, тек се касније почело са производњом путничке верзије. Нажалост ни он(са својих 70-ак сједишта) се не исплати, а да не говоримо о неким већим и луксузнијим.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma pogresna procijena trzista. Malo koga iz Frankfurta zanima cesci dolazak u BL (i okolinu). Generacije koje su rodjene i odrasle gore pogotovo ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 21:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Није толико процјена тржишта проблем, а и то се може колико толико у ходу кориговати, мени није јасан њихов финансијски план(уствари јесте, хтјели су се поштено уплусати) јер су цијене криминалне, јефтиније изађе да одеш до Загреба бусом и онда на авион, него директно одавде.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ja sam se propisno obradovala kada sam cula za tu liniju i njome sam mislila doci za uskrs i cijena od 300 Eu nije problematicna. Uostalom, koliko kosta benzin, plus putarine + vinjete + klopa uz put.. Jos te i skuplje izadje.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Nedavno sam gledao let preko ciriha. Jeftinije je bilo preko zagreba i naravno ima svaki dan let pa nisi ogranicen srijedom, subotom... Uz to sve ides regularnim avionom, a ne onom partizanskom letilicom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2011, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
The_new_Statesman je napisao:
Ma pogresna procijena trzista. Malo koga iz Frankfurta zanima cesci dolazak u BL (i okolinu). Generacije koje su rodjene i odrasle gore pogotovo ne.


Tacno tako, trebali su letjeti za Berlin. Glavni grad-glavni grad.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2011, 17:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pogledaj svapske tablice po gradu... Vidis samo Minhen...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2011, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Zato sto im je najblize. I ja sam dolazila svakih 10ak dana kada sam zivjela dole :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2011, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sto ce reci da su oni i nekako vezani za BL, ovi sjevernije jedva da dodju jednom godisnje. Uglavnom ih nista vise i ne veze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs