banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Sep 2019, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Treba 30-40 min.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Колико сам схватио, ништа није нарочито ново осим да павловићеви корисници могу ићиби двјема новим линијама. Хајде нека и тога. Чекам дан кад ће све линије под једну фирму па да почне превоз личити на нешто :roll:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Mimsliš kada ne bude konkurencije? Raduješ se tome što je mtel sve uzeo?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
То би требао бити тек почетак уређења гп-а. Да град нпр. буде власник свих линија, па онда систем плаћања каратa, мјесечних карата, преуређење линија, па боља возила на крају... Иако је то само утопија.

Сада са конкуренцијом, гдје би требало доћи до константног такмичења у услугама и понудама, напретку, стање је да је једина промјена коју сам примијетио-поскупљење карата прије пар година.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
Tesko da ce grad ikad vise uspjeti staviti gradski prevoz pod svoje.
Uticaj privatnika je previse jak, okrecu se dobre pare tu a grad nema para da osnuje preduzece i pocne iz pocetka.
Kad vec nije bilo pameti poslije rata da se ocuva autoprevoz.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Srećom ostale firme su se očuvale pa autoprevoz više manje.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 16:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Zašto ne napraviti neko akcionarsko društvo, pa nek svaki privatnik ima svoj dio kolača u toj priči?
Al zato da svi imaju iste buseve, nastupaju pod jednim imenom, da mjesečna karta važi za sve linije. Da to bude neka smislena priča...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2019, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма има начина, али нема воље... Газдама садашњих фирми је очигледно добро (а како и није) и шта да мијењају?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2019, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Ja bih to uradio iz ličnog interesa na njihovom mjestu. Kad napraviš da to funkcioniše kako treba skočiće im broj korisnika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2019, 13:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Puno posla, a njima dobro i ovako kako jeste. Mislis da se gazde voze javnim prevozom? :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2020, 12:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Sad sam pročitao da besplatan gradski prevoz nije moguć, jer je preskup i jer ne smanjuje broj auta već pješaka i biciklista...

Citiraj:
Laut Verband Deutscher Verkehrsunternehmen findet bei Einführung eines Nulltarifs vor allem ein Umstieg von Fußgängern und Radfahrern auf Öffis statt, aber nicht von Autofahrern! Erfahrungen aus der belgischen Stadt Hasselt und aus Tallinn in Estland zeigen, dass Gratis-Öffis viel kosten und letztlich nicht viel bringen. In Tallinn wurde 2013 der Nulltarif für Einheimische eingeführt. Evaluierung 2014: Keine Reduktion des Autoverkehrs.

In Hasselt wurde 1997 der Gratis-ÖV eingeführt und 2013 wurde wieder auf Ticketsystem umgestellt. Es war unfinanzierbar.


Evo i na engleskom

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 08:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ako je suditi po rekcijama prevoznika, ali i putnika, na konkurs Grada za dodjelu linija, ova "trka" bi mogla biti zanimljivija od loklanih izbora.

Citiraj:
KAKO ĆEMO SE VOZITI OD 2021. Na javni poziv Grada Banjaluka žale se i putnici i autoprevoznici

...po prvim reakcijama građana i prevoznika čini se da niko nije pretjerano zadovoljan najavljenim. Banjalučani pozivaju zaposlene iz Gradske uprave da se i sami provozaju gradskim autobusima i uvjere kakva je situacija na terenu: skup prevoz, loša vozila, neadekvatni uslovi i neprecizne linije.

https://srpskainfo.com/kako-cemo-se-voz ... revoznici/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 08:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Seru malo, i jedni i drugi i treći. Gdje imaš da se voziš mjesec dana neograničen broj puta za 60KM?
Jedino što podržavam je uvođenje vremenski ograničene karte, a ne na broj vožnji.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
_зока je napisao:
Seru malo, i jedni i drugi i treći. Gdje imaš da se voziš mjesec dana neograničen broj puta za 60KM?
Jedino što podržavam je uvođenje vremenski ograničene karte, a ne na broj vožnji.


U Gracu, ako uzmeš godišnju kartu za javni prevoz, plaćaš mjesečno 48.70 KM i imaš pristup svim tramvajima, autobusima i vozovima unutar gradske zone.
Em je jeftinije, em je kvalitet javnog prevoza daleko bolji. Glupo ga je porediti sa javnim prevozom u BL gdje svaki četvrti autobus ima neispravne kočnice.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Porediš godišnju kartu i mjesečnu. Koliko košta mjesečna karta u Gracu?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Košta 103 KM, ali važi mjesec dana o dana kupovine i može da je koristi bilo ko.
Dakle, nema imena, slike ili nekog drugog ograničavajućeg faktora.
Opet nije ravnopravno poređenje.

Koliko košta godišnja karta u BL? Čini mi se da toga ni nema, već da moraš da kupiš 12 mjesečnih karata, što te opet dovede do cifre kojom sam baratao iznad.

Kad podvučeš crtu i sračunaš kupovnu moć tamo i vamo, kad skontaš plate, kvalitet usluga (broj linija, broj polazaka, ukupan broj kilometara koji se pokriva, pouzdanost sistema) i jednostavnost korištenja, nema te računice koja može da opravda cijenu javnog prevoza u BL.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Castra je napisao:
Kad podvučeš crtu i sračunaš kupovnu moć tamo i vamo, kad skontaš plate, kvalitet usluga (broj linija, broj polazaka, ukupan broj kilometara koji se pokriva, pouzdanost sistema) i jednostavnost korištenja, nema te računice koja može da opravda cijenu javnog prevoza u BL.

Cijena goriva je pretpostavljam slična u Austriji i u RS. Dijelova za autobuse takođe. Davanja državi ako nisu veća nisu ni manja kod nas. Troškovi osiguranja vozila? Jedino je cijena rada manja nego tamo. Plus cijenu proizvoda većinski zasnivaš na osnovu ulaznih troškova, a ne na osnovu kupovne moći.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Da ne bude zabune, smatram da je javni prevoz od opšteg značaja i da svako treba da ima pravo na njega u jednakim količinama ali to ne može biti dok god je u privatnim rukama. Ne smatram da država treba da ga subvencioniše dok je u rukama pojedinaca. Zašto da punimo džepove pojedincima? Ako ti je neka djelatnost neisplativa bavi se nečim drugim. Eventualno snositi dio troškova za đačke karte.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
_зока je napisao:
Cijena goriva je pretpostavljam slična u Austriji i u RS. Dijelova za autobuse takođe. Davanja državi ako nisu veća nisu ni manja kod nas. Troškovi osiguranja vozila? Jedino je cijena rada manja nego tamo. Plus cijenu proizvoda većinski zasnivaš na osnovu ulaznih troškova, a ne na osnovu kupovne moći.


Cijena goriva je slična.
Cijena dijelova - ne znam, teško je porediti relativno nove tramvaje i buseve sa starim busevima kakvi su kod nas. Koliki su troškovi nabavke novih tramvaja (preko 2 miliona €) i buseva? Koliki su troškovi izgradnje infrastrukture za tramvaje (preko 20 miliona € po kilometru)?
Cijena registracije i osiguranja - opet ne znam. Recimo da bi platio 1000 € osiguranje i registraciju za neki auto čiji bi troškovi u RS bili 500 KM.
Šta misliš koliko je cijena rada manja u BL? U Gracu je neto plata 1823 € mjesečno (12 plata godišnje) za vozača autobusa.

Recimo, ovi u Gracu imaju preko 800 zaposlenih, 9 tramvajskih linija sa 85 tramvaja, 26 autobuskih linija sa 68 kraćih i 95 zglobnih buseva, plus što imaju uspinjaču na brdo.
Računaj i da imaju oko 800 stajališta u gradu.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
_зока je napisao:
Seru malo, i jedni i drugi i treći. Gdje imaš da se voziš mjesec dana neograničen broj puta za 60KM

Pod uslovom da bus dođe u predviđeno vrijeme, jer su i prije situacije s koronom neki počeli "preskakati" polaske.
A o ispravnosti autobusa da i ne govorim i o udobnosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs