banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 21:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16602 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511 ... 831  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2017, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Dakle pod 1 nema fabričko plina, dacia i konkretno se može kupiti nova sa plinom koji je ugradjen naknadno. Lpg nema fabrički. Cng ima.
Gdje je plin fabrički boca od plina je velika a rezervoar benzina je oko 10 do 15 litara. Sve gdje je obrnuto i benzinski rezervoar veći to je naknadno ugrađivao, uglavnom nije teško za skontati. Svaki auto mora na benzin podići temp dok ne stekne uslov da ugrije plin. E sad ima opcija hotstart pa kad je toplo pali na plin odmah. Ali to je ljetne opcija a nikako zimska

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 09:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Znači u suštini gradske vožnje plin se malte ne nikad i ne pali...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Peca je napisao:
Znači u suštini gradske vožnje plin se malte ne nikad i ne pali...

Da ako voziš do 300 metara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ako je termostat i senzor temperature ispravan plin se prebaci do 500m da ne kažem zimi 1500m. Ljeti je dovoljno kad je temp preko 25 konstantno i 200m ili čak na parkingu nakon pola minute. Sve zavisi kako je majstor podesio da radi prebacivanje
Zimi treba da stoji 28 stepeni prebacivanje a ljeti 5 stepeni više od prosečne vanjske znači od 33 do 36. Ako se ostavi 28 onda motor prebacuje po senzoru odmah na plin a on bude veoma hladan pa dodje do trzanja

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 10:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Jbg ljudi ja sam ljepo na pocetku napisao "vecini ce biti glupo pitanje"...
Nije mi jasno da nema neko zivaca ljepo i fino da mi razjasni neke stvari jer očigledno se vidi da o tome nemam pojma, vise sam saznao cackajuci ostale forume i citajuci 100 tekstova cekajuci odgovore ovdje ali opet mi nije sve jasno
Pa zar forum ne sluzi da se razmjene iskustva i misljenja i ponekad totalno neupucenima ne razjasne neke stvari ?
Ako imate zivaca da ista napisete zar nije ljepse fino i detaljno dogovoriti ?

- ja sam mislio da kad se ugradi plin to je to benzin vise ne postoji (onda sam skontao da se uvijek kombinuje plin i benzin i moze prebacivati)
- pa onda mi rekoste da se obavezno startuje sa benzinom da se plin zagrije (onda ja kontam da se to mora ozbiljnije zagrijati npr da auto dostigne radnu teperaturu ali iz prethodnog "spuštanja" meni vidim da to zagrijavanje traje jako kraće)

ja sam IT strucnjak pa znate li vi koliko ljudi meni u firmi i privatno postavi retardirana pitanja, po vasoj logici svima bi trebao lupiti samar ili spustiti par puta i narugati se pa nesto ili nista odgovoriti pa iako u sbei zavratim očima milion puta svaki put svima odgovorim i pomognem sa osmjehom (kiselim do duše :)

zbog vas sam izgubio interesovanje za plinomi i autim i forumima i svime ajte zdravo i dovidjenja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 10:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
@Neki_to_vole_vruce hvala konacno nesto konkretno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Fin neki dećko,đentlmen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Peco ne budi pahuljca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Peca je napisao:
@Neki_to_vole_vruce hvala konacno nesto konkretno!

It stručnjak koristi opciju edit. Ako si it stručnjak mogao si naprimer na ac stag sajt skineš korisnicko i pročitaš. Ne znam čemu onakav post. Fino sam sve napisao sta si pitao.
Da ti prebacim u tvoju bransu. Kad auto ima plin to je kao računar sa velikim Ups om. Dakle sve imas

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 13:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Šta cu jutros sam bio osjetljiv...valjda ovo vrijeme... ali stvarno par puta ranije kada sam god pisao nešto u vezi auta uvijek me je neko prvo prcao pa bi se tek onda neko udostojio ljepo da odgovori...

Neki_to_vole_vruce- pod onim postom nisam mislio na tvoje odgovore, ti si mi konkretno najsviše i najbolje odgovorio...
eto 'ajd da završimo sa mojom dramom i izlivima, ugl saznao sam šta sam trebao što uz vas što uz još usputnog čitanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ok ništa nisam rekao ali moraš s ljudima polako, ne rogato. Šta si zaključio da čujem jel valja ili ne? Plin i to

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 15:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Najgore sto nisam nista zakljucio, dvoumim se oko onoga oko cega se vjecito raspravlja, (nazalost zapocinjem potpuno novu rizicnu temu o kojoj se pricalo i pricace se sa mnogo razlicitih misljenja i na ovom forumu i svugdje)
Posto sam se kod kupovine auta nagledao svega i svacega, sto preko prijatelja i kolega sto i na svojoj kozi, pa dalje imam prijatelja koji radi na placu i njegova prica o vracanju kilometraze i po 200 000, sve vise razmisljam da kupim nesto novo a "lose". Pa izmedju ostalog razmisljam i o daciji, tacnije sandero stepway. Ja znam da to auto ne kosta bezveze 5-10 hiljada manje nego vecina ostalih marki al opet hvatam se za ono novo je novo i navodno su ga u zadnjih godinu dosta poboljsali. Zasto dacija? Jedva se usudim dici kredit i od 20000 u danasnje vrijeme o 30000 ++ ne smijem ni pomisljati a koliko kosta svaka druga marka luksuznijeg auta) Prelazim jako malo tako da meni takvo auto moze trajati dugo i ne patim od idealne izolacije, ne smeta mi losija plastika i miris samo necu da bar 2 puta godisnje visim u servisu

Druga dilema je da li benzin ili plin, inace ja sam kao teski ljubitelj dizela ali svaki nov dizel je za bar par hiljada skuplji od benzinca a ja prelazim malo - godisnje oko 10 hiljada max. Dobrim djelom gradske voznje. Znam da je za krace relacije bolji dizel motor a da se dizel isplati samo ko puno vise vise prelazi...
Konkretno kod dacije je mala razlika dizelasa i benzinca tako da bi radije uzeo dizela, ali kod ostalih auta je znatno veca razlika...
Naslusao sam se i za i protiv za obe moje dileme. Imam ljude koji su u fazonu " ti si lud mozes kupiti audija ili mecku za te pare u ekstra stanju" a imam ljude koji kazu bjezi novo je novo. Komsija vozi logana vec 7 godina kaze osim ulja filtera i par krajnica nikad nista(kupio novog). Npr dalje, kolega kupio citroena ekstra stanje 2007 god. skoro mu u putu pukla spirala amortizea jedva ziv ostao. Navodno otisao onaj zglob neki sto drzi amortizer pa je spirala bila pod opterecenjem i pukla. Ja sto promjeni pumpu goriva sto diznu, sto ovo sto ono. Drugi kolega pezo 407 2008 god.Kao nov. Sve dizne propisale, crklo grijanje, crkao ventilator od hladjenja, svako malo cirkus. Treci kolega kupio audija kad ode u servis za svaku glupost i sitnicu kaze min 200 KM. A malo malo ide...Eto zato ja kontam novo je novo (mada znam da i novo kvari al opet...)
E sad posto je benzinac jeftiniji ali skuplji za sipati zbog toga razmisljam o plinu...

Jbg mi bi svi da je auto em luksuzno i prostrano, em da je audi ili mecka, em da je ful oprema, da su gume bar 15ke jer su vece skupe, da je sve ekstra a da je auto dzaba...

Da na pomenem znam ja da ima ekstra auta polovnih da su ljudi prezadovoljni ali nazalost vise je usminkanih sa vracenom kilometrazom zadnjih godina vise nego ikad ... Tako da ne znam sta da radim :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 16:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11349
Lokacija: PL / BL
Nevezano sa ovim - imao sam nekad davno Samaru 1500 sa LPG u koju nikad nisam sipao benzin. Palila je na plinu i na -20 :) Ali tamo je bio karburator i isparivač ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Nego šta! 8)
Koliko je samo dizela i lože prevezeno preko granice u rezervoaru takvih old skul autića. :D
Samo kad je baš hladno malo zaliješ isparivač vrelom vodom i nema da neće upaliti.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ko je ono elektronicar? Sta mi treba da uklonim sum koji se pojavljuje na slici dok motor radi? Kamera se pali ubacivanjem u rikverc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Koje auto? Toyota?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Peca je napisao:
Najgore sto nisam nista zakljucio, dvoumim se oko onoga oko cega se vjecito raspravlja, (nazalost zapocinjem potpuno novu rizicnu temu o kojoj se pricalo i pricace se sa mnogo razlicitih misljenja i na ovom forumu i svugdje)
Posto sam se kod kupovine auta nagledao svega i svacega, sto preko prijatelja i kolega sto i na svojoj kozi, pa dalje imam prijatelja koji radi na placu i njegova prica o vracanju kilometraze i po 200 000, sve vise razmisljam da kupim nesto novo a "lose". Pa izmedju ostalog razmisljam i o daciji, tacnije sandero stepway. Ja znam da to auto ne kosta bezveze 5-10 hiljada manje nego vecina ostalih marki al opet hvatam se za ono novo je novo i navodno su ga u zadnjih godinu dosta poboljsali. Zasto dacija? Jedva se usudim dici kredit i od 20000 u danasnje vrijeme o 30000 ++ ne smijem ni pomisljati a koliko kosta svaka druga marka luksuznijeg auta) Prelazim jako malo tako da meni takvo auto moze trajati dugo i ne patim od idealne izolacije, ne smeta mi losija plastika i miris samo necu da bar 2 puta godisnje visim u servisu

Druga dilema je da li benzin ili plin, inace ja sam kao teski ljubitelj dizela ali svaki nov dizel je za bar par hiljada skuplji od benzinca a ja prelazim malo - godisnje oko 10 hiljada max. Dobrim djelom gradske voznje. Znam da je za krace relacije bolji dizel motor a da se dizel isplati samo ko puno vise vise prelazi...
Konkretno kod dacije je mala razlika dizelasa i benzinca tako da bi radije uzeo dizela, ali kod ostalih auta je znatno veca razlika...
Naslusao sam se i za i protiv za obe moje dileme. Imam ljude koji su u fazonu " ti si lud mozes kupiti audija ili mecku za te pare u ekstra stanju" a imam ljude koji kazu bjezi novo je novo. Komsija vozi logana vec 7 godina kaze osim ulja filtera i par krajnica nikad nista(kupio novog). Npr dalje, kolega kupio citroena ekstra stanje 2007 god. skoro mu u putu pukla spirala amortizea jedva ziv ostao. Navodno otisao onaj zglob neki sto drzi amortizer pa je spirala bila pod opterecenjem i pukla. Ja sto promjeni pumpu goriva sto diznu, sto ovo sto ono. Drugi kolega pezo 407 2008 god.Kao nov. Sve dizne propisale, crklo grijanje, crkao ventilator od hladjenja, svako malo cirkus. Treci kolega kupio audija kad ode u servis za svaku glupost i sitnicu kaze min 200 KM. A malo malo ide...Eto zato ja kontam novo je novo (mada znam da i novo kvari al opet...)
E sad posto je benzinac jeftiniji ali skuplji za sipati zbog toga razmisljam o plinu...

Jbg mi bi svi da je auto em luksuzno i prostrano, em da je audi ili mecka, em da je ful oprema, da su gume bar 15ke jer su vece skupe, da je sve ekstra a da je auto dzaba...

Da na pomenem znam ja da ima ekstra auta polovnih da su ljudi prezadovoljni ali nazalost vise je usminkanih sa vracenom kilometrazom zadnjih godina vise nego ikad ... Tako da ne znam sta da radim :)

Ti si bas u dubiozi. Dizel se ne isplati više u gradu nego benzin. Prlja mu se sistem i moraš cistiti ili na brzu često pa ga izgaziti. Dizel je više za otvorenu cestu. Potrošnja pada i sistem diše.

Sekvent sistem se razlikuje od venturi sistema. Zato su ta starija auta sa karburatorom mogla da pale uvek. No dobro. Ko se razumije u današnje motore zna i kom ubrizgavanju je rijec

Taj ko te savetuje da kupiš daciu je lud čovjek, tu auta nema niti će ikad biti. Ovo sto si nabrojao za kvarove se mahom desava francuskim autima. Ja ti preporučujem da uzmeš nekakvo njemačko ili istocnjacko auto. Uzmi radije ladu, nemoj daciu. Nova lada kalina izgleda luksuzno. Kad već spominjes vraćanje kilometraze manje se desava na benzinskim autima jer se manje voze. Pa su primerci stari 15 godina sto je aktuelno a pod uslovom da nije imao lpg većinom se vrte oko 200k. Ne znam kakav si sa budžetom mimo krede ali bratski savetujem neko auto benzinske prirode jer manje imaš opravki i glavobolja. Pogotovo ako uzmeš neki auto sa motorom koji je na dobrom glasu. Recimo audi 2.4 vw 1.8t psa 2.0 100kw.
Od svih kuća koje vraćaju kilometra ne računajući ove male oko kasarne Kozara auto djukic vraća bas puno. I preko 250k takodje i kramar isti je i znatno manje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Peca je napisao:
Najgore sto nisam nista zakljucio, dvoumim se oko onoga oko cega se vjecito raspravlja, (nazalost zapocinjem potpuno novu rizicnu temu o kojoj se pricalo i pricace se sa mnogo razlicitih misljenja i na ovom forumu i svugdje)
Posto sam se kod kupovine auta nagledao svega i svacega, sto preko prijatelja i kolega sto i na svojoj kozi, pa dalje imam prijatelja koji radi na placu i njegova prica o vracanju kilometraze i po 200 000, sve vise razmisljam da kupim nesto novo a "lose". Pa izmedju ostalog razmisljam i o daciji, tacnije sandero stepway. Ja znam da to auto ne kosta bezveze 5-10 hiljada manje nego vecina ostalih marki al opet hvatam se za ono novo je novo i navodno su ga u zadnjih godinu dosta poboljsali. Zasto dacija? Jedva se usudim dici kredit i od 20000 u danasnje vrijeme o 30000 ++ ne smijem ni pomisljati a koliko kosta svaka druga marka luksuznijeg auta) Prelazim jako malo tako da meni takvo auto moze trajati dugo i ne patim od idealne izolacije, ne smeta mi losija plastika i miris samo necu da bar 2 puta godisnje visim u servisu

Druga dilema je da li benzin ili plin, inace ja sam kao teski ljubitelj dizela ali svaki nov dizel je za bar par hiljada skuplji od benzinca a ja prelazim malo - godisnje oko 10 hiljada max. Dobrim djelom gradske voznje. Znam da je za krace relacije bolji dizel motor a da se dizel isplati samo ko puno vise vise prelazi...
Konkretno kod dacije je mala razlika dizelasa i benzinca tako da bi radije uzeo dizela, ali kod ostalih auta je znatno veca razlika...
Naslusao sam se i za i protiv za obe moje dileme. Imam ljude koji su u fazonu " ti si lud mozes kupiti audija ili mecku za te pare u ekstra stanju" a imam ljude koji kazu bjezi novo je novo. Komsija vozi logana vec 7 godina kaze osim ulja filtera i par krajnica nikad nista(kupio novog). Npr dalje, kolega kupio citroena ekstra stanje 2007 god. skoro mu u putu pukla spirala amortizea jedva ziv ostao. Navodno otisao onaj zglob neki sto drzi amortizer pa je spirala bila pod opterecenjem i pukla. Ja sto promjeni pumpu goriva sto diznu, sto ovo sto ono. Drugi kolega pezo 407 2008 god.Kao nov. Sve dizne propisale, crklo grijanje, crkao ventilator od hladjenja, svako malo cirkus. Treci kolega kupio audija kad ode u servis za svaku glupost i sitnicu kaze min 200 KM. A malo malo ide...Eto zato ja kontam novo je novo (mada znam da i novo kvari al opet...)
E sad posto je benzinac jeftiniji ali skuplji za sipati zbog toga razmisljam o plinu...

Jbg mi bi svi da je auto em luksuzno i prostrano, em da je audi ili mecka, em da je ful oprema, da su gume bar 15ke jer su vece skupe, da je sve ekstra a da je auto dzaba...

Da na pomenem znam ja da ima ekstra auta polovnih da su ljudi prezadovoljni ali nazalost vise je usminkanih sa vracenom kilometrazom zadnjih godina vise nego ikad ... Tako da ne znam sta da radim :)


Ako ces prelaziti godisnje 10000km max i manje onda ti se ne isplati ni plin ugradjivati. I u pravu si NOVO je NOVO pa bilo to Dacija , Lada ili neki drugi jeftiniji model....
Zato glasam za novo auto i neka ti je sretno!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bome dati 15K i vise za neke dacije i lade je nevidjena glupost, prvo pasces ogromne pare na njemu i to u roku od 2-3godine, a za to vreme ce izgledati losije nego neki polovnjak 5-7 god star al boljeg proizvodjaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16602 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511 ... 831  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs