banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700 ... 830  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2020, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Probaću i taj DDT4ALL koji pominješ, za sada sam samo Torque Pro (vidim da si skrinšotovao nekim ELM327 Identifier-om, baš ću spojiti oba (i 1.5 i 2.1) da vidim koja je razlika.
I ja imam taj plavi providni, po komentarima sam čitao da najbolje radi a najjeftiniji je.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2020, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
@Rider

Preskupo ti je to za 3-4$, ja sam isti platio 0.99£. :D Kao što kažeš, odrađuje posao, ali za ozbilinije čačkanje, podešavanje i čitanje svih parametara mora se potrošiti malo više para.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2020, 18:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Bez zeze, za Renoa se može dosta toga uraditi pomoću DDT4ALL. On je klon Renoovog DDT2000 softvera. :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2020, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja bih se bojao to spojiti na ecu

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 00:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Vala baš, ja neću više eksperimentisati, Sigma Duratec 1.4 benzinjara radi kao sat, parametri uredni, grešaka nema, vozi se po gradu, ja zadovoljan.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Castra je napisao:
Spoiler:
Evo šta ja imam:
Slika

Prozirni, plavi, v1.5 Slika

Veliki, crni, v2.1 Slika

Ovaj u sredini, Slika

Dobio sam još i Cgate iCar Pro, ali ga do sad nisam testirao.
Od ovog što sam koristio, najbolje mi se pokazao ovaj prozirni, plavi, v1.5.
Sa njim sve radi bez problema, a od aplikacija na telefonu sam koristio Torque i Ecu Tweaker (DDT4ALL za Android) i DDT4ALL za Windows. Definitivno je najbolja opcija obični DDT4ALL i stvarno ima dosta funkcija. Sa Torque mogu u principu samo da gledam vrijednosti senzora, a sa DDT4ALL sam uspio i da kontrolišem neke aktuatore u autu i da mijenjam parametre. Odlična stvar, barem za Renault, pošto nisam siguran šta sve podržava...

Evo i ja sam testirao svoja dva (jedan navodno v1.5, drugi navodno v2.1).
Za starije aute je navodno bolji v1.5 jer ima originalni kanadski ELM327 čip, dok je drugi kineski, navodno može praviti probleme, ali ima benefita kod novijih auta.
Ja naručio oba da probam, v1.5 je malkice skuplji i navodno ga je teže naći.
Testirao sam ovom tvojom aplikacijom i oba su navodno v1.5, samo ovaj drugi, koji je navodno v2.1, podržava nešto više insktrukcija (1.4b).
Šta god to značilo, meni isto rade pa neka jednog za rezervu.
Kinezi navodno prodaju v2.1 pod v1.5 jer vole da podvale, kad kod mene suprotno.
Navodno v2.1 može zajebati ECU, ali ne znam može li pružiti dodatne informacije (npr. pritisak i temperaturu ulja, air to fuel ratio, itd).
Ne znam da li to zavisi od dijagnostičkog uređaja, ili jednostavno neki auti imaju ECU koji na daje puno informacija (budžetski B segmenti sa početka 21. vijeka, kakav je moj).
Navodno sam puno puta koristio riječ "navodno" u ovom postu.

"v1.5"

Slika

"v2.1"

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 16:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Momci, nemojte se zajebavati sa jeftinim OBD 2 citacima

Vrlo lako moze da se desi da sjebete racunar u autu ako sam adapter posalje pogresnu ili nekompatibilnu komandu prema racunaru, mozete ocitavati bez problema ali brisati i mjenjati nesto strogo ne preporucujem.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma prije od spoja strah, kakve komande, ja ne bih uzimao zdravo za gotovo ni to sto pise. Jednom sam imao priliku da testiram ford ids mini, ajd da vidim kodove dizni pa da si uslikam za ne daj boze, vec su one naljepnice lose od starosti. Citam, uslikam, malo losa slika, ajd ponovim, slikam, uporedim ono drugaciji kodovi, bez veze izbacuje kodove :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Poslednji put menjao veljo1981 dana 30 Jan 2020, 17:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 16:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Opel astra h 1.6 benzin plin, ima neko, neka iskustva..pikiram tako nesto uzeti..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
makibruz456 je napisao:
mozete ocitavati bez problema ali brisati i mjenjati nesto strogo ne preporucujem.
Ovi jeftini su i namijenjeni da prikažu stanje osnovnih parametara, ne brini, ništa se ne može mijenjati, mapirati, itd.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ozrenx je napisao:
Opel astra h 1.6 benzin plin, ima neko, neka iskustva..pikiram tako nesto uzeti..



Ima sinip

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2020, 19:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Rider on the storm je napisao:
makibruz456 je napisao:
mozete ocitavati bez problema ali brisati i mjenjati nesto strogo ne preporucujem.
Ovi jeftini su i namijenjeni da prikažu stanje osnovnih parametara, ne brini, ništa se ne može mijenjati, mapirati, itd.


Može se mijenjati, to nije do uređaja već do aplikacije koja upravlja OBD2 uređajem.
OBD2 ima tri interfejsa: USB, BT i WiFi. USB je najpouzdaniji, BT (uslovno) najnepouzdaniji.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2020, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Sad kad sam nabavio OBDII čitač i počeo pratiti parametre, zanima me na kojoj temperaturi rashladne tečnosti (da ne kažem antifriza) se uključuje ventilator?
Na Alfi 156 2.5 V6 i 166 3.0 V6 se svako malo mali na leru jer su to moćni motori (pali se na 97 stepeni i gasi se kad ohladi na 93 stepena).
Na Fiesti 1.4 Duratec se faktički nikad ne pali jer je to slabašan motorić (bar zimi), međutim nakon duže vožnje sam je ostavio malo na leru i pratio temperaturu.
Ventilator se upalio tek na 105 stepeni i ohladio na 95 stepeni, je li to u redu? Inače u vožnji je uvijek oko 85 stepeni.
Google kaže da se ventilatori obično pale između 200 i 230 Farenhajta (a to je između 93 i 110 Celzijusa), tako da bi trebalo da je 105 u redu ali forumaši sve znaju. :)
Btw, Fiesta nije pokazivala pregrijavanje na pokazivaču temperature niti palila lampicu pri toj temperaturi.
Ako je to ok, onda je to još jedan dokaz da i ljeti treba koristiti adekvatnu rashladnu tečnost, a ne vodu, jer voda ključa na 100 stepeni, a "antifriz" na dosta iznad.


TL;DR

Faktički je pitanje da li je u redu da se ventilator pali između 93 i 110 stepeni, zavisno od modela vozila?

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2020, 19:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Zavisi.
Napisaću kasnije malo više.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2020, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ajd, baš me zanima.
Vjerovatno zavisi od konstrukcije motora i trenutnih uslova.
Zapravo koliko sam uspio shvatiti Service manual i dalje guglanje, to je normalno za Ford Sigma Duratec 1.4 benzinjaru.
105 stepeni djeluje puno, ali opet nije jer malo "sportskiji" motori tolerišu i više temperature.
Ali opet je jasno da je idealna radna temp. između 88 i 92 stepena za prosječan auto, pa sad kako koji izvoli.
A temperatura ključanja rashladne tečnosti zavisi od pritiska (pritisak popuštanja kapice prelivne posude i poklopca hladnjaka).
Zapravo nisam ni siguran da li ovaj jeftini kineski uređaj ispravno očitava, a izgubio sam svoj infrared beskontaktni termometar da provjerim temperaturu cijevi rashladne tečnosti.
Još jedan interesantan podatak sa OBDII, zagrijan 1.4 benzinac troši 0,9 litara goriva po satu na leru (bez svih potrošača) - a to je 17 konvertibilnih feninga za 5 minuta rada iliti jedna cigareta sa Tržnice. :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2020, 23:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
U principu, visoke radne temperature su diktirane ekologijom, tj. motor tada proizvodi manje štetnih jedinjenja u izduvnim gasovima. Motori fokusirani na sport, pogotovo trkački, u globalu imaju niže radne temperature. Ekologija im nije bitna stavka, ali snaga jeste.
Mnogi motori već godinama rade na 105-110°C. Ključanje nije problem kod zatvorenog sistema koji radi iznad atmosferskog pritiska.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2020, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Hvala, ima logike, pratio sam neke 2T skuter kanale (iako vozim 4T), i bolje performanse su dobivene na manjim radnim temperaturama (pomoću hladnjaka ulja (na 4T) ili ventilatora na hladnjaku rashladne tečnosti).
Bitno da je sve ok sa mojom Fiestom pri normalnim uslovima eksploatisanja.
Kao što i ja rekoh, rashladna tečnost je pod pritiskom (1,5 bara na prelivnoj posudi) i samim tim temperatura ključanja je povećana.
Fizika. :)
Ali ti si gospodin jer voziš nabudženog Punta, respect.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2020, 17:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Gospodin sam bio dok sam vozio starog Merca 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2020, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma da sad je starac koji bi volio da je klinjo pa vozi napucanog punta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2020, 20:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Pa, ne baš starac, ali odavno ne klinjo ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700 ... 830  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs