banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618 ... 830  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Nov 2018, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Isto kao i kod Srde, moras promjeniti utor na zmigavcima ili kupiti ovako nesto:

https://www.ebay.de/itm/MAGNETI-MARELLI ... 1793736696


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
The_new_Statesman je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Imas li magla farove? Koji model yarisa. Tj godina proizvodnje, vidim da se razlikuju mnogo


Ovo je mozda najlakse ali sigurnosni efekat je skoro nula bambija jer su prenisko. Ne vide se u krivinama od malo trave.
Kad je suncan dan nema efekta svakako

Ali prvi modeli sa DRL svjetlima su svi imali dole, danas vise od pola isto. Nisam skontao vajdu istih al. Ajde nek se prodaje. Ljepse izgleda vozilo, pogotovo francuz se tom posveti, nema veze sto vec crkne nakon godinu dana led traka :)

Skode mahom imaju dole pored maglenki DRL.

Danas ima da se kupi led sijalica sa socivom koja daje dosta vecu svjetlost. I moze da ide umjesto pozicije. Pa tako da se moze onda sa njima voziti. Jer solidno sijaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Umjesto W5W pozicije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Na nekim vozilima su maglenke u sklopu farova pa se da lako srediti, jedino nije automatizovano kao sa kratkim da se podesi rad automatski po startovanju motora.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
The_new_Statesman je napisao:
Umjesto W5W pozicije?
Pa da.
Philby je napisao:
Na nekim vozilima su maglenke u sklopu farova pa se da lako srediti, jedino nije automatizovano kao sa kratkim da se podesi rad automatski po startovanju motora.
Ima relej da se kupi, koji pali sijalicu cim se podigne voltaza preko 13V. Dakle pale se DLR kad motor pocne da puni Aku, kad gasis ostane jos nekih 15 sekundi da sijajju dok ne vrati voltazu na oko 12.2V.

Relej eo gledam ima na piku. I svi su radjeni za led potrosace a ne za halogenke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Zna li neko ko se u BL bavi popravkom oštećenih navoja ili gdje se može kupiti set za popravku istih?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 13:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Kako mislis popraviti navoj, procistiti postojeci ili urezivati(narezivati) novi, drugih dimenzija...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2018, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Da ubaci novi istih dimenzija. Helicoil ili neki sličan sistem.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Planiram ovih dana kupovati auto, skoro svaki model ima start/stop sistem. Čitao sam po nekim forumima, al' da upitam i vas... Zar je moguće da se ne može trajno isključiti sistem, nego svaki put kad pokrećeš auto moraš isključiti? Malo mi je taj sistem iritantan i glup da kažem slobodno. Uštede su minimalne a nerviranje veliko plus što čitam da ima i druga strana medalje, da je zbog njega dosta skuplje za održavati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 10:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Šta te tačno nervira kod tog sistema?

Ja dosad nikakvih problema nisam imao. Apsolutno nikakvu razliku ne vidim u odnosu na neko auto bez start-stop sistema...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 10:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Planiram ovih dana kupovati auto, skoro svaki model ima start/stop sistem. Čitao sam po nekim forumima, al' da upitam i vas... Zar je moguće da se ne može trajno isključiti sistem, nego svaki put kad pokrećeš auto moraš isključiti? Malo mi je taj sistem iritantan i glup da kažem slobodno. Uštede su minimalne a nerviranje veliko plus što čitam da ima i druga strana medalje, da je zbog njega dosta skuplje za održavati.

Može se navodno isključiti kod autoelektričara.
@koza
Duplo skuplji akumulator?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Logika je jasna: gašenjem motora prestaje potrošnja goriva i emisija štetnih plinova. Sustav Start-stop posebice koristi u velikim gužvama te doprinosi štednji goriva i smanjenju zagađenja. Ali, postoji i druga strana medalje, zbog koje svakom vozaču savjetujemo isključivanje tog sustava u normalnoj vožnji. Problem je u motoru, kojemu naprosto 'nije zdravo' učestalo gašenje i paljenje. Usto se svakim paljenjem ubrizgava dodatna količina goriva, čime se uvelike poništavaju efekti štednje.

U motoru se visoke temperature razvijaju lokalno, a vršne vrijednosti umanjuje i prigušuje hlađenje i podmazivanje. Gašenjem motora zaustavlja se pogon crpki, prestaje podmazivanje i hlađenje, pa 'zarobljena' toplina oslobođena izgaranjem izaziva nekontrolirana lokalna pregrijavanja. To je posebice štetno za turbopunjač, kojim su u pravilu opremljeni suvremeni motori, dizelski i benzinski, sa sustavom Start-Stop.

Turbinska strana turbopunjača kod dizelskih motora zagrijava se do 950, a kod benzinaca i više od 1000 Celzijevih stupnjeva. Gašenjem motora trenutačno se zaustavlja protok ulja, koje služi za podmazivanje i hlađenje. Ulje koje ostaje zarobljeno u uljnim kanalima u turbopunjaču trenutačno izgori (karbonizira). Nakon toga se protok ulja otežava, u težem slučaju i blokira, a toplinski šokovi mogu izazvati krivljenje vratila. Na forumima sve se češće piše o problema s turbopunjačima izazvanih sustavom Start-Stop, a na globalnoj se razini, zasad, problem 'stavlja pod tepih'.


Turbina, alnaser?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Meni se to sranje ne svidja. Sta on ima meni gasit auto, ugasit cu ga kad ja budem htio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 11:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nisam upućen u tematiku, niti znam nešto posebno o tome, ja do sad nisam imao nikakvih problema sa tim sistemom.

Ima smisla da se anlaser više opterećuje, jer češće pokreće motor, ali vjerujem da su inženjeri to predvidjeli pa stavili bolje ili jače anlasere.
Ne vjerujem da bi sve firme uvele takav jedan sistem bez da razmisle o prednostima i manama...

Evo ti još par linkova pa pročitaj šta pišu:
https://practicalmotoring.com.au/car-ad ... ge-engine/
https://mechanics.stackexchange.com/que ... -alfa-mito

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
_зока je napisao:
shakal je napisao:
Planiram ovih dana kupovati auto, skoro svaki model ima start/stop sistem. Čitao sam po nekim forumima, al' da upitam i vas... Zar je moguće da se ne može trajno isključiti sistem, nego svaki put kad pokrećeš auto moraš isključiti? Malo mi je taj sistem iritantan i glup da kažem slobodno. Uštede su minimalne a nerviranje veliko plus što čitam da ima i druga strana medalje, da je zbog njega dosta skuplje za održavati.

Može se navodno isključiti kod autoelektričara.
@koza
Duplo skuplji akumulator?
Električar? Jedino da precvika žice .
Koliko znam, ne može se ugasiti ni preko kompa. Al da je govno- jeste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
shakal je napisao:
Citiraj:
Logika je jasna: gašenjem motora prestaje potrošnja goriva i emisija štetnih plinova. Sustav Start-stop posebice koristi u velikim gužvama te doprinosi štednji goriva i smanjenju zagađenja. Ali, postoji i druga strana medalje, zbog koje svakom vozaču savjetujemo isključivanje tog sustava u normalnoj vožnji. Problem je u motoru, kojemu naprosto 'nije zdravo' učestalo gašenje i paljenje. Usto se svakim paljenjem ubrizgava dodatna količina goriva, čime se uvelike poništavaju efekti štednje.

U motoru se visoke temperature razvijaju lokalno, a vršne vrijednosti umanjuje i prigušuje hlađenje i podmazivanje. Gašenjem motora zaustavlja se pogon crpki, prestaje podmazivanje i hlađenje, pa 'zarobljena' toplina oslobođena izgaranjem izaziva nekontrolirana lokalna pregrijavanja. To je posebice štetno za turbopunjač, kojim su u pravilu opremljeni suvremeni motori, dizelski i benzinski, sa sustavom Start-Stop.

Turbinska strana turbopunjača kod dizelskih motora zagrijava se do 950, a kod benzinaca i više od 1000 Celzijevih stupnjeva. Gašenjem motora trenutačno se zaustavlja protok ulja, koje služi za podmazivanje i hlađenje. Ulje koje ostaje zarobljeno u uljnim kanalima u turbopunjaču trenutačno izgori (karbonizira). Nakon toga se protok ulja otežava, u težem slučaju i blokira, a toplinski šokovi mogu izazvati krivljenje vratila. Na forumima sve se češće piše o problema s turbopunjačima izazvanih sustavom Start-Stop, a na globalnoj se razini, zasad, problem 'stavlja pod tepih'.


Turbina, alnaser?
Ništa to turbini i anlaseru ne škodi. Mene je koštalo do sada samo akumulatora. Koji je bio star 7 godina. Koliko ovi obični traju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 11:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Može da se isključi ako imaš odgovarajući software ili pametnog tunera, koji z a šta traži u kodu ;)
@koza
Anlaseri, alternatori i akumulatori su jači, ali skoro niko ne brine o turbu. Navodno kod nekih auta električna pumpa dalje cirkuliše ulje da ne došlo do koksanja (karbonizacije) ali to je rijetkost. Naglo gašenje auta poslije oštrije vožnje je smrt za sve elemente koji traže podmazivanje.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 12:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sve sto je ukljuceno moze se iskljuciti, sto bi rekao Combe logicno
File service-a ima more da ti nase baje ne prckaju i samo nadjes nekog dokonjaka poput mene koji ima volje da iscita dump i upise kad file service obavi svoje

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Код озбиљнијих аута постоје и одређена рјешења која су усмјерена на заштиту турбине итд. али генерално је Старт/Стоп још увијек у тенденцији да направи више проблема него користи.

Поред скупљег акумулатора, навео бих још и то да за вријеме стајања, док је ауто угашено посредством Старт/Стоп система не ради клима компресор, што је љети прилично зајебано у гужвама, колонама и сл.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Koliko mene to govno nervira, pogotovo leti jer ugasi i klimu, iritantno je do bola


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618 ... 830  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs