banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 07:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729 ... 831  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jul 2020, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Najjaci slucajevi.
1. Ide baja iz grada ukljucuje se vanjskom trakom u kruzni kod mauvau odmah daje zmigavac za izlaz i izlazi na treci izlaz. Ja se mogao zabiti u njega iduci od Kramara.
2. Ide zena ispred mene ulicom prije Haniotija sto ide ka tranzitu, daje desni, ja krenuo zaobilaziti, ona dade lijevi i ode ka Haniotiju.
3. Ja u kruznom iskljucujem se ka Delti i prije iskljucenja covjek me ignorise sto ide od strane kampusa. Da je ko bio u unutrasnjoj traci, udario bih ga.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2020, 18:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9217
Rider on the storm je napisao:
Da, u redu je kažnjavati za ono što je bitno, ali jesti govna pored jeftinog bureka, izmišljati kazne, to je već previše.
I saglasan sam što se tiče žmigavaca, prvo treba procijeniti da li zaista skreće gdje mu žmigavac pokazuje pa onda reagovati.
Vidjeli ste vjerovatno da pola motociklista ima "zaboravljen žmigavac", jer se ne resetuje automatski kod ispravljanja kormana, kao kod auta, i to može biti dosta opasno.
Gdje je sad Munja Alex da mi se pridruži hejtovanju onih što ne daju kad treba (žmigavac)? :D

Danas na Laušu, dvojica likova kockaste glave od preko 100 kila i bez potkošulje se pofajtali, pijani, iskočili na kolovoz iz neke birtije, auto zamalo da pokupi jednog, jedva ga obišao, prolazim autom, vidim u retrovizoru da su počele pesnice da rade dobro u nastavku tuče.
Kontam, Lauš je to pa nisam puno iznenađen. :roll:

neizreverbiliziran je napisao:
Ne znam sta je gore, ne davati zmigavac ili pogresno davati.
Kažu za medije: ako ih ne pratiš, neinformisan si, ako ih pratiš, pogrešno si informisan.


Tu sam, tu sam...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2020, 10:34 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jel zna neko za dobar dil rentanja sa zg aerodroma pa do nas, npr prijedor..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2020, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Mogu ti preporuciti taxi, za rentanje ne znam. rentanje - ima ih milion tamo, vjerujem da su bez posla u ovo doba. Izguglaj i kontaktiraj unaprijed da prodjes jeftinije nego kad se bane uzivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2020, 12:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Sixt na aerodromu je bio sasvim korektan.
Uhvatili smo neke manijački dobre cijene, samo što je opet prelazak granice koštao koliko i samo rentanje auta.

Ne znam da li je moguće da ostaviš auto u BiH...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Jel se nekom desavalo da mu sipaju benzin u dizel motor? Da li je realno da su meni to uradili na osnovu sljedeceg iskustva...?

Sipao ja gorivo na Vemi pumpi tamo kod Tunjica. Auto mi ide na dizel, a dadose mi racun na kojem pise benzin. Pitao pumpadziju jel siguran da se nije zajebao pri sipanju, kaze nije nego pogresno ocitao pistolj. Koliko je moguce da ti pumpa izda racun za jedno gorivo, a da sipa drugo?
Produzio ja ici dalje i nakon 20 kilometara mi poce treptati check engine lampica. Kada sam ugasio auto i ponovo upalio lampica je pocela samo da svijetli i jbg odmah poce sumnjati da mi je sipao pogresno gorivo. Guglao sam i nadjem da bi trebao auto gubiti snagu, imati vecu temperaturu i pustati crni dim, ali meni to se ne desava nego samo mi se drugacije cuje malo motor dok je u leru i pojavljuje check lampica. Nadjem savjet da dospem do cepa dizela ako je malo benzina sipano, ja naspem (15ak% ucesca usuto sumnjivog goriva) i lampica presta da blinka/svijetli.
To je bilo juce.
Krenuo voziti na otvorenom danas i opet mi krenu blinkati check lampica i svijetliti nakon pauze, ali na performansama nema nikakvih promjena.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 22:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12371
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Malo bi bila prevelika koincidencija da ti krene blinkati i to bas nakon sto se to desilo na pumpi. Nema sumnje da je sipao pogresno, i nema sanse da moze izdati racun za jedno a sipao je drugo gorivo. Izvuci sve iz rezervoara pa nasuti dizel. Steta je vec ucinjena s obzirom da si se fino navozao po tvojoj prici nakon toga. Mislim da je neko na forumu imao slicno iskustvo.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
neizreverbiliziran je napisao:
Jel se nekom desavalo da mu sipaju benzin u dizel motor? Da li je realno da su meni to uradili na osnovu sljedeceg iskustva...?

Sipao ja gorivo na Vemi pumpi tamo kod Tunjica. Auto mi ide na dizel, a dadose mi racun na kojem pise benzin. Pitao pumpadziju jel siguran da se nije zajebao pri sipanju, kaze nije nego pogresno ocitao pistolj. Koliko je moguce da ti pumpa izda racun za jedno gorivo, a da sipa drugo?
Produzio ja ici dalje i nakon 20 kilometara mi poce treptati check engine lampica. Kada sam ugasio auto i ponovo upalio lampica je pocela samo da svijetli i jbg odmah poce sumnjati da mi je sipao pogresno gorivo. Guglao sam i nadjem da bi trebao auto gubiti snagu, imati vecu temperaturu i pustati crni dim, ali meni to se ne desava nego samo mi se drugacije cuje malo motor dok je u leru i pojavljuje check lampica. Nadjem savjet da dospem do cepa dizela ako je malo benzina sipano, ja naspem (15ak% ucesca usuto sumnjivog goriva) i lampica presta da blinka/svijetli.
To je bilo juce.
Krenuo voziti na otvorenom danas i opet mi krenu blinkati check lampica i svijetliti nakon pauze, ali na performansama nema nikakvih promjena.


Koliko si litara imao dizela u rezervoaru odprilikre i koliko si nasuo.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 22:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Baš sam danas čitao kako jr neka pumpa u Austriji greškom u rezervoar za benzin sipala dizel, pa onda i mušterije zeznula...

Kažu šteta 1000€... :(

Nek ti je sa srećom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
Možda su sipali, možda ne. Meni se desilo nakon prvog sipanja na Hifi auto ode u 3pm, a zapravo je izgorio dihtung glave. Mislim, ne idem više tu sipati, iako nije do goriva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 23:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
motozeljo je napisao:
neizreverbiliziran je napisao:
Jel se nekom desavalo da mu sipaju benzin u dizel motor? Da li je realno da su meni to uradili na osnovu sljedeceg iskustva...?

Sipao ja gorivo na Vemi pumpi tamo kod Tunjica. Auto mi ide na dizel, a dadose mi racun na kojem pise benzin. Pitao pumpadziju jel siguran da se nije zajebao pri sipanju, kaze nije nego pogresno ocitao pistolj. Koliko je moguce da ti pumpa izda racun za jedno gorivo, a da sipa drugo?
Produzio ja ici dalje i nakon 20 kilometara mi poce treptati check engine lampica. Kada sam ugasio auto i ponovo upalio lampica je pocela samo da svijetli i jbg odmah poce sumnjati da mi je sipao pogresno gorivo. Guglao sam i nadjem da bi trebao auto gubiti snagu, imati vecu temperaturu i pustati crni dim, ali meni to se ne desava nego samo mi se drugacije cuje malo motor dok je u leru i pojavljuje check lampica. Nadjem savjet da dospem do cepa dizela ako je malo benzina sipano, ja naspem (15ak% ucesca usuto sumnjivog goriva) i lampica presta da blinka/svijetli.
To je bilo juce.
Krenuo voziti na otvorenom danas i opet mi krenu blinkati check lampica i svijetliti nakon pauze, ali na performansama nema nikakvih promjena.


Koliko si litara imao dizela u rezervoaru odprilikre i koliko si nasuo.....


Imao 12ak litara dizela i naspem 11l sumnjivog. Poslije sam nasuo do cepa tj. nekih 40 litara

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 11:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Ako je u pitanju auto sa modernim dizel motorom - Common rail, mogu nastati problemi, jer se ta dva goriva drastično razlikuju, odnosno dizel je više ulje, a benzin je odmašćivač.
Znači sve što se podmazuje gorivom je ostalo "suvo", benzin ima drugu tačku paljenja, pravi višu tempearturu, pa sonde očitavaju da je višak goriva (a nije), pa smanjuju protok na diznama, zato auto slabije radi itd.

Najbolje rješenje je izvući komplet gorivo i nasuti čist dizel, sve ostalo su majstorska naklapanja, tipa "neće mu ništa biti, još je bolje da ima malo benzina" :roll:

Pisao sam o ovome..

https://www.mojvolan.com/benzin-u-dizel ... no-gorivo/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Jbg spajali danas na dijagnostiku. Relativno dobro se ponasa. Jedino ovo pokaze https://www.troublecodes.net/p1codes/p1405/. Nema danas lampice one.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, испразни сву ту мјешавину коју имаш у резервоару и наспи дизел. А за мотор, ако каже дијагностика да је све у реду, онда одлично, а и ако се нешто исхабало, оштетило, јбг, прошлост не можеш мијењати, што се десило-десило се. Али ваљда буде у реду, ниси прешао брда и долине са бензином :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Ali kaze mi drug inzinjer da bi trebalo odmah da se desi belaj kod common rail motora, a moj je common rail.
Sad nisam siguran da je benzin sipan uopste.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 12:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Moguće da je začepljenje neko bilo, pa zato nije primao gas. Sad pročepio pa sve ok.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Primao je on gas i prima. Rece mi samo da uspem liqui molly aditiv za svaki slicaj prije puta. Trebam za Bg ici i ova psihojebatrija mi se desi. Raca mi ne gine.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 13:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Aditiv za šta?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Može onaj za čišćenje sistema ubrizgavanja recimo. Meni se čini da je na toj pumpi najveći problem loše dizel gorivo, male su šanse da sa većom količinom benzina i dalje radi bez velikih problema.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Aditiv gorivu za common rail motore. Cisti dizne.
Aditiv Za Common-Rail Motore (250 ml) Liqui Moly (13,90 KM)
https://www.olx.ba/r/36715002/115194

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729 ... 831  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs