banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16596 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611 ... 830  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Okt 2018, 13:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Bio kod majstora, nemaju valjda dijagnostiku, kažu da je vjerovatno ABS senzor, pa sam zakazan ujutro rano pa će valjda skontati šta je i koji je, sad sam baš pratio znači vozim se i kada stisnem kočnicu počne da to struže, trza itd i pali se ESP tj. treperi, kada pustim kočnicu onda je vrati ali nekad ne odmah nego nastavi da koči nekih 1-2 sekunde maksimalno sam od sebe, i ponavlja se sve tako dok se ne upale obe lampice i ESP i ABS, posle toga nema struganja i trzanja, skakanja, auto koči i fino se ponaša.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sija li lampica od kocnica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 13:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Ne sija lampa od kočnica i nema nikakvih info na Board kompjuteru, znači kada bilo kako kočim samo počne da treperi ESP i da skače, struže i trza auto, dok se ne upali i ESP i ABS odjednom i tako ostane, kada se ugasi auto i ponovo upali ne gore te lampice sve do sledećeg kočenja, ali samo ispod 40km/h, kada se vozi preko samo se upale obe odjednom, mislim da nisu ni diskovi ni pločice je je to skoro novo nema im ni godina, ulje isto je tad mijenjano i ne fali ga uopšte


Poslednji put menjao Gedza dana 02 Okt 2018, 13:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sta sam rekao, ide bajanje :)
Ako senzor ne valja ili je otpojen pali se lampica, bjezi od tog izmjenjace ti sve redom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 13:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Ma neću im dati da išta diraju ili mijenjaju dok ne spoje na dijagnostiku, auto se redovno održava, tako da me ovo iznenadilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Mislim da te ovo zeza.. Imaju pasat vozila i audi b5 problematiku. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 17:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Šta je to? Centrala ESP?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Gedza je napisao:
Ma neću im dati da išta diraju ili mijenjaju dok ne spoje na dijagnostiku, auto se redovno održava, tako da me ovo iznenadilo.
Nije ni svaka dijagnostika "dijagnostika"
Ove univerzalne sto gledaju trenutno stanje ne moraju uopste da detektuju problem, VAS je dobar, kod njega imas sta se sve desavalo s autom otkako postoji pa onda samo pogledas zadnjih par dana sta je biljezeno
Ono, malo me cudi sto vozis vw a nemas dijagnostiki u kaseti :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
mirdza je napisao:
Šta je to? Centrala ESP?
Abs modul.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
veljo1981 je napisao:
Gedza je napisao:
Ma neću im dati da išta diraju ili mijenjaju dok ne spoje na dijagnostiku, auto se redovno održava, tako da me ovo iznenadilo.
Nije ni svaka dijagnostika "dijagnostika"
Ove univerzalne sto gledaju trenutno stanje ne moraju uopste da detektuju problem, VAS je dobar, kod njega imas sta se sve desavalo s autom otkako postoji pa onda samo pogledas zadnjih par dana sta je biljezeno
Ono, malo me cudi sto vozis vw a nemas dijagnostiki u kaseti :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Veljo... Odakle ti to da na autu neki uredjaj biljezi greske od kada postojo?
Vjerovatno si mislio na freeze time error?

Sta hoces reci da je VW kvarljiv pa da treba dijagnostiku imati u kaseti vazda? E jbg nije na mjestu recenica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Gledao sam VASom nekog VW dresa, pokazuje greske od prije 10 godina npr, datum i vrijeme u sekund, znaci sve sta je bilo, kao mediconski karton
Ma sve je kvarljivo al malo da te upalim:)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Meni je najjače kad kažu za nekog majstora da je stručnjak za određenu marku/grupaciju, a kad odeš nema ni onu kinesku univerzalnu dijagnostiku od par dolara.
Pa majku mu, je li toliki problem odvojiti koju paru i nešto slobodnog vremena da se nauče bar najosnovnije stvari i sam sebi olakša posao?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ne mogu, sirovi su
Ja sam ovo nazovi iskustvo s VASOM stekao jer je lik kupio i nije znao instalirati pa je zvao mene
I ajd ja instalirao, probao na brzinu, radi i otisao, sutra zove kaze ne radi, ajd ja odem, bluetooth je uredjaj,on iskljucio bluetooth na laptopu i kaze nece da radi, btw kad pokrenes program ima ikonica s bt sad dal je precrtano sa X iki su uitnici kraj ikone ne sjecam se
Ajd objasnim mu da ne moze iskljuciti bt, povezem pogledam tad neki auto s njim i odem, opet sutra zove, kaze nece, opet ja odem, nije dao kontakt iako ima ikonica s kljucem i kraj nje upitnik...
Bilo je toga jos al odoh nasiroko, uglavnom treba tu prakse i ne mogu oni to tek tako savladati, i to mora da se koristi svakodnevno a ne jednom u 7 dana

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
E pa sutra ću da vidim šta kažu, evo sad vozio nekih 10-ak kilometara manje više gradske vožnje, nije se ništa dešavalo, sve normalno, ko će ga znati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Potjeraj ga malo u krivini pa ga potjeraj po ravnoj cesti a manevrisi lijevo desno. Tada ces vidjeti jel radi sve kako treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 18:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
veljo1981 je napisao:
Gledao sam VASom nekog VW dresa, pokazuje greske od prije 10 godina npr, datum i vrijeme u sekund, znaci sve sta je bilo, kao mediconski karton
Ma sve je kvarljivo al malo da te upalim:)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ovo je moguće ako auto nije nikad kopcan na dijagnostiku. Inace ako je jednom uradjen clear error.... Greske su otisle za sva vremena. E sad ne znam kod ovih auta posle 2015 kako to izgleda i da li ima noviteta. Nemam zadnju dijagnostiku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 19:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Kad sam kupovao Pug 407, odvezao sam ga na kontrolu u ovlašteni servis. Tamo su ga, između ostalog, prikopčali na komp i "skenirali" oko pola sata. Kasnije sam dobio odštampanu listu na kojoj je pokazan datum, vrijeme i kilometraža svake greške koju je očitao ECU, počevši od vožnje bez zavezanog pojasa do nepravilnog nadpunjenja i sl.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
veljo1981 je napisao:
Ma ne mogu, sirovi su
Ja sam ovo nazovi iskustvo s VASOM stekao jer je lik kupio i nije znao instalirati pa je zvao mene
I ajd ja instalirao, probao na brzinu, radi i otisao, sutra zove kaze ne radi, ajd ja odem, bluetooth je uredjaj,on iskljucio bluetooth na laptopu i kaze nece da radi, btw kad pokrenes program ima ikonica s bt sad dal je precrtano sa X iki su uitnici kraj ikone ne sjecam se
Ajd objasnim mu da ne moze iskljuciti bt, povezem pogledam tad neki auto s njim i odem, opet sutra zove, kaze nece, opet ja odem, nije dao kontakt iako ima ikonica s kljucem i kraj nje upitnik...
Bilo je toga jos al odoh nasiroko, uglavnom treba tu prakse i ne mogu oni to tek tako savladati, i to mora da se koristi svakodnevno a ne jednom u 7 dana

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Ima i toga pogotovo kod ovih starih isprdaka komunjara sto ne znaju nista dalje od karburatora


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 19:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Jbg, postoji i druga krajnost, vidljiva u "EUropi". Bez dijagnostike su često gluhi i slijepi, a sve teže je naći majstora koji razmišlja.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 19:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Ma probavao sam to danas, naglo lijevo - desno, oštro kroz krivine i sve, jer sam mislio kada je počeo da trza i struže, da nije šta otišlo drugo, inače je na sportskim oprugama i amortozerima i još uvijek na 17-kama 225/45 94Y, pa sam ga baš ganjao danas da vidim dešava li se šta čudno i ništa i koči kao lud bez problem ali na brzinama većim od 40 i ponekad se samo upale obe lampe ESP/ABS ali bez trzanja i struganja, a ispod 40 se dešava ovo što sam napisao...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16596 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611 ... 830  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs